Πως να το χειριστώ? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Ε καλά, ένα μηνα βγαίνατε, που να ξέρεις αμα την θες πραγματικά ή είναι εγωισμός;
    Και γιατί πρέπει να ξέρεις εφόσον δεν γνωρίζεστε καλά καλά!
    Σημασία έχει πως θα θελες άλλη μία ευκαιρία μαζί της.
    Και θα σε συμβούλευα να την διεκδικήσεις.
    Εφόσον, όμως, πρώτα λύσεις την προκατάλειψή και το φόβο σου ότι αμα αφήσει τον πρώην της για σένα δεν σήμαίνει απαραίτητα ότι θα φερθεί το ίδιο μαζί σου.


    Από αυτά που γράφεις, φαίνεται να σε ήθελε.
    Τώρα, όμως, μπορεί να φοβάται.
    Την απέρριψες έτσι στο άκυρο.
    Θα ταν καλό να της εξηγήσεις συγκεκριμένα τι σε ενοχλούσε εάν εχεις την ευκαιρία.
    Επίσης μπορεί να σου κάνει την δύσκολη γιατί την πλήγωσες.
    Βέβαια μπορεί και να μην σου ξαναδώσει ευκαιρία.
    Η γνώμη μου είναι να την διεκδικήσεις αλλά να είσαι σε θέση να καταλάβεις εάν απλά θέλει να σου κανει τη δύσκολη και θέλει να βεβαιωθεί ότι δεν θα την ξανααφήσεις, ή εάν απλά δεν θέλει πια.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Την σχέση της δεν την λαμβάνω καν υπόψη.
    Όταν αφηνεις το αγόρι σου για κάποιον άλλον ακόμη και εάν ξαναγύριζες μετά στον πρώην, για μένα δεν έχεις σχέση εξαρχής.
    Είσαι απλά κάπου για να είσαι

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    φιλε μου ,θα καταθεσω και τη δικη μου γνωμη.Πρωτα απο ολα περασατε τα 30, αρα δικαιολογιες δεν υπαρχουν για εσας. Απο την αλλη δεν ειναι σωστο να πουμε οτι εισαι λαθος στα ερωτικα σου γουστα, η οτι η αλλη ειναι ανηθικη κι αλλα τετοια.

    Απαντωντας στο θρεντ σου και στα ερωτηματα σου θα ελεγα οτι ολα αυτα που γραφεις και που φοβασαι μην τα εχει αυτη ισως να πφτεις λιγο μεσα. Ομως δεν ειναι οπως το βλεπεις απο πλευρας χαρακτηρα και απο ηθικη αξια ως γυναικας.Μην τη κατηγορουμε δλδ τοσο αυστηρα διοτις αυτο που εχει και φενεται ασχημο να αλλαζει ερωτικους συντροφους με ανεση ενδεχετε στην συγκεκριμενη κοπελα να ειναι ενα ειδος ψυχαναγκασου, μια φοβια να μην μενει μονη της ! αβοηθητη! χωρις συμπαρασταση, ειναι ο φοβος του να μην υπαρχει στο κρεβατι της ο ανδρας . Αυτες οι κοπελες εχουν ανασφαλιες ,και δεν μπορουν να μεινουν καθολου μονες χωρις συντροφο. Ετσι λοιπον οι κακομοιρες αναγκαζωντε πολλες φορες ,αλλα και τα φερνει ετσι η ζωη λογο των μεταβατικων δυαστηματων μεταξυ της προιγουμενης και της επομενης σχεσης μπορει να συμπεσει και να ειναι και με δυο ανδρες για καποιο χρονικο δυαστημα! δεν το κανουν επειδη γουσταρουν,δεν ειναι τετοιες! απλα τα φερνει ετσι η ζωη .
    Οι συγκεκρημενες κοπελες εχουν κατις πολυ χαρακτηριστικο, χωριζουν σχεδον παντα , λεγωντας τα ιδια λογια στον προηγουμενο . Οσο και να τις βλεπουν ως ανηθικες, η να τις βριζουν μερικοι οι ιδιες ειναι λιγο δυστηχισμενες, δεν περναν καλα με αυτο που ζουνε αλλα για καποιους λογους που εχουν να κανουν με το υποσεινηδυτο του, και ισως λογο αρρωστης οικογενειας ,και λαθος παιδικων τους χρονων νιωθουν ανασφαλιες, εχουν φοβιες εαν ειναι ωρις καποιον ανδρα διπλα τους, τον εχουν αναγκη οχι τοσο ερωτικα κι συναισθηματικα αλλα πιο πολυ για πρακτικους λογους, θυμαμαι χαρακτηριστικα μια κοπελα τετοιας κατηγοριας που μου ειχε πει ως δικαιολογια, οτι ειχε τρακαρει με το αμαξι , και ηρθε το αγορι της, μου ειπε, για σκεψου να ειμουν χωρις αγορι Γιωργο Πανου? τι θα εκανα? ετσι λοιπον αντιμετοπιζουν την ζωη. Εαν εσυ φιλε μου θες να εισαι με μια τετοια γυναικα δεν εχω λογο να σου πω τι θα κανεις, απλα θα μπορουσες ταυτοζρωνα και εσυ να κοιτας για αλλη γυναικα οσο εισαι μαζι της, κι μολις βρεις την κοπελα που αξιζει, περιμενεις βεβαια κανα 2 μηνες να συγουρευτεις και τοτες ξεκαθαριζεις τα πραγματα , μενεις με την καινουργια και αξιολογη κοπελα και η αλλη μην ανησυχεις θα εχει ειδη βρει την καβατσα της!
    Last edited by giorgos panou; 27-12-2020 at 05:30.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Πώς να το χειριστώ?
    By Tania96 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 29-08-2017, 00:46
  2. Πως να το χειριστω....
    By natasa1988 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 04-10-2015, 17:18
  3. Πως να το χειριστώ?????
    By vegga in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 35
    Last Post: 05-06-2012, 03:27
  4. Δεν ξέρω πως να το χειριστώ
    By arkadimos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 31-12-2011, 01:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •