Paroxetin - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34

Thread: Paroxetin

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    20 μγ , ειχα τεραστια πτωση λιμπιντο, οχι αλλη περενεργεια .......

  2. #17
    Ούτε αυξημένο φόβο, ανησυχία η πανικό στην αρχή;
    Δεν ξέρω τι να κάνω. Τώρα είμαι στα 6 mg και ανεβαζω τα mg καθε 3 μέρες.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    οχι, δεν ειχα τετοια συμπτωματα , αλλα ειχα κι εχω σκετη κτθλψη , κι επαιρνα και μπολικα ζαναξ .....με το καλημερα πηρα 20 μγ , caps , δεν υπηρχε τοτε γεννοσημο ............

  4. #19
    Εργάζεσαι; αν επιτρέπεται; πως τα καταφέρνεις;
    Εγω δεν μπορώ άλλο πνίγομαι στον πανικό και πλέον μόνο αρνητικές σκέψεις.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    οχι, δεν εργαζομαι, λογω κτθλψης εχω ακινητοποιηθει......... πανικο δεν εχω , εχω μαθει να ζω με την κτθλψη , τι αλλο να κανω ?

  6. #21
    Μπράβο πως τα καταφέρνεις;
    Μακάρι να μάθω να ζω και εγω με αυτην την αρρώστια. Βλέπω να με πεθάνει πριν την ώρα μου. Δεν αντέχω άλλο να μην νιώθω χαρά και συνέχεια μες στον πανικό.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αν εχεις ανω των 10 ετων κτθλψη, οπως εγω , καπου το παιρνεις αποφαση οτι ισως επιμεινει η κτθλψη κι αλλο , ειμαι και 59 ετων , αρα διαφορετικη οπτικη γωνια ......εχω κι εγω πληρη ανηδονια , τιποτα απολυτως δεν μευχαριστει εδω και 15 χρονια ...... ε, δεν θα πεθανουμε κιολας , αν και αισθανομαι οτι δεν ζω , αλλο ειμαι ζωντανος , κι αλλο ζω ......

  8. #23
    Εγώ δεν ζω. Απλά υπάρχω. Αυτό δεν το λες ζωή.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    οντως , δεν το λες ζωη , απλα το υπομενεις , κι οσο κρατησει ......ωρες ωρες αισθανομαι οτι φτανω τα ορια της αντοχης μου , οπως κι εσυ ....τωρα που διαβασα κι αλλα ποστ σου, εχω κι εγω αδυναμια συγκεντρωσης , απο το 2008 , απο τοτε εχω να διαβασω οχι βιβλιο, αλλα ενα περιοδικο .......και βλεπω εκτοτε τα ιδια και τα ιδια εργα την τηλεοραση , μαγνητοσκοπημενα , διοτι χανω τον ειρμο .......

  10. #25
    Ακριβώς. Μαρεσει το διάβασμα.
    Δεν μπορώ όμως παίρνω το βιβλίο και δεν μπορώ να συγκεντρωθω. Η σκέψει μου τρέχει αλλού. Ανησυχία. Το παρατάω.
    Προσπαθώ να είμαι θετική και ευγνώμων για όσα έχω. Όμως πως, όταν δεν έχω το βασικό,,που είναι η υγεία μου και μια κάπως φυσιολογική ζωή.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    καταλαβαινω απολυτως ............ κι εγω , πιανω το περιοδικο,( που μαρεσε κι μενα πολυ το διαβασμα ) , κι οχι κανα περιπλοκο περιοδικο, για μοτοσυκλετες ας πουμε που μαρεσαν ( εχω 3 , αλλα εχω να τις παω βολτα απο το 2010 ) , και τρεχει αλλου το μυαλο μου ......δεν εχω την ψυχικη ηρεμια ....... κι εγω το προσπαθω αυτο, ναμαι ευγνωμων για οσα εχω , πουχω τα παντα , ελα ομως που δεν λειτουργει πια .......ταχω παιξει ...... θετικη ? διαβαζα στο νετ , οι χειροτερες συμβουλες που μπορεις να δωσεις σεναν κτθλπτκο ειναι, βλεπε τα θετικα ( δεν μπορει το ' θυμα ' ) , ολα στο μυαλο σου ειναι ( δεν ειναι ) , κανε αυτο κι αυτο, και θα το ξεπερασεις ( δεν μπορει το ' θυμα' να τα κανει ολα αυτα , θελει, αλλα δεν μπορει ) ..........εχω να κανω πραματικη σχεση , αν εξαιρεσουμε μια συντομοτατη ,2μηνη , απο το 2002 ......

  12. #27
    Ακριβώς αυτό.
    Κυρίως όταν μου λένε "ξέχνα τα όλα" "γιατί δεν χαίρεσαι λίγο" γιατί είσαι ετσι" κτλ.
    Εγώ θέλω να είμαι έτσι; όχι φυσικά. Έλα όμως που με κυριαρχεί ο φόβος και δεν μπορώ να νιώσω χαρά έτσι.
    Φιλους, παρέες τίποτα. Δεν παλεύετε άλλο έτσι. Σήμερα είμαι πολύ χάλια νιώθω την πίεση μου ανεβασμένη και έχω πανικό. Νομίζω θα πεθάνω.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    χα, χα , ετσι μου λενε κι μενα , να χαιρομαι την ζωη , να βαλω προγραμμα , να κανω σημερα το Α , αυριο το Β , λες και δεν μπορουσα να τα σκεφτω και μονος μου ........ ολες αυτες τις ανοησιες ακουω ...........παρεες ? τι ειναι αυτο ? εχω να βγω με παρεα 18 χρονια .......φιλοι ? ενταξει, μην ειμαι αχαριστος , εχω τον επι 40 χρονια κολλητο μου, που επικοινωνουμε τηλεφωνικως ( 1 φορα / μηνα ) , γιατι κι αυτος καπου κοντα σου ειναι, στην Φρανκφουρτη , καθηγητης σε σχολειο .....εχεις πιεση, ε ? μαλλον αγχος εχεις υποθετω , δεν ξερω κι ολας , εγω δεν την μετρω ποτε .....τι εννοεις πανικο, κριση πανικου ? αυτην την ξερω, μιλαγα παλια μενα μελος που ειχε κρισεις πανικου.....

  14. #29
    Ναι έχω πίεση. Παίζει μεγάλο ρόλο και το άγχος που έχω και η κρίσης πανικου.
    Αλλά με την πίεση το χουμε κληρονομικό.
    Δεν βλέπω καμία βελτίωση με την παροξετίνη. Δεν ξέρω αν μπορώ να την αφήσω έτσι η να συνεχίσω.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    αν ειναι κληρονομικη η πιεση , οκ. ......θυμαμαι το μελος που μιλαγα προ 5 ετων περιπου, που ειχε κρισεις πανικου, τις παθαινε στα καλα του καθουμενου, δεν ειχε κτθλψη , ομως ανεβαζε 140 παλμους , ειχε τρομερη εφιδρωση , δεν ξερω κατι αλλο για τις κρισεις πανικου ............ παντως αυτος επαιρνε αντιψυχωτικα , αυτο μουλεγε , ηταν φρικαρισμενος σιγουρα ....... δεν ξερω αν η παροξετινη ειναι η καταλληλη αγωγη για την περιπτωση σου , αφου την επαιρνα για κτθλψη μονο , ειδα αποτελεσμα στο διμηνο πανω , για ενα 3μηνο μονον , αλλα το ξαναλεω , δεν ειχα ουτε εχω κρισεις πανικου ......καποιο αγχος εχω κι εγω , αφου η κτθλψη εχει ενα συνοδευτικο αγχος .....τουλαχιστον η δικη μου .....πιεση δεν εχω , αφου την μετρησα χθες .....

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •