Εμβολια - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 13 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 106 to 120 of 181

Thread: Εμβολια

  1. #106
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Επειδη καπου πειρε το ματι μου κατι για επανασταση αναφορικα με το εμβολιο . Εαν την εποχη των μνημονιων αλλα και γενικα απο το 2000 και μετα εισασταν πανω απο 16-17 χρονων , και απο τοτε μεχρι σημερα ο μονος λογος για επανασταση συμφωνα με εσας ειναι το οτι σας πιεζουν να κανετε ενα εμβολιο . Τοτες η πιο ευγενικη εξηγηση που θα μπορουσε να δωθει ειναι αυτη του Αριστοτελη , που λεει οτι " οι κατώτεροι επαναστατούν για να γίνουν ίσοι με όλους, και οι ίσοι για να γίνουν ανώτεροι. Αυτή είναι η νοοτροπία που δημιουργεί τις επαναστάσεις." Διοτις η λεξη σαν εννοια ειναι τελειως ξεκαρφωτη με τον εμβολιασμο την αφορμη δλδ αφου η επανασταση ειναι κοινωνικο φαινομενο , ειναι αγωνας οπου δινετε απο μοναδες για συνολα κοινωνικα! ενω αυτο που λετε ειναι ακριβως το αντιθετο , θελετε δλδ η κοινωνια να επαναστατησει ωστε να μπορειτε καποιοι να μην κανετε το εμβολιο, μετα η επανασταση αφορα αγωνες για καλυτερες συνθηκες ζωης οπως παιδια και υγεια! αρα αλλο ενα παραδηγμα ειναι ακριβως το αντιθετο!! χαχα, υπαρχουν πολλα, οπως το οτι στην επανασταση υπαρχει η θυσια για το κοινο καλο! παλυ δλδ ακριβως το αντιθετο αφου μιλαμε οτι για την δικη σας και μονο υγεια ενδιαφερεστε ,κι αδιαφορειτε για ολο τον υπολοιπο κοσμο !
    Ποσο ευκολα γραφουν μερικες φορες κατι τοσο ιερες λεξεις , τι να πω, θα ειχε παντος πολυ πλακα να βλεπαμε μια τετοια επανασταση , το συγουρο ειναι οτι οι συντροφοι στην αλλη πλευρα του Ατλαντικου ,οι οπαδοι του Ντοναλντ Τραμπ δλδ θα ειναι συμπαραστατες .

  2. #107
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Πρωτα απο ολα με το "αν " δεν υπαρχει επιστημη, αυτα τα πραγματα ειναι με δεδομενα ,δεν πανε με την τυχη.
    Οσο για την υγεια σου, την αυτοδιαθεση σου αναφερει το συνταγμα οτι εχεις δικαιωμα να κανεις οτι θελεις οχι την υγεια σου φιλε μου κι μαλιστα με αντεδηξεις του κρατους. Ειναι οπως με το κρανος, και εγω με την μιχανη οταν οδηγαω βαζω κρανος ,αν δεν το βαλω και φαω κληση δεν μπορω να του πω αυτο που λες εσυ ! οτι ειναι δικο μου το σωμα και οτι θελω το κανω! Οπως και με τα ναρκωτικα , αν ειναι ετσι οποιος κανει χρηση ναρκωτικων θα ελεγε στο δικαστηριο , να μην σας ενδιαφερει δικαστα το τι κανω, δικο μου ειναι το σωμα οτι θελω κανω!
    Ενας απο τους λογους που δεν γινετε αυτο που λες, που ειναι αστειο αυτο δλδ ειναι πολυ απλα οτι σε περιπτωση οπου υπαρξη καποιο προβλημα υγειας ειτε δικο σου ειτε καποιου απο δικη σου αιτια τα χρηματα οπου θα δαπανηθουν θα ειναι αρκετα , οπως και οι ανθρωποι οπου θα πρεπει να ασχοληθουν . Υπαρχουν κι αλλοι λογοι βεβαια ,αυτος ειναι ο πιο κλασικος .
    Ξερεις πολυ καλ οτι εχεις αδικο, ειναι κριμας το πισμα να σε κανει να λες τετοια πραματα , θα το κανεις το εμβολιο θες δε θες φιλε μου! και τα δυο θα κανεις! και θα παρεις και το χαρτι και να δεις που θα βγαλεις κι σελφι να το δειξεις στην παρεα σου ! διοτις θα υπαρχει προβλημα σε λιγο, στην εργασια, στα μεσα μεταφορας , στις δυακοπες και γενικα οπου κι να παμε θα μας το ζητανε!
    Α ναι ε; Και γιατι τοτε δεν περιθαλπτουν για παράδειγμα τον Κουφοντινα με το ζόρι όταν εκεινος δεν συναινει; Ακριβώς.... Με κουράζεις δεν μπαίνω σε συζήτηση μαζί σου γιατί μου λες για πεισματα και πράσινα άλογα όταν σου δίνω ζωντανό παράδειγμα τους απεργους πεινας που αρνούνται την οποιαδήποτε νοσηλεία και δεν μπορεί εκεί να κάνει κανένας τίποτα...

  3. #108
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Α ναι ε; Και γιατι τοτε δεν περιθαλπτουν για παράδειγμα τον Κουφοντινα με το ζόρι όταν εκεινος δεν συναινει; Ακριβώς.... Με κουράζεις δεν μπαίνω σε συζήτηση μαζί σου γιατί μου λες για πεισματα και πράσινα άλογα όταν σου δίνω ζωντανό παράδειγμα τους απεργους πεινας που αρνούνται την οποιαδήποτε νοσηλεία και δεν μπορεί εκεί να κάνει κανένας τίποτα...
    Λυπαμαι, αλλα γνωριζεις και εσυ ο ιδιος οτι εχεις πλεον ελειψη επιχειρηματων , μιλαμε για κανονικα πλαισια κι μου ες για τον κουφοντινα την εξερεση της εξερεσης που κι παλυ ειναι ασχετο το θεμο τελειως.
    Αυτο που εχω να πω ως τελευταιο διοτις εγω δικαιουμαι να εχω κουραστει, ε3ιναι οτι μακαρι το παθος και το μενος που δειχνετε με αυτο το θεμα να το εχετε και σε αλλα σοβαρα ζητηματα , σε υπαρκτα προβληματα της κοινωνιας μας, των συνανθρωπων μας οπου η ζωη τους εχει αναγκη απο το δικο μας ενδιαφερον, μακαρι να σας "περισεψει" λιγο επαναστατηκοτιτα και σε αλλους νομους οπου φερνει το κρατος μερικες φορες σε εργασιακα ζητηματα - αν και μπορω να πω οτι παλυ καλα αυτη η κυβερνηση ειναι πολυ φιλολαικη σε σχεση με τις δυσκολιες που αντιμετοπιζουμε ως οικο νομια λογο του κοροναιου - αλλα κι παλυ, υπαρχουν μερικοι νομοι οπου ειτε θα πρεπει να αλλαχτουν ειτε μερικοι πολιτικο κρυφα απο τον προθυπουργο μας χωρις να μπορει να ελεγχει τα παντα , βαζουν κατι "παραθυρακια"στα νομοσχεδια κι εκθετουν την κυβερνηση .

  4. #109
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Λυπαμαι, αλλα γνωριζεις και εσυ ο ιδιος οτι εχεις πλεον ελειψη επιχειρηματων , μιλαμε για κανονικα πλαισια κι μου ες για τον κουφοντινα την εξερεση της εξερεσης που κι παλυ ειναι ασχετο το θεμο τελειως.
    Αυτο που εχω να πω ως τελευταιο διοτις εγω δικαιουμαι να εχω κουραστει, ε3ιναι οτι μακαρι το παθος και το μενος που δειχνετε με αυτο το θεμα να το εχετε και σε αλλα σοβαρα ζητηματα , σε υπαρκτα προβληματα της κοινωνιας μας, των συνανθρωπων μας οπου η ζωη τους εχει αναγκη απο το δικο μας ενδιαφερον, μακαρι να σας "περισεψει" λιγο επαναστατηκοτιτα και σε αλλους νομους οπου φερνει το κρατος μερικες φορες σε εργασιακα ζητηματα - αν και μπορω να πω οτι παλυ καλα αυτη η κυβερνηση ειναι πολυ φιλολαικη σε σχεση με τις δυσκολιες που αντιμετοπιζουμε ως οικο νομια λογο του κοροναιου - αλλα κι παλυ, υπαρχουν μερικοι νομοι οπου ειτε θα πρεπει να αλλαχτουν ειτε μερικοι πολιτικο κρυφα απο τον προθυπουργο μας χωρις να μπορει να ελεγχει τα παντα , βαζουν κατι "παραθυρακια"στα νομοσχεδια κι εκθετουν την κυβερνηση .
    Γραφεις 20 γραμμές χωρίς να απαντάς γιατι δεν περιθαλπτουν με το ζόρι τον Κουφοντινα και τον χαρακτηριζεις αυθαίρετα ως την εξαίρεση της εξαιρεσης και πρέπει εγω τωρα να σε πάρω στα σοβαρά...

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Λυπαμαι, αλλα γνωριζεις και εσυ ο ιδιος οτι εχεις πλεον ελειψη επιχειρηματων , μιλαμε για κανονικα πλαισια κι μου ες για τον κουφοντινα την εξερεση της εξερεσης που κι παλυ ειναι ασχετο το θεμο τελειως.
    Αυτο που εχω να πω ως τελευταιο διοτις εγω δικαιουμαι να εχω κουραστει, ε3ιναι οτι μακαρι το παθος και το μενος που δειχνετε με αυτο το θεμα να το εχετε και σε αλλα σοβαρα ζητηματα , σε υπαρκτα προβληματα της κοινωνιας μας, των συνανθρωπων μας οπου η ζωη τους εχει αναγκη απο το δικο μας ενδιαφερον, μακαρι να σας "περισεψει" λιγο επαναστατηκοτιτα και σε αλλους νομους οπου φερνει το κρατος μερικες φορες σε εργασιακα ζητηματα - αν και μπορω να πω οτι παλυ καλα αυτη η κυβερνηση ειναι πολυ φιλολαικη σε σχεση με τις δυσκολιες που αντιμετοπιζουμε ως οικο νομια λογο του κοροναιου - αλλα κι παλυ, υπαρχουν μερικοι νομοι οπου ειτε θα πρεπει να αλλαχτουν ειτε μερικοι πολιτικο κρυφα απο τον προθυπουργο μας χωρις να μπορει να ελεγχει τα παντα , βαζουν κατι "παραθυρακια"στα νομοσχεδια κι εκθετουν την κυβερνηση .
    Καλημέρα

    Γιώργο για ποια επιχειρήματα μιλάς γιατί πραγματικά εγώ δεν βλέπω πουθενά επιχειρήματα από κανεναν που να μπορώ να πω μιλάει ένας επιστήμονας .
    Αντίθετα μάλιστα βλέπω μια προσπάθεια επιβολής μιας άποψης που κατά εμέ μπορεί να εξυπηρετεί και διάφορα συμφέροντα.

    Για πες μου σε παρακαλώ αφού υποστηρίζεις τόσο πολύ τον εμβολιασμό γιατί δεν τον έχεις κάνει εσύ ακόμα?

    Μιλάμε για ιατρικούς συλλόγους και καταγγελειες καθαρά και μόνο για να κλέψουμε εντυπώσεις και τίποτε άλλο.

    Αλλιώς που είναι αυτός ο σύλλογος τόσο καιρό που βγαίνουν σε όλα τα δελτία ειδήσεων κατά καιρούς έγκριτοι επιστήμονες και καταθέτουν δημόσιος και επώνυμος πλέον τις αντίθετες απόψεις τους?
    Εκεί γιατί δεν έχουμε κάποια παρέμβαση δημόσια του συλλόγου ώστε να εδραιωθεί η θέση του και να με πείσει και εμένα να κάνω το εμβόλιο?

    Γιατί δεν καταθέτει ασφαλιστικά μέτρα πλέον αφού υπάρχουν αποδεδειγμένες μελέτες ότι το εμβόλιο ότι είναι ασφαλές.
    Μηπως γιατί ακόμα κάτι τέτοιο δεν είναι νομικά κατωχυρωμενο?
    Λέω εγώ και ρωτάω που είμαι άσχετη με τον χώρο και καταθέτω απλός εμπειρίες χωρίς το μένος για να πείσω κάποιον ...

    Για εμένα ο σωστός γιατρός και επιστήμονας θα προσπαθήσει να πείσει με αποδεδειγμένα επιχειρηματα τους πελάτες του ...
    Όπως έκανε και ο δικός μου γιατρός και προχθές που ξαναμιλησα μαζί του του είπα ότι γιατρέ μου επειδή έχω τις προσωπικές μου αμφιβολίες και δεδομένη της όλης κατάστασης εγώ δεν θα το κάνω το εμβόλιο και μου απάντησε ότι είναι απολύτως σεβαστή η άποψη σου ..

    Έτσι αντιδρούν οι γιατροί και οι επιστήμονες ..Καταθέτουν ότι νομίζουν ότι ξέρουν και έχουν μαθει και από εκεί και πέρα σέβονται την άποψη σου ..

    Δεν γίνονται υπέρμαχοι όλου αυτού απαξιώνοντας τα λεγόμενα του εκάστοτε ανθρώπου ή προσβάλλοντας τον ότι έχει ψυχικά θέματα ...Αυτά τα κάνουν άλλοι και εκεί να ξέρεις κρύβονται αλλά από πίσω ...

    Ένα περισσότερο εδώ μέσα που όπως είπες και εσύ ο καθένας πίσω από την ανωνυμία του μπορεί να υποστηρίζει ότι θέλει ...

    Αύριο μπορεί να εμφανιστεί εδώ κάποιος και να λέει ότι του κατεβει ...εσύ αν πας και υοθετησεις την άποψη του χωρίς να γνωρίζεις από πού κρατάει η σκούφια αναιρώντας έτσι τις προσωπικές συζητήσεις που έχεις κάνει με τους δικούς σου γιατρούς,το λιγότερο που θα σε χαρακτηρίσω είναι ότι είσαι αφελής ...

    Καταλαβαίνεις το σκεπτικό που γίνεται όλο αυτό?
    Κάποιοι προσπαθούν να πείσουν τους άλλους με το ζόρι γιατί αυτό πιστεύουν ..
    Ξέρουμε πολύ καλά τι συμβαίνει με και με τους γιατρούς και τι κρύβει η σχέση τους με την κάθε φαρμακευτική εταιτεια ...
    Έχω πελάτες φαρμακευτικούς αντιπροσώπους ,ξέρεις τι μπόνους τρελλα παίρνουν οι γιατροί που προωθούν συγκεκριμένα φάρμακα ?

    Ποιος μου λέει εμένα ότι πίσω από όλο αυτό δεν κρύβεται να το πάω ακόμα πιο πέρα ένα ακόμα σκάνδαλο όπως τόσα και τόσα έχουμε ακούσει ότι γίνονται ...

    Γιατί τόσο καιρό όλοι αυτοί οι γιατροί δεν γίνονται υπέρμαχοι των εμβολίων που δεν τα χορηγεί το κράτος μας αλλά είναι απαραίτητα και καλύπτουν ιούς πολύ πιο θανατηφόρους ειδικά στις νέες γενιές ?

    Όλα αυτά δεν κινούν υποψίες του κάθε νοήμων ανθρώπου?

    Και να ξέρεις και κάτι άλλο ένας γιατρός ,ένας λειτουργός του επαγγέλματος του δεν θα βγει να πει ποτέ κάποιο άνθρωπο ,συνομιλητή του ή ακόμα και ασθενή του ότι έχεις θέματα ή ιδιαιτερότητες για αυτό δεν θες να ακολουθήσεις μια αγωγή η να κάνεις ένα εμβόλιο ..

    Από εκεί και μόνο καταλαβαίνεις ότι μιλάς.με έναν τυχαίο και όχι με ένα που μπορείς να βασιστείς στα λόγια του που μπορεί να μην είναι και δικά του ..


    Οπότε για πες μου εσύ βρε Γιώργο ,θα πειστείς ποτέ από έναν τέτοιο άνθρωπο ή θα περνεις σοβαρά τις απόψεις του και θα αναιρέσεις τις προσωπικές σου συνομιλίες με ανθρώπους που γνωρίζεις ότι είναι επαγγελματίες ?

    Μόνο και μόνο επειδή είπες ότι δεν προβάλονται επιχειρήματα στη προκειμένη περίπτωση που να με κάνουν εμένα να δώσω βάση στα λεγόμενα σας .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #111
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339

    Εμβολια

    Έχεις ιδιαιτερότητες με την έννοια ότι όταν δε σου αρέσει η αντίθετη άποψη, τσακώνεσαι άσχημα. Προσπάθησα να το πω ευγενικά, αλλά αφού ούτε η λέξη «ιδιαιτερότητες» δε σου αρέσει και υπέθεσες λανθασμένα ότι αναφέρομαι σε κάποια ψυχιατρική πάθηση, θα στο επεξηγήσω. Είσαι καλή και ευγενική, αυτό το εκτίμησα κι εγώ αρχικά, αλλά μόνο για όσο συμφωνούν μαζί σου. Μόλις πουν κάτι που δε σου αρέσει, αρχίζεις να επιτίθεσαι άσχημα και επί του προσωπικού. Για παράδειγμα, σε ρωτάω για τα στοιχεία του ιατροδικαστή και υποθέτεις ότι ζητάω τα δικά σου στοιχεία ή ότι πιστεύω πως ψεύδεσαι. Σε προσωπικά μηνύματα μιλάμε μόνο για εμβόλια κι εσύ κάθεσαι και λες ότι αποκάλυψα στοιχεία για την κόρη σου, για την οποία δε συζητήσαμε ποτέ, εξ ου τελικά και η παρανόησή μου για την φοιτητική της ιδιότητα. Βλέπεις, σε συνεχάρη με κάθε ειλικρίνεια για την κόρη σου κι εσύ μου επιτέθηκες και για αυτό! Αναφέρω πληροφορίες για την πανδημία και τον εμβολιασμό και υπονοείς ότι έχω συμφέροντα από την προώθηση των εμβολίων, ενώ γνωρίζεις πολύ καλά ότι στην πρώτη θέση βάζω ένα εμβόλιο που δε θα έρθει ποτέ στην Ελλάδα, οπότε κανένας Έλληνας δε θα πλουτίσει από αυτό. Επίσης, τα εμβόλια του κορωνοιού δε συνταγογραφούνται, γίνονται κατευθείαν στα εμβολιαστικά κέντρα όπου αποστέλλονται από κεντρικούς χώρους αποθήκευσης, οπότε κανένας γιατρός, φαρμακοποιός κτλ δεν αποκομίζει κάτι από αυτά. Φράσεις του τύπου «δεν ξέρω από πού κρατάει η σκούφια του» δεν είναι ευγενικές, όλοι εδώ μέσα είμαστε χωρίς σκούφια κι εγώ δε σε ρώτησα ποτέ με ποια ιδιότητα γράφεις τα όσα γράφεις. Μπορεί να είμαι γιατρός, μπορεί να είμαι νοσηλεύτρια, μπορεί να είμαι βιολόγος ή βιοπαθολόγος ή χημικός, μοριακή βιολόγος και ερευνήτρια ή πωλήτρια, το τι είμαι εγώ ή κάποιος άλλος δεν αφορά κανέναν στο φόρουμ, δε σε ρώτησα, δε με ρωτάς. Ό,τι έγραψα για τα εμβόλια τα βρίσκεις παντού, μπορείς να διασταυρώσεις τις πληροφορίες-όχι απόψεις- που παρέθεσα μέχρι τώρα. Και τις παραθέτω προς ενημέρωση, όχι για να πείσω κάποιον. Κάνω διάλογο. Και εάν το φόρουμ θέλει να γράφουμε επώνυμα, θα προσαρμοστούμε όλοι.
    ΥΓ. Ρωτάς τι κάνουν οι ιατρικοί σύλλογοι. Κάνουν, απλά κανείς από εμάς, ούτε εσύ, ούτε εγώ, δεν κάθεται όλη την ώρα μπροστά στην τηλεόραση για να δει τα πάντα, οπότε μπορείς να μπεις στην ιστοσελίδα τους για να δεις. Βγαίνουν διάφοροι στην τηλεόραση, εγώ δεν προλαβαίνω να τους δω. Δε γνωρίζω γιατί δεν κόβονται κάποιοι. Κι εγώ θα προτιμούσα να υπήρχε καλύτερο φιλτράρισμα, αλλά κάποιοι θα το θεωρούσαν αντιδημοκρατικό και θα ξεσηκώνονταν. Οι αντιεμβολιαστικές απόψεις γιατρών στην Ελλάδα έχουν κυρώσεις, αρκεί να γίνουν επώνυμες καταγγελίες, πάντως.
    Εύχομαι να μην παρεξηγηθούν τα γραφόμενά μου πάλι. Τα έγραψα με καλή πρόθεση.
    Last edited by Chaos1; 23-01-2021 at 10:08.

  7. #112
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Έχεις ιδιαιτερότητες με την έννοια ότι όταν δε σου αρέσει η αντίθετη άποψη, τσακώνεσαι άσχημα. Προσπάθησα να το πω ευγενικά, αλλά αφού ούτε η λέξη «ιδιαιτερότητες» δε σου αρέσει και υπέθεσες λανθασμένα ότι αναφέρομαι σε κάποια ψυχιατρική πάθηση, θα στο επεξηγήσω. Είσαι καλή και ευγενική, αυτό το εκτίμησα κι εγώ αρχικά, αλλά μόνο για όσο συμφωνούν μαζί σου. Μόλις πουν κάτι που δε σου αρέσει, αρχίζεις να επιτίθεσαι άσχημα και επί του προσωπικού. Για παράδειγμα, σε ρωτάω για τα στοιχεία του ιατροδικαστή και υποθέτεις ότι ζητάω τα δικά σου στοιχεία ή ότι πιστεύω πως ψεύδεσαι. Σε προσωπικά μηνύματα μιλάμε μόνο για εμβόλια κι εσύ κάθεσαι και λες ότι αποκάλυψα στοιχεία για την κόρη σου, για την οποία δε συζητήσαμε ποτέ, εξ ου τελικά και η παρανόησή μου για την φοιτητική της ιδιότητα. Βλέπεις, σε συνεχάρη με κάθε ειλικρίνεια για την κόρη σου κι εσύ μου επιτέθηκες και για αυτό! Αναφέρω πληροφορίες για την πανδημία και τον εμβολιασμό και υπονοείς ότι έχω συμφέροντα από την προώθηση των εμβολίων, ενώ γνωρίζεις πολύ καλά ότι στην πρώτη θέση βάζω ένα εμβόλιο που δε θα έρθει ποτέ στην Ελλάδα, οπότε κανένας Έλληνας δε θα πλουτίσει από αυτό. Επίσης, τα εμβόλια του κορωνοιού δε συνταγογραφούνται, γίνονται κατευθείαν στα εμβολιαστικά κέντρα όπου αποστέλλονται από κεντρικούς χώρους αποθήκευσης, οπότε κανένας γιατρός, φαρμακοποιός κτλ δεν αποκομίζει κάτι από αυτά. Φράσεις του τύπου «δεν ξέρω από πού κρατάει η σκούφια του» δεν είναι ευγενικές, όλοι εδώ μέσα είμαστε χωρίς σκούφια κι εγώ δε σε ρώτησα ποτέ με ποια ιδιότητα γράφεις τα όσα γράφεις. Μπορεί να είμαι γιατρός, μπορεί να είμαι νοσηλεύτρια, μπορεί να είμαι βιολόγος ή βιοπαθολόγος ή χημικός, μοριακή βιολόγος και ερευνήτρια ή πωλήτρια, το τι είμαι εγώ ή κάποιος άλλος δεν αφορά κανέναν στο φόρουμ, δε σε ρώτησα, δε με ρωτάς. Ό,τι έγραψα για τα εμβόλια τα βρίσκεις παντού, μπορείς να διασταυρώσεις τις πληροφορίες-όχι απόψεις- που παρέθεσα μέχρι τώρα. Και τις παραθέτω προς ενημέρωση, όχι για να πείσω κάποιον. Κάνω διάλογο. Και εάν το φόρουμ θέλει να γράφουμε επώνυμα, θα προσαρμοστούμε όλοι.
    ΥΓ. Ρωτάς τι κάνουν οι ιατρικοί σύλλογοι. Κάνουν, απλά κανείς από εμάς, ούτε εσύ, ούτε εγώ, δεν κάθεται όλη την ώρα μπροστά στην τηλεόραση για να δει τα πάντα, οπότε μπορείς να μπεις στην ιστοσελίδα τους για να δεις. Βγαίνουν διάφοροι στην τηλεόραση, εγώ δεν προλαβαίνω να τους δω. Δε γνωρίζω γιατί δεν κόβονται κάποιοι. Κι εγώ θα προτιμούσα να υπήρχε καλύτερο φιλτράρισμα, αλλά κάποιοι θα το θεωρούσαν αντιδημοκρατικό και θα ξεσηκώνονταν. Οι αντιεμβολιαστικές απόψεις γιατρών στην Ελλάδα έχουν κυρώσεις, αρκεί να γίνουν επώνυμες καταγγελίες, πάντως.
    Εύχομαι να μην παρεξηγηθούν τα γραφόμενά μου πάλι. Τα έγραψα με καλή πρόθεση.
    Καλημέρα
    Chaos ειλικρινά δεν το διάβασα και ούτε θα το διαβάσω το προσπέρασα έτσι γιατί απλά έμεινα στην απόψη που είπες στο τελευταίο μήνυμα σου και δεν σου απάντησα ,ότι άλλαξες για εμένα άποψη από μια υποτιθέμενη δική μου επίθεση σε ένα άλλο μέλος ...

    έτσι λοιπόν μπήκες στον κόπο να σκεφτείς και αποφάσισες ότι είμαι αυτή που λες ..
    Χωρίς να ξέρεις και χωρίς να δεις και την αντίστοιχη επίθεση και τους πραγματικούς λόγους ..
    Σεβαστό για αυτό και δεν απάντησα ...
    Αυτό τελείωσε όμως , έληξε και για εμένα επαληθευσες αυτό που πίστευα για αυτό και ο τρόπος μου πριν ακόμα μου το επιβεβαιώσεις ...

    Σεβόμενη λοιπόν την άποψη σου σου λέω ότι για εμένα δεν έχει καμία σημασία πλέον η άποψη σου γιατί πολύ απλά δεν σου ζήτησα να με χαρακτηρίσεις εφόσον δεν με ξέρεις και εφόσον δεν σε αφορά εκείνο το θέμα ούτε φυσικά και κάποιους άλλους ...
    Δεν υπάρχει κανένας λόγος πλέον από εδώ και πέρα να χαλάω την ζαχαρένια μου για τίποτα ...

    Λοιπόν επειδή ειλικρινά σου μιλάω έχω αποφασίσει πλέον εδώ μέσα οπως μου μιλάνε θα.μιλαω και αν δεν τους αρέσει ας αναλογιστούν εκείνοι πρώτα τον τρόπο τους και τις προθέσεις τους και μετά την δική μου αντίδραση ..
    Δεν με τσιμπάει καμία μέλισσα ξαφνικά ...Και ούτε είμαι ψυχικά άρρωστη όπως θέλουν να με βλέπουν κάποιοι επειδή απλά καθρεπτιζουν συμπεριφορές δικές τους σε εμένα .
    Δόξα το Θεό την μάχη μου την έδωσα και είμαι πολύ καλά πλέον και για όποιον δεν το πιστεύει δεν συνομιλεί μαζί μου ,απλά ...

    Συζήτηση θα κάνω πλέον με όποιον νομίζω ότι έχει άποψη για εμένα καθαρά και μόνο από προσωπικούς μας διαλόγους είτε δημόσιους ούτε ιδιωτικούς ..

    Με ανθρώπους που σχηματίζουν απόψεις με βάση τα λεγόμενα τρίτων ,τετάρτων ατόμων που για εμένα μπορεί να μην είναι σωστά μπορεί να είναι εμμονικα ,χειριστικα και οποία αλλά ταμπελά κυκλοφορεί εδώ μέσα δεν επιθυμώ όπως φαντάζομαι δεν επιθυμεί και ο ίδιος έτσι?
    Άλλωστε εσύ το είπες και σε αυτό συμφωνώ ...

    Ποιος ο λόγος λοιπόν βρε chaos να ξαναμπούμε σε ένα τέτοιο διάλογο?
    Κράτα την προσωπική σου άποψη για εμένα που στο λέω δεν με αγγίζει καν εφόσον δεν με ξέρεις ούτε στο ελάχιστο και άσε να κάνω εγώ συζητήσεις όπως ξέρω με τους ανθρώπους που απευθύνομαι ..


    Αν ποτέ αλλάξω ή αλλάξεις γνώμη για εμένα και με θεωρείς άτομο χωρίς ιδιατεροτητες και ισάξιο για να συζητήσω μαζί σου εδώ είμαι και πολύ ευχαρίστως να το κάνω .

    Έτσι όμορφα και ωραία θα αποφεύγουμε και αυτό που πάλι είπες πιο πάνω και συμφωνώ ,δεν υπάρχει λόγος για προσωπικες διαμαχες και χαλάμε το θέμα ειδικά με άτομα που δεν υπολογίζει ο ένας στην άποψη του άλλου ..

    Νομίζω σε αυτό συμφωνούμε και ας.μεινουμε σε αυτό σεβόμενη εγώ την άποψη σου για το εμβόλιο αλλά σεβόμενη και εσύ την δική μου άποψη .
    Μέχρι εκεί όμως το τι ειμαι και το τι είσαι ας το κρατήσουμε η κάθε μία για τον εαυτό της και πίστεψέ πλέον κανένας νοήμων άνθρωπος εδώ μέσα δεν επηρεάζεται πλέον από τέτοιου είδους αναφορές και φυσικά δεν σχηματίζει απόψεις για τον άλλον αν δεν έχει συνομιλήσει μαζί του ..
    Γιατί για να ασχοληται κάποιος ακόμα και μετά από όλο αυτό πάει να πει ότι κάτι θέλει να πετύχει .
    Την αποκατάσταση της ορθής λογικής σκέψης σίγουρα αποκλείεται για εμένα ..

    Απλά και όμορφα λοιπόν πάμε παρακάτω στην συζήτηση και περιμένω την απάντηση του Γιώργου γιατί σε αυτόν έθεσα τα ερωτήματα .

    Αν θες να συζητήσουμε σε άλλο θέμα επί εκείνου πολύ ευχαρίστως εδώ νομίζω ότι είχαμε να πούμε το είπαμε .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #113
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Εγώ μπήκα στον κόπο να γράψω τα όσα έγραψα, αποδεικνύοντας ότι σε θεωρώ ισάξιο συνομιλητή. Εσύ δεν μπήκες στον κόπο να τα διαβάσεις οπότε ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του. Συμφωνώ ότι η συζήτηση πρέπει να πάει παρακάτω.

  9. #114
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Εγώ μπήκα στον κόπο να γράψω τα όσα έγραψα, αποδεικνύοντας ότι σε θεωρώ ισάξιο συνομιλητή. Εσύ δεν μπήκες στον κόπο να τα διαβάσεις οπότε ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του. Συμφωνώ ότι η συζήτηση πρέπει να πάει παρακάτω.
    Ευχαριστώ για τον κόπο chaos και βλέπεις ότι όντως δεν τα διάβασα γιατί σου είπα δεν θέλω να ξαναχαλαστω σύμφωνα με τα τελευταία σου λόγια ..Αφού δεν υπήρξε άλλη επικοινωνία νομίζω η άποψη σου είναι ίδια και ειλικρινά ο λόγος που δεν το έκανα ήταν αυτός και μόνο ..καθαρά για εμένα γιατί όσο και να φαίνεται παράξενο σε κάποιους δεν μου αρέσει να λέγονται ανακρίβειες από άτομα που δεν με γνωρίζουν ..
    Δες το σαν δική μου προστασία πλέον για την ψυχική μου υγεία και τίποτα παραπάνω .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #115
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Ποια άλλη επικοινωνία να υπάρξει; Αν εννοείς τα προσωπικά μηνύματα, αν μου στείλεις μήνυμα, θα σου απαντήσω ευχαρίστως. Δεν επηρεάστηκα από κάποιον τρίτο για εσένα, απλά διάβασα την άλλη διαμάχη που είχες με κάποιον και δε μου άρεσε ο τρόπος που εξελίχτηκε. Από ένα σημείο και μετά σταμάτησε να με απασχολεί το ποιος έχει δίκιο και επικεντρώθηκα στον τρόπο που και οι δύο πλευρές εκφράζατε τη γνώμη σας. Χάσατε το δίκιο σας και οι δύο με όλο αυτό που γράφτηκε. Όλοι μας θυμώνουμε, αλλά έχει σημασία ο τρόπος που θυμώνουμε.

  11. #116
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Ποια άλλη επικοινωνία να υπάρξει; Αν εννοείς τα προσωπικά μηνύματα, αν μου στείλεις μήνυμα, θα σου απαντήσω ευχαρίστως. Δεν επηρεάστηκα από κάποιον τρίτο για εσένα, απλά διάβασα την άλλη διαμάχη που είχες με κάποιον και δε μου άρεσε ο τρόπος που εξελίχτηκε. Από ένα σημείο και μετά σταμάτησε να με απασχολεί το ποιος έχει δίκιο και επικεντρώθηκα στον τρόπο που και οι δύο πλευρές εκφράζατε τη γνώμη σας. Χάσατε το δίκιο σας και οι δύο με όλο αυτό που γράφτηκε. Όλοι μας θυμώνουμε, αλλά έχει σημασία ο τρόπος που θυμώνουμε.
    Δεν είναι μόνο τα προσωπικά μηνύματα chaos και φυσικά έχω πει και άλλη φορά πλέον εδώ μέσα μετά την τελευταία πραγματικά πολύ σκληρή εμπειρία μου ότι δεν επιθυμώ καθόλου να μιλάω με προσωπικά μυνήματα πέραν κάποιον παιδιών που δυστηχως δεν μπορούν να εκφραστούν δημόσια και εκεί δεν έχω κανένα απόλυτος θέμα ..
    Μιλάμε πολύ όμορφα και απολαμβάνουμε την συζήτηση μας χωρίς επιπλέον παρεμβολές ,όμορφα πολιτισμένα και το κυριότερο ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ με ότι συνεπάγεται αυτό ..
    Αυτά θέλω τίποτε άλλο ,με σέβεσαι ?την οικογένεια μου και τις απόψεις μου ?
    Ωραία θα σεβαστό και εγω εσένα και οποίες απόψεις και αν έχεις ακόμα και να είναι και αντίθετες με τις δικές μου ..
    Δεν μπορώ να καταλάβω ειλικρινά αυτή την λογική ,γιατί να βλέπουμε κάποιων όπως μας βολεύει χωρίς να έχει προηγηθεί κάτι προσωπικό ...

    Φυσικά και δεν σου έστειλα και ούτε πρόκειται να σου στείλω ότι έχω να πω το λέω εδώ άλλωστε .
    Λέγοντας επικοινωνία σου είπα.....σύμφωνα με το τελευταίο δημόσιο μήνυμα για αυτό και δεν το συνέχισα ..
    Δεν το αντέχω πλέον και δεν αναζητώ κάτι τέτοιο..

    Δεν είδα κάπου να λες ξέρεις κάτι έχεις άδικο και υποστηρίζω αυτό ..
    Μια επίθεση είδα ...Λάθος μου? Παρανόησα?
    Πες το και έτσι ..εσύ όμως συνεχίσεις και το πηγές αλλού ...


    Μια εμπειρία κατέθεσα που αν το ήξερα ότι θα εξελισσόταν ετσι πάλι ούτε καν θα εμπαινα στην διαδικασία να το κάνω και έγινε όλο αυτό ρε συ και δεν είναι η πρώτη φορά ..
    Ήταν και πριν λίγο καιρό με την άποψη που είπα σε ένα άλλο θέμα και με αρπαξες από τα μούτρα ότι προσπαθώ να στρέψω το ενδιαφέρων του θεματοθετη κάπου αλλού σε ένα άλλο επάγγελμα υποτιμωντας τον ντε και καλά ..Όπου και εκεί είδες στην συνέχεια όμως οτι το παιδί δεν είχε κανένα θέμα και κατάλαβε την πρόθεση μου και συνεχίσαμε να μιλάμε ...
    Καταλαβαίνεις λοιπόν πως η αντίδραση μου δεν είναι χωρίς λόγο ...
    Όπως λες εσύ για εμένα κάλλιστα σου λέω και εγώ για εσένα ,αλλά εγώ κρίνω με βάση τα γεγονότα που παίχτηκαν ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ..Δεν πιαστικα από μια δημόσια διαμάχη που δεν ξέρεις ποιος έχει δίκιο και ποιος άδικο..
    Πως λες ότι χάσαμε το δίκιο μας ?
    Και ποιο ήταν το δίκιο για να καταλάβω δηλαδή ?
    (Μην απαντήσεις σε παρακαλώ ,δεν το θέλω ,ρητορική η ερωτηση καθαρά )

    Άλλαξες γνώμη για εμένα όπως λες από κάτι που δεν παίχτηκε ανάμεσα μας ...

    Άρχισες να προσαρτεις χαρακτηρισμούς και όλα αυτά τα οποία πλέον δεν έχουν καμία σημασία ...
    Και το κυριότερο επικαλεστικες τον admin ότι προσπαθώ να αντλήσω πληροφορίες ..
    Πραγματικά ρε συ chaos είμαστε σοβαροί?
    Τι θα κερδίσω με όλο αυτό .Άντε και πες ότι είσαι γιατρός η μόνη είσαι ή είναι ντροπή ?
    Ειλικρινά αυτό ήταν που με τσιτωσε να σου πω περισσότερο και έγινε ότι έγινε ..
    Τι είμαστε παιδάκια να πάμε στον διευθυντή ..κύριε αυτός έκανε εκείνο?
    ή μήπως νομίζεις ότι δουλεύω σε καμία μυστική υπηρεσία και κάνω κατασκοπία?

    Σορυ αλλά είναι λιγάκι παράλογο για το όλο θέμα βασικά αυτή η τροπή που πήρε ...

    Μου στέλνεις συγχαρητήρια για το παιδί από την στιγμή που υπάρχει μήνυμα που σου είπα θέλω την δική σου προσωπική άποψη και τι θα κάνεις με το εμβόλιο επειδή το παιδί είναι εκεί τελοσπαντων και εχω αυτή την ανυσηχια ...
    Δείχνω έτσι ότι σέβομαι την άποψη σου και μάλιστα μου έδωσες το ελεύθερο να σε ρωτήσω ότι άλλο θέλω.Πολυ ωραία και σε ευχαρίστησα !
    Μετά?


    Επηρεάστηκες chaos γιατί όταν εγώ με ένα άνθρωπο στο τελευταίο μου μήνυμα λέω ότι ο γραπτός λόγος παρεξηγείται και όλα καλά και κλείνουμε σαν δυο καλοί "διαδικτυακοί φίλοι"που συνηπαρχουμε εδώ και ξαφνικά βλέπω ένα άλλο άνθρωπο ε τότε ξέρω ότι επηρεαστικες εκτός και αν τσιμπισε εσένα μέλισσα αυτή την φορά .. ..

    Τελοσπαντων δεν έχει νόημα όλο αυτό ειλικρινά ..
    Θες να το θεωρήσουμε ατυχές περιστατικό και να λήξη ?

    Την επόμενη φορά όμως που θα εκφέρω μια άποψη και δεν θα συμφωνείς μαζί μου ή μπορεί να έχεις παρερμηνευσει το ύφος μου σε παρακαλώ καντω με άλλο ύφος γιατί με συγχωρείς αλλά και το δικό σου επιθετικό το λαμβάνω ..μάλλον και εγώ παρεξηγώ τον γραπτό δικό σου λόγο ...

    Ειλικρινά δεν έχω λόγο να έχω με κανέναν τίποτα εδώ μέσα πλην μιας και μοναδικής περιπτωσης που ακόμα και σήμερα ασχολείται δυστηχως και πραγματικά αυτή η εμμονή δεν ξέρω μέχρι που θα φτάσει .

    Από εμένα όμως το ξεκαθαρίζω έτσι και υπάρχει και η παραμικρή υποψία ότι κάποιος μου επιτηθεται χωρίς εμφανή λόγο θα λαμβάνει ακριβώς το ίδιο γιατί είδα πλέον καθαρά ποιοι αρπάζουν ευκαιρίες από μια απλή συζήτηση ώστε να δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις .

    Αυτά είχα να πω εγώ chaos και τίποτε παραπάνω ,ούτε κακίες ούτε εμμονές ούτε τίποτα ...Εγώ επηρεαστικα από μια προσωπικη μας διαφωνία να το πω και όχι από ένα τρίτο γεγονός που δεν έχεις ιδέα περί τίνος πρόκειται .Αυτό θέλω να μείνει και αν θέλεις το κρατάς και συνεχίζουμε και αν θέλεις το πετάς και πάλι συνεχίζουμε αλλά σε άλλη βάση ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #117
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Δε θυμάμαι καν αν συζητήσαμε το επάγγελμα της κόρης σου. Της έδωσα συγχαρητήρια γιατί είχα την εντύπωση ότι πέρασε στην ιατρική από αυτά που έγραψες από μόνη σου δημόσια, για το οποίο με διέψευσες επίσης δημόσια. Αν θυμόμουν τι δουλειά κάνει η κόρη σου, δε θα είχα κάνει λάθος σ’αυτό, δε νομίζεις; Της έδωσα συγχαρητήρια, δεν τη πρόσβαλα. Όλο πιστεύεις ότι κάποιος σε αδικεί και σε προσβάλλει, ενώ δεν ισχύει κάτι τέτοιο.
    Στον πρόσφατο τσακωμό το δίκιο το χάσατε και οι δύο από τον έντονο τρόπο που ανταλλάξατε απόψεις και από τη χρησιμοποίηση προσωπικών δεδομένων για να πληγώσετε η μία την άλλη. Ως εκ τούτου κι εγώ σχηματίζω μια άποψη για σένα από τον τρόπο που φέρεσαι όταν θυμώνεις με κάποιον. Αν και πάλι δεν έγινα κατανοητή, δεν πειράζει, άστο.

  13. #118
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Δε θυμάμαι καν αν συζητήσαμε το επάγγελμα της κόρης σου. Της έδωσα συγχαρητήρια γιατί είχα την εντύπωση ότι πέρασε στην ιατρική από αυτά που έγραψες από μόνη σου δημόσια, για το οποίο με διέψευσες επίσης δημόσια. Αν θυμόμουν τι δουλειά κάνει η κόρη σου, δε θα είχα κάνει λάθος σ’αυτό, δε νομίζεις; Της έδωσα συγχαρητήρια, δεν τη πρόσβαλα. Όλο πιστεύεις ότι κάποιος σε αδικεί και σε προσβάλλει, ενώ δεν ισχύει κάτι τέτοιο.
    Στον πρόσφατο τσακωμό το δίκιο το χάσατε και οι δύο από τον έντονο τρόπο που ανταλλάξατε απόψεις και από τη χρησιμοποίηση προσωπικών δεδομένων για να πληγώσετε η μία την άλλη. Ως εκ τούτου κι εγώ σχηματίζω μια άποψη για σένα από τον τρόπο που φέρεσαι όταν θυμώνεις με κάποιον. Αν και πάλι δεν έγινα κατανοητή, δεν πειράζει, άστο.
    Αυτό σου λέω βρε chaos, ότι σχηματίζεις προσωπική άποψη για κάποιον μέσο τρίτων χωρίς να έχει προσβληθεί η δική σας ...
    Το ίδιο λέμε και είναι πολύ λάθος αυτό από όποια πλευρά και αν το δεις ..

    Τι σχέση μπορεί να έχει να κάνει ένας προσωπικός διαπλικτισμος μου από ανθρώπους που θίγουν οικογενειακές καταστάσεις ,θέμα αξιοπρεπειας και πολλά άλλα με εσένα ?
    Πως μπορείς να έχεις άποψη είτε για εμένα είτε για το άλλο μέλος για το πιο έχει δίκιο ή όχι ..
    Για να φτάσει κάποιος σε τέτοιο σημείο για σκέψου λίγο ..Εμένα θίγονται σοβαρά ζητήματα για το άλλο μέλος δεν ξέρω αφού δεν το αφορά και πλέον δεν με ενδιαφέρει να μάθω γιατί για εμένα έχει κλείσει ..

    Εσύ στην ζωή σου μιλάς σε όλους τους ανθρώπους το ίδιο?
    Τρέφεις τα ίδια συναισθήματα για όλους ?
    Είτε σε σέβονται είτε όχι ?

    Εγώ όχι και το δείχνω ..μπορώ να είμαι πάρα πολύ καλή με πολλούς ,να έχω υπομονή ,να συζητάω με όλη μου την καρδιά αλλά αν καταλάβω ότι προσπαθείς να με εκμεταλευτεις ,να με προσβάλεις ,να με χειραγωγήσεις για προσωπικό σου συμφερων και πολύ περισσότερο να προσβάλεις την οικογένεια μου και τα παιδιά μου εκεί με συγχωρείς καλή μου θα γίνω θηρίο ανημερο και δεν λογαριάζω τίποτα ..
    Εκεί ανοίγω το στομα μου και δεν υπολογίζω τίποτα και να στο πω χύμα έχω γραμμένο όποιον σχηματίζει άποψη για εμένα πατώντας μόνο σε αυτό το γεγονός ....

    Το έχω πει πολλές φορές για εμένα πες ότι θες μην τολμήσει κάποιος να πει οτιδήποτε για τον άντρα μου και τα παιδιά μου από την στιγμή που δεν έχω δώσει εγώ το παραμικρό δικαίωμα εδώ μέσα λέγοντας για αυτούς κάτι αρνητικό ...
    Ειδικά σε άτομα που δεν έχουν ιδέα για το τι παίχτηκε και έχουν άποψη που με προσβάλει σε θέματα που από λογική πλευρά να το δεις δεν τους αγγίζει καν ...

    Τελοσπαντων δεν θέλω να πω κάτι άλλο γιατί πολύ απλά δεν θέλω να δώσω πάτημα για το οτιδήποτε παραπάνω σε ένα θέμα που έληξε ..

    Αυτό απάντησε μου μόνο αν θέλεις σε αυτά που σε ρώτησα ..
    Αντιδρας σε όλους το ίδιο?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #119
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Αντιδρώ ανάλογα με τις καταστάσεις και εννοείται πως οι αντιδράσεις διαφέρουν από άνθρωπο σε άνθρωπο, αλλά ποτέ δεν ξεπερνάω κάποια όρια. Πχ ποτέ δε χτυπάω κάποιον εκεί που τον πονάει και δεν αποκαλύπτω μυστικά. Στα προσωπικά μηνύματα τηρώ αυτό που είχε πει κάποτε η Όπρα και το θυμάμαι απ’όταν ήμουν ακόμα παιδί, είπε δηλ. ότι στα μέιλ της δε γράφει ποτέ κάτι για το οποίο θα μπορούσε να ντρέπεται αν τα γραφόμενά της έπεφταν στα χέρια δημοσιογράφων. Με την πρώτη ακούγεται παράξενο ίσως, αλλά στην πράξη αποδίδει.

  15. #120
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Αντιδρώ ανάλογα με τις καταστάσεις και εννοείται πως οι αντιδράσεις διαφέρουν από άνθρωπο σε άνθρωπο, αλλά ποτέ δεν ξεπερνάω κάποια όρια. Πχ ποτέ δε χτυπάω κάποιον εκεί που τον πονάει και δεν αποκαλύπτω μυστικά. Στα προσωπικά μηνύματα τηρώ αυτό που είχε πει κάποτε η Όπρα και το θυμάμαι απ’όταν ήμουν ακόμα παιδί, είπε δηλ. ότι στα μέιλ της δε γράφει ποτέ κάτι για το οποίο θα μπορούσε να ντρέπεται αν τα γραφόμενά της έπεφταν στα χέρια δημοσιογράφων. Με την πρώτη ακούγεται παράξενο ίσως, αλλά στην πράξη αποδίδει.
    Αυτό ακριβώς με την διαφορά στο είπα ότι τα όρια τα δικά μου καταρυπτονται όταν ο άλλος τα ξεπεράσει πρώτος και προσβάλει προσωπικά μου δεδομένα ..
    Κοινός.με χτυπάει εκεί που γνωρίζει πολύ καλά ότι με θίγει και το θεωρώ τουλάχιστο ανηθικο (μιλάμε γενικά έτσι μην παρεξηγηθω και ακούσω κάτι άλλο)

    Κατάλαβες τώρα ?

    Έχει καμία σχέση λοιπόν η όλη μου αυτή αντίδραση με εσένα ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 8 of 13 FirstFirst ... 678910 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΕΜΒΟΛΙΑ Η ΒΙΟΧΗΜΙΚΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ?
    By mairh in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 18
    Last Post: 31-10-2009, 17:47

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •