Τωρα που μεγαλωσαμε...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    hlias1988
    Guest

    Τωρα που μεγαλωσαμε...

    Τωρα που μεγαλωσαμε εχουμε την πληρη ευθυνη των πραξεων μας και των επιλογων μας.
    οταν ημουν μικρους μου ελεγαν αστο μωρε παιδι ειναι...
    τωρα καθως μεγαλωνω βλεπω οτι αυτο εχει παψει να υφισταται... και δυστυχως μεγαλωνω...
    τωρα αμα κανω καμια μαλακια την πληρωνω.. αμα δεν κανω το σωστο το πληρωνω...
    και φτανω σε ενα σημειο που λεω τι πρεπει να κανω για να διορθωσω την κατασταση.. εν τελει να πληρωσω αυτο που ειναι να πληρωσω και να πορευτω εχοντας μαθει απο τα λαθη μου...
    πραγματικα αυτο θελω..

    οποια διευκρινηση και βοηθεια και οπτικη πανω στο θεμα δεκτη!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Ετσι ειναι οπως τα λες, ομως , υπαρχει και η ομορφια σε αυτο που λες, πλεον οταν κανεις κατις και πετυχαινεις ,νιωθεις ομορφα και υπερηφανος ,και ταυτοχρωνα φερεις και την εκτιμηση των αλλων για αυτο που καταφερες μονος σου, και φυσικα το καλητερο που εχεις πλεον εειναι η ελευθερια σου!
    Ποσο χρονων εισαι?

  3. #3
    hlias1988
    Guest
    ειμαι 32 χρονων... τωρα μην μπω σε λεπτομεριες της ζωης... εχω κανει μαλακιες.. και πιστευω οτι εχουμε κανει ολοι μας ανεξαιρετος..
    το θεμα ειναι θα επανελθουν τα πραγματα? η θα ζω μια ζωη με τις τυψεις των προβληματων μου?
    χαιρομαι εδωσες πολυ ωραια απαντηση!

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    ειμαι 32 χρονων... τωρα μην μπω σε λεπτομεριες της ζωης... εχω κανει μαλακιες.. και πιστευω οτι εχουμε κανει ολοι μας ανεξαιρετος..
    το θεμα ειναι θα επανελθουν τα πραγματα? η θα ζω μια ζωη με τις τυψεις των προβληματων μου?
    χαιρομαι εδωσες πολυ ωραια απαντηση!
    Λαθοι ολοι κανουμε στη ζωη μας, δεν γινετε ζωη χωρις να κανεις λαθοι.Το ζητημα ειναι να μαθενουμε απο αυτα διαφορα πραγματα, να γνορισουμε τον εαυτο μας και να καταφερουμε το λαθος να παψει να ειναι λαθος αλλα μια πραξη που πηγε στραβα και μαθαμε τυχαια καποια αλλα πραγματα.
    Τπ ζητημα ειναι το λαθος α μην γινει παθος .

  5. #5
    hlias1988
    Guest
    Σε εμενα μαλλον το λαθος εχει γινει παθος... εχασα μια δουλειά σε προποτζιδικο γιατι δεν μπορουσα να καπνισω.. και αλλα πολλα.. απο την μια το γουσταρω γιατι κανω το δικο μου αλλα απο την αλλη εχει και συνεπειες...αυτα!!!

  6. #6
    hlias1988
    Guest
    Τοσοι μπλεκουν με τα ναρκωτικα θα μπορουσε να ειναι και χειροτερα..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    το θεμα ειναι θα επανελθουν τα πραγματα? η θα ζω μια ζωη με τις τυψεις των προβληματων μου?
    χαιρομαι εδωσες πολυ ωραια απαντηση!
    Αν θα επανελθουν τα πραματα , εξαρταται απο σενα , η την πορεια της ασθενειας σου .......... μην σε χαιδεψει κανεις και σου πει , ' ενταξει Ηλια , ολα θα πανε καλα ' δεν πανε ολα παντα καλα , ολα θελουν προσπαθεια , τιποτα δεν ειναι δωρεαν σε αυτη την ζωη , τιποτα δεν ερχεται 'ετσι ' .................... οι τυψεις ειναι για μενα οτι πιο ανοητο , δεν κερδιζεις τιποτα απ αυτες , μονο χανεις την ψυχικη σου ηρεμια , δεν εχω τυψεις για τιποτα , ας εχω κανει λαθη, οπως ολοι μας αλλωστε , οπως πολυ σωστα επισημαινεις ......

    τα ναρκωτικα , δεν ειναι καλα , σιγουρα , αλλα δεν ειναι οτι χειροτερο μπορει να σου συμβει ......μπορει και ναναι, σαμπως εχω μπλεξει ποτε ?

    το χειροτερο ειναι να χασεις την υγεια σου, ειτε σωματικη, ειτε ψυχικη ......η να την χασει καποιος πολυ δικος σου ανθρωπος .....
    Last edited by Macgyver; 23-12-2020 at 07:38.

  8. #8
    hlias1988
    Guest
    αυτο που συνηδειτοποιω αυτην την στιγμη ειναι το εξης..
    ειμαι 32 χρονων ανθρωπος χωρις ονειρα...
    εαν θελω ισως μπορω...
    τι θελω?
    μπορω να ζω μια ζωη μονος κτλ? ο απωτερος στοχος του ανθρωπου ειναι να αναπαραχθει... να κανει οικογενεια...

  9. #9
    Elenia781
    Guest
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    ο απωτερος στοχος του ανθρωπου ειναι να αναπαραχθει... να κανει οικογενεια...
    εισαι ακομα στο σταδιο "eat,survive,reproduce"αρχεγονο μεν αλλα δεν το λες και απωτερο σκοπο. φοβασαι μην δεν αφησεις το γονιδιο σου στην Γη?

  10. #10
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    εισαι ακομα στο σταδιο "eat,survive,reproduce"αρχεγονο μεν αλλα δεν το λες και απωτερο σκοπο. φοβασαι μην δεν αφησεις το γονιδιο σου στην Γη?
    μας κοροιδευεις και μας ειρωνευεσε . τι να σου απαντησω?

  11. #11
    Elenia781
    Guest
    δεν σε κοροιδευω και μην θιγεσαι, δεν ειναι τοσο σοβαρα τα πραγματα χαλαρη κουβεντα γινεται
    Ο απωτερος σκοπος σου λοιπον ειναι να αναπαραχθεις .οκ,εμενα οχι . Και να υιοθετησω ειναι πραξη αγαπης και μεγαλης ευθυνης,αφοσιωσης. Ξερεις τους 5 κανονες της ευτυχιας? Μην ανησυχεις, μη μισεις,δωσε περισσοτερα, Περιμενε λιγοτερα και τελος ζησε απλα.

  12. #12
    hlias1988
    Guest
    Ωραια τα λες!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    ό,τι έγινε, έγινε.
    το παρελθόν είναι παρελθόν.
    είμαστε υπεύθυνοι τώρα, εδώ, όσο έχουμε συνείδηση.
    όταν ήσουν παιδί σε άφηναν να κάνεις ό,τι θέλεις με την αφέλεια της ηλικίας.
    τώρα δεν δικαιολογούνται πράγματα όπως να βάζεις τις φωνές επειδή δεν έχει παστίτσιο και έχει φακές. ή να μη τιμωρηθείς αν σπάσεις κάτι αξίας. κλπ.
    εμένα η ενηλικίωση πολύ μου αρέσει. τα όρια μου αρέσουν. δεν βρίσκω κάτι κακό σε αυτό.
    απο την άλλη υπάρχει ο φασισμός. αυτό πρέπει να προσέχεις. μην κάνεις αυτά που δεν ήθελες να σου κάνουν.

  14. #14
    hlias1988
    Guest
    Καπου διαβασα οτι ο φοβος κατω απο τα κατάλληλα χερια μπορει να αποτελεσει ισχυρο οπλο ελέγχου..
    Και αναλογίζομαι στην ζωη μουβεαν συμβαινει αυτο...
    Επισης ενα τραγουδι λεει..
    Ο φοβος ειναι το κλειδι σε αυτο που θες να γινεις.
    Τα συμπεράσματα και σχολιο δεκτα..!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Ξερεις τους 5 κανονες της ευτυχιας? Μην ανησυχεις, μη μισεις,δωσε περισσοτερα, Περιμενε λιγοτερα και τελος ζησε απλα.
    χα, χα , καλο, Ελενα .............εξυπνο.....

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Τον ξενερωσα και τωρα με απογευγει, Τι κανω τωρα ?
    By mir_20 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 20-06-2015, 13:49
  2. ΚΑΙ ΤΩΡΑ?
    By panamar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 01-10-2013, 14:53
  3. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 03:50
  4. Και τώρα τι;
    By Eirhnh_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 18
    Last Post: 18-12-2009, 15:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •