Εγκλεισμος σε ψυχιατρικη... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 97
  1. #16
    Elenia781
    Guest
    Εγω που εζησα 15 ολοκληρα χρονια με αδελφο στα ναρκωτικα 2 φορες φυλακες, μπλα μπλα.... 5 χρονων δεν εχεις βιωματα σε παρακαλω Mac

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    ---------------------------------------------------------------------------------------
    Last edited by Macgyver; 20-12-2020 at 15:09.

  3. #18
    Elenia781
    Guest
    Και ενα παιδι που δεν γνωρισε πατερα μπορει να εχει ψυχιατρικα προβληματα δεν λεω . Το να λεμε μου φταει το ενα το αλλο, μου φταιει ο γονιος μου δεν θα παρουμε ποτε την ευθυνη θα ζουμε με δεκανικια

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Και ενα παιδι που δεν γνωρισε πατερα μπορει να εχει ψυχιατρικα προβληματα δεν λεω . Το να λεμε μου φταει το ενα το αλλο, μου φταιει ο γονιος μου δεν θα παρουμε ποτε την ευθυνη θα ζουμε με δεκανικια
    Αυτο κατα βασην σωστο ειναι ................. δεν μπορω να κατηγορησω/καταδικασω κανεναν ομως , ουτε και το θελω , αφου δεν μπορω να μπω στα ' παπουτσια ' του ......εχω ηδη γραψει οτι η ζωη ειναι μια συνεχης μαχη/παλη , τιποτα δεν χαριζεται, τιποτα δεν διδεται δωρεαν .....αυτο εχω καταλαβει ως μεγαλυτερος .....



    κατι τελευταιο , πανω στο σχολιο σου , παντα φταιμε ως ενα βαθμο για κατι που μας συμβαινει , ασχετως αν δεν το καταλαβαινουμε.....
    Last edited by Macgyver; 20-12-2020 at 15:09.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    εχω μπει 3 φορες.
    1 ακουσια και 2 εκουσια
    ειναι πολυ σκληρο να εχεται η αστυθνομια και να σε παιρνειο συκωτο λες και εισαι κανενας εγκληματιας
    μεσα αμα δεν υπακους σε περιμενειο ή εδσιμο ή απομονωση
    παιρνειος χαπια και σηκωνεις γλωσα για να δεις αμα τα καταπιες
    δεν εχει;ς τιποτα να κανεις και μερα με τη μερα παρακαλας να βγεις
    κινητα δεν επιτρεπονται
    το βραδυ κατα τις 10 απαγορευεται να ξενυχτας ακομα και αν δεν εχεις υπνο.
    πρεπει να πας στο κλρεβατι σου.
    ερχονται και σε κοιτανε 2-3 φορες το βραδυ να δουν αν κοιμασαι και αν δεν το εχει σκασει κανενας
    την 1η εβδομαδα απαγορευεται το επισκεπτηριο.
    τωρα με τον ιο..εξω απο τα καγκελα μονο αν η κλινικη ειναι στο ισογειο και αυτο για κανενα 5λεπτο..

    και διαφορα αλλα τετοια..
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Bρε κοπελα μου , ειναι πραματικα προβληματα αυτα πουχεις βιωσει , τρομερη ακουγεται η ψυχιατρικη κλινικη .......φρικη .....

  7. #22
    Elenia781
    Guest
    Δεν εχω εμπαθεια προς τον Ηλια απλα θελω να τον ταρακουνησω. Το κριμα ειναι γι'αυτους που χασανε την ζωη τους, εμεις το πως συνεχιζουμε ειναι δικο μας θεμα. Θα ηταν προτιμοτερο να μεγαλωνει με εναν πατερα ψυχικα αρρωστο διπλα του?,νομιζω ειναι αβασταχτο. Ο εγκλεισμος σε ψυχιατρεια δεν θα σε κανει καλυτερο απο'οτι τωρα ουτε χειροτερο δεν ειναι τιμωρια οπως η φυλακη σε χρηστη ναρκωτικων. Οι ψυχοφθορες σκεψεις σε αρρωσταινουν . η κατασταση σου δεν καθοριζει το ποιος εισαι.λεγε το 20 φορες εκει που πινεις τον καφε σου :)

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Δεν εχω εμπαθεια προς τον Ηλια απλα θελω να τον ταρακουνησω. :)
    προφανως και δεν εχεις εμπαθεια ........ κι εγω προσπαθησα να του περασω καποια μηνυματα , καταλαβα ομως οτι δεν θελει να τα υιοθετησει, ισως ειναι περα των δυναμεων του , ας μας πει ο ιδιος , που μεσες ακρες , αυτο εχει αφησει να εννοηθει, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ .............. αν δεν αποδεχτεις ο ιδιος οτι εχεις προβληματα , δεν θασαι ποτε εις θεση να τα λυσεις , που και να τα αποδεχτεις , παλι παιζεται αν εχεις το σθενος / θεληση να τα λυσεις .......

  9. #24
    hlias1988
    Guest
    παιδια τι να πω τωρα... απλα δεν παλευετε η κατασταση. το θεμα το ανοιξα γιατι ηθελα να μαθω τι επικρατει μεσα στην ψυχιατρικη..
    λοιπον οσον αφορα εμενα παιρναω δυσκολο. δεν θα κατσω να κλαφτω...
    αλλα οκ το μηνυμα το εχω παρει σε αυτο που θελετε να μου πειτε... απλα δεν μπορω? δεν θελω? ειναι πλεον αργα? δεν ξερω....
    τελικα το μετανιωσα που ειπα στον κοσμο οτι παιρνω ψυχοφαρμακα.. με βλεπει αλλιως... και αυτο ειναι αβασταχτο...

  10. #25
    hlias1988
    Guest
    αρρωσταινω μεσα σε σκεψεις παρανοιας...
    σε φαση εκανα το αυγο την κοτα η η κοτα το αυγο?
    καπως ετσι.. που θα παει αυτο δεν ξερω.. το αφηνω...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    παιδια τι να πω τωρα... απλα δεν παλευετε η κατασταση. το θεμα το ανοιξα γιατι ηθελα να μαθω τι επικρατει μεσα στην ψυχιατρικη..
    λοιπον οσον αφορα εμενα παιρναω δυσκολο. δεν θα κατσω να κλαφτω...
    αλλα οκ το μηνυμα το εχω παρει σε αυτο που θελετε να μου πειτε... απλα δεν μπορω? δεν θελω? ειναι πλεον αργα? δεν ξερω....
    τελικα το μετανιωσα που ειπα στον κοσμο οτι παιρνω ψυχοφαρμακα.. με βλεπει αλλιως... και αυτο ειναι αβασταχτο...
    Ηλία διαβάζω τόσο καιρό τα μηνύματα σου και βλέπω ότι αντί για καλύτερα πας χειρότερα ...

    Αν θυμάμαι καλά έκανες μείωση τις αγωγής σου από μόνος σου ..Αυτό έγραφες τουλάχιστον στα μηνύματα σου .
    Τώρα θες να μάθεις για το ψυχιατρείο ..Γιατί ?
    Εδώ δεν εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου και κάνεις του κεφαλιού σου και θες να μπεις σε ένα περιβάλλον που η boo στο περιέγραψε πάνω κάτω πως είναι?

    Γιατί δεν εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου και κάνεις πειράματα ?
    Πόσες φορές θα σου πούμε γράψε τον κόσμο που ξέρει ότι περνεις αγωγή ..
    Αυτός ο κόσμος όταν δεν είσαι καλά που είναι ???

    Ξέρω ότι τσατιζεσαι όταν σου τα λέμε αλλά όσο ψαχνεσαι και ρωτάς αυτά θα ακούς ..
    Πάρτω απόφαση και κάνε σωστά την θεραπεία σου .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #27
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ηλία διαβάζω τόσο καιρό τα μηνύματα σου και βλέπω ότι αντί για καλύτερα πας χειρότερα ...

    Αν θυμάμαι καλά έκανες μείωση τις αγωγής σου από μόνος σου ..Αυτό έγραφες τουλάχιστον στα μηνύματα σου .
    Τώρα θες να μάθεις για το ψυχιατρείο ..Γιατί ?
    Εδώ δεν εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου και κάνεις του κεφαλιού σου και θες να μπεις σε ένα περιβάλλον που η boo στο περιέγραψε πάνω κάτω πως είναι?

    Γιατί δεν εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου και κάνεις πειράματα ?
    Πόσες φορές θα σου πούμε γράψε τον κόσμο που ξέρει ότι περνεις αγωγή ..
    Αυτός ο κόσμος όταν δεν είσαι καλά που είναι ???

    Ξέρω ότι τσατιζεσαι όταν σου τα λέμε αλλά όσο ψαχνεσαι και ρωτάς αυτά θα ακούς ..
    Πάρτω απόφαση και κάνε σωστά την θεραπεία σου .
    το μειωσα μονος μου ρε συ... δεν αλλαζω σε αυτο... δυστυχως.. και ας περασω οσο ασχημα γινετε... τι να κανουμε διαλεγω και παιρνω... δεν θελω αλλα φαρμακα...
    επισης ειμαι ακινδυνος δεν πειραζω κανεναν , οπως ηταν ειναι η κατασταση...
    αλλα μαλλον αρχιζω και υποτροπιαζω.. δεν πειραζει...
    και την κανονικη αγωγη να επαιρνα το ιδιο θα γινοταν...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    το μειωσα μονος μου ρε συ... δεν αλλαζω σε αυτο... δυστυχως.. και ας περασω οσο ασχημα γινετε... τι να κανουμε διαλεγω και παιρνω... δεν θελω αλλα φαρμακα...
    επισης ειμαι ακινδυνος δεν πειραζω κανεναν , οπως ηταν ειναι η κατασταση...
    αλλα μαλλον αρχιζω και υποτροπιαζω.. δεν πειραζει...
    και την κανονικη αγωγη να επαιρνα το ιδιο θα γινοταν...
    Αν δεν πειράζει τότε μην παραπονιέσαι Ηλία για αυτό που θα έρθουν...

    Για να στα δίνει ο γιατρός κάτι θα ξέρει ..εσύ το παίζεις από μόνο σου γιατρός ..
    Είναι σαν μου λες χάλασαν τα παπούτσια μου αλλά δεν τα πάω στο τσαγκαρι θα τα δώσω στην μοδίστρα απέναντι γιατί ξέρει καλύτερο ράψιμο ..

    Δεν ειμαι εγώ σε θέση ,ούτε εσύ να πεις ότι είσαι ακίνδυνος ...εγώ σου λέω το πολύ απλό..

    Αν δεν ακούς τον γιατρό σου πως περιμένεις να. βρεις γιατρειά ...
    Και στο κάτω κάτω αν δεν τον εμπιστεύεσαι γιατί βλέπεις ότι τόσο καιρό δεν βγάζει κάπου όλο αυτό πάρε και μια άλλη γνώμη ..

    Τον γιατρό από μόνοι μας δεν τον κάνουμε και μετά αναλογιζομαστε γιατί τίποτα στην ζωή μας δεν πάει καλά ..

    Για πες μου γιατί είναι δεύτερη φορά που αναρωτιέσαι για το ψυχιατρείο?
    Γιατί θες να μπεις εκεί?
    Νομίζεις ότι εκεί θα βρεις σωστή θεραπεία ή γιατί σου είπαν ότι με αυτό τον τρόπο θα δικαιουσε κάποιο επίδομα μετά και θα λυθεί έτσι το βιοποριστικό σου θέμα ...

    Το θέμα σου τελικά πιο είναι ? Τι σε βασσανιζει ?

    Να γίνεις καλά ή να βρεις τρόπο να παίρνεις λεφτά χωρίς να δουλεύεις ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #29
    hlias1988
    Guest
    τι να σου πω.. δεν ειναι τα λεφτα το θεμα.. το θεμα ειναι οτι θελω να χασω κιλα...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    τι να σου πω.. δεν ειναι τα λεφτα το θεμα.. το θεμα ειναι οτι θελω να χασω κιλα...
    Και πως περιμένεις βρε Ηλία να χάσεις κιλά αφού λες ότι όλη μέρα κάθεσαι και δεν κάνεις τίποτα ?
    Έτσι χάνονται τα κιλά?
    Γιατί δεν ξεκινάς περπάτημα και ασκήσεις ..Δεν χρειάζονται ούτε κόπο ούτε χρήματα όλα αυτά ..τρόπο και διάθεση θέλει και νομίζω αυτά τα βρίσκουμε ανά πάσα στιγμή όταν θέλουμε να πετύχουμε τον στόχο μας ..
    Δεν κόβουμε τα φάρμακα μας και έτσι θα αδυνατισουμε ...

    Έχεις πείσμα ? Βαλτω μπροστά και μόνο σε καλό θα σου βγει και άσε τους άλλους να λένε ότι θέλουν για εσένα .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Εγκλεισμός
    By blackcrow in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 01-04-2020, 00:17
  2. Εκούσιος Εγκλεισμός
    By iraklis1 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 7
    Last Post: 04-07-2015, 20:24
  3. Εγκλεισμός σε μοναστήρι
    By nikiii in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 121
    Last Post: 27-03-2015, 23:49
  4. Εκούσιος εγκλεισμός σε ψυχιατρείο;
    By vicky_k in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 57
    Last Post: 04-08-2014, 15:18
  5. εγκλεισμος σε ψυχιατρειο
    By PYR in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 22-01-2010, 22:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •