Αλκοολ και στεναχωρια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    davidh
    Guest

    Αλκοολ και στεναχωρια

    Γεια σας ρε παιδια και χρονια πολλα.

    Μερικες φορες 1 ας πουμε την εβδομαδα αγοραζω ενα φθηνο κρασι απο το σουπερ και καθομαι στο πισι μονος και πινω ακουγωντας μουσικη και σερφαρωντας.
    Αλλα οποτε καθομαι και πινω με πιανει μια στεναχωρια ρε παιδια.. ρακος γινομαι.. αντι κεφι.. γτ γαμωτο?

  2. #2
    hlias1988
    Guest
    Γιατι πολυ απλα δεν λυνετε το πρόβλημα με το ποτο.. να πιες να ευθυμησεις κτλ.. αλλα γιατι παιρνας ωραια αλλα οχι γιατι εχεις καημο.. ολοι εχουμε καημους.. και εγω στους καφεδες το εχω ριξει και στο τσιγαρο.. αλκοολ όχι γιατι παχαινει.. τεσπα ολοι θεματα εχουμε..

  3. #3
    davidh
    Guest
    Ναι ρε γμτ... εγω δεν πινω απο καημο δηλαδη ετσι ξεκιναω χωρις καημο αλλα απο το 2ο ποτηρι και μετα καημος... μεχρι και την πρωην απο τα 17 μου θυμαμαι.. τι να πω..

  4. #4
    hlias1988
    Guest
    Δεν ειμαι ο κατάλληλος ανθρωπος να δινει συμβουλες.. και εγω οτι πιστευω σου λέω.. εχω βρεθει και εγω στην θεση σου... το εκανα κανα πενταρι φορες ηπια ενα μπουκαλι κρασι και ακουγα μουσικη.. ε μετα επεσα ψυχολογικα.. αλλα οκ δεν ηρθε το τελος του κοσμου.. να σου πω την αληθεια θα ηθελα και εγω να μεθυσω τωρα αλλα δεν εχω κρασι.. δεν παιρναει αυτο το βραδυ με τιποτα....

  5. #5
    davidh
    Guest
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Δεν ειμαι ο κατάλληλος ανθρωπος να δινει συμβουλες.. και εγω οτι πιστευω σου λέω.. εχω βρεθει και εγω στην θεση σου... το εκανα κανα πενταρι φορες ηπια ενα μπουκαλι κρασι και ακουγα μουσικη.. ε μετα επεσα ψυχολογικα.. αλλα οκ δεν ηρθε το τελος του κοσμου.. να σου πω την αληθεια θα ηθελα και εγω να μεθυσω τωρα αλλα δεν εχω κρασι.. δεν παιρναει αυτο το βραδυ με τιποτα....
    Εχεις σκεφτει ποτε την φαση με Life coach? Ειναι της εποχης δεν ξερω αν ξερεις τι ειναι.. ειναι σαν να λεμε οτι εχεις ενα ατομο διπλα σου, που τον πληρωνεις για να σε στηριζει και να σου λεει-δειχνει τι πρεπει να κανεις. Πχ. Εκει που κωλονεις σου λεει περπατα. Εκει που νιωθεις ανημπορος σαν εμπορος σαν επαγγελματιας ας πουμε σου δεινει θαρρος..
    Αλλα αυτο δεν ξερω πως συναντα την ψυχιατρικη..

  6. #6
    hlias1988
    Guest
    Οχι δεν εχω ιδεα τι ειναι.. ωραιο ακουγετε..

  7. #7
    davidh
    Guest
    Σαν να λεμε προπονητης ζωης

  8. #8
    hlias1988
    Guest
    Μακαρι να γινοταν αλλα υπαρχει δυνατοτητα για κατι τετοιο? Τεσπα.. καλο βραδυ...

  9. #9
    davidh
    Guest
    καλο βραδυ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Δεν πρέπει να πίνεις ποτέ πάνω από ένα με δύο ποτηράκια κρασιού την ημέρα. Ένα ποτηράκι 125 ml. Το αλκοόλ πέρα από πρόσκαιρη χαλάρωση μπορεί να προκαλέσει και αρνητικά συναισθήματα όπως στενοχώρια αλλά και εκνευρισμό, επιθετικότητα. Καλές γιορτές!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by davidh View Post
    Γεια σας ρε παιδια και χρονια πολλα.
    Αλλα οποτε καθομαι και πινω με πιανει μια στεναχωρια ρε παιδια.. ρακος γινομαι.. αντι κεφι.. γτ γαμωτο?
    χρονια πολλα και σε σενα ......το αλκοολ ειναι καταθλιπτικο........

Similar Threads

  1. Φοβος, στεναχωρια
    By iwannaaa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 28-11-2017, 22:33
  2. Στεναχωρια!!
    By andreas86 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 25-01-2017, 09:19
  3. χωρισμός και στεναχώρια
    By giannis97 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 30-11-2014, 13:50
  4. ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ
    By Χάιντι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 01-08-2010, 02:27
  5. Στεναχώρια..
    By mstrouf in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 11-06-2008, 19:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •