μου λενε οτι αυτο που περιγρφω δεν ειναι συνομωσια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042

    μου λενε οτι αυτο που περιγρφω δεν ειναι συνομωσια

    νομιζω οτι ο καθενας μπορει να αξιολογισει αν αυτο που λεω στεκει η οχι εγω λοιπον υποστηριζω οτι οι θεωρειες συνομωσιας παντα αρχισαν οταν εμφανιστηκαν αυτο που λεω συγνωμη για την εκφραση που θα χρησιμοποιησω φασιστομουτρα που με το γνωστο κολπο της δηθεν ευγενικης διαθεσης τους προσφερουν σπερνοντας το πολεμο και τη διχοναια παντου για παραδειγμα ο Χιτλερ υποστηριζε οτι εκτελουσε κοινωνικο εργο με τη ρατσιστικη συμπεριφορα του να τα εχει με τους εβραιους και με το καινονικο εργο του εσπειρε το πολεμο και τη διχονοια σε ολο το πλανητη προκαλωντας μια τεραστια κατακραυγη σχετικα με το φασισμο υποστηριζοντας οτι εκτελει προσφορα στην ανθρωποτητα βαζανιζοντας και σκοτονοντας εβραιους

    με τον ιδιο ακριβως τροπο οταν καποιος απαιτει εξοφρενικα πραγματα χωρις να σεβεται τα δικαιοματα ακομα και των αντιπαλων του η δηθεν προσφορα του ειναι ενα κολπο που αν δεν αρεσει η λεξη συνομωσια για να σπειρει το διχασμο την αναστατωση και το μισος στους αλλους

    ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ για να γινει πιο κατανοητο αυτο που λεω ας περιγραψω ενα οικειο μου προσωπο που το γνωριζω καλα για να γινει κατανοητο το τι ενοω
    η γιαγια μου καθε φορα που ερχοταν ως επισκεπτης στο σπιτι μας χωρις να ρωτησει τους αλλους αν συμφονουν σε αυτο συγυριζε υποτιθετε μετακινοντας τα πραγματα που εβλεπε με αποτελεσμα να μη βρισκουν οι αλλοι μετα τα πραγματα τους και καθε φορα που καποιος διαμαρτυροταν εναντια στη χουντα αρχιζε αυτοματως να κλαιγετε ΕΝΩ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕ ΤΙΣ ΕΙΧΕ ΖΗΤΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ και να λεει τι μαρτυρια τραβαει στους ξενους ενω αποφασισε μονη της να το κανει αυτο και το μονο που την ενδιαφερε ειναι να τους κανει ρεζιλι και να τους ξεφτυλισει παρουσιαζοντας τον εαυτο της ως δηθεν αγια και τους αλλους ως κακους ενω της ελεγαν κατσε σε μια μερια και αυτη συνεχιζε το χαβα της για να λεει στη συνεχεια ποσο κακομοιρη ειναι και οι αλλοι ποσο κακοι

    με τον ιδιο ακριβως τροπο οταν καποιος αυτοπαρουσιαζετε ως ανυμπορος υπονοοντας οτι για τα χαλια του φταινει οσοι ειναι γυρω του εγω υποστηριζω οτι ειναι συνομωτης αφου με τη συμπεριφορα του σπερνει παντου το πολεμο και τη διχοναια ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΑΠΑΙΤΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΡΕΛΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΠΧ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥ ΣΥΓΙΡΙΖΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΝΩ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΕΝΩ ΜΕΤΑ ΚΛΑΙΓΕΣΕ ΟΤΙ ΔΕ ΠΕΡΝΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΟΜΩΣΙΑ ΤΟΤΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ?

    ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΑΣ ΤΥΠΟΣ ΑΠΑΙΤΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΣΕ ΟΤΙ ΜΟΥ ΑΝΗΚΕΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΡΝΗΘΗΚΑ αρχισε τις κλαψες τα μοιρολογια για να παρουσιασει τον εαυτο τους ως θυμα και μενα ως κακο λες και ειμουν υποχρεωμενος να δεχτω τα φασιστικα μυαλα του που πρωτα υπονομευσε οτι μου ανηκει οπως οι φιλοι μου κανοντας παρεμβολες στο τηλεφωνο μου και μετα κλαιγοταν οτι τον διελυσα γιατι με ζηλευε και ειχε ως σχεδιο να με κανει ρεζιλι

    με τον ιδιο ακριβως τροπο οταν καποιος χρεισομοποιει ενα μεσαζοντα που κρυφα προσπαθει να του βαλει λογια ενω παριστανει οτι αυτος θα σου προσφερει λυση κανει το ιδιο πραγμα ακριβως προσκυνα ενα πραγμα ενω το καταπατα οπως εκαναν οι φαρισαιοι

    με τον ιδιο τροπο οταν καποιος προσπαθει με ψεματα να σε πεισει να τον εχεις φιλο και μετα κλαιγετε και βαζει λογια στους αλλους ειναι σα να συνομωτει και μπροστα σου σε προσκυνα ενω πισω σου εχει μονιμα ενα φτυαρι

    αρα αν κολησαμε στη λεξη συνομοσια και η λεξη ψευτης η υποκριτης την ιδια ακριβως ενοια εχει

    ο ανθρωπος που εχει πραγματικα ικανοτητες και δε το παιζει απλως ικανος παντα παριστανει οτι σεβετε τα δικαιοματα των αντιπαλων του αφου κανενας ως τωρα δε καταφερε με πονηριες να αποοδειξει οτι εχει δικιο και οτι ειναι διαχρονικος αφου ο Παισιος ελεγε οτι το κακο παντα στην αρχη θριαμβευει και παντα στο τελος νικαται ο αποτυχημενος που κανει τον αγριο μεχρι να φανει οτι απετυχε το σχεδιο του παντα προσπαθει να κανει το αφεντικο σε ολους με χειριστικα κολπα τυπου οτι μου καρφωθηκε θα γινει επειδη ετσι μου ηρθε και φαινετε απο μακρυα οτι ειναι ενας χουντικος που οπως ολα τα καθεστωτα στην αρχη θριαμβευσαν και μετα απετυχαν με ενα φιλοσοφικο σκεπτικο του τυπου οτι προλαβουμε και οσο διαρκεσει η μπογια μας για να μη πουν οτι ειναι παντελως ανικανοι να γινουν διαχρωνικοι ακολουθουν μια πορεια ομοια με το πυροτεχνημα και τις στρακαστροιυκες
    Last edited by αλεξανδρος_77; 20-12-2020 at 08:41.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Αυτά που περιγράφεις απ΄όσο καταλαβαίνω, είναι χειριστικές συμπεριφορές, δεν είναι συνομωσία.

Similar Threads

  1. Sos,τι είναι αυτό;
    By Antonis8 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 11-01-2020, 01:54
  2. Τι είναι αυτό?
    By Γιάννης Βάγιας in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 46
    Last Post: 24-07-2019, 17:53
  3. διεθνης συνομωσια
    By kavkaz in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 201
    Last Post: 26-02-2015, 12:36
  4. Πού ειναι αυτη η ζωη, που λενε ότι ειναι τόσο ωραια;
    By howtodream8 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 69
    Last Post: 27-07-2013, 22:12
  5. τι ειναι αυτο??
    By koulitsa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 23-10-2012, 12:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •