Πως να το χειριστώ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    17

    Πως να το χειριστώ?

    Καλησπέρα,

    Ο λόγος που γράφω αυτή την μικρή περιπέτεια που βιώνω είναι εκτός από το ότι θέλω να το βγάλω από μέσα μου, να με βοηθήσατε βλέποντας τα πράγματα από μια πιο γενική ματιά να αποφασίσω τι είναι το καλύτερο για μένα.

    Πριν 4 μήνες γνώρισα μια κοπέλα, και οι δύο 31 ετών. Την κοπέλα αυτή την ήξερα φυσιογνωμικά πολλά χρόνια και πάντα μου άρεσε. Τα έφερε λοιπόν έτσι η ζωή και έτυχε να γνωριστούμε στα πλαίσια της δουλειάς. Εγώ έδειξα από την αρχή τον ενδιαφέρον μου αλλά εκείνη από την πλευρά της μου ξεκαθάρισε ότι έχει σχέση, οπότε μου κόπηκαν τα φτερά και δεν συνέχισα την επικοινωνία για λίγες μέρες. Το θέμα είναι ότι συνέχισα να βλέπω ενδιαφέρον από την πλευρά της, και χωρίς να το σκεφτώ ιδιαίτερα μπήκα σε ένα παιχνίδι διεκδίκησης. Μετά από λίγες μέρες ξεκινήσαμε να βγαίνουμε κρυφά και αν και "παράνομα" αισθανόμουν πολύ άμορφα μαζί της, και το ίδιο έδειχνε και εκείνη. Δεν πέρασε μεγάλο διάστημα και η κοπέλα χώρισε το αγόρι της, όποτε και ζούσαμε φυσιολογικά. Μείναμε μαζί ένα μήνα.

    Μετά από ένα καυγά που είχαμε της ζήτησα να χωρίσουμε. Ένιωθα σαν να καταπιέζομαι, ότι δεν είναι αυτό που θέλω τελικά. Είχα επηρεαστεί και από ένα φίλο που δεν θεωρούσε ότι είναι κατάλληλη για μένα. Χαθήκαμε για λίγο καιρό και την είδα έξω με τον πρώην της χεράκι χεράκι. Στο μεσοδιάστημα το είχα ήδη μετανιώσει. Όταν το είδα αυτό πάγωσα, ένοιωσα σαν να τρώω μαχαιριά. Μάζεψα τα κομμάτια μου και συνέχισα. Μετά από ένα μήνα βρεθήκαμε στα πλαίσια της δουλείας. Έδειχνε πάλι ενδιάφεραν, ή έτσι νόμιζα και της ζήτησα να μιλήσουμε. Μου είπε ότι είναι καλά με την σχέση της και ευτυχισμένη. Μου είπε ότι θέλει να κάνουμε παρέα. Δεν με βλέπει φιλικά αλλά θα ήθελε να μιλάμε σαν παρέα και μόνο. Εγώ συνεχίζω να της δείχνω το ενδιάφεραν μου και εκείνη είναι δεκτική, δεν με απομακρύνει, δείχνει ότι της αρέσει.

    Το πρόβλημα είναι ότι την θέλω ακόμα και όλο αυτό δεν μου φαίνεται σωστό. Αντιλαμβάνομαι ότι έκανα μεγάλο λάθος που μπήκα ανάμεσα σε ένα ζευγάρι αλλά δεν μπορώ να το διαχειριστώ πλέον. Την έχω καψουρευτεί, την σκέφτομαι συνέχεια.

    Εκείνη τι θέλει όμως πραγματικά από μένα? Την παρέα μου για ποιο λόγο αφού δεν με βλέπει φιλικά? Μήπως θέλει επιβεβαίωση? Μήπως θέλει να είμαστε μαζί αλλά φοβάται να ξανακάνει το ίδιο λάθος? Μήπως είμαι η καβάτζα? Μήπως πρέπει να το αφήσω και να πάω παρακάτω?...Δεν ξέρω τι να κάνω..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by jetakias View Post
    Καλησπέρα,

    Ο λόγος που γράφω αυτή την μικρή περιπέτεια που βιώνω είναι εκτός από το ότι θέλω να το βγάλω από μέσα μου, να με βοηθήσατε βλέποντας τα πράγματα από μια πιο γενική ματιά να αποφασίσω τι είναι το καλύτερο για μένα.

    Πριν 4 μήνες γνώρισα μια κοπέλα, και οι δύο 31 ετών. Την κοπέλα αυτή την ήξερα φυσιογνωμικά πολλά χρόνια και πάντα μου άρεσε. Τα έφερε λοιπόν έτσι η ζωή και έτυχε να γνωριστούμε στα πλαίσια της δουλειάς. Εγώ έδειξα από την αρχή τον ενδιαφέρον μου αλλά εκείνη από την πλευρά της μου ξεκαθάρισε ότι έχει σχέση, οπότε μου κόπηκαν τα φτερά και δεν συνέχισα την επικοινωνία για λίγες μέρες. Το θέμα είναι ότι συνέχισα να βλέπω ενδιαφέρον από την πλευρά της, και χωρίς να το σκεφτώ ιδιαίτερα μπήκα σε ένα παιχνίδι διεκδίκησης. Μετά από λίγες μέρες ξεκινήσαμε να βγαίνουμε κρυφά και αν και "παράνομα" αισθανόμουν πολύ άμορφα μαζί της, και το ίδιο έδειχνε και εκείνη. Δεν πέρασε μεγάλο διάστημα και η κοπέλα χώρισε το αγόρι της, όποτε και ζούσαμε φυσιολογικά. Μείναμε μαζί ένα μήνα.

    Μετά από ένα καυγά που είχαμε της ζήτησα να χωρίσουμε. Ένιωθα σαν να καταπιέζομαι, ότι δεν είναι αυτό που θέλω τελικά. Είχα επηρεαστεί και από ένα φίλο που δεν θεωρούσε ότι είναι κατάλληλη για μένα. Χαθήκαμε για λίγο καιρό και την είδα έξω με τον πρώην της χεράκι χεράκι. Στο μεσοδιάστημα το είχα ήδη μετανιώσει. Όταν το είδα αυτό πάγωσα, ένοιωσα σαν να τρώω μαχαιριά. Μάζεψα τα κομμάτια μου και συνέχισα. Μετά από ένα μήνα βρεθήκαμε στα πλαίσια της δουλείας. Έδειχνε πάλι ενδιάφεραν, ή έτσι νόμιζα και της ζήτησα να μιλήσουμε. Μου είπε ότι είναι καλά με την σχέση της και ευτυχισμένη. Μου είπε ότι θέλει να κάνουμε παρέα. Δεν με βλέπει φιλικά αλλά θα ήθελε να μιλάμε σαν παρέα και μόνο. Εγώ συνεχίζω να της δείχνω το ενδιάφεραν μου και εκείνη είναι δεκτική, δεν με απομακρύνει, δείχνει ότι της αρέσει.

    Το πρόβλημα είναι ότι την θέλω ακόμα και όλο αυτό δεν μου φαίνεται σωστό. Αντιλαμβάνομαι ότι έκανα μεγάλο λάθος που μπήκα ανάμεσα σε ένα ζευγάρι αλλά δεν μπορώ να το διαχειριστώ πλέον. Την έχω καψουρευτεί, την σκέφτομαι συνέχεια.

    Εκείνη τι θέλει όμως πραγματικά από μένα? Την παρέα μου για ποιο λόγο αφού δεν με βλέπει φιλικά? Μήπως θέλει επιβεβαίωση? Μήπως θέλει να είμαστε μαζί αλλά φοβάται να ξανακάνει το ίδιο λάθος? Μήπως είμαι η καβάτζα? Μήπως πρέπει να το αφήσω και να πάω παρακάτω?...Δεν ξέρω τι να κάνω..
    Αυτόν τον 1 μήνα πως ήταν? Τι λέγατε? Πως περναγατε? Τι συναισθήματα έδειχνε? Μιλάγε για τον πρώην?
    Δεν μιλήσατε παραπάνω? Εννοώ το μόνο που σου είπε είναι ότι είναι ευτυχισμένη και τέλος?..
    Είναι ευτυχισμένη αλλά δεν σε βλέπει φιλικά και θέλει παρέα μαζί σου κάπως μου ακούγετε...
    Ίσως σε θέλει κ αυτή και δεν μπορεί να το διαχειριστεί?βέβαια νομίζω πως πρέπει να δώσουμε βάση σε εσένα.. Δηλαδή εκείνη έχει αγόρι νομίζω πως δεν πρέπει να την διεκδικείς, και να είσαι τυπικός μαζί της ... Και αν θέλει θα ξανά χωρίσει για να είναι μαζί σου...
    Επίσης πολύ εύκολα γύρισε στον πρώην...
    Νομίζω πως πρέπει να ψάξεις για ελεύθερες κοπέλες αυτή είναι πιασμενη και μάλλον περασε μια περιπέτεια μαζί σου και απλα τώρα θέλει να νιώθει πως την γουστάρει κάποιος...

  3. #3
    Meditation
    Guest
    Μέσα σε 3- 4 μήνες γνωριστήκατε, αυτή χώρισε το πρώην κάνατε σχέση, δεν τα βρήκατε, χωρισατε και τώρα ξαναειναι με τον πρώην. Πολύ γρήγορα έγιναν όλα.

    Προφανώς και της αρέσες για να κάνει σχέση μαζί σου, αλλιώς γιατί να αφήσει τον άλλον για σένα. Λογικά κάτι είδε και ήθελε να το δοκιμάσει. Οπότε ποντάρω στο ενδεχόμενο ότι η ιστορία με τον πρώην της είχε λήξει και ότι όντως της παρακινήσες το ενδιαφέρον. Όμως υπάρχει και το σενάριο να ένιωθε παραμελημένη από τον πρώην και να ήθελε να τον κάνει να ζηλέψει. Αλλά αυτό δεν κολλάει, εφόσον εσύ τη χωρίσες και όχι εκείνη.

    Εσύ τη ξέρεις. Όπως την έζησες, τι άποψη έχεις; ανέπτυξε συναίσθηματα για σένα; σε ηθελε αρκετά; τι σχέση ειχε με τον πρώην της; Για ποιο λόγο τσακωθηκατε;

    Εγώ νομίζω ότι από τη στιγμή που τη χωρίσες εκείνη γύρισε εύκολα ξανά στη παλιά δοκιμασμένη της σχέση. Εαν είναι καλά μαζί θα δείξει στη πορεία.

    Τώρα ίσως απλά να της έχει μείνει ένα μικρό "απωθημένο" επειδή εσύ την έληξες την ιστορία μαζί της. Ίσως να τη κολακεύει καταβαθος το ενδιαφέρον σου,το γεγονός οτι μετάνιωσες και δεν θέλει να το κόψει. Μπορεί και να υπάρχει ακόμα ενδιαφέρον για σένα από τη πλευρά της. Όμως σίγουρα φοβάται ότι θα ξανά καει άμα δοκιμάσει μαζί σου. Επίσης μπορεί απλά να ξενερώσε και να είδε ότι είναι καλύτερα με τον πρώην. Και ότι μαζί σου δεν τραβάει.και να θέλει να το αφήσει πίσω και να μείνετε φιλαράκια.. εξάλλου δεν προλάβατε να ζήσετε και πολλά μαζί. Εξάλλου γυαλί που ραγιζει δεν ξανακολλαει .

    Εσύ όμως για ποιο λόγο ξαναγυρνας σε αυτή; εφοσον έκανες σχέση μαζί της και είδες πρακτικά ότι δεν ταιριάζετε και δεν μπορείτε να συνυπαρξετε. Γιατί πας και γλυφεις εκεί που έφτυσες; γιατί λες ότι τη θες; Εφόσον το μεταξύ σας δεν τσουλησε. Μήπως απλά ζηλεύεις και είναι ο εγωισμός σου αυτός που τη θέλει πίσω; Μήπως θα προτιμούσες να κάθεται μόνη να κλαίει παρέα με σοκολατάκια και να σκέφτεται το χωρισμό σας; ενώ εκείνη σου απέδειξε ότι δεν μασησε και έφτιαξε ξανά τη ζωή της; Μήπως ο εγωισμός μιλάει και όχι το ενδιαφέρον;

    Εγώ πάντως πιστεύω πως η σχέση της με τον πρώην της μετά από τη περιπέτεια μαζί σου έγινε πιο δυνατή και με περισσότερο πάθος. Εαν δεν τον ήθελε δεν θα ξαναγυριζε


    Προχωρά τη ζωή σου. Δεν νομίζω ότι αξίζει να ασχοληθείς άλλο. Ποιος σου λέει ότι ακόμα και αν ξανά είστε μαζί δεν θα ξανά τσακωθειτε και θα χωρίσετε;;; από τη στιγμή που τη δοκίμασες και μόνος σου συμπεράνες ότι δεν σου κάνει γιατί να αλλάξει αυτή τη φορά;;;;

    Και στη τελική ποιος είναι σίγουρος ότι χώρισε όντως από τον πρωην; μπορεί να ήταν παράλληλα μαζί του ενώ τα είχατε. Εξάλλου δεν τα ειχατε και πολύ καιρό.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Δεν είπες πόσο καιρό ήταν με τον πρώην. Αν ήταν χρόνια μαζί του, προφανώς αυτός την είχε δεδομένη, δεν την διεκδικουσε πια και της άρεσε αυτό που εκανες εσύ. Το ενδιαφέρον σου κτλ. Δοκίμασε κάτι καινούργιο, βγήκε από την ρουτίνα, αλλά εν τέλει γύρισε στη "βάση" της. Από συνήθεια καθαρά, γιατί αν ήταν ερωτευμένη μαζί του, δεν υπήρχε περίπτωση να κάνει κάτι μαζί σου.
    Το άλλο σενάριο και το πιο πιθανό είναι ότι υπάρχουν όλα αυτά που είπα πιο πάνω, συν ότι εκείνη απλά δεν ξέρει τι θέλει. Γι αυτό και δεν σου το ξεκοβει εντελώς.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ο καυγας για ποιο θέμα ηταν?

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Ούτε ερωτευμένος είσαι ούτε την αγαπάς. Απλά σ αρέσει κ την θες όπως στα μικρά αγοράκια αρέσουν τα αυτοκινητάκια κ τα θέλουν, τα παρατάνε μετά από λίγο αλλά αν πάει να τους τα πάρει άλλος αγριεύουν. Έτσι κι εσύ είσαι ένα παιδί σε σώμα ενήλικα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν θα μπω στο τρυπάκι του τι σκέφτεται η άλλη κτλ. Θα πω για εσένα. Δεν είναι καψούρα, απωθημένο και εγωισμός είναι. Σου άρεσε χρόνια εμφανισιακά χωρίς να την ξέρεις και μπήκες στην διεκδίκηση από πείσμα κι απωθημένο. Ονειρεύεσαι σαν σύντροφο μία κοπέλα που μόλις κάποιος της την πέφτει χωρίζει αμέσως το αγόρι της, στον πρώτο τσακωμό επιστρέφει σε αυτόν και εξακολουθεί να σου κάνει τα γλυκά μάτια; Αυτά τα χαρακτηριστικά σε ελκύουν σε μία γυναίκα; Μέσα σε λίγες εβδομάδες πρόλαβε και σε κέρδισε ο χαρακτήρας της και αυτά που δείχνουν οι πράξεις της για τον χαρακτήρα της; Δεν νομίζω! Απλώς είχες ανάγκη να κάνεις πράξη το απωθημένο σου ή είχες ανάγκη από σχέση για αυτόν τον καιρό και νομίζεις ότι γουστάρεις αυτήν την κοπέλα και είσαι καψούρα. Δεν είσαι. Αυθυποβάλλεσαι. Μακριά από μπερδεμένες καταστάσεις, δεν παίζεις σε σίριαλ του Φώσκολου.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Δεν θα μπω στο τρυπάκι του τι σκέφτεται η άλλη κτλ. Θα πω για εσένα. Δεν είναι καψούρα, απωθημένο και εγωισμός είναι. Σου άρεσε χρόνια εμφανισιακά χωρίς να την ξέρεις και μπήκες στην διεκδίκηση από πείσμα κι απωθημένο. Ονειρεύεσαι σαν σύντροφο μία κοπέλα που μόλις κάποιος της την πέφτει χωρίζει αμέσως το αγόρι της, στον πρώτο τσακωμό επιστρέφει σε αυτόν και εξακολουθεί να σου κάνει τα γλυκά μάτια; Αυτά τα χαρακτηριστικά σε ελκύουν σε μία γυναίκα; Μέσα σε λίγες εβδομάδες πρόλαβε και σε κέρδισε ο χαρακτήρας της και αυτά που δείχνουν οι πράξεις της για τον χαρακτήρα της; Δεν νομίζω! Απλώς είχες ανάγκη να κάνεις πράξη το απωθημένο σου ή είχες ανάγκη από σχέση για αυτόν τον καιρό και νομίζεις ότι γουστάρεις αυτήν την κοπέλα και είσαι καψούρα. Δεν είσαι. Αυθυποβάλλεσαι. Μακριά από μπερδεμένες καταστάσεις, δεν παίζεις σε σίριαλ του Φώσκολου.
    καλα τα λες, μεν,
    αλλα κι εκεινη, θελει εναν ανδρα που την χωριζει με συνοπτικες διαδικασιες επειδη του ειπε ενας φιλος του οτι δεν ταιριαζουν;; ποσο ειναι; 12;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν διαφωνώ καθόλου. Απλά κάθε φορά μπαίνουμε στην παγίδα να σχολιάζουμε την συμπεριφορά του άλλου και μπλέκουμε σε αναλύσεις επί αναλύσεων για το τι συμβαίνει με το άλλο πρόσωπο και όχι με τον θεματοθέτη με τον οποίο μιλάμε. Το ζήτημα είναι να καταλάβει ο ίδιος ο θεματοθέτης τι του γίνεται του ίδιου, όσο κι αν κάποια πράγματα είναι σε συνάρτηση με τη συμπεριφορά του άλλου.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δηλαδή " Αν ήσουν τόσο ερωτευμένος και σίγουρος για αυτή θεματοθέτη, δεν θα τη χώριζες επειδή στο είπε ο φίλος σου. Πόσο είσαι, 12;"

    : )

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    17
    Δεν διαφωνώ με κανέναν. Εδώ έγραψα για να μου ανοίξετε τα μάτια. Από τον φίλο μου επηρεάστηκα από το γεγονός ότι αφού κεράτωσε μια φορά θα το κάνει ξανά. Η κοπέλα είχε 1,5 χρόνο σχέση. Μπορεί όντως να είναι εγωισμός, να μην είναι αυτό που θέλω. Προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου ότι είναι αυτό. Την σκέφτομαι συνέχεια και αυτό πονάει. Δεν ξέρω τι μου γίνεται, πως θα το καταλάβω αν την θέλω πραγματικά? Προσπαθώ να κάνω εικόνα όλα αυτά που δεν μου αρέσαν σε εκείνη αλλά δεν βλέπω καθαρά. Όλα μου φαίνονται χαριτωμένα.

    Τον μήνα που είμασταν μαζί έδειχνε πολύ ενθουσιασμένη περνούσαμε πολύ όμορφα. Δεν νομίζω να πρόλαβε να δεθεί αρκέτα μαζι μου βέβαια. Δεν κατάλαβα να έχει κάποια επικοινωνία με τον πρώην. ίσα ίσα μου είχε αναφέρει ότι δεν της έδινε σημασία, ότι ήταν πολύ εγωιστής και ότι δεν είχαν πολλά κοινά, όσα έχει μαζί μου.

    Οι διαφωνίες που είχαμε ήταν χαζά πράγματα της καθημερινότητας. Για παράδειγμα είχε μια γατούλα και ήθελε να κοιμάται στο κρεβάτι μαζί μας. Το θεωρούσε ως προαπαιτούμενο για να είναι με κάποιον. Ενώ πάλι της έλεγα ότι δεν έχω πρόβλημα να είναι στο σπίτι αφού το έχει επιλέξει και το αγαπά, αλλά ήθελα να σεβαστεί ότι δεν μπορώ να κοιμάμαι και μαζί του.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    τι να σου πω τζετακια μου.
    ειστε και οι δυο, για τον γαιδαρο, καβαλα...
    εσυ την διωχνεις γιατι στο ειπε ο φιλος, αυτη ξαναγυρναει στον πρωην που παρατησε για να τραβιεται μαζι σου, εκεινος την δεχεται (!)
    κι αυτη αντι να σε διαολοστειλει, σου ξανακωλοτριβεται!!
    αν εισασταν 20 να το καταλαβω. 30+ χρονων ειστε. συγκεντρωθειτε λιγο..
    οτι σας φωτισει, καντε. προσοχη μονο, μην εκνευριστει κανεις τριτος και βρειτε κανεναν μπελα.

  13. #13
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Δεν διαφωνώ καθόλου. Απλά κάθε φορά μπαίνουμε στην παγίδα να σχολιάζουμε την συμπεριφορά του άλλου και μπλέκουμε σε αναλύσεις επί αναλύσεων για το τι συμβαίνει με το άλλο πρόσωπο και όχι με τον θεματοθέτη με τον οποίο μιλάμε. Το ζήτημα είναι να καταλάβει ο ίδιος ο θεματοθέτης τι του γίνεται του ίδιου, όσο κι αν κάποια πράγματα είναι σε συνάρτηση με τη συμπεριφορά του άλλου.
    Ναι άλλα πρέπει να απαντήσουμε και στο ερώτημα. Θέλει να του πούμε απόψεις για το τι μπορεί να σκέφτεται η αλλη. Οκ να του πούμε τα δικά του. Αλλά αν ο ανθρώπος δεν θέλει να αλλάξει και να βοηθηθεί ποιος ο λόγος; και εδώ μέσα οι περισσότεροι πάντα γράφουν για να τους πούμε τη διαίσθηση μας σχετικά με το πρόσωπο που τους απασχολεί. Κανένας δεν έρχεται εδώ μόνο για να του πούμε τι λάθος έκανε ο ίδιος και μπλέκει εκεί που μπλέκει.

  14. #14
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by jetakias View Post
    Δεν διαφωνώ με κανέναν. Εδώ έγραψα για να μου ανοίξετε τα μάτια. Από τον φίλο μου επηρεάστηκα από το γεγονός ότι αφού κεράτωσε μια φορά θα το κάνει ξανά. Η κοπέλα είχε 1,5 χρόνο σχέση. Μπορεί όντως να είναι εγωισμός, να μην είναι αυτό που θέλω. Προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου ότι είναι αυτό. Την σκέφτομαι συνέχεια και αυτό πονάει. Δεν ξέρω τι μου γίνεται, πως θα το καταλάβω αν την θέλω πραγματικά? Προσπαθώ να κάνω εικόνα όλα αυτά που δεν μου αρέσαν σε εκείνη αλλά δεν βλέπω καθαρά. Όλα μου φαίνονται χαριτωμένα.

    Τον μήνα που είμασταν μαζί έδειχνε πολύ ενθουσιασμένη περνούσαμε πολύ όμορφα. Δεν νομίζω να πρόλαβε να δεθεί αρκέτα μαζι μου βέβαια. Δεν κατάλαβα να έχει κάποια επικοινωνία με τον πρώην. ίσα ίσα μου είχε αναφέρει ότι δεν της έδινε σημασία, ότι ήταν πολύ εγωιστής και ότι δεν είχαν πολλά κοινά, όσα έχει μαζί μου.

    Οι διαφωνίες που είχαμε ήταν χαζά πράγματα της καθημερινότητας. Για παράδειγμα είχε μια γατούλα και ήθελε να κοιμάται στο κρεβάτι μαζί μας. Το θεωρούσε ως προαπαιτούμενο για να είναι με κάποιον. Ενώ πάλι της έλεγα ότι δεν έχω πρόβλημα να είναι στο σπίτι αφού το έχει επιλέξει και το αγαπά, αλλά ήθελα να σεβαστεί ότι δεν μπορώ να κοιμάμαι και μαζί του.
    Πολύ σοβαροί λόγοι για να χωρίσεις με κάποιον. Μάλλον είστε και οι δύο λιγάκι ανώριμοι.

    Τι σχέση έχει αν έριξε κερατο παλιότερα; δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα το ξανακάνει. Για ποιο λόγο εσύ να μπεις στη διαδικασία να χωρίσεις για ένα ενδεχόμενο σενάριο που μπορεί να μη συμβεί και ποτέ. Εσύ αποψη δική σου δεν έχεις; ακόμα επηρεάζεσαι από τρίτους;

    Αστην παιδί μου τη κοπέλα. Ο εγωισμος σου είναι που τη πήρε ξανά ο άλλος και που δεν έπεσε του θανατά για σένα.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    11
    Εγω δεν πιστευω οτι χωρισε και ποτέ απλα θα στο ειπε για να τη δεχτεις ως σχεση.
    Απο τη στιγμη που χωρισατε ομως για ποιο λογο να την ξαναβρεις?
    Για να σου λεει σε θελω μονο για παρεα?Ησουν η καβατζα της δεν ξερω ισως μαζι σου εκανε πραγματα που δεν εκανε με τον αλλον,δεν μπορω να ξερω πως λειτουργουσε.
    Ομως αφου ειδες καποια λαθη και ασχημες συμπεριφορες ποιος ο λογος να ξαναεπαναλαβεις την ιδια κασετα?
    Δεν υπαρχουν αλλες γυναικες για σχεση?Προφανως και υπαρχουν.
    Ξεκολλας απο αυτο που σε καταστρεφει στην ουσια γιατι δεν ειχατε και σχεση αποκλειστικη ησουν το παραλληλο της για να περναει εκεινη καλα,ισως και για επιβεβαιωση ναι.
    Κοιτας εσενα και αυτο που θες.Δεν ξαναγυρνας σε "χαλασμενες" καταστασεις που δεν αλλαζουν.
    Να εισαι καλα και να περνας καλα! :)

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πώς να το χειριστώ?
    By Tania96 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 29-08-2017, 00:46
  2. Πως να το χειριστω....
    By natasa1988 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 04-10-2015, 17:18
  3. Πως να το χειριστώ?????
    By vegga in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 35
    Last Post: 05-06-2012, 03:27
  4. Δεν ξέρω πως να το χειριστώ
    By arkadimos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 31-12-2011, 01:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •