Εμβολια - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 13 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 91 to 105 of 181

Thread: Εμβολια

  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Καθηγητη ιατροδικαστικης έχουν πολλά τμήματα χημικοί, χημικοί μηχανικοί, βιοχημικός, δεν είναι μόνο η ιατρικη που διαθέτει. Κατά τα άλλα. είναι ολοφάνερο πως ο εμβολιασμός είναι θεμα χρόνου να γίνει υποχρεωτικός είτε άμεσα είτε έμμεσα. Δεν ξέρω μόνο αν θα εκτελείται ο αρνητής με γκλογκ στο κεφάλι πραγμα που σημαίνει πως θα κοστίζει στο κράτος μια σφαίρα ή αν θα τον κρεμάνε γιατι είναι ανέξοδο. Πχ σου απαγορεύει την είσοδο σε ΜΜΜ ή πχ στα σούπερ μάρκετ ή σε δημόσιες υπηρεσίες χωρίς εμβολιασμό και κάπου εκεί σε αποκλειει από τη ζωή στο ονομα της δημόσιας υγείας με ενα τόσο απλό έμμεσο τρόπο σου λέει δεν κανεις εμβόλιο δεν έχεις ζωή.

    Χαίρομαι όμως που συμβαίνουν όλα αυτά και χαίρομαι απεριόριστα όταν υπάρχει κόσμος που τα βλέπει όλα μια χαρά στην Ελλαδα.

    Προσωπικά το ιδανικό κράτος για εμένα θα ήταν μέσω της ΑΑΔΕ να βλέπουν ποιοι δεν το έκαναν και αφού τους σαπίζουν στο ξύλο μετά να τους το κάνουν με το έτσι θέλω. Αυτό έχει επιλέξει ο Έλληνας στη ζωή του αυτό του αξιζει και μόνο αυτό.
    Καλημέρα!

    Εγώ νομίζω πως αυτό θα είναι το επόμενο βήμα αν δεν καταφέρουν να πείσουν τον κόσμο ώστε να εμβολιαστεί ο απαιτούμενος αριθμός ώστε να αποκτηθεί ανοσία .
    Όλα αυτό πιστεύω θα φανεί το επόμενο φθινόπωρο.
    Αν μέχρι τότε δεν έχουν πείσει τον κόσμο με όλα αυτά που κυκλοφορούν και λέγονται ακόμα και από ανθρώπους του χώρου μέχρι τοτε ,για να δούμε πως θα εξελιχθεί όλη αυτή η ιστορία που κοντεύει να γονατίσει όλο τον επαγγελματικό χώρο ...

    Δυστυχώς έχουν χρεωκοπησει του κόσμου οι μικρομεσαίες επιχειρήσεις και άλλες τόσες είναι στα πρόθυρα ,τόσος κόσμος άνεργος ειδικά στον τουριστικό τομέα και στο κομμάτι της εστίασης,τα παιδιά μας όμηροι μιας οθόνης με πανεπιστήμια κλειστά και την νεολαία μας σε πλήρη αδρανια και η μόνη έννοια είναι αυτή ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα!

    Εγώ νομίζω πως αυτό θα είναι το επόμενο βήμα αν δεν καταφέρουν να πείσουν τον κόσμο ώστε να εμβολιαστεί ο απαιτούμενος αριθμός ώστε να αποκτηθεί ανοσία .
    Όλα αυτό πιστεύω θα φανεί το επόμενο φθινόπωρο.
    Αν μέχρι τότε δεν έχουν πείσει τον κόσμο με όλα αυτά που κυκλοφορούν και λέγονται ακόμα και από ανθρώπους του χώρου μέχρι τοτε ,για να δούμε πως θα εξελιχθεί όλη αυτή η ιστορία που κοντεύει να γονατίσει όλο τον επαγγελματικό χώρο ...

    Δυστυχώς έχουν χρεωκοπησει του κόσμου οι μικρομεσαίες επιχειρήσεις και άλλες τόσες είναι στα πρόθυρα ,τόσος κόσμος άνεργος ειδικά στον τουριστικό τομέα και στο κομμάτι της εστίασης,τα παιδιά μας όμηροι μιας οθόνης με πανεπιστήμια κλειστά και την νεολαία μας σε πλήρη αδρανια και η μόνη έννοια είναι αυτή ...
    Καλημέρα για να δημιουργηθεί ανοσία χρειάζονται 10+ χρονια και δεν τα λέω εγώ αλλά οι μελέτες. Κατά τα άλλα πιστεύω πως θα ξεκινήσουν τις απαγορεύσεις αλήθεια αυτός που το έχει κάνει το εμβόλιο τι τον νοιάζει αν εγώ δεν θέλω να το κανω; Αφού αυτός που έκανε το εμβόλιο έχει σωθεί δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να υποχρεώσει και εμένα να το κανω;

    Άρα λοιπόν εγώ θα κατέβω στις δρόμους αφου δεν θέλω να κάνω κάτι που με εξαναγκάζει το κράτος να κανω, το κράτος θα στείλει τα ματ να συνετισουν τον κακό mindcrime ο οποίος την ώρα που θα δεχθεί επίθεση από αστυνομικό θα βαπτιστεί μπαχαλακιας αφού δεν κάθεται ακίνητος να τις φάει, γιατι κάτι θα σπάσει στον αστυνομικό μα το χέρι του, μα το πόδι του, μα την μέση του κάτι, η Ελληνική κοινωνία με τους κυρ Παντεληδες θα τον κατακρίνουν αν τον δουνε σε φωτο ή σε βίντεο χωρίς να σκεφτούν οτι αν τον άφηναν εξ αρχής στην ησυχία του δεν θα γινόταν τίποτα από όλα αυτά, αλλα απλώς θα πούνε ο αλήτης δεν έκατσε να τις φαει
    και η ζωή συνεχιζεται.

    Λοιπόν κυρ Παντελή εσυ που κρίνεις το αν έχω δικαίωμα επιλογής ή όχι βαφτιζοντας με μπαχαλακια επειδή θα αμυνθω, και έχασες ή θα χάσεις την επιχειρηση σου και σε λίγο θα μείνεις στο δρόμο, δεν σε λυπάμαι καθόλου και να πάρεις κουβέρτες γιατι το βράδυ στο δρομο το κρύο είναι ανυπόφορο

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Καλημέρα για να δημιουργηθεί ανοσία χρειάζονται 10+ χρονια και δεν τα λέω εγώ αλλά οι μελέτες. Κατά τα άλλα πιστεύω πως θα ξεκινήσουν τις απαγορεύσεις αλήθεια αυτός που το έχει κάνει το εμβόλιο τι τον νοιάζει αν εγώ δεν θέλω να το κανω; Αφού αυτός που έκανε το εμβόλιο έχει σωθεί δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να υποχρεώσει και εμένα να το κανω;

    Άρα λοιπόν εγώ θα κατέβω στις δρόμους αφου δεν θέλω να κάνω κάτι που με εξαναγκάζει το κράτος να κανω, το κράτος θα στείλει τα ματ να συνετισουν τον κακό mindcrime ο οποίος την ώρα που θα δεχθεί επίθεση από αστυνομικό θα βαπτιστεί μπαχαλακιας αφού δεν κάθεται ακίνητος να τις φάει, γιατι κάτι θα σπάσει στον αστυνομικό μα το χέρι του, μα το πόδι του, μα την μέση του κάτι, η Ελληνική κοινωνία με τους κυρ Παντεληδες θα τον κατακρίνουν αν τον δουνε σε φωτο ή σε βίντεο χωρίς να σκεφτούν οτι αν τον άφηναν εξ αρχής στην ησυχία του δεν θα γινόταν τίποτα από όλα αυτά, αλλα απλώς θα πούνε ο αλήτης δεν έκατσε να τις φαει
    και η ζωή συνεχιζεται.

    Λοιπόν κυρ Παντελή εσυ που κρίνεις το αν έχω δικαίωμα επιλογής ή όχι βαφτιζοντας με μπαχαλακια επειδή θα αμυνθω, και έχασες ή θα χάσεις την επιχειρηση σου και σε λίγο θα μείνεις στο δρόμο, δεν σε λυπάμαι καθόλου και να πάρεις κουβέρτες γιατι το βράδυ στο δρομο το κρύο είναι ανυπόφορο
    Ξέρεις ποιο είναι το θέμα?
    Ότι πλέον δεν υπάρχει σεβασμός στην διαφορερικοτητα του άλλου ..

    Αυτό είναι το θέμα .
    Μπορεί εγώ για τους δικούς μου λόγους να θέλω να κάνω το εμβόλιο ,σεβαστό και κατανοητω .
    Γιατί όμως να μην σεβαστό και τον άλλον που δεν θελει να το κάνει για τις οποίες ανασφάλειες και αμφιβολίες έχει ?
    Γιατί έχουμε φτάσει σε να σημείο να εξασκούμε βία είτε λεκτική είτε όπως λες και εσύ αργότερα ίσως σωματική για να εδραιώσουμε μια συγκεκριμένη άποψη ...

    Δεν ξέρεις ότι έτσι ο κόσμος θα γίνει περισσότερος αντιδραστικός και φυσικά δεν έχει να κάνει με το αν είναι άρρωστος ή όχι.
    Έχει να κάνει με το καθεστώς δημοκρατίας που υποτίθεται κυριαρχεί ...

    Δυστηχως φτάσαμε στην Ελλάδα και όχι μόνο στο όνομα αυτού του εμβολίου και του ιού να εθελοτυφλουμε σε όλα αυτά τα δινα που ακόμα δεν ήρθαν και όταν θα έρθουν θα είμαστε ακόμα ποιο δύσκολα .

    Όποτε το μόνο που δεν χρειαζόμαστε είναι τους φανατικούς αυτού του εμβολίου, είτε του ναι, είτε του όχι στα πόδια μας .

    Ελευθερία άποψης και λόγου σε όλους χωρίς εκβιασμούς και απειλές αυτό για εμένα θα ήταν το καλύτερο από την μεριά της κυβέρνησης .
    Και ας βάλει επιτέλους ένα φρένο στα ΜΜΕ στο να βγαίνουν έγκριτοι επιστήμονες και είτε ο ένας να είναι κατά ,είτε υπέρ όλου αυτού ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Κάθε κυβέρνηση εκπροσωπεί ενα δογμα, το τι δογμα εκπροσωπεί μια κυβέρνηση γίνεται περισσότερο ορατό από τα στελέχη της και όχι από τον αρχηγό της. Ο αρχηγος είναι εκεί για να ικανοποιήσει τις επιθυμίες των στελεχών του, διαφορετικά θα τον ρίξουν και θα πέσει. Οι πολίτες από την άλλη εκφράζουν αυτό που επιθυμούν μέσω της ψήφου τους. Όταν λοιπόν μια κυβέρνηση θεωρεί ως μέσο λύσης κάθε προβλήματος την καταστολή η οποία εκφράζεται ως μέσο προτιμησης από τα στελέχη της αλλα και από το κόσμο που επιθυμεί αυτό το μέσο και αυτό το δογμα, τότε αυτό θα είναι και το μέσο που θα χρησιμοποιεί ως πανακεια και το οποίο θα χρησιμοποιείται κατα το δοκούν.

    Για παράδειγμα όταν στην Ελλαδα υπάρχει το δογμα πατριδα-θρησκεια-οικογενεια είναι ανόητο να αναρωτιέται κάποιος γιατί για παράδειγμα την ημέρα των Θεοφανίων δεν διελυσαν το πλήθος έξω από τις εκκλησίες ή γιατι δεν το έκαναν στη παραλία στη Θεσσαλονίκη, γιατι πολύ απλα πάει αντίθετα στο δογμα. Αυτό δογμα μέσω εκλογών εμφανίστηκε ως το ιδανικότερο αφού αυτο υπερίσχυσε συνεπώς δεν μπορούμε να έχουμε και δημοκρατία και δεξιοσυντηρητικά δόγματα. Είτε το ένα θα υπάρχει είτε το άλλο.

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Το εμβόλιο mRNA έχει αποτελεσματικότητα 95%, με αποτέλεσμα για να δημιουργηθεί η ανοσία της αγέλης να πρέπει να εμβολιαστεί το 70% του πληθυσμού. Γι’αυτό μας ενδιαφέρει αν θα εμβολιαστεί και ο διπλανός μας, γιατί ακόμα κι εκείνοι που θα κάνουν το εμβόλιο δεν προστατεύονται στο 100%.
    Η κυβέρνηση είπε πολλές φορές ότι ο εμβολιασμός δεν είναι υποχρεωτικός.
    Έχουμε ελευθερία του λόγου, αλλά η παραπληροφόρηση σε ένα τόσο σημαντικό θέμα όπως είναι η Δημόσια Υγεία δεν πρέπει να μένει ανεξέλεγκτη. Ο καθηγητής ιατροδικαστικής δεν είναι κάποιος τυχαίος που κάνει αναρτήσεις στο fb, είναι γιατρός που ανήκει σε έναν ιατρικό σύλλογο, ο οποίος εξέδωσε σαφείς οδηγίες. Δεν μπορεί να λέει ό,τι του κατέβει, δεν είναι δημοκρατία αυτό, είναι ασυδοσία.

  6. #96
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Κάθε κυβέρνηση εκπροσωπεί ενα δογμα, το τι δογμα εκπροσωπεί μια κυβέρνηση γίνεται περισσότερο ορατό από τα στελέχη της και όχι από τον αρχηγό της. Ο αρχηγος είναι εκεί για να ικανοποιήσει τις επιθυμίες των στελεχών του, διαφορετικά θα τον ρίξουν και θα πέσει. Οι πολίτες από την άλλη εκφράζουν αυτό που επιθυμούν μέσω της ψήφου τους. Όταν λοιπόν μια κυβέρνηση θεωρεί ως μέσο λύσης κάθε προβλήματος την καταστολή η οποία εκφράζεται ως μέσο προτιμησης από τα στελέχη της αλλα και από το κόσμο που επιθυμεί αυτό το μέσο και αυτό το δογμα, τότε αυτό θα είναι και το μέσο που θα χρησιμοποιεί ως πανακεια και το οποίο θα χρησιμοποιείται κατα το δοκούν.

    Για παράδειγμα όταν στην Ελλαδα υπάρχει το δογμα πατριδα-θρησκεια-οικογενεια είναι ανόητο να αναρωτιέται κάποιος γιατί για παράδειγμα την ημέρα των Θεοφανίων δεν διελυσαν το πλήθος έξω από τις εκκλησίες ή γιατι δεν το έκαναν στη παραλία στη Θεσσαλονίκη, γιατι πολύ απλα πάει αντίθετα στο δογμα. Αυτό δογμα μέσω εκλογών εμφανίστηκε ως το ιδανικότερο αφού αυτο υπερίσχυσε συνεπώς δεν μπορούμε να έχουμε και δημοκρατία και δεξιοσυντηρητικά δόγματα. Είτε το ένα θα υπάρχει είτε το άλλο.
    Αυτο ειναι μεγαλη κουβεντα mind ,ειδικα το θεμα της ψηφου και ποιοι ειναι τελικα αυτοι που αποφασιζουν για το μελλον μας ,μιας και βλεπεις τα πσοοστα αποχης που δυστηχως ειναι απιστευτα δεδομενης της καταστασης ... ...

    Δυστηχως αλλη μια τραγικη καταληξη μας, ειναι να ειμαστε ολοι επαναστάτες απο τους καναπεδες μας και οταν ερχεται η καθοριστική ωρα προτιμούμε να παμε σε μια παραλια ή ενα ταξιδάκι εκεινο το τριημερο απο να παμε να ψηφισουμε ...πραγματικα ειναι απιστευτο ,γι αυτο και συμβαινει και ολο αυτο το μπαχαλο ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #97
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    μαλον δεν εχετε ακουσει για ενα πολτικο συστημα την δημοκρατια, οπου υπαρχει στην δυση, ηταν και στην αρχαια ελλαδα αυτο.Σε αυτο το συστημα λοιπον οταν αποφασιζουν κατι ολοι μαζι και οι πιο πολλοι βγαζουν μια αποφαση ι λιγοτεροι ως συμφωνοι να εχουν συμετεχει στην διαδικασια απο την αρχη οφειλουν και ξερουν δλδ -οπως ολοι τους - οτι εαν δεν βγει η δικη τους αποφαση θα πρεπει να σεβαστουν την γνωμη των πολλων και να την πραξουν και αυτοι οπως ολοι τους.Αυτο λεγετε οργανομενοι κοινωνια στις δημοκρατιες.Διοτις εαν καθε φορα που βγενει μια αποφαση στην οποια η μειοψηφιες διαφωνουν και δεν τις πραξουν λογο του να σεβαστουμε την διαφορα της γνωμης τους τοτες αυτο δεν λεγετε δημοκρατια ουτε οργανομενη κοινωνια! απλα πραματα βασικα μαθηματα της πολιτικης οικονομιας .
    Νομιζω θα αξιζε να μαθουμε την δημοκρατια και σε αυτο τον τοπο, εξαλου ειναι και ελληνικη λεξη, πρεπει να ειναι καλη φαση! που ξερετε!

  8. #98
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Έτσι είναι. Επίσης, στην επιστήμη υπάρχουν κάποιοι κανόνες, όχι απόψεις, δε χωράει άποψη στο ότι ένα συν ένα κάνουν δύο, γνωρίζουμε ακριβώς τον μηχανισμό δράσης των εμβολίων και το ότι δεν ενσωματώνονται στο DNA του ανθρώπου, ούτε το ότι επηρεάζουν τα ωάρια και τα σπερματοζωάρια. Για να φέρω ένα παράδειγμα, ο ιατροδικαστής αυτός, αν δεν ήταν ιατροδικαστής αλλά χειρουργός, θα ήταν ικανός αντί για εγχείρηση σκωληκοειδίτιδας να αφαιρέσει το σπλήνα. Τότε δε θα φώναζαν όλοι ότι πρέπει να γίνει καταγγελία εναντίον του; Ή μήπως θα έλεγαν άντε μωρέ, δημοκρατία έχουμε, άποψή του είναι να βγάζει ό,τι θέλει. Είναι παντελώς αντιεπιστημονικά αυτά που ισχυρίζεται.

  9. #99
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Στην ζωη μας καλο ειναι να ειμαστε επυφιλακτικη σε ολα! παντα να την "ψαχνουμε" να μην πορονομαστε με κανενα και με τυποτα! Οταν ομως κατις γινετε επιστημονικα αποδεδηγμενο σημαινει οτι εχει υπαρξη ολη η διαδικασια που μηδενιζοντε οι λογικες αρνησεις ωστε να μην στεκει αυτο .Επισεις οπως δεν πρεπει να ειμαστε αφελεις με την μια πλευρα , δεν θα πρεπει να ειμαστε ουτε με την αλλη , δεν ειναι γυπεδικο το ζητημα ! ειδικα τα θεματα υγειας!
    Και προσωπικα οσο μεγαλωνω ολο κι λιγοτερο εχω την εγαλη αυτη κι απολυτη πιστη που ειχα πριν για παραδηγμα στους γιατρους, πιο νεος δλδ οταν ακουγα γιατρο να μιλαει για θεματα υγειας , εκανα λες κι μιλαγε θεος!! , με τα χρονια ομως ειδαν τα ματιαμου πολλα , κι εζησαν πολλα , εζησα κοπελιτσες ομορφες να σπουδαζουν ιατρικη στην Ρουμανια την εποχη του 2001 να παιρνουν το διπλοματους μπαμ μπαμ, το ιδιο και το ΔΙΚΑΤΣΑ ,μπμ μπαμ .

  10. #100
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Γι’αυτό κι εγώ παρέθεσα πιο πάνω άρθρο ενός καθηγητή του Harvard, ο οποίος δύσκολο να σπούδασε στη Ρουμανία ή Βουλγαρία. Είναι τεκμηριωμένα αυτά που γράφει. Κανέναν άνθρωπο να μην έχουμε θεό, αλλά να μη λέμε και ό,τι θέλουμε. Ένας γιατρός έχει ευθύνες απέναντι στην κοινωνία, δεν μπορεί να πετάει αρλούμπες.

  11. #101
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    μαλον δεν εχετε ακουσει για ενα πολτικο συστημα την δημοκρατια, οπου υπαρχει στην δυση, ηταν και στην αρχαια ελλαδα αυτο.Σε αυτο το συστημα λοιπον οταν αποφασιζουν κατι ολοι μαζι και οι πιο πολλοι βγαζουν μια αποφαση ι λιγοτεροι ως συμφωνοι να εχουν συμετεχει στην διαδικασια απο την αρχη οφειλουν και ξερουν δλδ -οπως ολοι τους - οτι εαν δεν βγει η δικη τους αποφαση θα πρεπει να σεβαστουν την γνωμη των πολλων και να την πραξουν και αυτοι οπως ολοι τους.Αυτο λεγετε οργανομενοι κοινωνια στις δημοκρατιες.Διοτις εαν καθε φορα που βγενει μια αποφαση στην οποια η μειοψηφιες διαφωνουν και δεν τις πραξουν λογο του να σεβαστουμε την διαφορα της γνωμης τους τοτες αυτο δεν λεγετε δημοκρατια ουτε οργανομενη κοινωνια! απλα πραματα βασικα μαθηματα της πολιτικης οικονομιας .
    Νομιζω θα αξιζε να μαθουμε την δημοκρατια και σε αυτο τον τοπο, εξαλου ειναι και ελληνικη λεξη, πρεπει να ειναι καλη φαση! που ξερετε!
    Να κάνεις οτι γουστάρεις στη δικη σου υγεία και ζωή οχι στη δικη μου, η δικη μου υγεία προστατευεται από το Σύνταγμα μέσω της ελεύθερης επιλογης. Αλλα αφού το πάμε έτσι να το θέσω διαφορετικά, αν τελικά το ποσοστό του πληθυσμού που δεν επιτρέπεται να εμβολιαστεί είναι 40% τι θα γίνει θα εμβολιαστεί ένα 10% με το ζόρι για να επιτευχθεί ο στόχος του 70% ?

  12. #102
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Κανένας δε θα εμβολιαστεί με το ζόρι. Το 40% είναι ένας αυθαίρετος αριθμός ή το διάβασες σε κάποια στατιστική μελέτη;

  13. #103
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Λες εσύ ότι χρειάζεται το 70% για να επιτευχθεί ανοσία. Και σε ρωτάω αν το 40% κριθεί ακατάλληλο εκεί τι γινεται; Τέλος πάντων όπως και να έχει μικρή σημασία έχει η συζήτηση γιατί πολύ απλά δεν υπάρχουν εμβόλια. Α με την ευκαιρία καποιος που παίρνει ψυχοφαρμακα μπορεί να κάνει εμβόλιο ή αποκλειεται;

  14. #104
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339

    Εμβολια

    Η μόνη αντένδειξη για εμβολιασμό με το εμβόλιο της Pfizer είναι το ιστορικό σοβαρής αλλεργίας σε εμβόλιο, φάρμακο ή τροφή. Η λήψη ψυχοφαρμάκων δεν αποτελεί αντένδειξη.
    Οι αποκλεισμοί αυτοί δεν φτάνουν το ποσοστό των 40%. Αλλά τελείως υποθετικά μιλώντας, εάν δεν μπορέσει να εμβολιαστεί το 40% του πληθυσμού με οποιοδήποτε από τα εμβόλια κατά του κορωνοιού, θα συνεχίσουμε να νοσούμε και θα αναλάβει η φυσική επιλογή του Δαρβίνου.

  15. #105
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Πρωτα απο ολα με το "αν " δεν υπαρχει επιστημη, αυτα τα πραγματα ειναι με δεδομενα ,δεν πανε με την τυχη.
    Οσο για την υγεια σου, την αυτοδιαθεση σου αναφερει το συνταγμα οτι εχεις δικαιωμα να κανεις οτι θελεις οχι την υγεια σου φιλε μου κι μαλιστα με αντεδηξεις του κρατους. Ειναι οπως με το κρανος, και εγω με την μιχανη οταν οδηγαω βαζω κρανος ,αν δεν το βαλω και φαω κληση δεν μπορω να του πω αυτο που λες εσυ ! οτι ειναι δικο μου το σωμα και οτι θελω το κανω! Οπως και με τα ναρκωτικα , αν ειναι ετσι οποιος κανει χρηση ναρκωτικων θα ελεγε στο δικαστηριο , να μην σας ενδιαφερει δικαστα το τι κανω, δικο μου ειναι το σωμα οτι θελω κανω!
    Ενας απο τους λογους που δεν γινετε αυτο που λες, που ειναι αστειο αυτο δλδ ειναι πολυ απλα οτι σε περιπτωση οπου υπαρξη καποιο προβλημα υγειας ειτε δικο σου ειτε καποιου απο δικη σου αιτια τα χρηματα οπου θα δαπανηθουν θα ειναι αρκετα , οπως και οι ανθρωποι οπου θα πρεπει να ασχοληθουν . Υπαρχουν κι αλλοι λογοι βεβαια ,αυτος ειναι ο πιο κλασικος .
    Ξερεις πολυ καλ οτι εχεις αδικο, ειναι κριμας το πισμα να σε κανει να λες τετοια πραματα , θα το κανεις το εμβολιο θες δε θες φιλε μου! και τα δυο θα κανεις! και θα παρεις και το χαρτι και να δεις που θα βγαλεις κι σελφι να το δειξεις στην παρεα σου ! διοτις θα υπαρχει προβλημα σε λιγο, στην εργασια, στα μεσα μεταφορας , στις δυακοπες και γενικα οπου κι να παμε θα μας το ζητανε!

Page 7 of 13 FirstFirst ... 56789 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΕΜΒΟΛΙΑ Η ΒΙΟΧΗΜΙΚΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ?
    By mairh in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 18
    Last Post: 31-10-2009, 18:47

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •