Εγκλεισμος σε ψυχιατρικη...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 97
  1. #1
    hlias1988
    Guest

    Εγκλεισμος σε ψυχιατρικη...

    Εχετε νοσηλευτει ποτε? Εαν ναι πως ηταν? Μακροπροθεσμα σας βοηθησε η γινατε χειροτερα? Ηταν με την θεληση σας? Καιβτι κατασταση επικρατει στα νοσοκομεια αυτα?
    Εγω δεν εχω νοσηλευτει ποτε....

  2. #2
    Elenia781
    Guest
    ε... αυτο παραπαει.

  3. #3
    hlias1988
    Guest
    Γιατι το λες αυτο?

  4. #4
    Elenia781
    Guest
    τα ιατρικα δεδομενα ειναι απορρητα. Δεν ειναι πως περασατε στις διακοπες

  5. #5
    hlias1988
    Guest
    ΟΚ εχεις δικιο ζητω συγνωμη... ηταν πολυ φευγαλεα η αναρτηση... σεβομαι τα προβλήματα των αλλων.. δεν ηθελα να το παιξω εξυπνος... αλλα θα με ενδιεφερε να μαθω περισσοτερα για το ζήτημα..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ηλια , για νοσηλευτεις σε ψυχιατρικη κλινικη δεν φτανει ναχεις μια διαταραχη διαθεσης , πρεπει ναχεις πολυυυυ σοβαρο προβλημα , δεν πας για κτθλψεις ............ ηξερα καποιο φιλο μου που ειχε νοσηλευτει, το 1984 , δεν ηξερα απο τι επασχε , τοτε ημουν πολυ νεος για να καταλαβω , αλλα τον ειχαν δεμενο στο κρεβατι σε ψυχιατρικη πτερυγα ..... οταν πηγε σπιτι του, αυτοκτονησε , αρα ειχε παρα πολυ σοβαρο προβλημα , δεν πας για πλακα σε ψυχιατρικη πτερυγα ....ουτε πας επειδη το ζητας , κανεις δεν το ζηταει.......ετσι εχω καταλαβει ......

  7. #7
    Elenia781
    Guest
    Αν δεν κανω λαθος εχεις ιδρυματοποιηθει χωρις να εχεις περασει τετοια πορτα. Δεν βγαινει ετσι η ζωη .
    Mac εξαρταται τον ασθενη . Δηλαδη για σοβαρες περιπτωσεις δεν σε πανε π.χ στην ψυχιατρικη πτερυγα του Νικαιας ή του Σισμανογλειου θα σε πανε ΨΝΑ ή Δρομοκαΐτειο

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Mac εξαρταται τον ασθενη . Δηλαδη για σοβαρες περιπτωσεις δεν σε πανε π.χ στην ψυχιατρικη πτερυγα του Νικαιας ή του Σισμανογλειου θα σε πανε ΨΝΑ ή Δρομοκαΐτειο
    Μαλιστα , δεν τα ηξερα αυτα , το φιλο μου επειδη ειχε παρουσιασει προβληματα οταν υπηρετουσε την θητεια του, τον πηγαν στο στρατιωτικο νοσοκομειο , στην Κατεχακη , εχει τρια αρχικα , καπως ΓΝΣ , η δεν θυμαμαι, πανε πολλα χρονια .....

  9. #9
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Αν δεν κανω λαθος εχεις ιδρυματοποιηθει χωρις να εχεις περασει τετοια πορτα. Δεν βγαινει ετσι η ζωη .
    Mac εξαρταται τον ασθενη . Δηλαδη για σοβαρες περιπτωσεις δεν σε πανε π.χ στην ψυχιατρικη πτερυγα του Νικαιας ή του Σισμανογλειου θα σε πανε ΨΝΑ ή Δρομοκαΐτειο
    Σε μενα το λες αμα εχω ιδρυματοποιηθει?

  10. #10
    hlias1988
    Guest
    Και τι εννοεις οτι δεν βγαινει ετδι η ζωη? Σε μενα το λες?

  11. #11
    hlias1988
    Guest
    Ο πρωτος ψυχιατρος ηθελε να με κλείσει μεσα αλλα εγω δεν μπηκα... μου ειχε βγαλει διάγνωση ψυχωτικη συνδρομη... του ειπα οτι φοβομουν μην κανω κακο στον ευατο μου η στους αλλους... τωρα μου εχει περασει αυτο...

  12. #12
    hlias1988
    Guest
    Ζω καθε μέρα τα ιδια και τα ιδια φοβαμε για το μελλον... αλλα λεω εχει ο θεος.. ειμαι λαθος?

  13. #13
    hlias1988
    Guest
    Μοναχος μου το παλευω.. η δικοι μου βοηθουν οικονομικα... ε δεν μπορω να τους πριζω με τα δικα μου.. το έκανα αλλα δεν βγαζει νοημα πλεον..απλα καθομαι ολη μερα.. μπορει μα βγει πουθενα αυτο? Αλλα στην τελικη εσεις τι κανετε διαφορετικο?

  14. #14
    Elenia781
    Guest
    Ψαχνεις για αποδεικτικα στοιχεια γιατι παιρνεις φαρμακα ,αυτο δεν ειναι? Επειδη δεν εχεις νοσηλευτει? το οτι εχεις πει σε ολους στο χωριο οτι κοιτατε εγω παιρνω φαρμακα ειναι σαν να εχεις ιδρυματοποιηθει και θες ειδικη μεταχειριση . Αυτο εγω δεν το κάνω! καλως ή κακως εμαθα να δουλευω και πολυ πριν και μετα απο το επεισοδιο χωρις ιδιαιτερη μεταχειριση περασα απο επιτροπη της δουλειας και μου λεγανε φερε μας χαρτι αναπηριας.Δεν το έκανα. Ποτέ δεν πηρα 10ημερες αναρρωτικες ενω ειναι το συνηθες... και δουλευω 19 χρονια σ'αυτη τη δουλεια. Υπηρχαν εποχες που δεν λαμβανα την αγωγη μου γιατι δεν υπαρχουν εξετασεις για τα ψυχιατρικα, δεν το πιστευα, και νομιζα οτι δεν τα χρειαζομαι. Τα νοσοκομεια ειναι εκει αν θελησεις να το ζησεις

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Ψαχνεις για αποδεικτικα στοιχεια γιατι παιρνεις φαρμακα ,αυτο δεν ειναι? Επειδη δεν εχεις νοσηλευτει? το οτι εχεις πει σε ολους στο χωριο οτι κοιτατε εγω παιρνω φαρμακα ειναι σαν να εχεις ιδρυματοποιηθει και θες ειδικη μεταχειριση . Αυτο εγω δεν το κάνω! καλως ή κακως εμαθα να δουλευω
    Aαγαπητη elenia , για τον καθενα το προβλημα του φανταζει το μεγαλυτερο στα ματια του , οπως αναλυω στην 2η σελιδα του ' θελω την διαγραφη μου παρακαλω ' , κι εγω δεν ειχα παρει αρχικα με καλο ματι τον hlia 1988 , ελεγα τεμπελης ειναι η εχει βολευτει , μεχρι που εγραψε δημοσιως οτι ο πατερας του ειχε αυτοκτονησει οταν ηταν 5 ετων , ε αυτο ειναι πηγη σοβαρων ψυχολογικων προβληματων , δεν μπορω να μπω στην θεση του , οπως παλι αναλυω στην 2η σελιδα του ' θελω την διαγραφη μου παρακαλω ' .......

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Εγκλεισμός
    By blackcrow in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 01-04-2020, 00:17
  2. Εκούσιος Εγκλεισμός
    By iraklis1 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 7
    Last Post: 04-07-2015, 20:24
  3. Εγκλεισμός σε μοναστήρι
    By nikiii in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 121
    Last Post: 27-03-2015, 23:49
  4. Εκούσιος εγκλεισμός σε ψυχιατρείο;
    By vicky_k in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 57
    Last Post: 04-08-2014, 15:18
  5. εγκλεισμος σε ψυχιατρειο
    By PYR in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 22-01-2010, 22:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •