περνάω πολύ δύσκολα!!! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Δεν μπορώ να πάρω απαλλαγή για διαφόρους λόγους!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    αν πας ενοπλος δεν θα την παλεψεις αν σας ζορισουν, σκεψου δυο βδομαδες σχεδον αυπνος σκοπετο υπηρεσιες και να εχεις και ασθενειες φαρμακα κλπ

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Ζητησες εμπειριες και γνωμες για το εφεξορ ,σου εγραψα τις δικες μου οπου το παιρνω περι τους 10 μηνες καθε πρωι. Για τα υπολοιπα φαρμακα ,σου ειπαν και οι γιατροι ,αλλα σου ειπαμε κι εδω θελουν χρονο μερικα απο αυτα για να δρασουν αλλα θελουν και θετικη σκεψυ πανω απο ολα.
    Οσο για τον στρατο παλυς σου εχουν πει, και γνωριζεις αφου πλεον εισαι εντος του στρατευμετος οτι οι επυλογες σου ειναι συγκεκριμενες δεν ειναι αοριστες, εχεις την αναβολη για 6 μηνες η 12 νομιζω ,μετα εχεις την απαλαγη σου για ιατρικους λογους , συγκεκριμενα για ψυχειατρικους λογους και μετα εχεις τις λεγομενες υπηρεσιες με αναλογη ικανοτητα , δλδ Ι.3 , Η Ι.4 οπου καθε μια απο αυτες αναγραφει το προβλημα και τον λογο που δεν μπορεις να φερεις οπλο η να κανεις καποιες συγκεκριμενες ασκησεις.
    Τα πραματα ειναι συγκεκριμενα και σχετικα απλα ,δεν εχεις πολλα να διαλεξεις οσο κι να ρωτας εδω, στο φορουμ παραπανω επιλογες δεν θα βρεθουν αυτες ειναι δυαλεγεις και καταληγεις. Απο εκει και περα καταλαβαινω βεβαια οτι η απογνωση η στεναχωρια και γενικα οταν κανεις κατι που δεν σου αρεσει νιωθεις ασχημα αλλα δυστυχως ετσι ειναι η κοινωνια στην οποια ζουμε και στην γεωγραφικη τοποθεσια οπου εγενηθηκες λογο της Τουρκιας ο στρατος ειναι υποχρεωση. Αρα θα πρεπει να αποφασησεις απο αυτες τις επιλογες οπως εκατομμυρια αλλα παιδια εκαναν.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Δεν καταλαβαίνεις όταν σου λέω ότι, τη φαρμακευτική αγωγή την περνώ πάνω από 1, 5 χρόνο και αντί να είμαι καλύτερα νιώθω ότι με έχουν χαζέψει τα χάπια και είμαι σαν φυτό. Τι χρόνο να δράσουν μου λες. Το εφεξορ δεν το χω ξεκίνησει ακόμα. Τώρα για το στρατό δεν θέλω να βγω ι4 η ι5 με τπτ γτ σωματικά είμαι ικανός και από πείσμα δεν θέλω λ. Το μόνο που θέλω είναι να γίνω καλά. Δεν με ενδιαφέρει ο στρατός

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Φιλε μου πρεπει να καταλαβεις κατις! Στο φορουμ αυτο δεν επιτρεπετε να σου προτεινουμε καποιο συγκεκρημενο φαρμακο ουτε γενοσυμη ουσια ,γενικα απαγορευετε να λεμε σε αλλον να παρει κατις. Το ιδιο ισχυει και για ψυχοθεραπευτικες μεθοδους, αν και ειναι καπως πιο χαλαρα σε αυτο ,αλλα παλυς εαν σου γραψω για παραδηγμα εδω, πηγαινε να κανεις γνωστικιστικη θεραπεια ενδεχετε στην τριτη φορα που θα το γραψω να με πεταξουν εξω, καταλαβες?? Για αυτο μην απορεις που δεν σου απανταν σε αυτα που ερωτας, δεν το κανουν απο αδιαφορια τα παιδια , ο μονος που μπορει να σου απαντησει ειναι ενας απο τους διαχηρηστες του φορουμ , ο " Αεον" απευθηνσου σε αυτον αν θες.
    Οσο για τον στρατο, αφου λες οτι εχεις πεισμα και οτι δεν θελεις κανενα ειδος ελαφρηνσης της θητειας σου , σου ευχομαι καλη θητεια .

  6. #36
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    Δεν καταλαβαίνεις όταν σου λέω ότι, τη φαρμακευτική αγωγή την περνώ πάνω από 1, 5 χρόνο και αντί να είμαι καλύτερα νιώθω ότι με έχουν χαζέψει τα χάπια και είμαι σαν φυτό. Τι χρόνο να δράσουν μου λες. Το εφεξορ δεν το χω ξεκίνησει ακόμα. Τώρα για το στρατό δεν θέλω να βγω ι4 η ι5 με τπτ γτ σωματικά είμαι ικανός και από πείσμα δεν θέλω λ. Το μόνο που θέλω είναι να γίνω καλά. Δεν με ενδιαφέρει ο στρατός
    Υπομονη φιλε μου το εχω περασει αυτο το σταδιο...το μονο που μπορεις να κανει ειναι υπομονη, και την επομενη συνεδρια με τον ψυχιατρο πες τους προβληματισμους σου εστω να καταλαβει πως νιωθεις.. μπας και στα μειωσει... επισης να κανεις και εξετασεις αιματος.. σημαντικο αυτο..!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Ευχαριστώ παιδιά. Δεν το ήξερα ότι δεν μπορούν να δοθούν απαντήσεις για αυτό το θέμα. Κάθε μέρα υπομονή κάνω, αλλά μου φαίνεται βουνό όλο αυτό. Είμαι μέσα στο θάλαμο και είναι σαν να μην υπάρχω. Όλοι γελάνε μιλάνε κάνουν πλάκες και γω δεν αντιδρώ πουθενά και με το ζόρι τους παρακολουθώ. Δύσκολα πολύ. Απλά θέλω κάποιον να μου πει ότι θα περάσει όλο αυτό και ότι δεν θα ζω τηνωυπολοιπη ζωή μου έτσι.

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Και αυτη που γελανε και αυτοι που μιλανε και πανε περα δοθε σαν και εσενα εχουν στρες και νιωθουν αμηχανα , απλα εχουν διαφορετικο τροπο εκδηλωσεις αλλα και τροπους αμυνας προς αυτα τα αισθηματα οπου περιγραφεις.
    Ο στρατος οπως και καθε νεο μερος οπου μπορει να βρεθει καποιος μακρια απο το σπιτι του και την γειτονια του θα ειναι για αυτον στις αρχες ενας τοπος περιεργος, θα υπαρχουν αποριες αλλα και θα νιωθεις αβολα , ειναι απολυτα φυσιολογηκα ολα αυτα τα συναισθηματα καθε τι που μας εινι αγνωστο μας προκαλει φοβο και αγχος ειδικα οταν περικλυει και ανθρωπους οταν δλδ ειναι μια καινουργια κοινωνια οπου θα πρεπει δλδ να ξανα φτιαξεις νεους δεσμους , να παρατηρησεις χαρακτηρες κι ολα αυτα . Το ζητημα λοιπον δεν ειναι τοσο ο χωρος και η τοποθεσια αλλα οι ανθρωποι οπου απαρτιζουν το μερος αυτο, οι χαρακτηρες τους, επειδη εχει πολλους ανθρωπους και δεν ειναι εξοχη με την εννοια οτι μπορεις να πας σε καποια γωνια η σε ενα δικο σου οικιμα και να εισαι για παρτυ σου , επειδη θα πρεπει υποχρεοτικα να εισαι σε επικοινωνια με ανθρωπους και σε συνεργασια με αυτους σε υποχρεωτικο επιπεδο για αυτο θα πρεπει να προσαρμοστεις και να αναπτηξεις νεους δεσμους, να εισαι θετικος, και αυτοι παιδια σαν εσενα ειναι που αφησαν το σπιτι τους για να ερθουν εκει , σαν κι εσενα μπορει να εχουν ο καθε ενας την δικη του ιστορια, και μην ξεχνας κατις σημαντικο οσο εισαι μεσα , ο στρατος δεν εχει δημοκρατικες διαδικασιες, δεν υπαρχει εκει μεσα η δημοκρατικη συνεργασια , ειναι ενος ανδρος αρχη οι εντολες πρεπει να εκτελοντε και ας μην σας αρεσουν οσο χαζες κι αν ακουστουν . Για αυτο κι εγω δεν αντεξα εκει μεσα και πηγα στις ειδικες δυναμεις , οπου τουλαχιστον υπηρχε η αδρεναλυνη ωστε να με κανει να ξεχνιεμαι συν το οτι εμαθα να πολεμαω με πραγματικα πυρα .

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    καλη χρονια .
    Φιλε μου ,πρωτα απο ολα σου ευχομαι να εχεις καλην θητεια ,ιδια εποχη ειχα μπει και εγω, βεβαια πριν 20 χρονια!! ειμουν 19 χρονων ο κακομοιρος, θυμαμαι οτι και εγω σαν εσενα ειχα μια μαυρη ψυχολογια, εκανε και πολυ κρυο εκεινες τις μερες, θυμαμαι οτι παρουσιασθει εις την Θηβα - δεν αδιαφορω για το προβλημα σου κι γραφω την δικη μου ιστορια, ο λογος που το κανω ειναι αλλος κι θα καταλαβεις σε λιγο, διαβασεμαι - θυμαμαι λοιπον οτι ηταν η πρωτη φορα οπου μαζι με την τοτες κοπελα μου μας περασε σοβαρα απο τους εγκεφαλους μας οτι ενδεχετε να πασχω απο καποια μορφης καταθλιψη η γενικα ψυχικη ασθενια, αλλα επειδη ειχα συνδρομο στερισης, αφου εκοψα τα ναρκωτικα και ειδικα την ηρωινη για να μπορω να τα βγαλω περα νομιζα τι αυτος ηταν ο λογος.Ετσι λοιπον, χωρις την μεγαλη ανεση των σημερηνων επικοινωνιων , και με το κρυο να σπαει τα κοκαλα μου, νε το χαλια φαγητο να χανω καθε μερα κιλα! , να νιωθω την καταθλιψη καθε μερα να με καταβαλει ! κι σαν να μην μου εφταναν ολα αυτα η απολυτη εννοια της καντεμιας! -εκεινα τα χρονια τραβιομουνα στα γυπεδα - ετσι λοιπον συναντησα μεσα στο στρατοπαιδο μια παρεα αντιπαλης ομαδας οπου εκτος ειχαμε συναντηθει σε βιαιες περιαστασεις! εγω, επειδη ειχα μακρια μαλλια και πριν μπω στρατο 10 μερες τα ειχα κουρεψει νομιζα οτι κανεις δεν θα γνωριζει! ελα ομως που εκανα λαθος! ,ετσι λοιπον δεν μου εφταναν ολα οσα ειχα! αντιμετοπισα και εναν βραδυνο μεσα στο σκοταδι του δασους ,χωρις να το περιμενω ,γυρνωντας εκει που κοιμομασταν ξυλοδαρμο απο καμια 7-8 ατομα, δεν θυμαμαι ποσοι ηταν αφου και σκοταδι ειχε, αλλα και λογο του οτι φοραγαμε ολοι τα ιδια δεν τους ξεχωριζα, εντομεταξυ ειχα το μυαλο μου στο να μην μου αρπαξουν το κινητο ,διοτις τοτες ηταν ακριβα αλλα κι δυσκολο να ξανα βρω! Ευτηχως δεν επαθα καποια ζημια σοβαρη αφου μεσα στο σκοταδι μπορεσα να σκαπουλαρω καπως τα ασχημα χτυπηματα, απο την αλλη ειμουν τοσο ξενερομενος με την ολη φαση του στρατου οπου δεν με ενοχλησαι κι τοσο οσο θα περιμενα,μετα απο λιγες μερες, σαν μιλαγα με την δικια μου στο τηλεφωνο, πρεπει να ειμουν τοσο φρικαρισμενος ψυχολογικα οπου ηρθαν επισκεπτηριο, η γονεις μου, με την κοπελα μου!! -απιστευτο αφου ουτε σπιτι μου δεν ερχοτν μεχρι τοτες - ,μαζι με παπου και με ξαδελφο μου - ωστε να με δουν και να μου πουνε οτι αν δεν νιωθω καλα να παρω αναβωλη ,φοβηθηκαν μην βαλω θυλια στον λαιμο μου!
    Τελικα ξερεις τι εκανα και μεσα σε λιγες μερες η ψυχολογια μου αλλαξε προς το καλυτερο?? εγω οπου μισουσα τον στρατο! ως αναρχικος ! αποφασησα μετα απο την προτρωπη ενος φιλου να παω ειδικες δυναμεις! και ναι! ξερω σου ακουγετε παραλογο! αλλα πιστεψεμαι , επειδη εκει εχεις να κανεις καθε μερα κατις, επειδη το κορμι σου ειναι στην τσιτα! επειδη ζεις μετρελα και με ενταση μπορεις να ξεχνιεσαι απο καθε ειδους "μαυρες"σκεψεις, διοτι φιλε μου στο στρατο αυτο ειναι το επικυνδηνο, οταν εισαι στην σκοπια, μεσα στο κρυο, μεσα στην μαυριλα του δασους, οπου σου λουζουν οι σκεψεις οι παραλογες! τουλαχιστον εμενα αυτο με φρικερνε! οταν λοιπον ολη τη ημερα ετρεχα, οταν εχεις κουραστει απο τις ασκησεις, η εχεις αναιβει ενα βουνο με 25 κιλα στην πλατη σου ,κι εχεις γινει μεσα στην λασπη δεν προλαβαινεις να σκεφτεις περιεργα πραματα οπου θα τα σκεφτεις σε αντιθεση στο πεζικο για παραδηγμα οπου θα καθεσαι ολη μερα στο καψιμι! η οταν θα σε αφησουν πανω σε καποιο βουνο της Δραμας για 5 μερες με 3-4 ατομα και λιγες κονσερβες να την βγαλετε περα μονοι σας απο την φυση μεσα στο κρυο ,η οταν θα σε σπρωξει ο αλλως απο το αροπλανο να πεσεις με το αλεξιπτωτο ,η δρεναλινη που θα νιωσεις σε ολα αυτα δεν θα αφησουν τοπο στις πικρες! για αυτο φιλ μου σου λεω να πας ειδικες δυναμεις!
    Όχι ειδικές δυνάμεις φίλε ο txopit φαίνεται ευαίσθητο και αγχωδης παιδί δεν κάνει για εκεί θα επιδεινωθεί το άγχος του και θα πάθει κρίσεις το λέω γιατί έχω πάει και ήταν το μεγαλύτερο λάθος μου

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Περνάω μια πολύ δύσκολη φαση
    By weirdo00 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 3
    Last Post: 22-06-2020, 23:06
  2. Περνάω πολύ καλά
    By flu in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 14-11-2011, 04:15
  3. Μη Ρωτάς Πώς Περνάω... Δεν είμαι καλά!!!!!
    By thanasisGR in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 43
    Last Post: 26-09-2011, 12:49
  4. περναω δυσκολα
    By lenaki__ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 26
    Last Post: 09-07-2010, 22:44
  5. ΠΕΡΝΑΩ ΜΙΑ ΚΡΙΣΗ
    By KLEONIKI_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 2
    Last Post: 13-01-2007, 20:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •