Εμβολια - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 181

Thread: Εμβολια

  1. #31
    Elenia781
    Guest
    τωρα ειναι αργα... ο ανθρωπος κολλησε στο νοσοκομειο τον κοβιντ και....φευγει απο τα εγκοσμια.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Αν δεν κάνω λάθος, μόλυνση ή φλεγμονή στους πνεύμονες μπορεί να πάθεις για ένα σωρό λόγους. Το εμβόλιο του πνευμονιόκοκκου σε προστατεύει από τον συγκεκριμένο τύπο πνευμονίας, όχι από το οτιδήποτε.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Π.χ. καπνιστές με βήχα και φλέματα καλή ώρα σαν εμένα έχουν μόνιμα φλεγμονή κι ας μην έχουν καρκίνο, αν πάθω βρογχοπνευμονία ή κοινή πνευμονία είναι πολύ πιο πιθανό να γεμίσουν υγρό και να τα κοτσώσω (έχει συμβεί σε θείο μου που έπεσε σε κώμα κι ήταν έτοιμος να χαιρετήσει, του κάναν παρακέντηση στα πνευμόνια και τον σώσανε τελευταία στιγμή).

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339

    Εμβολια

    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    τωρα ειναι αργα... ο ανθρωπος κολλησε στο νοσοκομειο τον κοβιντ και....φευγει απο τα εγκοσμια.
    Λυπάμαι που το ακούω, αλλά μη χάνεις τις ελπίδες σου. Σε ποιο νοσοκομείο κόλλησε; Σίγουρα κόλλησε εκεί μέσα ή μήπως οι πνεύμονές του γέμισαν υγρό επειδή είχε covid εξαρχής;

  5. #35
    Elenia781
    Guest
    σ'ευχαριστω Chaos. Αστα, τα νοσοκομεια ειναι το Νο1 μερος για να κολλησεις, ιδιως οι νοσηλευομενοι .Κυκλοφορει πολυ κοβιντ σ'αυτα.

  6. #36
    Elenia781
    Guest
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Αν δεν κάνω λάθος, μόλυνση ή φλεγμονή στους πνεύμονες μπορεί να πάθεις για ένα σωρό λόγους. Το εμβόλιο του πνευμονιόκοκκου σε προστατεύει από τον συγκεκριμένο τύπο πνευμονίας, όχι από το οτιδήποτε.
    εχεις δικιο,διαβασα και τις πιθανες παρενεργειες και καμια σχεση. Απλα το μυαλο μου γυριζει να βρει πως ξεκινησε ολο αυτο.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    σ'ευχαριστω Chaos. Αστα, τα νοσοκομεια ειναι το Νο1 μερος για να κολλησεις, ιδιως οι νοσηλευομενοι .Κυκλοφορει πολυ κοβιντ σ'αυτα.
    Σύμφωνοι, αλλά ο άνθρωπος πήγε στο νοσοκομείο με υγρό στον πνεύμονα. Κι αν αυτό το υγρό ήταν λόγω του covid19; Είναι πιο πιθανό από το να φταίει το εμβόλιο.

  8. #38
    Elenia781
    Guest
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Σίγουρα κόλλησε εκεί μέσα ή μήπως οι πνεύμονές του γέμισαν υγρό επειδή είχε covid εξαρχής;
    Σιγουρα κολλησε εκει μεσα γιατι απο το νοσοκομειο στην επαρχια 1,5 μηνα πριν τον αφησαν να μεταβει στην Αθηνα και στο χαρτι εγραφε ΑΡΝΗΤΙΚΟ κοβιντ τεστ

  9. #39
    Elenia781
    Guest
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Π.χ. καπνιστές με βήχα και φλέματα καλή ώρα σαν εμένα έχουν μόνιμα φλεγμονή κι ας μην έχουν καρκίνο, αν πάθω βρογχοπνευμονία ή κοινή πνευμονία είναι πολύ πιο πιθανό να γεμίσουν υγρό και να τα κοτσώσω (έχει συμβεί σε θείο μου που έπεσε σε κώμα κι ήταν έτοιμος να χαιρετήσει, του κάναν παρακέντηση στα πνευμόνια και τον σώσανε τελευταία στιγμή).
    καπνιστης μια ζωη chain smoker . Του κανανε παροχετευση να βγει το υγρο,μετα τον βρηκε εκει μεσα ο covid

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Κοίτα, δεν θα βρεις από που ξεκίνησε ακριβώς αυτό, γιατί ένας άνθρωπος που έχει πολλές συνοσηρότητες λίγο το ένα λίγο το άλλο, συμβάλουν για να φτάσει σε άσχημη κατάσταση. Μακάρι να το ξεπεράσει, αυτό είναι το κυριότερο.


    Πρόπερσυ πέθανε μια συγχωριανή 45 χρονών, έπαθε πνευμονία δεν μπορούσε να αναπνεύσει, την πήγαν στο νοσοκομείο, κόλλησε και μια ενδονοσοκομειακή λοίμωξη επιπλέον, διασωληνώθηκε και σε 5 μέρες γειά σας. Το εύκολο είναι να πεις η ενδονοσοκομειακή λοίμωξη, το εύκολο είναι να πεις η πνευμονία, αλλά σου λέω κι εγώ η παχυσαρκία που η μέση της ήταν σαν κορμός του γεροπλάτανου που έχουμε στην πλατεία. Είσαι παχύσαρκός και πεθαίνεις έτσι απλά; Μπορεί και όχι, ήρθε η πνευμονία κι οι λοιμώξεις. Είσαι 45 και πεθαίνεις απο πνευμονία έτσι απλά; Μπορεί και όχι, αλλά αν είσαι και 200 κιλά; Η κότα έκανε το αβγό ή το αβγό την κότα; Άντε βγάλε άκρη. Το μόνο σίγουρο είναι ότι όσο πιο καλή φυσική κατάσταση έχεις τόσο περισσότερες πιθανότητες έχεις σε σχέση με κάποιον σε χειρότερη κατάσταση να αρρωστήσεις βαριά απο κάτι τέτοιο, αλλά και αυτό παίζεται...

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Κοίτα, δεν θα βρεις από που ξεκίνησε ακριβώς αυτό, γιατί ένας άνθρωπος που έχει πολλές συνοσηρότητες λίγο το ένα λίγο το άλλο, συμβάλουν για να φτάσει σε άσχημη κατάσταση. Μακάρι να το ξεπεράσει, αυτό είναι το κυριότερο.


    Πρόπερσυ πέθανε μια συγχωριανή 45 χρονών, έπαθε πνευμονία δεν μπορούσε να αναπνεύσει, την πήγαν στο νοσοκομείο, κόλλησε και μια ενδονοσοκομειακή λοίμωξη επιπλέον, διασωληνώθηκε και σε 5 μέρες γειά σας. Το εύκολο είναι να πεις η ενδονοσοκομειακή λοίμωξη, το εύκολο είναι να πεις η πνευμονία, αλλά σου λέω κι εγώ η παχυσαρκία που η μέση της ήταν σαν κορμός του γεροπλάτανου που έχουμε στην πλατεία. Είσαι παχύσαρκός και πεθαίνεις έτσι απλά; Μπορεί και όχι, ήρθε η πνευμονία κι οι λοιμώξεις. Είσαι 45 και πεθαίνεις απο πνευμονία έτσι απλά; Μπορεί και όχι, αλλά αν είσαι και 200 κιλά; Η κότα έκανε το αβγό ή το αβγό την κότα; Άντε βγάλε άκρη. Το μόνο σίγουρο είναι ότι όσο πιο καλή φυσική κατάσταση έχεις τόσο περισσότερες πιθανότητες έχεις σε σχέση με κάποιον σε χειρότερη κατάσταση να αρρωστήσεις βαριά απο κάτι τέτοιο, αλλά και αυτό παίζεται...
    η αιτια που εχασε τν ζωη της δεν ηταν το παχος Σονια, ηταν η λοιμωξη που αποκτησαι στο νοσοκομει, ειναι στανταρ..

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    παιδια ,μην κανουμε τους γιατρους ! ειδικα για θεματα που και ι ιδιοι οι γιατροι δεν βγαζουν ακρη, οι συνοσυροτητες ειδικα σε θρματα λοιμωξεων ειναι περιπλοκα ζητηματα.
    Οταν προκληθει λοιμωξη ανωτερου αναπνευστικου , οι πνευμονιοκοκοι κυριολεκτικα χωρευουν στο σωμα μας! Οταν μαλιστα υπαρξουν και κατωτερου αναπνευστικου τα πραματα ειναι δυσκολα.
    Οι ιοι ΣΑΡΣ , και ο 19 ,αυτο που κανουν ουσιαστικα ειναι να καταστρεφουν την ουσια που προστατευει τους πνευμωνες μας, ενα ειδος σαν ζελατινα που καλυπτει τα πνευμονια μας, για αυτο τα μικρα παιδια δεν κινδηνευουν επειδη ακομα δεν εχει πλαστει αυτη η ζελατινη στα πνευμονια τους.Εκει λοιπον πανε αυτοι οι ιοι και καταστρεφουν αυτην την ουσια, για αυτο και θα μπορουσαν να προστατευσουν τους ασθενεις με το να δημιουργησουν τις προτεινες που δυναμονουν αυτην την ζελατινη, ετσι θα πολεμουσαν το κοροναιο!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    παιδια ,μην κανουμε τους γιατρους
    Αυτό ακριβώς λέω κι εγώ.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Αυτό ακριβώς λέω κι εγώ.
    Φαντάζομαι πως σ’εσένα αναφερόταν το σχόλιο.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ναι, και σε εμένα και στον ίδιο που το γράφει και κάνει κι αυτός όπως όλοι μας την ανάλυσή μας για ιατρικά θέματα, χωρίς να είμαστε ειδικοί.

Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΕΜΒΟΛΙΑ Η ΒΙΟΧΗΜΙΚΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ?
    By mairh in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 18
    Last Post: 31-10-2009, 18:47

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •