Εμβολια - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 9 of 13 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 121 to 135 of 181

Thread: Εμβολια

  1. #121
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ΜΑΡΙΛΟΥ .Πρωτιστως θα αναφερθω στη διαφθορα,δυστυχως εχεις δικιο οι φαρμακευτικες με τους γιατρους εχουν κανει μεγαλα εγκληματα,μη ξεχναμε την ΝΟΒΑΡΤΙΣ,οπου μονο στην Ελλαδα εγινε το παραδοξο αντι των πολιτικων κι των αλλων κατηγορων να διοκτουν οι μαρτυρες.
    Δευτερον ,αναφορικα με την αυτοδιαθεση μας κι αν ειναι σωστο να μας υποχρεονουν να εμβολιαστουμε θα συμφωνουσα μαζισου ,σε ενα ιδανοκο ουτοπικο κοσμο που θα χαμε σωστο κρατος και ηθικους πολιτες. Μαριλου ο λογος που οι γιατροι κι το κρατος εχουν τοσο εμονη με τον ιο κι τα μετρα ειναι επειδη ,δεν ξερουν πολλα για τον ιο ειναι νεας φιλοσοφιας,μεταδιδετε πολυ ευκολα και πολυ γρηγορα ,κι το σημαντικο ειναι οτι αρρωστενουν οι ανθρωποι ευκολα εται γεμιζουν τα νοσοκομεια κι μπλοκαρει το συστημα υγειας ακομα και σε χωρες οπως Βελγιο.
    Τριτων , εαν εμβολιαστει το 1/5 της χωρας θα παψουν ολα τα μετρα κι ολα θα ανοιξουν κατι που ειναι αναγκη λογο οικονομικης κρισης. Ειναι λογικο ο κοσμος να φοβατε κι να μην εχει ευκολα εμπιστωσυνη σε ενα εμβολιο που πειρε τοσο γρηγορα αδεια,´ρωτη φορα εγινε,καθε νεο τρομαζει το κοσμο ποσο μαλον σε θεματα υγειας.Απο την αλλη ομως ειναι λαθος να βαζουν υπερβολες η ψεματα στις υπαρχον αμφιβολιες.Θα πρέπει το κρατος με ομορφο κι κατανοητο τροπο να πει στο κοσμο τι ειναι το εμβολιο,να λυσει καθε αποροια κι οχι με εκφοβισμους .Δυστυχως ολα ειναι λαθος κι σε ενταση,μακαρι να χαλαροσουν ολα.

  2. #122
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    mindcrime , αυτα που γραφεις ειναι στην καλυτερη των περιπτοσεων αστοχα με το θεμα , ετσι σε συνδιασμο με την αγενη συμπεριφορα σου αποδηκνηεις με την αντιδραση σου οτι εχεις αδικο και μαλον πλεον το γνωριζεις και εσυ ο ιδιος ,βεβαια ο εγωισμος δεν αφηνει να κανεις αλλιως με αποτελεσμα να συνεχιζεις και δυστυχως να εκτιθεσαι γραφωντας οτι να ειναι , οπως να αναφερεσαι και να συγκρηνεις απεργιες πεινας απο πολιτικους κρατουμενους μεχρι να μου λες εμενα γιατι δεν εκανα το εμβολιο!! τι να πω?
    Αληθεια , εχεις αναρωτηθει τους λογους που η κυβερνηση εχει τοσο μενος με τους εμβολιασμους? ασε εμενα , κι σκεψου τον λογο που το θελουν τοσο πολυ. Μημπος ειναι επειδη πρεπει οσο πιο γρηγορα γινετε να ξανα ανιξουν τις αγορες ,και τις υπηρεσιες? αφου η οικονομια μας εχει φτασει σε αθλια σημεια . Μην ειναι η κατασταση στο συστημα υγειας που εχουν γεμησει οι ΜΕΘ απο φορεις κοροναιου ,ετσι δεν χωραν να μπουν ασθενεις και ανθρωποι με σοβαρα προβληματα απο αλλες αιτιες! Η οτι θα πρεπει το καλοκαιρι οπως και δυποτε να εχουμε αποκτησει καποια ανοσια ωστε να δουλεψει ο τουρισμος λογο του οτι ειναι ο μεγαλυτερος κλαδος εισαγωγης συναλαγματος στηνΕλλαδα!
    Αυτα ειναι μερικα απο τα θεματα οπου κανουν την κυβερνηση να εχει γινει τοσο αυταρχικη σχετικα με τον εμβολιασμο , οι συνθηκες κυβερνησης αυτην την φορα δεν εχει καμια σχεση με την κανονικοτητα, η Ν.Δ. ηταν πολυ ατυχη αυτη την φορα διοτις δεν ειχαν την ευκερια να πραξουν την προεκλογικη τους ατσεντα, το προγραμμα τους δλδ που τοσο πασχησαν για να το φτιαξουν οι κακομοιροι . Υπαρχουν πολιτικα προσωπα στην κυβερνηση οπου η αξια τους αλλα και οι δυνατοτητες τους δυστυχως δεν μπορυν να αξιοποιηθουν οπως θα ηθελε ο προθυπουργος αφου τα παντ αλλαξαν , ηταν ατυχος και ο ιδιος ο προθυπουργος αφου τα ονειρα του να φτιαξει μια συγχρωνη Ελλαδα , μια νεα χωρα που η οικονομια της μολις αρχιζαι να αλλαζει και θα την αναιβαζαι στα υψη! , ο σκοπος του δλδ για να φτιαξει την Ελλαδα οπως ονειρευοταν δεν μπορεσαι να γινει, φανταστητε λιγακι την ψυχικη του κατασταση , για μπειτε λιγο στην θεση του πριν τον κατηγορισετε ολοι σας

  3. #123
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    ΜΑΡΙΛΟΥ .Πρωτιστως θα αναφερθω στη διαφθορα,δυστυχως εχεις δικιο οι φαρμακευτικες με τους γιατρους εχουν κανει μεγαλα εγκληματα,μη ξεχναμε την ΝΟΒΑΡΤΙΣ,οπου μονο στην Ελλαδα εγινε το παραδοξο αντι των πολιτικων κι των αλλων κατηγορων να διοκτουν οι μαρτυρες.
    Δευτερον ,αναφορικα με την αυτοδιαθεση μας κι αν ειναι σωστο να μας υποχρεονουν να εμβολιαστουμε θα συμφωνουσα μαζισου ,σε ενα ιδανοκο ουτοπικο κοσμο που θα χαμε σωστο κρατος και ηθικους πολιτες. Μαριλου ο λογος που οι γιατροι κι το κρατος εχουν τοσο εμονη με τον ιο κι τα μετρα ειναι επειδη ,δεν ξερουν πολλα για τον ιο ειναι νεας φιλοσοφιας,μεταδιδετε πολυ ευκολα και πολυ γρηγορα ,κι το σημαντικο ειναι οτι αρρωστενουν οι ανθρωποι ευκολα εται γεμιζουν τα νοσοκομεια κι μπλοκαρει το συστημα υγειας ακομα και σε χωρες οπως Βελγιο.
    Τριτων , εαν εμβολιαστει το 1/5 της χωρας θα παψουν ολα τα μετρα κι ολα θα ανοιξουν κατι που ειναι αναγκη λογο οικονομικης κρισης. Ειναι λογικο ο κοσμος να φοβατε κι να μην εχει ευκολα εμπιστωσυνη σε ενα εμβολιο που πειρε τοσο γρηγορα αδεια,´ρωτη φορα εγινε,καθε νεο τρομαζει το κοσμο ποσο μαλον σε θεματα υγειας.Απο την αλλη ομως ειναι λαθος να βαζουν υπερβολες η ψεματα στις υπαρχον αμφιβολιες.Θα πρέπει το κρατος με ομορφο κι κατανοητο τροπο να πει στο κοσμο τι ειναι το εμβολιο,να λυσει καθε αποροια κι οχι με εκφοβισμους .Δυστυχως ολα ειναι λαθος κι σε ενταση,μακαρι να χαλαροσουν ολα.
    Άρα Γιώργο συμφωνείς ότι είναι δικαιωμα του κάθε Έλληνα πολίτη να αποφασίσει μόνος του αν θα κανει το εμβόλιο η όχι και να μην επηρεάζεται από τον οποιδηποτε ακόμα και αν αυτός είναι ένας γιατρός έτσι?

    Αυτό λες ?
    Γιατί μπορεί να καταλαβαίνω και άλλα με τον τρόπο που τα διατυπώνεις ...

    Οπότε λοιπόν με ποιο σκεπτικό έρχεσαι και εναντιώνεσαι σε κάποιον που λέει δεν θέλω να εμβολιαστω για τους δικούς μου λόγους ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #124
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ΜΑΡΙΛΟΥ ,προσωπικα σαν Γιωργος συμφωνω αλλα και επαυξανα οχι μονο στα εμβολια αλλα σε ολα τα θεματα οπου αφορουν τον εαυτο μας, σε καθε τι που δεν επιρεαζει την κοινωνια νομιζω οτι ειναι θεμα απολυτα της εννιας ελευθεριας καθε ατομου να κανει οτι θελει και να ζησει οπως θελει , οι αποψεις μου ειναι ιδιες στα θεματα οπως της σεξουαλικης ταυτοτητας , της θρησκευτικης αποψης ,του ποια μουσικη θα ακουμε , οπως και στο τατουαζ! δεν μπορει καποιος να μας πει αν και τι θα κανουμε!! το ιδιο υπαρχει σε καθε θεμα αυτοδιαθεσηςτου εαυτου μας ακομα και στα ναρκωτικα νοιζω οτι δεν μπορει καποιος να βαζει φυλακη εναν αλλο επειδη θελει να κανει κατι που δεν ενοχλει τους αλλους! το ιδιο και για την αυτοκτονια,νομιζω οτι ειναι δικαιομα του καθε ενα.
    Αυτο που ειπα ομως ειναι οτι επειδη υπαρχει νομοθεσια στο θεμα δεν μπορουμε να κανουμε αλλιως .Τελος αυτο που με οργισαι και εγραψα τα προηγουμενα μηνυματα με ηφος λιγο αποτομο ηταν η φραση περι επαναστασης για το εμβολιο, δλδ να κανουμε επανασταση για ενα θεμα τοσο εγωιστικο ενω τα προηγουμενα χρονια μας εχουν ξεφτυλησει καθε εννοια ελευθεριας κι δεν μιλαει κανει! κι θα επαναστατησουμε σε ενα θεμα τοσο εγωιστικο?εκει ειναι που αντιδρασα.
    Τελος ,σε κατι που διαφωνω ειναι στις επιστημονικες κουβεντες για το αν το εμβολιο κανει καλο η κακο, και αν υπαρχουν αποδηξεις για αυτο, επειδη δεν υπαρχουν τετοιες αποδηξεις ειναι λαθος να τρομαζουμε οποιουςθελουν να το κανουν.
    Υ.Γ. ο προθυπουργος στην δισκεψη της Ε.Ε. σχετικα με τον εμβολιασμο εφαγε "πορτα" αναφορικα με το να υπαρχει καποιο χαρτι που να γραφει ποιος εχει κανει το εμβολιο.

  5. #125
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Γιώργο πραγματικά δεν έχει καμία σχέση το εμβόλιο με το θέμα των ναρκωτικών και της αυτοκτονίας ..
    Πραγματικά δεν ξέρω το σκεπτικό σου και δεν μπορώ πλέον να το καταλάβω ,αλλά μπλέκεις και συγκρίνεις καταστάσεις ανόμοιες μεταξύ τους και σε αυτό δεν νομίζω να συμφωνήσουμε ποτε .

    Ένα είναι το θέμα για εμένα και πιστεύω αυτό πρέπει να μείνει .
    Ας αποφασίσει ο καθένας μας αυτό που είναι καλύτερο για τον εαυτό του και για την οικογένεια του σύμφωνα με την δική του κρίση οποία είναι αυτή μακρυά από προπαγάνδες και ανθρώπους που θέλουν να επιβάλλουν την γνώμη τους ,μη αποδεχόμενη ότι υπάρχει και η άλλη πλευρά ..

    Αυτή είναι η ουσία ..
    Εκθέτουμε απόψεις ,μαρτυρίες ,ακόμα και προσωπικές μας εμπειριες και από εκεί και πέρα αφήνουμε τον άλλο να αποφασίσει τι πρέπει να κάνει χωρίς να υποτιμούμε την νοημοσύνη του ,οποία είναι αυτή ..

    Αυτή είναι η δική μου άποψη και για εμένα η μόνη
    σωτη επαγγελματική αντιμετώπιση είναι αυτή που είχα από τον γιατρό μου .
    Υπέρμαχος του εμβολίου ,αφιέρωσε χρόνο να μου πει πέντε πράγματα πάνω σε αυτό και καθαρά τους προσωπικούς του λόγους που θα το κάνει ο ίδιος ,μου έδωσε το περιθώριο να συζητήσω και με άλλους συναδέλφους τους και να αποφασίσω μόνη μου πλέον τι θα κάνω .
    Και φυσικά όταν του ανακοίνωσα την απόφαση μου και τις ανησυχίες μου ήταν αυτός που πάλι σεβαστηκε την άποψη μου και δεν προσπάθησε ούτε να με μεταπείσει ούτε να υποτιμήσει την νοημοσύνη μου .

    Αυτό για εμένα αν γινόταν από όλους.μας γιατρούς ή μη θα ήταν ότι καλύτερο και δεν θα υπήρχε όλο αυτό το κλίμα ...

    Αυτή είναι η ουσία!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #126
    Elenia781
    Guest
    Η ελευθερια σημερα ειναι να νομιζεις οτι εισαι ελευθερος αλλα υποσυνειδητα να κανεις αυτο που θελουν να σου επιβαλλουν οτι ειναι για το γενικο καλο. Τα εμβολια του κορωναιου θα ειναι σε ετησια βαση μεχρι να εξαληφθει αν υπαρχει αυτη η πιθανοτητα. Μου κανει εντυπωση σε ολο τον πλανητη να βρεθει ενας Μητσοτακης που εθεσε το ζητημα του πιστοποιητικου. Μηπως για να δειξει καλη θεληση,να φανει πειθηνιος? Η μονη που συμφωνησε μαζι του ηταν η IATA . Αυτες τις αποφασεις θα τις παρουν στο ονομα του γενικου καλου επειδη δεν αντεχουν τα νοσοκομεια, οχι ατομικα για τον καθενα μας.

  7. #127
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Η ελευθερια σημερα ειναι να νομιζεις οτι εισαι ελευθερος αλλα υποσυνειδητα να κανεις αυτο που θελουν να σου επιβαλλουν οτι ειναι για το γενικο καλο. Τα εμβολια του κορωναιου θα ειναι σε ετησια βαση μεχρι να εξαληφθει αν υπαρχει αυτη η πιθανοτητα. Μου κανει εντυπωση σε ολο τον πλανητη να βρεθει ενας Μητσοτακης που εθεσε το ζητημα του πιστοποιητικου. Μηπως για να δειξει καλη θεληση,να φανει πειθηνιος? Η μονη που συμφωνησε μαζι του ηταν η IATA . Αυτες τις αποφασεις θα τις παρουν στο ονομα του γενικου καλου επειδη δεν αντεχουν τα νοσοκομεια, οχι ατομικα για τον καθενα μας.

    Γιατί σου κάνει εντύπωση?
    Είναι ένας ακόμα κρίκους όλου αυτού του συστήματος ..
    Πλέον ήρθε και η δική του σειρά να παίξει τον δικό του ρόλο ,αυτός είναι .
    Αργότερα στο παιχνίδι θα μπει και ο επόμενος κρικος και πάλι λέγοντας μέχρι να ολοκληρωθεί η αποστολή αυτού του κύκλου ώστε να επιτευχθεί ο μοναδικός στόχος όλου αυτού .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #128
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ΜΑΡΙΛΟΥ , δεν ειναι αναγκη να συμφωνισουμε, απεναντιας η ουσια στους διαλογους ειναι οτι υπαρχουν διαφορετικες αποψεις για το ιδιο θεμα , ο καθε ενας προσπαθει να πησει τον αλλον πανω απο ολα με ευγενια και λεγωντας επιχειρηματα οπου εχει βρει τα οποια θα πρεπει να ειναι λογικα. Δεν θα προσπαθησω εγω να πισω καποιον οταν αυτο που θα του πω ειναι παραλογο, η οταν ο τροπος που το λεω ειναι αγενες και προσπαθω με τον "τσαμπουκα" .Απο την αλλη πλευρα αυτοςπου θα ακουσει τα επιχειρηματα μου θα πρεπει να μην ειναι πορομενος και κολημενος στην αποψη του, να μπορει δλδ να δεχτει κατις εαν φυσικα ειναι λογικο, να εχει δλδ την προδιαθεση να το σκεφτει .Οταν θα ατνιπαραθεσει και αυτος τα δικα του επιχειρηματα με τον ιδιο σεβασμο και τον ιδιο τροπο δλδ αυτο που θα παραχτει απο ολο αυτο λεγετε διαλογος και μπορει ειτε να με πισει η να τον πισω η να παραμινουμε οπως πριν δεν ειναι δλδ αναγκη να βγει οτι ενας εχει δικιο και πρεπει ο αλλος να ειναι λαθος η χαζος.
    Ετσι λοιπον και στο θεμα του εμβολιου εχεις την δικη σου ,εχω την δικη μου γνωμη. Ομως συτο που μενει ειναι οτι το κρατος αποφασιζει και ειτε θελουμε ειτε οχι πρεπει να πραξουμε αυτο που μας λεει αλλιως πρατουμε παραβαση.
    Ηθικα δεν μπορουμε να πουμε οτι υπαρχει αντικοιμενικοτητα ο λογος ειναι οτι ο καθε ενας το βλεπει οπως γουσταρει, διοτι οταν σου λενε οτι εαν δεν κανεις το εμβολιο ειναι επικυνδηνο να εισαι ο λογος που θα μεταδωθει ο ιος - αθελα σου βεβαια - σε αλλους και μπορει να προκαλεσεις θανατο, σε αυτο το επιχερημα τι εχεις να πεις? εαν ειναι αληθεια αυτο τοτες προσωπικα με πηθουν .

  9. #129
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    ΜΑΡΙΛΟΥ , δεν ειναι αναγκη να συμφωνισουμε, απεναντιας η ουσια στους διαλογους ειναι οτι υπαρχουν διαφορετικες αποψεις για το ιδιο θεμα , ο καθε ενας προσπαθει να πησει τον αλλον πανω απο ολα με ευγενια και λεγωντας επιχειρηματα οπου εχει βρει τα οποια θα πρεπει να ειναι λογικα. Δεν θα προσπαθησω εγω να πισω καποιον οταν αυτο που θα του πω ειναι παραλογο, η οταν ο τροπος που το λεω ειναι αγενες και προσπαθω με τον "τσαμπουκα" .Απο την αλλη πλευρα αυτοςπου θα ακουσει τα επιχειρηματα μου θα πρεπει να μην ειναι πορομενος και κολημενος στην αποψη του, να μπορει δλδ να δεχτει κατις εαν φυσικα ειναι λογικο, να εχει δλδ την προδιαθεση να το σκεφτει .Οταν θα ατνιπαραθεσει και αυτος τα δικα του επιχειρηματα με τον ιδιο σεβασμο και τον ιδιο τροπο δλδ αυτο που θα παραχτει απο ολο αυτο λεγετε διαλογος και μπορει ειτε να με πισει η να τον πισω η να παραμινουμε οπως πριν δεν ειναι δλδ αναγκη να βγει οτι ενας εχει δικιο και πρεπει ο αλλος να ειναι λαθος η χαζος.
    Ετσι λοιπον και στο θεμα του εμβολιου εχεις την δικη σου ,εχω την δικη μου γνωμη. Ομως συτο που μενει ειναι οτι το κρατος αποφασιζει και ειτε θελουμε ειτε οχι πρεπει να πραξουμε αυτο που μας λεει αλλιως πρατουμε παραβαση.
    Ηθικα δεν μπορουμε να πουμε οτι υπαρχει αντικοιμενικοτητα ο λογος ειναι οτι ο καθε ενας το βλεπει οπως γουσταρει, διοτι οταν σου λενε οτι εαν δεν κανεις το εμβολιο ειναι επικυνδηνο να εισαι ο λογος που θα μεταδωθει ο ιος - αθελα σου βεβαια - σε αλλους και μπορει να προκαλεσεις θανατο, σε αυτο το επιχερημα τι εχεις να πεις? εαν ειναι αληθεια αυτο τοτες προσωπικα με πηθουν .
    Ποιοι το λένε αυτό Γιώργο?

    Γιατί αν μου πεις οι γιατροί και οι επιστήμονες θα σου πω και εγώ υπάρχει και η αντίθετη πλευρά αυτων των οποίων θα έπρεπε να υπήρχε μια κοινή γραμμή ..
    Υπάρχουν πολλοί γιατροί και επιστήμονες και αν θες άνοιξε την τηλεόραση σου και θα δεις αρκετούς και από την μια πλευρά και από την άλλη ..

    Εσύ με όλη αυτή την διχόνοια να το πω απλά οπου υπάρχει ανάμεσα τους είσαι σε θέση να αποφάσεις καθαρά ή όχι αν η απόφαση σου να εμβολιαστείς ή όχι είναι η σωστή από την στιγμή που μόλις χθες ανακοίνωσαν οι Βρετανοί μια ακόμη μετάλλαξη πιο επικυνδινη του ιού την οποία είναι άγνωστο αν την καλύπτει το συγκεκριμένο εμβόλιο?
    Βλέπεις τα δεδομένα αλλάζουν από μέρα σε μέρα ...

    Για απάντησε μου εσύ εδώ ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #130
    Elenia781
    Guest
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Γιατί σου κάνει εντύπωση?
    Είναι ένας ακόμα κρίκους όλου αυτού του συστήματος ..
    Πλέον ήρθε και η δική του σειρά να παίξει τον δικό του ρόλο ,αυτός είναι .
    Αργότερα στο παιχνίδι θα μπει και ο επόμενος κρικος και πάλι λέγοντας μέχρι να ολοκληρωθεί η αποστολή αυτού του κύκλου ώστε να επιτευχθεί ο μοναδικός στόχος όλου αυτού .
    Αν μας κρατησουν απασχολημενους με τις βασικες αναγκες ,θα ξεχάσουμε την ελευθερία που χασαμε

  11. #131
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    MARILOY ,αυταπου εγραψα για το εμβολιο τα πειρα απο την εθνικη επιτροπη οπου συστασαι ο προθυπουργος λογο κοροναιου ,ειναι δλδ οτι πιο επισηο για την Ελλαδα .Αυτοι ειναι που αποφασιζουν ποια μετρα πρεπει να παρθουν καθε λιγο και λιγακι αυτοι ειναι και υπευθηνοι που η οικονομια ειναι οπως ειναι, φτιαχνουν λοιπον μια λιστα με τα μετρα που πρεπει να γινουν την παιρνει απευθειας ο προθυπουργος και μαζι με τους συμβουλουστου αποφασιζει, οπου μεχρι σημερα μαλον πολλες φορες τους ακουει.

  12. #132
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    MARILOY ,αυταπου εγραψα για το εμβολιο τα πειρα απο την εθνικη επιτροπη οπου συστασαι ο προθυπουργος λογο κοροναιου ,ειναι δλδ οτι πιο επισηο για την Ελλαδα .Αυτοι ειναι που αποφασιζουν ποια μετρα πρεπει να παρθουν καθε λιγο και λιγακι αυτοι ειναι και υπευθηνοι που η οικονομια ειναι οπως ειναι, φτιαχνουν λοιπον μια λιστα με τα μετρα που πρεπει να γινουν την παιρνει απευθειας ο προθυπουργος και μαζι με τους συμβουλουστου αποφασιζει, οπου μεχρι σημερα μαλον πολλες φορες τους ακουει.
    Αυτοί δηλαδή που μας έφεραν με.λιγα λόγια στην οικονομία που έχουμε σήμερα ...

    Εντάξει Γιώργο μόλις πήρα την απάντηση που έψαχνα από εσένα και με καλυψες ,ευχαριστώ !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #133
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Καλημερες,εγω αυτο που εχω να πω ειναι οτι το συστημα υγειας ειχε που ειχε προβληματα και παθογενειες,τωρα μετατραπηκε σε συστημα κορωνοιου.Ξερω αρκετες περιπτωσεις καρκινοπαθων,ατομων με σοβαρες παθησεις,που λογω αυτης της καταστασης η θεραπεια τους παει πισω.Γενικως το μονο που τους ενδιαφερει ολους ειναι ο κορονοιος.Αραγε καποια στιγμη θα μας αναφερουν στοιχεια ποσοι ανθρωποι θα πεθανουν λογω πεινας ,η λογω παραμελησης των ασθενειων τους,η ακομα και λογω καταθλιψης ;Οσο για τα εμβολια ,δεν μπορω να καταλαβω γιατι να εμπιστευτω κατι που επι της ουσιας δεν εχει δοκιμαστει επαρκως;Πληθαινουν οι φωνες για θανατους και σοβαρες παρενεργειες,στις ΗΠΑ θα ξεκινησει ερευνα.Επίσης δεν καταλαβαινω γιατι δεν επικεντρωνονται στη φαρμακευτικη αγωγη...πως βγηκε δηλαδη το ταμιφλου;;;Ειναι πολλα τα αναπαντητα ερωτηματα αυτης της καταστασης.Εν πασει περιπτωση ο καθενας ειναι ελευθερος να επιλεξει τι θα κανει.

  14. #134
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by ΜΑΝΟΣ 14 View Post
    Καλημερες,εγω αυτο που εχω να πω ειναι οτι το συστημα υγειας ειχε που ειχε προβληματα και παθογενειες,τωρα μετατραπηκε σε συστημα κορωνοιου.Ξερω αρκετες περιπτωσεις καρκινοπαθων,ατομων με σοβαρες παθησεις,που λογω αυτης της καταστασης η θεραπεια τους παει πισω.Γενικως το μονο που τους ενδιαφερει ολους ειναι ο κορονοιος.Αραγε καποια στιγμη θα μας αναφερουν στοιχεια ποσοι ανθρωποι θα πεθανουν λογω πεινας ,η λογω παραμελησης των ασθενειων τους,η ακομα και λογω καταθλιψης ;Οσο για τα εμβολια ,δεν μπορω να καταλαβω γιατι να εμπιστευτω κατι που επι της ουσιας δεν εχει δοκιμαστει επαρκως;Πληθαινουν οι φωνες για θανατους και σοβαρες παρενεργειες,στις ΗΠΑ θα ξεκινησει ερευνα.Επίσης δεν καταλαβαινω γιατι δεν επικεντρωνονται στη φαρμακευτικη αγωγη...πως βγηκε δηλαδη το ταμιφλου;;;Ειναι πολλα τα αναπαντητα ερωτηματα αυτης της καταστασης.Εν πασει περιπτωση ο καθενας ειναι ελευθερος να επιλεξει τι θα κανει.

    Ακριβώς και σε αυτο ,οπως και γιατι δεν γινεται γνωστο το σχημα της φαρκευτικης θεραπειας που δοθηκε στον Τραμπ που οπως ειδαμε ηταν άκρως επιτυχείς και αφηνουν τοσο κοσμο να πεθαινει στο ονομα του ιου ....

    Ειναι αυτο που λεμε ,οσο περναει ο καιρος πραγματικα απορείς τι κρυβεται πισω απο ολο αυτο και πως ειναι δυνατόν στο ονομα ενος ιου καποιοι να παιζουν οικονομικα παιχνιδακια ωστε να εξυπηρετουν μονο συμφέροντα τρίτων ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #135
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Τα νοσοκομεία και τα ιατρεία είναι ανοικτά, αλλά τα ραντεβού είναι πιο αραιά για να μην υπάρχει συνωστισμός. Επίσης, δυστυχώς ο κόσμος φοβάται να πάει στον γιατρό μην τυχόν και κολλήσει και αυτό δε θα έπρεπε να συμβαίνει.
    Η έρευνα για το αντιικό φάρμακο συνεχίζεται. Το φάρμακο θα έχει παρενέργειες όπως όλα τα φάρμακα, όπως και το ταμιφλου, άρα και πάλι θα προβληματιζόμαστε. Αλλά και όταν βρεθεί η θεραπεία, το εμβόλιο θα συνεχίσει να έχει πρωταρχική θέση γιατί η πρόληψη είναι πάντα καλύτερη από τη θεραπεία. Το έλεγε και ο Ιπποκράτης.
    Δεν έχει επιβεβαιωθεί θάνατος από το εμβόλιο πουθενά στον κόσμο. Όποτε γράφτηκε κάτι, στη συνέχεια διαψεύστηκε.
    Η θεραπεία του Τραμπ είναι γνωστή, εφαρμόζεται ανά τον κόσμο με συγκεκριμένες ενδείξεις. Την επισυνάπτω: https://www.google.gr/amp/s/www.bbc....ealth-54418464
    Από την αρχή λέω ότι ο καθένας επιλέγει για τον εαυτό του. Εδώ απλά παραθέτω στοιχεία στους εύλογους προβληματισμούς σας. Το λέω αυτό για να μη μου πείτε ότι πιέζω κάποιον. Καμία σχέση.

Page 9 of 13 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΕΜΒΟΛΙΑ Η ΒΙΟΧΗΜΙΚΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ?
    By mairh in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 18
    Last Post: 31-10-2009, 18:47

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •