Διαδικασια ΑΙΜΟΛΗΨΙΑΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1

    Διαδικασια ΑΙΜΟΛΗΨΙΑΣ

    Καλησπερα σε ολους σας,εχω ξαναναγραψει αρκετες φορες το τελευταιο διαστημα οσον αφορα τον φοβο μου για τον hiv.Aρχικα θελω να πω οτι εχω ξεκινησει αγωγη και κανω και συνεδριες.Ολο αυτο ξεκινησε πριν λιγο καιρο και καθημερινα δημιουργουσα μαλλον στο μυαλο μου γεγονοτα αλλα πιο σοβαρα και αλλα αστεια.Αστειο ομως δεν ειναι καθολου αυτο που περναω,στο καθε τι γεγονος που γινοταν πηγαινα και το ελεγχα με εξετασεις με αποκωρυφωμα την προτελευταια φορα που πηγα επειδη ο προηγουμενος απο μενα ακουσα οτι πιθανων ηταν οροθετικος τα εχασα με αποτελεσμα να μην παρατηρησω ττη διαδικασια,ετσι πηγα προν λιγες μερες και ξανακανα εξετασεις για να δω μηπως κολλησα απο εκει.Αυτο που με αηχωνει ειναι οτι το συγκεκριμενο διαγνωστικο που πηγα δεν ειναι κοινο ειναι τυπου γενετικο-κυτταρολογικο που σημαινει στο μυαλο μου τουλαχιστον οτι πανε αρρωστοι ανθρωποι κατα βαση δεν θα παει καποιος για ενα απλο τσεκ απ.Θα με βοηθουσε πολυ αν γνωριζει καποιος απο την διαδικασια της αιμοληψιας,ψαχνω ολη την ωρα βιντεακια στο γιουτιουμπ για να δω οτι δεν γινονται λαθη,στο συγκεκριμενο εργαστηριο που φοβαμαι να πω οτι δεν μου πηρα αιμα με την κλασσικη συριγγα αλλα με ενα συστημα βακουτεινερ που ειναο ενα αντικειμενο πλαστικο στο οποιο απο την μια μπαινει η βελονα και απο την αλλη το φιαλλιδιο.Οπως θα ηθελα να ρωτησω εσεις οταν πατε και δινετε αιμα παρατηρητε την διαδικασια οτι θα γινει σωστα η εμπιστευεστε τον επαγγελματια

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Εμπιστεύομαι τον επαγγελματία. Και ποιος είμαι εγώ στην τελική να κρίνω την διαδικασία; Δεν μου αρέσει η λογική του ξερόλα Έλληνα που ξέρει αυτός τα πάντα καλύτερα από τους άλλους. Έσπασε ο άλλος τα κέρατά του να σπουδάσει το αντικείμενο, δουλεύει σε τέτοια υπεύθυνη θέση και θα καθίσω να τον παρατηρήσω εγώ και να κρίνω αν κάνει καλά τη δουλειά του, γιατί βέβαια ξέρω καλύτερα κι ας είμαι άσχετη με τα ιατρικά επαγγέλματα; Ε, όχι. Δεν το σκέφτομαι έτσι.

Similar Threads

  1. Το OCD παρεμβάλεται σθεναρά στην διαδικασία της μάθησης
    By georgef1 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 22-10-2018, 01:51
  2. Τραύμα κατά την ψυχοθεραπευτική διαδικασία
    By blackcrow in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 48
    Last Post: 07-01-2017, 19:01
  3. Πως εχει η διαδικασια για να παρει καποιος απαλλαγη στρατευσης
    By Winston_man in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 32
    Last Post: 29-06-2015, 20:52
  4. Replies: 1
    Last Post: 18-10-2013, 21:56
  5. Η ΩΡΙΜΑΝΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΠΙΠΟΝΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 25-10-2012, 12:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •