Εμβολια - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 13 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 181

Thread: Εμβολια

  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,391
    Χθες καθηγητής ιατροδικαστης στην σχολη της κορης μου που τους κάνει μάθημα τους ειπε λιγα λόγια για τον εμβολιο λεγοντας τους αυτα που ηδη ξερουμε πανω κατω, αλλα υποστηριξε πως το εμβολιο της Pfizer δεν ειναι και οτι καλύτερο για τον απλούστατο λογο οτι είναι το πρωτο εμβόλιο που βασιζεται στο οτι βάζω τμήμα από το ενεργό γενετικό υλικό (RNA ) του ιού που μπαίνοντας στον οργανισμό μας ενεργοποιεί τα κύτταρά μας να παράγουν ένα τμήμα του ιού που στη συνέχεια μπορεί να διεγείρει την άμυνά μας για παραγωγή αντισωμάτων, αλλα ειναι αγνωστο εως τωρα και τι αλλες τροποιησεις μπορει να ενσωματώσει στο δικό μας γενετικό υλικό (το DNA) και αποτελέσει πλέον μέρος του γενετικού μας υλικού καθιστώντας μας μόνιμα ομήρους του ιού με αγνωστες συνέπειες....

    Τους ειπε ακομα οτι υπάρχουν σοβαροι προβληματισμοι μηπως το γενετικό υλικό του ιού ενσωματωθεί και στα σπερματοζωάρια ή ωάρια του οργανισμού και μεταδοθεί στις επόμενες γενιές...Με λιγα λογια το να παρεις την αποφαση να εμβολιαστεις δεν καθοριζει μονο τη δικη σου ζωη αλλα και τον απογόνων σου ..

    Κατι το οποιο δεν θα το μαθουμε ποτε ουτε εμεις αλλα ουτε η επομενη γενιά για τον απλουστατο λογο οτι αυτες οι μελέτες διαρκουν πολυ περισσότερο απο ολες αυτες των κοινών εμβολίων ..
    Ειναι βασικα ο προπομπός για την δημιουργεια του εμβολιου του καρκινου....

    Οπως επισης υπαρχουν και επιστήμονες που υποστηρίζουν οτι από τη στιγμή που δεν υπάρχει το απαραίτητο ένζυμο για ενσωμάτωση του RNA του ιού στον DNA του ανθρώπου δεν υπάρχει κανένας φόβος οποτε να προχωρήσουμε αφοβα σε αυτόν ...

    Σε αντιθεση ολα αυτα με τα κοινα εμβολια που ξερουμε εως τωρα που απλα εισάγεται ενας εξασθενημένος ή νεκρός μικροοργανισμός στον οργανισμό μας και τον διεγείρει ως ξένος παράγοντας που είναι ωστε να φτιάξει αντισώματα ή φονικά κύτταρα για να τον εξολοθρεύσει.

    Οπως οτι το εμβολιο που το κανει αυτο ,δηλαδη που βασιζεται στην παλια μεθοδο κοστιζει μονο 2,5 ευρω και δεν χορηγειται σε αντιθεση με της Pfizer που κυμαινετε γυρω στα 25,00 ευρω και προωθείται αυτο..

    Πραγματικα με ολα αυτα που ακουγονται πλεον που ξεκινησε ο εμβολιασμος ,συν τους θανατους που αρχισαν και αυξανονται λογο αυτου δεν νομιζω να καλυφθει ο απαραίτητος εμβολιασμος του απαιτουμενου πλυθησμου ωστε να αποκτηθει η απαιτουμενη ανοσια για να μπορεσουμε να επανελθουμε στους κανονικους μας ρυθμους ....

    Και φυσικα οσο περνάει ο καιρός αντι να ξεκαθαρίζει το τοπίο για το ποια απόφαση πρέπει να πάρεις τοσο πιο πολυ θολώνει...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Χθες καθηγητής ιατροδικαστης στην σχολη της κορης μου που τους κάνει μάθημα τους ειπε λιγα λόγια για τον εμβολιο λεγοντας τους αυτα που ηδη ξερουμε πανω κατω, αλλα υποστηριξε πως το εμβολιο της Pfizer δεν ειναι και οτι καλύτερο για τον απλούστατο λογο οτι είναι το πρωτο εμβόλιο που βασιζεται στο οτι βάζω τμήμα από το ενεργό γενετικό υλικό (RNA ) του ιού που μπαίνοντας στον οργανισμό μας ενεργοποιεί τα κύτταρά μας να παράγουν ένα τμήμα του ιού που στη συνέχεια μπορεί να διεγείρει την άμυνά μας για παραγωγή αντισωμάτων, αλλα ειναι αγνωστο εως τωρα και τι αλλες τροποιησεις μπορει να ενσωματώσει στο δικό μας γενετικό υλικό (το DNA) και αποτελέσει πλέον μέρος του γενετικού μας υλικού καθιστώντας μας μόνιμα ομήρους του ιού με αγνωστες συνέπειες....

    Τους ειπε ακομα οτι υπάρχουν σοβαροι προβληματισμοι μηπως το γενετικό υλικό του ιού ενσωματωθεί και στα σπερματοζωάρια ή ωάρια του οργανισμού και μεταδοθεί στις επόμενες γενιές...Με λιγα λογια το να παρεις την αποφαση να εμβολιαστεις δεν καθοριζει μονο τη δικη σου ζωη αλλα και τον απογόνων σου ..

    Κατι το οποιο δεν θα το μαθουμε ποτε ουτε εμεις αλλα ουτε η επομενη γενιά για τον απλουστατο λογο οτι αυτες οι μελέτες διαρκουν πολυ περισσότερο απο ολες αυτες των κοινών εμβολίων ..
    Ειναι βασικα ο προπομπός για την δημιουργεια του εμβολιου του καρκινου....

    Οπως επισης υπαρχουν και επιστήμονες που υποστηρίζουν οτι από τη στιγμή που δεν υπάρχει το απαραίτητο ένζυμο για ενσωμάτωση του RNA του ιού στον DNA του ανθρώπου δεν υπάρχει κανένας φόβος οποτε να προχωρήσουμε αφοβα σε αυτόν ...

    Σε αντιθεση ολα αυτα με τα κοινα εμβολια που ξερουμε εως τωρα που απλα εισάγεται ενας εξασθενημένος ή νεκρός μικροοργανισμός στον οργανισμό μας και τον διεγείρει ως ξένος παράγοντας που είναι ωστε να φτιάξει αντισώματα ή φονικά κύτταρα για να τον εξολοθρεύσει.

    Οπως οτι το εμβολιο που το κανει αυτο ,δηλαδη που βασιζεται στην παλια μεθοδο κοστιζει μονο 2,5 ευρω και δεν χορηγειται σε αντιθεση με της Pfizer που κυμαινετε γυρω στα 25,00 ευρω και προωθείται αυτο..

    Πραγματικα με ολα αυτα που ακουγονται πλεον που ξεκινησε ο εμβολιασμος ,συν τους θανατους που αρχισαν και αυξανονται λογο αυτου δεν νομιζω να καλυφθει ο απαραίτητος εμβολιασμος του απαιτουμενου πλυθησμου ωστε να αποκτηθει η απαιτουμενη ανοσια για να μπορεσουμε να επανελθουμε στους κανονικους μας ρυθμους ....

    Και φυσικα οσο περνάει ο καιρός αντι να ξεκαθαρίζει το τοπίο για το ποια απόφαση πρέπει να πάρεις τοσο πιο πολυ θολώνει...
    Δεν ισχύουν τα όσα λες ότι είπε ο καθηγητής και εάν θέλεις, στείλε μου τα στοιχεία του στο inbox, καθώς θα πρέπει να ενημερωθεί ο ιατρικός σύλλογος. Επισυνάπτω ένα άρθρο ενός καθηγητή του Harvard, τον οποίο θεωρώ πιο αξιόπιστη πηγή από έναν ιατροδικαστή που μπορεί να είναι καλός στην ειδικότητά του, αλλά τα εμβόλια τα διάβασε για τελευταία φορά όταν ήταν φοιτητής.
    https://www.health.harvard.edu/blog/...-2020121021599

    Σε ότι αναρωτιέσαι εσύ, γιατί δεν προωθούνται περισσότερο τα πιο οικονομικά εμβόλια, δεν ισχύει, καθώς οι περισσότερες παρτίδες θα είναι εκείνες του εμβολίου της Astra Zeneca που βασίζεται στην παλιά μέθοδο παρασκευής. Η πλειοψηφία του πληθυσμού θα εμβολιαστεί με αυτό το εμβόλιο. Υπόψιν μόνο, ότι το εν λόγω εμβόλιο είναι σημαντικά λιγότερο αποτελεσματικό από το εμβόλιο mRNA.
    Οι θάνατοι που γράφτηκαν ότι οφείλονται σε εμβολιασμούς, τελικά δεν οφείλονται σε εμβολιασμούς.
    Η γιαγιά μου 90 χρονών εμβολιάστηκε και δεν είχε καμία παρενέργεια, ούτε καν πόνο στο σημείο της ένεσης. Απλά το αναφέρω, όχι ότι αποδεικνύεται κάτι με αυτό, αλλά λέμε τώρα.

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,391
    Έχω λόγο να πω ψέματα ?
    Εκτός και αν ήσουν μπροστά στο μάθημα της κόρης μου ή παρακολουθείς τα τηλέφωνα μας και τις συνομιλία μας ...

    Και φυσικά δεν θα σου στείλω τα στοιχεία γιατί αφορά το παιδί μου και την σχολή που είναι ...

    Αν είναι δυνατόν ρε συ chaos σε ξέρω και από χθες για να σου πω κάτι τοσο προσωπικό ή ξέρω τι είσαι και αν όντως το επάγγελμα σου σχετίζεται με το θέμα ?

    Το ότι εμβολιαστικες η γιαγιά σου τι πάει να πει ?
    Αυτό θα μας αποδείξει αν αργότερα επηρεάσει το γενετικό της υλικό και τα παιδιά της θα έχουν και αυτά επηρεαστεί από αυτό??το ότι δεν εμφάνισε καμία παρενέργεια εμένα δεν μου λέει κάτι ..
    Τόσος κόσμος εμβολιαστικες και δεν εμφάνισε κάτι?

    Άλλωστε ξέρεις πολύ καλά τον ντόρο που έγινε για τον διευθυντή του Θριάσιου...
    Εκεί δεν ξέρουν ακόμα και οι ίδιοι γιατροί τι γίνεται ..

    Τελοσπαντων στο είπα και άλλη φορά ο τρόπος σου δεν μου αρέσει καθόλου..
    Σε κάθε σου μήνυμα προσβάλεις τον άλλον χωρίς λόγο ..

    Έγραψα κάτι που ΕΓΙΝΕ και δεν υποστηρίζω κανέναν ..
    Όπως ρωτάω τόσους γιατρούς να μάθω τι γίνεται έτσι έγινε και αυτό ..

    Κατέθεσα ένα γεγονός και εσύ δεν έχεις το δικαίωμα να με προσβάλεις λέγοντας μου ότι λέω ψέματα γιατί πολύ απλά δεν ξέρεις τίποτα το τι γίνεται εκεί μέσα ..

    Αυτά δεν έχω να πω κάτι άλλο μαζί σου και σε παρακαλώ πρόσεχε πως απευθύνεσαι σε εμένα ..

    Καλή συνέχεια ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Χθες καθηγητής ιατροδικαστης στην σχολη της κορης μου που τους κάνει μάθημα τους ειπε λιγα λόγια για τον εμβολιο λεγοντας τους αυτα που ηδη ξερουμε πανω κατω, αλλα υποστηριξε πως το εμβολιο της Pfizer δεν ειναι και οτι καλύτερο για τον απλούστατο λογο οτι είναι το πρωτο εμβόλιο που βασιζεται στο οτι βάζω τμήμα από το ενεργό γενετικό υλικό (RNA ) του ιού που μπαίνοντας στον οργανισμό μας ενεργοποιεί τα κύτταρά μας να παράγουν ένα τμήμα του ιού που στη συνέχεια μπορεί να διεγείρει την άμυνά μας για παραγωγή αντισωμάτων, αλλα ειναι αγνωστο εως τωρα και τι αλλες τροποιησεις μπορει να ενσωματώσει στο δικό μας γενετικό υλικό (το DNA) και αποτελέσει πλέον μέρος του γενετικού μας υλικού καθιστώντας μας μόνιμα ομήρους του ιού με αγνωστες συνέπειες....

    Τους ειπε ακομα οτι υπάρχουν σοβαροι προβληματισμοι μηπως το γενετικό υλικό του ιού ενσωματωθεί και στα σπερματοζωάρια ή ωάρια του οργανισμού και μεταδοθεί στις επόμενες γενιές...Με λιγα λογια το να παρεις την αποφαση να εμβολιαστεις δεν καθοριζει μονο τη δικη σου ζωη αλλα και τον απογόνων σου ..

    Κατι το οποιο δεν θα το μαθουμε ποτε ουτε εμεις αλλα ουτε η επομενη γενιά για τον απλουστατο λογο οτι αυτες οι μελέτες διαρκουν πολυ περισσότερο απο ολες αυτες των κοινών εμβολίων ..
    Ειναι βασικα ο προπομπός για την δημιουργεια του εμβολιου του καρκινου....

    Οπως επισης υπαρχουν και επιστήμονες που υποστηρίζουν οτι από τη στιγμή που δεν υπάρχει το απαραίτητο ένζυμο για ενσωμάτωση του RNA του ιού στον DNA του ανθρώπου δεν υπάρχει κανένας φόβος οποτε να προχωρήσουμε αφοβα σε αυτόν ...

    Σε αντιθεση ολα αυτα με τα κοινα εμβολια που ξερουμε εως τωρα που απλα εισάγεται ενας εξασθενημένος ή νεκρός μικροοργανισμός στον οργανισμό μας και τον διεγείρει ως ξένος παράγοντας που είναι ωστε να φτιάξει αντισώματα ή φονικά κύτταρα για να τον εξολοθρεύσει.

    Οπως οτι το εμβολιο που το κανει αυτο ,δηλαδη που βασιζεται στην παλια μεθοδο κοστιζει μονο 2,5 ευρω και δεν χορηγειται σε αντιθεση με της Pfizer που κυμαινετε γυρω στα 25,00 ευρω και προωθείται αυτο..

    Πραγματικα με ολα αυτα που ακουγονται πλεον που ξεκινησε ο εμβολιασμος ,συν τους θανατους που αρχισαν και αυξανονται λογο αυτου δεν νομιζω να καλυφθει ο απαραίτητος εμβολιασμος του απαιτουμενου πλυθησμου ωστε να αποκτηθει η απαιτουμενη ανοσια για να μπορεσουμε να επανελθουμε στους κανονικους μας ρυθμους ....

    Και φυσικα οσο περνάει ο καιρός αντι να ξεκαθαρίζει το τοπίο για το ποια απόφαση πρέπει να πάρεις τοσο πιο πολυ θολώνει...
    Πάντα είχα ενδοιασμούς για τα εμβόλια γενικά και γι αυτό ειδικά. Οπότε τι να πω. Όντως το τοπίο είναι θολό. Ακριβώς όπως τα λες.
    Αυτό το MMR ειδικά, στο λαιμό μου έχει κάτσει. Και μόλις πριν λίγο καιρό το κάναμε και στον μικρό γιατί ως γνωστόν δεν τα παίρνουν ούτε στον παιδικό σταθμό χωρίς να τα έχει κάνει όλα.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,391
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Πάντα είχα ενδοιασμούς για τα εμβόλια γενικά και γι αυτό ειδικά. Οπότε τι να πω. Όντως το τοπίο είναι θολό. Ακριβώς όπως τα λες.
    Αυτό το MMR ειδικά, στο λαιμό μου έχει κάτσει. Και μόλις πριν λίγο καιρό το κάναμε και στον μικρό γιατί ως γνωστόν δεν τα παίρνουν ούτε στον παιδικό σταθμό χωρίς να τα έχει κάνει όλα.
    Αλεξία με τα εμβόλια το έχω πει θέλω να ενημερώνομαι από ανθρώπους που ξέρω ότι είναι στο χώρο και πάλι όμως βλέπω ότι και εδώ οι απόψεις διχάζουν ...

    Τα ίδια τράβηξα τότε όταν ήταν να κάνουμε το εμβόλιο για τον τράχηλο στην κόρη μου ..
    Τι αγωνία είχα αλλά έκλεισα τα μάτια και τα αυτιά και εμπιστευτικά την γιατρό μας και δόξα το θεό ως τώρα δεν έχει εμφανίσει κάτι ..

    Άσε πλέον το κάνουν κανονικά μετά από τόσα χρόνια όλα τα κοριτσάκια από το γυμνάσιο και μετά ...

    Ετοιμάσου και για αυτό και αν ξαναπάς παιδίατρο κάνε μια συζήτηση από τώρα να δεις τι θα σου πει και ο δικός σας .

    Όλα τα εμβόλια είναι ρίσκο ακόμα και τα παλιά δεν ξέρεις πως θα αντίδραση ο κάθε οργανισμός ...

    Γι αυτό δεν εμναι ούτε υπέρμαχος αυτών ούτε κατά βέβαια ...μου αρέσει να ψάχνομαι και να ενημερώνομαι όπως πρέπει να κάνουμε όλοι μας ..
    Το να βάλουμε παροπιδες και να μην δεχόμαστε και την άλλη πλευρά εμένα δεν μου κάθεται καλά ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #81
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Χθες καθηγητής ιατροδικαστης στην σχολη της κορης μου που τους κάνει μάθημα τους ειπε λιγα λόγια για τον εμβολιο λεγοντας τους αυτα που ηδη ξερουμε πανω κατω, αλλα υποστηριξε πως το εμβολιο της Pfizer δεν ειναι και οτι καλύτερο για τον απλούστατο λογο οτι είναι το πρωτο εμβόλιο που βασιζεται στο οτι βάζω τμήμα από το ενεργό γενετικό υλικό (RNA ) του ιού που μπαίνοντας στον οργανισμό μας ενεργοποιεί τα κύτταρά μας να παράγουν ένα τμήμα του ιού που στη συνέχεια μπορεί να διεγείρει την άμυνά μας για παραγωγή αντισωμάτων, αλλα ειναι αγνωστο εως τωρα και τι αλλες τροποιησεις μπορει να ενσωματώσει στο δικό μας γενετικό υλικό (το DNA) και αποτελέσει πλέον μέρος του γενετικού μας υλικού καθιστώντας μας μόνιμα ομήρους του ιού με αγνωστες συνέπειες....

    Τους ειπε ακομα οτι υπάρχουν σοβαροι προβληματισμοι μηπως το γενετικό υλικό του ιού ενσωματωθεί και στα σπερματοζωάρια ή ωάρια του οργανισμού και μεταδοθεί στις επόμενες γενιές...Με λιγα λογια το να παρεις την αποφαση να εμβολιαστεις δεν καθοριζει μονο τη δικη σου ζωη αλλα και τον απογόνων σου ..

    Κατι το οποιο δεν θα το μαθουμε ποτε ουτε εμεις αλλα ουτε η επομενη γενιά για τον απλουστατο λογο οτι αυτες οι μελέτες διαρκουν πολυ περισσότερο απο ολες αυτες των κοινών εμβολίων ..
    Ειναι βασικα ο προπομπός για την δημιουργεια του εμβολιου του καρκινου....

    Οπως επισης υπαρχουν και επιστήμονες που υποστηρίζουν οτι από τη στιγμή που δεν υπάρχει το απαραίτητο ένζυμο για ενσωμάτωση του RNA του ιού στον DNA του ανθρώπου δεν υπάρχει κανένας φόβος οποτε να προχωρήσουμε αφοβα σε αυτόν ...

    Σε αντιθεση ολα αυτα με τα κοινα εμβολια που ξερουμε εως τωρα που απλα εισάγεται ενας εξασθενημένος ή νεκρός μικροοργανισμός στον οργανισμό μας και τον διεγείρει ως ξένος παράγοντας που είναι ωστε να φτιάξει αντισώματα ή φονικά κύτταρα για να τον εξολοθρεύσει.

    Οπως οτι το εμβολιο που το κανει αυτο ,δηλαδη που βασιζεται στην παλια μεθοδο κοστιζει μονο 2,5 ευρω και δεν χορηγειται σε αντιθεση με της Pfizer που κυμαινετε γυρω στα 25,00 ευρω και προωθείται αυτο..

    Πραγματικα με ολα αυτα που ακουγονται πλεον που ξεκινησε ο εμβολιασμος ,συν τους θανατους που αρχισαν και αυξανονται λογο αυτου δεν νομιζω να καλυφθει ο απαραίτητος εμβολιασμος του απαιτουμενου πλυθησμου ωστε να αποκτηθει η απαιτουμενη ανοσια για να μπορεσουμε να επανελθουμε στους κανονικους μας ρυθμους ....

    Και φυσικα οσο περνάει ο καιρός αντι να ξεκαθαρίζει το τοπίο για το ποια απόφαση πρέπει να πάρεις τοσο πιο πολυ θολώνει...
    Χωρις να θελω να σε προσβαλω αλλα αυτα που ειπε ο καθηγητης της κορης σου ειναι μπουρδες!! Εαν τα ειπε ετσι δλδ, ειναι λαθος που τον αφηνουν να μιλαει και μαλιστα συμφωνα με τον νομο οποιος μεσα απο δημοσιο λογο συκοφσντει και παραπληροφορει τον κοσμο εναντι στο νεο εμβολιο διοκεται πλεον ποινικα!
    Διοτις πολυ απλα τα εμβολια τς Pfizer ,Moderna και της Οξφορδης αν θυμαμαι καλα , εχουν την νεα μεθοδο μεσα απο το MRNA ,Τα εμβόλια mRNA δεν μας μεταφέρουν τον κορωνοϊό και δεν επηρεάζουν ούτε αλληλεπιδρούν με το DNA μας.
    Όπως και οι άλλοι τύποι εμβολίων COVID-19, τα εμβόλια τύπου ‘mRNA’ δίνουν οδηγίες στα κύτταρα μας να παράγουν δομικά τμήματα του κορωνοϊού, όπως τις ακίδες που έχουν στην επιφάνειά τους Συγκεκριμένα κύτταρα του ανοσοποιητικού μας συστήματος αναγνωρίζουν αυτό το ‘ξένο σώμα’ και ξεκινά η διαδικασία τους ετσι ωστε το σωμα να εχει μαθει πως να προστατευεται στο μελον απο τετοιου ειδους ιους.
    Ο πιο ξεκαθαρος λογος που δεν συμβαινουν ολες αυτες οι μπουρδες που λεει αυτος ο τυπος στην σχολη της κορης σου ειναι οτι το το εμβολιο το mRNA δεν μπαινει στον πυρηνα των κυτταρων μας εκει οπου ειναι το DNA μας δλδ - τα κυτταρα μας χωριζονται σε δυο χωρους , στο πυρήνα και το χώρο έξω από τον πυρήνα, το κυτταρόπλασμα που φτιάχνονται οι πρωτεΐνες. Το mRNA δεν μπαίνει στον πυρήνα του κυττάρου, όπου βρίσκεται το DNA μας.!!!!! - Επισης το σώμα μας έχει μηχανισμούς για να αντιμετωπίσει και να καταστρέψει το ελεύθερο-ξένο mRNA ,πρωτα το "διαβαζει", το αναγνωριζει κατα καποιο τροπο αφου για το ανοσοποιητικο μας συστημα ειναι κατι νεο και μετα το καταστρεφει αλλα εχει μεινει στην μνημη του η δομη του, αυτο ειναι και το ζητουμενο ,ετσι ωστε οταν ξανα υπαρξει στο μελον ο κοροναιος να μπορεσει να γνωριζει και να τον καταστρεψει. ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΕΠΕΜΒΑΣΕΙ ΣΤΟ ΓΕΝΕΤΙΚΟ ΚΟΔΙΚΟ ΤΩΝ ΚΥΤΤΑΡΩΝ ΜΑΣ!
    Μια παρομια τεχνικη δοκιμαζουν και για τον καρκινο αφου το προβλημα με τον καρκινο ειναι οτι συνεχως ξανα εμφανιζεται , αρα θελουν με την ιδια λογικη να βρουν ενα τροπο να πολεμησουν και το καρκινο.
    Τελος, οσο για την μεγαλη διαφορα τιμης οπου το ενα κανει γυρο στα 15ευρο κι το αλλο κανει γυρο στα 2-3 ευρο ο λογος ειναι οτι στο δευτερο υπηρξε χρηματοδοτηση απο το υπουργειο υγειας του Η.Β. για αυτο ειναι τοσο φτηνο!! για κανενα αλλο λογο!1
    ΗΜΑΡΤΟΝ!! ρε παιδια με την συνομοσιολογια, την παραπλυροφορηση και τις μπουρδες, μου ειπε ο ενας, της ειπε ο αλλος, ειπε της κορης μου ο καθηγητης στην σχολη κι αλλα τετοια!! ΗΜΑΡΤΟΝ !πρεπει να ειμαστε και καπου καπου υπευθυνη απο μονη μας, δλδ επρεπε να βγαλει το κρατος εκτατο νομο ,α τυμορει δλδ οσους λενε τετοια δημοσια για να ειμαστε προσεκτικοι'??

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Έχω λόγο να πω ψέματα ?
    Εκτός και αν ήσουν μπροστά στο μάθημα της κόρης μου ή παρακολουθείς τα τηλέφωνα μας και τις συνομιλία μας ...

    Και φυσικά δεν θα σου στείλω τα στοιχεία γιατί αφορά το παιδί μου και την σχολή που είναι ...

    Αν είναι δυνατόν ρε συ chaos σε ξέρω και από χθες για να σου πω κάτι τοσο προσωπικό ή ξέρω τι είσαι και αν όντως το επάγγελμα σου σχετίζεται με το θέμα ?

    Το ότι εμβολιαστικες η γιαγιά σου τι πάει να πει ?
    Αυτό θα μας αποδείξει αν αργότερα επηρεάσει το γενετικό της υλικό και τα παιδιά της θα έχουν και αυτά επηρεαστεί από αυτό??το ότι δεν εμφάνισε καμία παρενέργεια εμένα δεν μου λέει κάτι ..
    Τόσος κόσμος εμβολιαστικες και δεν εμφάνισε κάτι?

    Άλλωστε ξέρεις πολύ καλά τον ντόρο που έγινε για τον διευθυντή του Θριάσιου...
    Εκεί δεν ξέρουν ακόμα και οι ίδιοι γιατροί τι γίνεται ..

    Τελοσπαντων στο είπα και άλλη φορά ο τρόπος σου δεν μου αρέσει καθόλου..
    Σε κάθε σου μήνυμα προσβάλεις τον άλλον χωρίς λόγο ..

    Έγραψα κάτι που ΕΓΙΝΕ και δεν υποστηρίζω κανέναν ..
    Όπως ρωτάω τόσους γιατρούς να μάθω τι γίνεται έτσι έγινε και αυτό ..

    Κατέθεσα ένα γεγονός και εσύ δεν έχεις το δικαίωμα να με προσβάλεις λέγοντας μου ότι λέω ψέματα γιατί πολύ απλά δεν ξέρεις τίποτα το τι γίνεται εκεί μέσα ..

    Αυτά δεν έχω να πω κάτι άλλο μαζί σου και σε παρακαλώ πρόσεχε πως απευθύνεσαι σε εμένα ..

    Καλή συνέχεια ...
    Έγραψα κάπου ότι λες ψέματα; Ζητάω στοιχεία δικά σου ή της κόρης σου; Όταν κάποιος γράφει τα όσα γράφεις, οφείλω να απαντήσω εάν γνωρίζω κάτι παραπάνω επί του θέματος. Ο ιατρικός σύλλογος ζητάει στοιχεία γιατρών που διαδίδουν αντεμβολιαστικές απόψεις, γι’αυτό σου ζήτησα τα στοιχεία του ιατροδικαστή. Στο τμήμα της κόρης σου είναι άλλοι 300 φοιτητές, άρα εκείνη δε θα στοχοποιηθεί. Εάν δε θέλεις να μου πεις τα στοιχεία του, αρκεί να το πεις ευγενικά. Ο τρόπος που σου μιλάω είναι πιο ευγενικός από τον τρόπο που απευθύνεσαι εσύ στους συνομιλητές σου και αν το πρόσεξες, αποφεύγω πλέον να γράφω όπου γράφεις εσύ. Εδώ έγραψα επειδή το θέμα μας αφορά όλους και με ενδιαφέρει ο κόσμος να ενημερώνεται σωστά, πρόκειται για τη δημόσια υγεία. Αν δεν μπορείς να εκτιμήσεις το γεγονός ότι ασχολούμαι με τις απορίες που έχουν κάποιοι για τα εμβόλια και εξηγώ με υπομονή, δεν μπορώ να κάνω κάτι. Ούτε θα με αποθαρρύνεις από το να συνεχίσω να απαντάω. Στη ζωή σου θα συναντήσεις πολλούς ανθρώπους που θα έχουν διαφορετική άποψη από εσένα, καλό είναι να εξελίσσεις τις συνομιλίες που θα έχεις μαζί τους σε κάτι εποικοδομητικό. Αντιδράς κάπως έντονα και παρεξηγείσαι για το τίποτα.
    Για τη γιαγιά μου έγραψα από μόνη μου ότι δεν αποδεικνύεται κάτι.

    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 21-01-2021 at 20:14.

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,391
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Χωρις να θελω να σε προσβαλω αλλα αυτα που ειπε ο καθηγητης της κορης σου ειναι μπουρδες!! Εαν τα ειπε ετσι δλδ, ειναι λαθος που τον αφηνουν να μιλαει και μαλιστα συμφωνα με τον νομο οποιος μεσα απο δημοσιο λογο συκοφσντει και παραπληροφορει τον κοσμο εναντι στο νεο εμβολιο διοκεται πλεον ποινικα!
    Διοτις πολυ απλα τα εμβολια τς Pfizer ,Moderna και της Οξφορδης αν θυμαμαι καλα , εχουν την νεα μεθοδο μεσα απο το MRNA ,Τα εμβόλια mRNA δεν μας μεταφέρουν τον κορωνοϊό και δεν επηρεάζουν ούτε αλληλεπιδρούν με το DNA μας.
    Όπως και οι άλλοι τύποι εμβολίων COVID-19, τα εμβόλια τύπου ‘mRNA’ δίνουν οδηγίες στα κύτταρα μας να παράγουν δομικά τμήματα του κορωνοϊού, όπως τις ακίδες που έχουν στην επιφάνειά τους Συγκεκριμένα κύτταρα του ανοσοποιητικού μας συστήματος αναγνωρίζουν αυτό το ‘ξένο σώμα’ και ξεκινά η διαδικασία τους ετσι ωστε το σωμα να εχει μαθει πως να προστατευεται στο μελον απο τετοιου ειδους ιους.
    Ο πιο ξεκαθαρος λογος που δεν συμβαινουν ολες αυτες οι μπουρδες που λεει αυτος ο τυπος στην σχολη της κορης σου ειναι οτι το το εμβολιο το mRNA δεν μπαινει στον πυρηνα των κυτταρων μας εκει οπου ειναι το DNA μας δλδ - τα κυτταρα μας χωριζονται σε δυο χωρους , στο πυρήνα και το χώρο έξω από τον πυρήνα, το κυτταρόπλασμα που φτιάχνονται οι πρωτεΐνες. Το mRNA δεν μπαίνει στον πυρήνα του κυττάρου, όπου βρίσκεται το DNA μας.!!!!! - Επισης το σώμα μας έχει μηχανισμούς για να αντιμετωπίσει και να καταστρέψει το ελεύθερο-ξένο mRNA ,πρωτα το "διαβαζει", το αναγνωριζει κατα καποιο τροπο αφου για το ανοσοποιητικο μας συστημα ειναι κατι νεο και μετα το καταστρεφει αλλα εχει μεινει στην μνημη του η δομη του, αυτο ειναι και το ζητουμενο ,ετσι ωστε οταν ξανα υπαρξει στο μελον ο κοροναιος να μπορεσει να γνωριζει και να τον καταστρεψει. ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΕΠΕΜΒΑΣΕΙ ΣΤΟ ΓΕΝΕΤΙΚΟ ΚΟΔΙΚΟ ΤΩΝ ΚΥΤΤΑΡΩΝ ΜΑΣ!
    Μια παρομια τεχνικη δοκιμαζουν και για τον καρκινο αφου το προβλημα με τον καρκινο ειναι οτι συνεχως ξανα εμφανιζεται , αρα θελουν με την ιδια λογικη να βρουν ενα τροπο να πολεμησουν και το καρκινο.
    Τελος, οσο για την μεγαλη διαφορα τιμης οπου το ενα κανει γυρο στα 15ευρο κι το αλλο κανει γυρο στα 2-3 ευρο ο λογος ειναι οτι στο δευτερο υπηρξε χρηματοδοτηση απο το υπουργειο υγειας του Η.Β. για αυτο ειναι τοσο φτηνο!! για κανενα αλλο λογο!1
    ΗΜΑΡΤΟΝ!! ρε παιδια με την συνομοσιολογια, την παραπλυροφορηση και τις μπουρδες, μου ειπε ο ενας, της ειπε ο αλλος, ειπε της κορης μου ο καθηγητης στην σχολη κι αλλα τετοια!! ΗΜΑΡΤΟΝ !πρεπει να ειμαστε και καπου καπου υπευθυνη απο μονη μας, δλδ επρεπε να βγαλει το κρατος εκτατο νομο ,α τυμορει δλδ οσους λενε τετοια δημοσια για να ειμαστε προσεκτικοι'??
    Δεν μου λες εσύ Γιώργο σαν τι μιλάς για να ξέρω ..

    Ο άλλος είναι ιατροδικαστής και δεν είπε τα παιδιά κάντε ή δεν κάνετε το εμβόλιο ..μην λες ότι σου κατέβει ..

    Είπε αυτά που λένε τόσο καιρό όλοι αυτοί που βγαίνουν και στα κανάλια ..
    Ανέλυε τα εμβόλια όπως είπε και παρα πολλά πολλά για το εμβόλιο του καρκίνου και τι σκέψεις υπάρχουν ...
    Όπως και εμένα μου είπε καθηγητής Πανεπιστημίου ογκολόγος να το κάνω το εμβόλιο...

    Εγώ προσωπικά αυτούς θα ακούσω και όχι τον κάθε άσχετο...

    Εσύ για πες μας σαν τι εκφέρεις άποψη και μάλιστα κρίνεις την δική τους ?

    Άλλο να βγεις και να πεις σημερα συζήτησα με ένα γιατρό και είπε αυτά όπως έκανα και άλλο να βγαίνω και να λέω είπες μπούρδες και ψέματα γιατί εγώ είναι κομμωτής ,χασάπης και δεν ξέρω τι άλλο και έχω άποψη ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #84
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Εχω δικαιωμα να μην αναφερω την ιδιοτηταμου , εδω ειμαστε σε φορουμ ανωνυμο. Αυτο που εγιν ηταν σαν διαβασα το μηνυμα σου να φρικαρω ,διοτις προ λιγων ημερων -λογο εορτων δλδ - ειχε τυχη να βρεθω σε ατομα οπου ειναι επαγγελματιες στο θεμα αυτο μαλιστα δυο απο αυτους ηταν απολυτα σχετικη η ιδικοτητα τους, οχι δλδ εγκληματολογοι η ορθοπαιδικοι , και μου εξηγησαν τις βασικες λειτουργιες ,αλλα και τις βασικες διαφορες των εμβολιων , οπως και μου ειπαν τα ποσα γνωριζει μεχρι σημερα η παγκοσμια ιατρικη κοινωτητα και στα ποσα πολλα ειναι αγνωστα ακομα για αυτην, αλλα και πολλα αλλα ερωτηματα οπου ειχα. Το θεμα ομως ειναι απλο, μπορει ο καθε ενας μας να μπει και να δει στο ιντερνετ σχετικα με αυτα που λες οτι ειπε ο καθηγητης της κορης σου, και μαλιστα για να μην υπαρχει ο φοβος οτι μπορει να ειναι προπαγαδα του κρατους κι τετοια πολλα απο αυτα ειναι πριν ξεσπασουν ολα αυτα.
    Το θεμα ειναι ΜΑΡΙΛΟΥ , οτι σε ενα φορουμ οταν καποιος γραφει ενα μηνυμα οπου καταθετει μια γνωμη δικη του η αλλου θα πρεπει να περιμενει τις αποψεις, τις κρισεις των αλλων χωρις να νευριαζει η να εχει προβλημα. Αυτος ειναι ο λογος υπαρξης τους, ξερω οτι αρκετα ατομα ειτε λογο παρεξηγησης ειτε επειδη ειναι ευεξαπτοι η φοβαμαι οτι ειναι και η εληψη δημοκρατικων γνωσεων , δεν μπορουν να χονεψουν τις αλλες αποψεις .
    Τελος και χωρις να θελω να προσβαλω τον συγκεκριμενο καθηγητη ,εκανε ενα τεραστο λαθο, λαθος πρωτοαιτους μαλιστα, σχετικα με το DNA , οτι μπορει δλδ να επιρεαστει απο το συγκεκριμεν εμβολιο τυπου mrna.

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,391
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Έγραψα κάπου ότι λες ψέματα; Ζητάω στοιχεία δικά σου ή της κόρης σου; Όταν κάποιος γράφει τα όσα γράφεις, οφείλω να απαντήσω εάν γνωρίζω κάτι παραπάνω επί του θέματος. Ο ιατρικός σύλλογος ζητάει στοιχεία γιατρών που διαδίδουν αντεμβολιαστικές απόψεις, γι’αυτό σου ζήτησα τα στοιχεία του ιατροδικαστή. Στο τμήμα της κόρης σου είναι άλλοι 300 φοιτητές, άρα εκείνη δε θα στοχοποιηθεί. Εάν δε θέλεις να μου πεις τα στοιχεία του, αρκεί να το πεις ευγενικά. Ο τρόπος που σου μιλάω είναι πιο ευγενικός από τον τρόπο που απευθύνεσαι εσύ στους συνομιλητές σου και αν το πρόσεξες, αποφεύγω πλέον να γράφω όπου γράφεις εσύ. Εδώ έγραψα επειδή το θέμα μας αφορά όλους και με ενδιαφέρει ο κόσμος να ενημερώνεται σωστά, πρόκειται για τη δημόσια υγεία. Αν δεν μπορείς να εκτιμήσεις το γεγονός ότι ασχολούμαι με τις απορίες που έχουν κάποιοι για τα εμβόλια και εξηγώ με υπομονή, δεν μπορώ να κάνω κάτι. Ούτε θα με αποθαρρύνεις από το να συνεχίσω να απαντάω. Στη ζωή σου θα συναντήσεις πολλούς ανθρώπους που θα έχουν διαφορετική άποψη από εσένα, καλό είναι να εξελίσσεις τις συνομιλίες που θα έχεις μαζί τους σε κάτι εποικοδομητικό. Αντιδράς κάπως έντονα και παρεξηγείσαι για το τίποτα.
    Για τη γιαγιά μου έγραψα από μόνη μου ότι δεν αποδεικνύεται κάτι.
    Chaos πριν λίγο καιρό μου έστειλες μύνημα για τον ίδιο ακριβώς λόγο,τα εμβόλια και μάλιστα σου εξήγησα ,αυτό ακριβώς που λέω και τώρα ....
    Ψάχνομαι ρωτάω γιατί υπάρχει περίπτωση να εμβολιαστεί η κόρη μου ....μου είπες ότι με παρακολουθείς και ότι σου αρέσουν οι απόψεις μου και πολύ μάλιστα και δεν υπάρχει κανένας λόγος να παρεξηγουμαστε...

    Τώρα έρχεσαι δημόσια και λες όλα αυτά ?

    Ξέρεις κάτι δεν θέλω άλλες κουβέντες ειλικρινά το βαρέθηκα όλο αυτό ,να στέλνεται μηνύματα να λέτε σας συμπαθώ και μου αρέσουν οι απόψεις σας και μετά δημόσια μόλις πούμε κάτι που δεν είναι σύμφωνη με την δική σας να λέτε ότι να ναι..

    Δεν θα το συνεχίσω άλλο και χαίρομαι που από εδώ και πέρα δεν θα συμμετέχεις όπου εκφέρω άποψη ..

    Άσε που είμαι και πολύ απότομη όπως είπες εδώ μέσα ..πραγματικά γελάω έτσι?

    Και κάτι ακόμα η κόρη μου δεν είναι ιατρική ..αν ήταν δεν θα έμπαινα σε αυτή την διαδικασία ,σου είπα όταν μιλήσαμε στο μήνυμα αλλά βλέπω ότι ήταν για το θεαθηναι και εκεί ...

    Ξέρεις νομικοί ,ιατροδικαστές ,εισαγγελείς κανουν και αλλού μαθήματα και ούτε πλέον γίνονται μαθήματα σε 300 φοιτητές λόγο του ιού ...

    Αυτά για να μην λέμε και ότι να ναι..

    Φυσικά και δεν πρόκειται να δώσω το οτιδήποτε και εφόσον ξέρεις τι ζητάει ο ιατρικός σύλλογος και έχεις πρόσβαση άρα μήπως εισαι γιατρός ?
    Γιατί δεν το λες ?
    Ίσα ίσα ερχόμενη εδώ και λέγοντας ότι ίσως είσαι γιατρός ο λόγος σου θα ήταν πολύ πιο τεκμηριωμένος και μπορώ να καταλάβω πολύ καλύτερα το όλο σου ενδιαφέρων να πείσεις τον κόσμο να εμβολιαστει..

    Άλλωστε σου είχα πει και ο δικός μου γιατρός αυτό μου είπε και μάλιστα ήταν πολύ υπέρ σε όλο αυτό ...

    Έγραψα μια άποψη δεν υποστήριξα τίποτα ,πιαστικες από κάτι και η τρίχα έγινε τριχιά ...

    Αυτά πείτε ότι θέλετε ή καλύτερα δείτε κάθε δημοσίευση από την σκοπιά που σας βολεύει ώστε να δημιουργούμε εντυπώσεις που πραγματικά δεν ξέρω που αποσκοπεί όλο αυτό ...
    Last edited by Marilou; 22-01-2021 at 10:57.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #86
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Και επειδη τοσα χρονια στο φορουμ αυτο εδω πολλα εχουν δει και εχουν διαβασει τα ματακια μου ενδεχετε και να μην ισχυει τυποτα απο τα παραπανω!, να μην υπαρχει δλδ καμια σχολη, κανενας ιατροδικαστης ,κανενας και καμιας γενικα! Διοτις πολυ απλα θα ηταν τεραστια ξεφτυλα για εναν καθηγητη κι ιατροδικαστη να πεταξει τετοια κοτσανα σε ενα αμφιθεατρο με τοσα παιδια ! μια κοτσανα οπου ειναι κατηγορια λυκειου! διοτι το οτι το κύτταρο έχει 2 χώρους: τον πυρήνα και το χώρο έξω από τον πυρήνα, το κυτταρόπλασμα που φτιάχνονται οι πρωτεΐνες. Το mRNA δεν μπαίνει στον πυρήνα του κυττάρου, όπου βρίσκεται το DNA μας ειναι κατις που το ξερουν ολοι τους ! θα ηταν μεγα λαθος να υποθει κατι τετοιο, να ελεγε για την κοδικοποιηση του mRNA ,αυτο θα ηταν λογικος προβληματισμος και υπαρχει αυτο το προβλημα μαλιστα ειναι απο αυτα που εχουν ως επιχειρημα οσοι επιστημονες ηταν επιφιλακτικοι στα εμβολια.
    Το θεμα ομως ειναι οτι τετοια θεματα οπως κι αλλα ενδιαφερον θεματα οπου ειτε μπορουν να βγαλουν ακρη ειτε οχι για να συζητηθουν θα πρεπει οπως προαναφερθει να υπαρχουν συμφορμητες με ευγενια , με δυναμικη ανταλαγης επιχειρηματων κι χι ανταλαγης ηβριστικων λεξεων, βεβαια οπου ειναι καλος ο καθε ενας μας, αυτο θα μου πειτε δεν γινετε να αλλαξει ξαφνου ενα απογευμα Πεμπτης ! και το κριμας ειναι προς το ατομο που δεν ξερει να συζηταει διοτις μπορει να τυχει καποια φορα ειτε να εχει δικιο, ειτε να γνωριζει κατι καλο κι αξιολογο που θα ηταν χρησιμο να το μιραστει στο φορουμ αλλα δυστυχως ο χαρακτηρας του δεν το αφηνει ν το κανει ! Αυτο ειναι προβλημα που ερχεται απο τα παιδικα χρονια και αυτο που λενε ολοι οι θεραπευτες ειναι η λεγομενη ατακα "" να σπασει η αλυσιδα "" δλδ να μην μεταφερθει στην επομενη γενια , διοτις δυστυχωςε αυτες οι συμπεριφορες διονιζωντε εντος των οικογενειων εκτος εαν καποιο τεκνο εχει γενηθει με τοσο δυνατη προσωπικοτητα οπου καταφερει και υπερνικησει ολο αυτο!

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Chaos πριν λίγο καιρό μου έστειλες μύνημα για τον ίδιο ακριβώς λόγο,τα εμβόλια και μάλιστα σου εξήγησα ,αυτό ακριβώς που λέω και τώρα ....
    Ψάχνομαι ρωτάω γιατί υπάρχει περίπτωση να εμβολιαστεί η κόρη μου ....μου είπες ότι με παρακολουθείς και ότι σου αρέσουν οι απόψεις μου και πολύ μάλιστα και δεν υπάρχει κανένας λόγος να παρεξηγουμαστε...

    Τώρα έρχεσαι δημόσια και λες όλα αυτά ?

    Ξέρεις κάτι δεν θέλω άλλες κουβέντες ειλικρινά το βαρέθηκα όλο αυτό ,να στέλνεται μηνύματα να λέτε σας συμπαθώ και μου αρέσουν οι απόψεις σας και μετά δημόσια μόλις πούμε κάτι που δεν είναι σύμφωνη με την δική σας να λέτε ότι να ναι..

    Δεν θα το συνεχίσω άλλο και χαίρομαι που από εδώ και πέρα δεν θα συμμετέχεις όπου εκφέρω άποψη ..

    Άσε που είμαι και πολύ απότομη όπως είπες εδώ μέσα ..πραγματικά γελάω έτσι?

    Και κάτι ακόμα η κόρη μου δεν είναι ιατρική ..αν ήταν δεν θα έμπαινα σε αυτή την διαδικασία ,σου είπα όταν μιλήσαμε στο μήνυμα αλλά βλέπω ότι ήταν για το θεαθηναι και εκεί ...

    Ξέρεις νομικοί ,ιατροδικαστές ,εισαγγελείς κανουν και αλλού μαθήματα και ούτε πλέον γίνονται μαθήματα σε 300 φοιτητές λόγο του ιού ...

    Αυτά για να μην λέμε και ότι να ναι..

    Φυσικά και δεν πρόκειται να δώσω το οτιδήποτε και εφόσον ξέρεις τι ζητάει ο ιατρικός σύλλογος και έχεις πρόσβαση άρα εισαι γιατρός έτσι?
    Γιατί δεν το λες ?
    Ίσα ίσα ερχόμενη εδώ και λέγοντας ότι είσαι γιατρός ο λόγος σου θα ήταν πολύ πιο τεκμηριωμένος και μπορώ να καταλάβω πολύ καλύτερα το όλο σου ενδιαφέρων να πείσεις τον κόσμο να εμβολιαστει..

    Άλλωστε σου είχα πει και ο δικός μου γιατρός αυτό μου είπε και μάλιστα ήταν πολύ υπέρ σε όλο αυτό ...

    Έγραψα μια άποψη δεν υποστήριξα τίποτα ,πιαστικες από κάτι και η τρίχα έγινε τριχιά ...

    Αυτά πείτε ότι θέλετε ή καλύτερα δείτε κάθε δημοσίευση από την σκοπιά που σας βολεύει ώστε να δημιουργούμε εντυπώσεις που πραγματικά δεν ξέρω που αποσκοπεί όλο αυτό ...
    Αγαπητή Μαριλού. Σου έγραψα μήνυμα τότε που ακόμη φαινόσουν ένα ευγενικό άτομο, εξηγώντας σου παραπάνω πράγματα για τα εμβόλια, μιας και φαινόταν να σε ενδιαφέρει πραγματικά το θέμα. Εξάλλου μου έκανες και διευκρινιστικές ερωτήσεις. Τώρα σου απάντησα στη δική σου δημόσια επίθεση. Μη συγκρίνεις πράγματα που δε συγκρίνονται, λοιπόν. Ποτέ δε σου έγραψα την επαγγελματική μου ιδιότητα και δεν πρόκειται να το κάνω, μάλιστα πιστεύω πως το γεγονός ότι προσπαθείς να εκμαιεύσεις περισσότερες πληροφορίες για μένα αντιτίθεται στους κανονισμούς της κοινότητας. Πληροφορίες για τα εμβόλια και τους νόμους που διέπουν τη δημόσια υγεία δεν αποτελούν αποκλειστικότητα των γιατρών.
    Μη συνεχίζεις στον ίδιο τόνο, γιατί θα σου κάνω αναφορά στον admin. Δε θα καταχραστούμε άλλο αυτόν το χώρο που έχει ως σκοπό την πληροφόρηση.

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,391
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Αγαπητή Μαριλού. Σου έγραψα μήνυμα τότε που ακόμη φαινόσουν ένα ευγενικό άτομο, εξηγώντας σου παραπάνω πράγματα για τα εμβόλια, μιας και φαινόταν να σε ενδιαφέρει πραγματικά το θέμα. Εξάλλου μου έκανες και διευκρινιστικές ερωτήσεις. Τώρα σου απάντησα στη δική σου δημόσια επίθεση. Μη συγκρίνεις πράγματα που δε συγκρίνονται, λοιπόν. Ποτέ δε σου έγραψα την επαγγελματική μου ιδιότητα και δεν πρόκειται να το κάνω, μάλιστα πιστεύω πως το γεγονός ότι προσπαθείς να εκμαιεύσεις περισσότερες πληροφορίες για μένα αντιτίθεται στους κανονισμούς της κοινότητας. Πληροφορίες για τα εμβόλια και τους νόμους που διέπουν τη δημόσια υγεία δεν αποτελούν αποκλειστικότητα των γιατρών.
    Μη συνεχίζεις στον ίδιο τόνο, γιατί θα σου κάνω αναφορά στον admin. Δε θα καταχραστούμε άλλο αυτόν το χώρο που έχει ως σκοπό την πληροφόρηση.

    Καμιά αναφορά δεν έκανα αγαπητή ούτε προσπαθώ να κάνω τίποτα αφού δεν ισχύουν αυτά που λες ..

    Εσύ ανέφερες για την κόρη μου στοιχεία που δεν ανέφερα εγώ ποτέ εδώ μέσα ..

    Με το ίδιο σκεπτικό θα έχεις την ίδια αναφορά και από εμένα ..
    Εγώ δεν είπα ότι είσαι σε ρώτησα σε αντίθεση μεσενα που μου έδωσες συνγχαρητηρια για εκεί που πέρασε ..

    Σου είπα πας να δημιουργήσεις εντυπώσεις και δεν ξέρω το λόγο ..

    Απειλές για αναφορές εκεί που σε παιρνουν δεν είμαι σαν και εσένα και κάνε ότι θες ..

    Και κάτι τελευταίο το μήνυμα ήταν πριν δύο εβδομάδες ...τι μπορεί να μεσολάβησε από τότε αλήθεια ..

    Δεν θέλω να μάθω ειλικρινά σου μιλάω κάντε ότι θέλετε ,όχι όμως σε εμένα απειλές δεν πιάνουν γιατί είναι αβάσιμες και φαίνεται ποιος εδώσε στοιχεία με συγχαρητήρια και ποιος άλλος κάνει ερωτήσεις που ο άλλος δεν είναι αναγκασμένος να απαντήσει ..

    Καλή συνέχεια chaos δεν χρειάζεται άλλο αυτό ειλικρινά ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339

    Εμβολια

    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καμιά αναφορά δεν έκανα αγαπητή ούτε προσπαθώ να κάνω τίποτα αφού δεν ισχύουν αυτά που λες ..

    Εσύ ανέφερες για την κόρη μου στοιχεία που δεν ανέφερα εγώ ποτέ εδώ μέσα ..

    Με το ίδιο σκεπτικό θα έχεις την ίδια αναφορά και από εμένα ..
    Εγώ δεν είπα ότι είσαι σε ρώτησα σε αντίθεση μεσενα που μου έδωσες συνγχαρητηρια για εκεί που πέρασε ..

    Σου είπα πας να δημιουργήσεις εντυπώσεις και δεν ξέρω το λόγο ..

    Απειλές για αναφορές εκεί που σε παιρνουν δεν είμαι σαν και εσένα και κάνε ότι θες ..

    Και κάτι τελευταίο το μήνυμα ήταν πριν δύο εβδομάδες ...τι μπορεί να μεσολάβησε από τότε αλήθεια ..

    Δεν θέλω να μάθω ειλικρινά σου μιλάω κάντε ότι θέλετε ,όχι όμως σε εμένα απειλές δεν πιάνουν γιατί είναι αβάσιμες και φαίνεται ποιος εδώσε στοιχεία με συγχαρητήρια και ποιος άλλος κάνει ερωτήσεις που ο άλλος δεν είναι αναγκασμένος να απαντήσει ..

    Καλή συνέχεια chaos δεν χρειάζεται άλλο αυτό ειλικρινά ..
    Για την κόρη σου μίλησες εσύ δημόσια στο παρόν νήμα, πιο πάνω γράφεις ότι μίλησε με τον καθηγητή ιατροδικαστικής. Η μόνη σχολή που έχει την ιατροδικαστική ως μάθημα είναι η Ιατρική Σχολή, δε χρειάζεται να είμαι μέλος της MENSA για να βγάλω το συμπέρασμα ότι η κόρη σου είναι στην ιατρική σχολή. Γνωρίζεις πολύ καλά πως ούτε καν στα ιδιωτικά μηνύματα δε μιλήσαμε για προσωπικά θέματα, παρά μόνο για τα εμβόλια. Αλλά και να μιλούσαμε για προσωπικά θέματα, εγώ δε θα τα αποκάλυπτα ακόμα κι αν το έκανες εσύ. Μην προσπαθείς να προκαλέσεις εντυπώσεις όπως έκανες με άλλο μέλος της ομάδας προ ημερών. Γι’αυτό και άλλαξα γνώμη για εσένα.
    Είσαι ένας άνθρωπος με ιδιαιτερότητες, το κατανοώ. Ηρεμία.
    Last edited by Chaos1; 21-01-2021 at 20:31.

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Για την κόρη σου μίλησες εσύ δημόσια στο παρόν νήμα, πιο πάνω γράφεις ότι μίλησε με τον καθηγητή ιατροδικαστικής. Η μόνη σχολή που έχει την ιατροδικαστική ως μάθημα είναι η Ιατρική Σχολή, δε χρειάζεται να είμαι μέλος της MENSA για να βγάλω το συμπέρασμα ότι η κόρη σου είναι στην ιατρική σχολή. Γνωρίζεις πολύ καλά πως ούτε καν στα ιδιωτικά μηνύματα δε μιλήσαμε για προσωπικά θέματα, παρά μόνο για τα εμβόλια. Αλλά και να μιλούσαμε για προσωπικά θέματα, εγώ δε θα τα αποκάλυπτα ακόμα κι αν το έκανες εσύ. Μην προσπαθείς να προκαλέσεις εντυπώσεις όπως έκανες με άλλο μέλος της ομάδας προ ημερών. Γι’αυτό και άλλαξα γνώμη για εσένα.
    Είσαι ένας άνθρωπος με ιδιαιτερότητες, το κατανοώ. Ηρεμία.
    Καθηγητη ιατροδικαστικης έχουν πολλά τμήματα χημικοί, χημικοί μηχανικοί, βιοχημικός, δεν είναι μόνο η ιατρικη που διαθέτει. Κατά τα άλλα. είναι ολοφάνερο πως ο εμβολιασμός είναι θεμα χρόνου να γίνει υποχρεωτικός είτε άμεσα είτε έμμεσα. Δεν ξέρω μόνο αν θα εκτελείται ο αρνητής με γκλογκ στο κεφάλι πραγμα που σημαίνει πως θα κοστίζει στο κράτος μια σφαίρα ή αν θα τον κρεμάνε γιατι είναι ανέξοδο. Πχ σου απαγορεύει την είσοδο σε ΜΜΜ ή πχ στα σούπερ μάρκετ ή σε δημόσιες υπηρεσίες χωρίς εμβολιασμό και κάπου εκεί σε αποκλειει από τη ζωή στο ονομα της δημόσιας υγείας με ενα τόσο απλό έμμεσο τρόπο σου λέει δεν κανεις εμβόλιο δεν έχεις ζωή.

    Χαίρομαι όμως που συμβαίνουν όλα αυτά και χαίρομαι απεριόριστα όταν υπάρχει κόσμος που τα βλέπει όλα μια χαρά στην Ελλαδα.

    Προσωπικά το ιδανικό κράτος για εμένα θα ήταν μέσω της ΑΑΔΕ να βλέπουν ποιοι δεν το έκαναν και αφού τους σαπίζουν στο ξύλο μετά να τους το κάνουν με το έτσι θέλω. Αυτό έχει επιλέξει ο Έλληνας στη ζωή του αυτό του αξιζει και μόνο αυτό.

Page 6 of 13 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΕΜΒΟΛΙΑ Η ΒΙΟΧΗΜΙΚΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ?
    By mairh in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 18
    Last Post: 31-10-2009, 17:47

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •