Κόλλημα με τον αδερφό μου - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 129
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by flame92 View Post
    Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. θα ήθελα να συζητήσω με κάποιον αυτό το πρόβλημα και να μου πειτε τι νομίζετε. Έχω απίστευτο κόλλημα με τον αδερφό μου. Είμαστε άντρες και δίδυμοι. Δεν το πάω στο ερωτικό, τουλάχιστον νομίζω ότι δεν το πάω στο ερωτικό. Ήματαν πάντα πολύ δεμένοι. Στο σχολείο προσπθούσαν οι δάσκαλοι και οι καθηγητές να μας χωρίσουν για να μην είμαστε όλη την ήωρα μαζί. Παρέες πάντα είχαμε και συνήθως διαφορετικές. Παρόλα αυτά οι "έξω" μας αντιμετωπίζουν σαν ένα. Όλοι με ρωτάνε για εκείνον και όλοι τον ρωτάνε για μενα. Γενικά αν δεις τον έναν από εμάς ψάχνεις τον άλλον. Νιώθω ότι έχω μια εξάρτηση μαζί του (ισχύει το ίδιο και για αυτόν αλλά εφόσον εγώ γράφω α μιλάω για το τι νιώθω εγώ). Και αυτό που νιώθω.. είναι ότι τον αγαπώ, ότι θέλω να μαι συνέχεια μαζί του. Και δεν τον βαριέμαι απλά τον θέλω να ναι δίπλα μου. Αν εξαιρέσει κανείς το σεξ, είναι λες και είμαστε σε σχέση.Από μικρά κοιμόμασταν μαζί, οι γονείς μας μας χώριζαν γενικά κοιμόμασταν κρυφά μαζί όο μπορούσαμε. Μέχρι και κρυφά βγαίναμε μαζί. Γυμναστήριο πάμε μαζι πάντα. Έχουμε κάνει (και τώρα κάνουμε) και μπάνιο μαζί. Ερωτικούς συντρόφους έχουμε και οι 2 κανονικά ανά διαστήματα. Δεν ζηλεύω ούτε ζηλεύει. Αλλά θέλω η σχέση μου να τον αγαπάει. Νιώθω ότι αν δεν τον αγαπάει δεν αγαπάει ούτε εμένα (γενικά το λέω, τώρα είμαι μόνος). Βασικά δεν ξέρω αν είναι νορμάλ όλο αυτό ή όχι.. δεν τον βλέπω ερωτικά αλλά τον θέλω..δεν ξέρω αν βγάζει νόημα. Τον κοιτάω και είμαι ευτυχισμένος.
    απ οτι ξερω,στο σχολειο, τα αδερφια τα χωριζουν και τα βαζουν σε διαφορετικο τμημα, ποσο μαλλον τα διδυμα.
    εσας πως σας αφησαν;
    επισης, μου κανει εντυπωση που προβληματιστηκες στα 30 σου.
    τοσα χρονια δεν ειχες προβλημα; στα 30 αρχισες να προβληματιζεσαι;
    μηπως εβλεπες BB και μας τρολαρεις;
    επισης, σκεφτεσαι ν αλλαξεις δουλεια, σπιτι, πλανητη, και δεν σκεφτηκες ακομα, οτι πρεπει να κοιμασαι σε δκιαφορετικο κρεβατι;;; 30 εισαι, δεν εισαι 3. ειτε αδερφος, ειτε αλλος, ειτε και γυναικα ακομα, αν δεν ειναι συντροφος σου, δεν δικαιολογειται να κοιμασαι με αλλον.. εντυπωση μου κανει...

  2. #17
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Καλησπέρα φλειμ. Δεν έχω πολυκαταλαβει ποιο είναι ακριβώς το θέμα σου? Δηλαδή λες είσαι κολλημένος με τον αδελφό σου? Κολλημένος ως προς τι? Τι σημαίνει ακριβώς το κολλημένος? Κάνςτε δηλαδή πράγματα μαζι σαν κολλητοί? Συζητάτε τα προσωπικά σας. Πιο πάνω λες ότι δεν είσαι ερωτευμένος μαζί του. Πιο κάτω λες είσαι κολλημένος. Δεν βγάζω και πολύ νόημα προσωπικά.

    Με τον αδελφό σου τα συζητάτε όλα? Πχ γκόμενικα κτλ? Αν έχεις εξάρτηση από αυτόν, καλο θα ήταν να το σταματήσεις γιατί όπως λέει και ο φουεγκο μπορεί η ζωή να τα φέρει έτσι που για το χψ λόγο να πάρετε διαφορετικούς δρόμους. Τι θα κάνεις τότε? Αν πχ παντρευτεί ο αδελφός σου, θα πηγαίνεις να κοιμάσαι μαζί του?
    Καλημέρα. Κολλημένος εννοώντας ότι θέλω να μαι συνέχεια δίπλα του, ότι τον σκέφτομαι συνέχεια. Ερωτευμένος δεν ξέρω αν είναι σωστή λέξη γιατί δεν υπάρχει ερωτικό στοιχείο εκτός αν ο πλατωνικός έρωτας είναι κάτι τέτοιο. Τώρα αν πάρουμε διαφορετικούς δρόμους δεν ξέρω πραγματικά. Από τη μια το φοφβάμαι από την άλλη θα το δεχτώ γιατίθέλω να κάνει αυτό που θα είναι πιο χαρούμενος. Όσον αφορά στο τι συζητάμε.. τα πάντα..

  3. #18
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Χριστουγεννα καλα φιλε μου.
    Δεν ειναι αρρωστο αυτο που νιωθεις, απεναντιας νομιζω οτι ειναι λογικο και ομορφο, αφου εχετε κοπελες και οι δυο σας, εχετε παρεες, εχετε κανονικη ζωη, για ποιο λογο να νιωθεις τυψεις? Προσωπικα πριν πολλα χρονια γνωριζα κοριτσια διδυμες, και αυτες ηταν καπως σαν εσας, στο σχολειο, βεβαια αυτες το εκριβαν αλλα εγω το ειχα καταλαβει οτι ηταν παρα πολυ δεμενες οταν μια φορα σε μια προσωπικη στιγμη με την μια αδελφη, εβαλε τα κλαματα , και ξαφνικα ! παρα το οτι ηταν πολυ μακρια η αλλη , η αδελφη της δλδ ηρθε με δυναμη και τσαμπουκα και μου την ειπε ασχημα και με τσαμπουκα να φερομαι στην αδελφη της με πιο καλο τροπο και με τρυφεροτητα!, θυμαμαι μου ειχε κανει τεραστια εντυπωση το πως καταλαβε απο τοσο μακρια που ηταν το τι εγινε.Τα αδελφια που ερχεστε μαζι στη ζωη, μαλον εχετε και καποιες ξεχωριστες ικανοτητες που οι αλλοι δεν τις καταλαβαινουμε, μην νιωθεις λοιπον τυψεις για αυτες! Απο την στιγμη που δεν εχεις κατι το σεξουαλικο η το ερωτικο για τον αδελφο σου , τοτες θα πρεπει να παψεις να εχεις τυψεις και να εχεις χαρα και υπερηφανια!
    Βλέπω τους άλλους να μην είναι έτσι με τα αδέρφια τους, ειδικά από την ενηλικίωση και μετά πολλοί σχεδόν δεν έχουν επαφφές. Εμείς είμαστε αυτοκόλλητοι. Και εμείς σαν αυτές τις δίδυμες που είπες είμαστε. Γενικά νιώθουμε τα ίδια πράγματα.

  4. #19
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Χριστουγεννα καλα φιλε μου.
    Δεν ειναι αρρωστο αυτο που νιωθεις, απεναντιας νομιζω οτι ειναι λογικο και ομορφο, αφου εχετε κοπελες και οι δυο σας, εχετε παρεες, εχετε κανονικη ζωη, για ποιο λογο να νιωθεις τυψεις? Προσωπικα πριν πολλα χρονια γνωριζα κοριτσια διδυμες, και αυτες ηταν καπως σαν εσας, στο σχολειο, βεβαια αυτες το εκριβαν αλλα εγω το ειχα καταλαβει οτι ηταν παρα πολυ δεμενες οταν μια φορα σε μια προσωπικη στιγμη με την μια αδελφη, εβαλε τα κλαματα , και ξαφνικα ! παρα το οτι ηταν πολυ μακρια η αλλη , η αδελφη της δλδ ηρθε με δυναμη και τσαμπουκα και μου την ειπε ασχημα και με τσαμπουκα να φερομαι στην αδελφη της με πιο καλο τροπο και με τρυφεροτητα!, θυμαμαι μου ειχε κανει τεραστια εντυπωση το πως καταλαβε απο τοσο μακρια που ηταν το τι εγινε.Τα αδελφια που ερχεστε μαζι στη ζωη, μαλον εχετε και καποιες ξεχωριστες ικανοτητες που οι αλλοι δεν τις καταλαβαινουμε, μην νιωθεις λοιπον τυψεις για αυτες! Απο την στιγμη που δεν εχεις κατι το σεξουαλικο η το ερωτικο για τον αδελφο σου , τοτες θα πρεπει να παψεις να εχεις τυψεις και να εχεις χαρα και υπερηφανια!
    Quote Originally Posted by Art_Phil View Post
    flame92,
    εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι για να το ανεβάσεις ποστ, κάτι σε προβληματίζει αλλά δεν είναι ξεκάθαρο τι σε προβληματίζει κιόλας.
    Τι σημαίνει για σένα η λέξη "φυσιολογικό";
    Αυτό που συνηθίζεται αυτό που δέχονται ή επιδοκιμάζουν οι άλλοι;
    Η "φυσιολογικό" είναι αυτό που είναι λειτουργικό;
    Για μένα φυσιολογικό είναι αυτό που είναι λειτουργικό.
    Οπότε η ερώτησή μου είναι απλή.
    Ποιες είναι οι επιπτώσεις του να είσαι κολλημένος με τον αδερφό σου;
    Σε κάνει ή δεν σε κάνει λειτουργικό ως άτομο και με ποιους τρόπους;
    Νομίζω αυτές είναι οι ερωτήσεις που πρέπει να αναρωτηθείς για να καταλάβεις τι σε προβληματίζει και τι όχι.
    Είμαστε λειτουργικοί γιατί κάνουμε ότι χρειάζεται στις ζωές μας χωρίς να μας μπλοκάρει αυτό. Αλλά ότι κατά βάση ο σκοπός μου είναι να τελειώσει η μέρα για να καταλήξω μαζί του είναι γεγονός. Και από την πλευρά του είναι το ίδιο. Τις μέρες που είχαμε covid και ήμασταν απομονωμένοι στο δωμάτιο μας κάναμε γυμναστική και σχεδόν όλη την υπόλοιπη μέρα κάτω από το παπλωμα βλέπαμε ταινίες.

  5. #20
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Χριστουγεννα καλα φιλε μου.
    Δεν ειναι αρρωστο αυτο που νιωθεις, απεναντιας νομιζω οτι ειναι λογικο και ομορφο, αφου εχετε κοπελες και οι δυο σας, εχετε παρεες, εχετε κανονικη ζωη, για ποιο λογο να νιωθεις τυψεις? Προσωπικα πριν πολλα χρονια γνωριζα κοριτσια διδυμες, και αυτες ηταν καπως σαν εσας, στο σχολειο, βεβαια αυτες το εκριβαν αλλα εγω το ειχα καταλαβει οτι ηταν παρα πολυ δεμενες οταν μια φορα σε μια προσωπικη στιγμη με την μια αδελφη, εβαλε τα κλαματα , και ξαφνικα ! παρα το οτι ηταν πολυ μακρια η αλλη , η αδελφη της δλδ ηρθε με δυναμη και τσαμπουκα και μου την ειπε ασχημα και με τσαμπουκα να φερομαι στην αδελφη της με πιο καλο τροπο και με τρυφεροτητα!, θυμαμαι μου ειχε κανει τεραστια εντυπωση το πως καταλαβε απο τοσο μακρια που ηταν το τι εγινε.Τα αδελφια που ερχεστε μαζι στη ζωη, μαλον εχετε και καποιες ξεχωριστες ικανοτητες που οι αλλοι δεν τις καταλαβαινουμε, μην νιωθεις λοιπον τυψεις για αυτες! Απο την στιγμη που δεν εχεις κατι το σεξουαλικο η το ερωτικο για τον αδελφο σου , τοτες θα πρεπει να παψεις να εχεις τυψεις και να εχεις χαρα και υπερηφανια!
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    απ οτι ξερω,στο σχολειο, τα αδερφια τα χωριζουν και τα βαζουν σε διαφορετικο τμημα, ποσο μαλλον τα διδυμα.
    εσας πως σας αφησαν;
    επισης, μου κανει εντυπωση που προβληματιστηκες στα 30 σου.
    τοσα χρονια δεν ειχες προβλημα; στα 30 αρχισες να προβληματιζεσαι;
    μηπως εβλεπες BB και μας τρολαρεις;
    επισης, σκεφτεσαι ν αλλαξεις δουλεια, σπιτι, πλανητη, και δεν σκεφτηκες ακομα, οτι πρεπει να κοιμασαι σε δκιαφορετικο κρεβατι;;; 30 εισαι, δεν εισαι 3. ειτε αδερφος, ειτε αλλος, ειτε και γυναικα ακομα, αν δεν ειναι συντροφος σου, δεν δικαιολογειται να κοιμασαι με αλλον.. εντυπωση μου κανει...
    Αυτό με τα δίδυμα που λες δεν νομίζω ότι ισχύει ή τουλάχιστον δεν ισχύει παντού. Δεν προβληματίστηκα ακριβως απλά το χω σαν σκέψη.. είμαστε σε μια φάση που δεν είμαστε πλέον φοιτητές και δουλεύουμε οπότε έρχεται και η στιγμή να φύγουμε και από το πατρικό μας όπου να ναι.. το ΒΒ δεν ξερω τι είναι. Το ότι ψάχνω να αλλάξω δουλεια δεν ισχύει δεν το είπα ποτέ. Είπα ότι πιάσαμε μαζί μια προσωρινή δεύτερη δουλειά. Και σπίτι να αλλάξω ενδεχομένως να πάμε μαζί σε άλλο.. βασικά νομίζω ότι μαζί θα πάμε σε άλλο σπίτι και γγια οικονομικούς λόγους. Καλά το να κοιμάσαι κάποιες φορές με άλλους δεν το βρίσκω κακό και με τον κολλητό μου το χουμε κανει γιατι φωναζουμε φιλους στο σπιτι πιάνουν όλοι από έναν καναπε και αναγκαστηκα κοιμούνται κάποοι μαζι. Απλά με τον αδερφό μου γίνεται φουλ αυτό.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Άλλο έχω πάρα πολύ καλή επικοινωνία με τον αδερφό μου ή τον κολλητό μου ή ξέρω κι εγώ ποιόν κι άλλο αισθάνομαι κενό αν πρέπει να σταθώ σαν αυθύπαρκτη προσωπικότητα. Δηλαδή κοντά 30 χρονών δεν έχεις αισθανθεί την ανάγκη να έχεις προσωπικό χώρο και χρόνο; Δεν αισθάνεσαι αυτάρκης και άνετα αν επιστρέψεις σπίτι σου, κάνεις το μπάνιο σου, αράξεις και κάνεις κάτι μόνος σου με τον εαυτό σου και πας για ύπνο; Να μείνεις πλέον μόνος αντί να συγκατοικήσεις με τον αδερφό σου δεν σου περνάει στο μυαλό στην ηλικία που είσαι;

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by flame92 View Post
    Καλημέρα. Κολλημένος εννοώντας ότι θέλω να μαι συνέχεια δίπλα του, ότι τον σκέφτομαι συνέχεια. Ερωτευμένος δεν ξέρω αν είναι σωστή λέξη γιατί δεν υπάρχει ερωτικό στοιχείο εκτός αν ο πλατωνικός έρωτας είναι κάτι τέτοιο. Τώρα αν πάρουμε διαφορετικούς δρόμους δεν ξέρω πραγματικά. Από τη μια το φοφβάμαι από την άλλη θα το δεχτώ γιατίθέλω να κάνει αυτό που θα είναι πιο χαρούμενος. Όσον αφορά στο τι συζητάμε.. τα πάντα..
    Κοίτα εγώ δεν κολλάω τόσο πολύ σε αυτό ότι μένεις με τον αδελφό σου. Απλά φαίνεται να είσαι πολύ δεμένος μαζί του σε σημείο τρομακτικό. Νομίζω όσο φίλος η κολλητός να είσαι με κάποιον δεν κάνεις και μπάνιο μαζί του. Εσύ φαίνεται να το επιδιώκεις αυτό. Μένετε μαζί με τη μαμά σας?

    Επίσης αυτό που μου λες ότι κοιμαστε από στο ίδιο κρεβάτι, είναι θέμα νομίζω. Λόγω της όλης κατάστασης πολύς κόσμος μένει στους δικούς του και στο ίδιο δωμάτιο με αδέλφια. Αλλά εσείς κοιμαστε και μαζί. Πχ δεν έχετε σκεφτεί ποτέ να αρετές ένα κρεβάτι πάνω κάτω?

    Επίσης δεν ξέρω αν σε ρωτήσαμε οι άλλοι, η μαμά σου έχει καταλάβει αυτή την κατάσταση? Τι λέει για αυτό? Τις κοπέλες του αδελφού σου τις ζηλευες όταν τους έβλεπες μαζί?

  8. #23
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Κοίτα εγώ δεν κολλάω τόσο πολύ σε αυτό ότι μένεις με τον αδελφό σου. Απλά φαίνεται να είσαι πολύ δεμένος μαζί του σε σημείο τρομακτικό. Νομίζω όσο φίλος η κολλητός να είσαι με κάποιον δεν κάνεις και μπάνιο μαζί του. Εσύ φαίνεται να το επιδιώκεις αυτό. Μένετε μαζί με τη μαμά σας?

    Επίσης αυτό που μου λες ότι κοιμαστε από στο ίδιο κρεβάτι, είναι θέμα νομίζω. Λόγω της όλης κατάστασης πολύς κόσμος μένει στους δικούς του και στο ίδιο δωμάτιο με αδέλφια. Αλλά εσείς κοιμαστε και μαζί. Πχ δεν έχετε σκεφτεί ποτέ να αρετές ένα κρεβάτι πάνω κάτω?

    Επίσης δεν ξέρω αν σε ρωτήσαμε οι άλλοι, η μαμά σου έχει καταλάβει αυτή την κατάσταση? Τι λέει για αυτό? Τις κοπέλες του αδελφού σου τις ζηλευες όταν τους έβλεπες μαζί?
    Κοίτα επειδή λίγο μας φάγαν οι σπουδές (τελείωσαμε ιατρική/οδοντιατρική και μετά μεταπτυχιακά και εκείνος ξεκίνησε ειδικότητα φέτος και εγώ διδακτορικό δεν ήταν εύκολο να φύγουμε από το σπίτι πιο νωρίς. Τώρα που κάπως οικονομικά είμαστε οκ γιατί πληρωνόμαστε λέμε να βρουμε δικό μας πίτι. Και λέμε μαζί γιατί θα γλιτώνουμε πάρα πολλά έξοδα έτσι (δλδ και να μην ειχαμε το δέσιμο που εχουμε θεωρώ πως θα το κάναμε).

    Μπάνιο δεν κάνουμε πάντα μαζί. Αλλά αν τύχει και έχουμε χρόνο μπορεί και να κάνουμε (και δεν αγγιζόμαστε σε "περίεργα σημεία". Το ότι κοιμόματε μαζί είναι πότε συνέπεια του μιλάμε ως αργά ή βλέπουμε ταινία ως αργά και ξερερνόμαστε στον ύπνο, η μπορεί ο ένας από τους 2 να θέλει παρεά ξέρω γω.. με τον κοβιντ κοιμόμασταν μαζί στο ιδιο δωματιο για να μη διασπειρουμε τον ιο το σπιτι. Η μάνα μας το έχει καταλάβει και μας το χει πει λιγο να αραιώουμε και ότι δεν είμαστε παιδάκια να μαστε όλη μέρα μαζί. Όχι δεν ζηλεύω τις κοπέλες του ή αυτός τις δικές μου. Βέβαια έχει συμβεί πολλές φορές να μας την πέφτει η ίδια κοπέλα που είναι άσχημο. Κανονικά έχουμε ο καθένας δικό του δωμάτιο αλλά κοιμομαστε μαζί.

  9. #24
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Άλλο έχω πάρα πολύ καλή επικοινωνία με τον αδερφό μου ή τον κολλητό μου ή ξέρω κι εγώ ποιόν κι άλλο αισθάνομαι κενό αν πρέπει να σταθώ σαν αυθύπαρκτη προσωπικότητα. Δηλαδή κοντά 30 χρονών δεν έχεις αισθανθεί την ανάγκη να έχεις προσωπικό χώρο και χρόνο; Δεν αισθάνεσαι αυτάρκης και άνετα αν επιστρέψεις σπίτι σου, κάνεις το μπάνιο σου, αράξεις και κάνεις κάτι μόνος σου με τον εαυτό σου και πας για ύπνο; Να μείνεις πλέον μόνος αντί να συγκατοικήσεις με τον αδερφό σου δεν σου περνάει στο μυαλό στην ηλικία που είσαι;
    Κοίτα επειδή τρέχουμε φουλ κατά βάση ήμασταν όλη μέρα χώρια και βρισκόμασταν για προπόνηση γυμναστηρίου και μετά είχαμε διάβασμα. Και βαικά ένας ύπνος έμενε. Για μπάνιο τις περισσότερες φορές είμαστε μόνοι μας. Για βόλτες έχουμε άλλες παρέες και συνήθως δεν βγαίνουμε μαζί. Αν βγούμε μαζί κατά βάη οι 2 μας θα παρουμε τη μηχανη και θα πάμε κάπου η θα παμε γλυφαδα για μπανιο το καλοκαιρι. Έχουμε παει και διακοπες οι 2 μας αρκετές φορές ή με τις κοπέλες μας τετράδες. Να μένω μόνος όχι θεωρώ δεν θα βγαίνω οικονομικά.

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Χρονια πολλα σε ολους. Πρωτα απο ολα ηθελα να πω οτι δεν ισχυει οτι στο σχολειο χωριζουν τα διδυμα, διοτις ειχα συμαθητριες οπου ειμασταν στην ιδια ταξη, 3 χρονιες μαλιστα! και καθοταν στο ιδιο θρανιο, παρεπιπτωντος ηταν πανεμορφες, ομως δεν ηταν ομοιομορφες, απεναντιας μπορω να πω οτι δεν εμοιαζαν και πολυ.
    Σχετικα με το θρεντ του φιλου, νομιζω οτι αδικα υπαρχουν κουβεντες που αναφερωντε σε σεξουαλικα θεματα και σε αιμουξιες, δεν ειναι ολα ιδια, απο οσα θυμαμαι λοιπον -διοτις εχουν περασει πολλα χρονια που ειμουν με την κοπελα αυτη,25 χρονια!! - θυμαμαι λοιπον οτι υπαρχουν διδυμα που ειναι σαν ολα τα αδελφια, αλλα υπαρχουν και διδυμα που εχουν μεταξυ τους σχεδον κατι σαν τηλεπαθια, νιωθουν παρα πολυ το ενα το αλλο, ακομα και αν δεν υπαρχει αμεση οπτικη επαφη!Τα διδυμα αδελφια λοιπον εχουν μοναδικα χαρησματα , μαλιστα υπαρχουν παραδηγματα σε τροχαια ατυχηματα, οπου ο ενας αδελφος ενιωσε τον τραυματισμο και τον μετεπειτα θανατο του αδελφου του χωρις να εχει ενημερωθει ακομα , το ειχαν αναφερει και στις ειδησεις θυμαμαι αυτο το θεμα.
    Η προσωπικη μου εμπειρια λοιπον με αυτην την κοπελα παρα το οτι ειμασταν εφηβοι ηταν πολυ εντυποσιακη θυμαμαι οτι ακομα και εγω ο ιδιος ενιωθα περιεργα συναισθηματα, δλδ ειχα ερωτευθει και τις δυο αδελφες παρα το οτι επισημα ειμουν μονο με την μια, θυμαμαι οτι ειχα φαντασιωσεις και με τις δυο, οτι μαλιστα ειχα προσπαθησει να κανω και με την αλλη αδελφη κατις, αλλα οπως γινετε σε αυτες τις φασεις καποια φιλη τους μπηκε στην μεση και με καρφοσαι, με αποτελεσμα να βγω και κακος απο πανω!

    Καταληγω λοιπον οτι η αγαπη, και η εντονη σχεση που υπαρχει μεταξυ τους για εμας ακουγετε υπερβολικη και παραξνη, εμεις θα ειχαμε προβλημα, αλλα αυτοι το αντιθετο λογο της φυσης τους, αυτοι νιοθουν ομορφα που ειναι μαζι! και εφοσον εχουν ερωτικους συντροφους, κανονικα, εφοσον εχουν παρεες, και γενικα ειναι υγειες κοινωνικα δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να αγχωνεται ο φιλος μας , ο θεματοθετης! ισως πιο κακο θα του κανει το οτι εγραψε εδω το θεμα διοτι θα του γραψουν μηνυματα με αρρωστο περιεχομενο και μπορει να τον κανουν να φοβηθει!

  11. #26
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Χρονια πολλα σε ολους. Πρωτα απο ολα ηθελα να πω οτι δεν ισχυει οτι στο σχολειο χωριζουν τα διδυμα, διοτις ειχα συμαθητριες οπου ειμασταν στην ιδια ταξη, 3 χρονιες μαλιστα! και καθοταν στο ιδιο θρανιο, παρεπιπτωντος ηταν πανεμορφες, ομως δεν ηταν ομοιομορφες, απεναντιας μπορω να πω οτι δεν εμοιαζαν και πολυ.
    Σχετικα με το θρεντ του φιλου, νομιζω οτι αδικα υπαρχουν κουβεντες που αναφερωντε σε σεξουαλικα θεματα και σε αιμουξιες, δεν ειναι ολα ιδια, απο οσα θυμαμαι λοιπον -διοτις εχουν περασει πολλα χρονια που ειμουν με την κοπελα αυτη,25 χρονια!! - θυμαμαι λοιπον οτι υπαρχουν διδυμα που ειναι σαν ολα τα αδελφια, αλλα υπαρχουν και διδυμα που εχουν μεταξυ τους σχεδον κατι σαν τηλεπαθια, νιωθουν παρα πολυ το ενα το αλλο, ακομα και αν δεν υπαρχει αμεση οπτικη επαφη!Τα διδυμα αδελφια λοιπον εχουν μοναδικα χαρησματα , μαλιστα υπαρχουν παραδηγματα σε τροχαια ατυχηματα, οπου ο ενας αδελφος ενιωσε τον τραυματισμο και τον μετεπειτα θανατο του αδελφου του χωρις να εχει ενημερωθει ακομα , το ειχαν αναφερει και στις ειδησεις θυμαμαι αυτο το θεμα.
    Η προσωπικη μου εμπειρια λοιπον με αυτην την κοπελα παρα το οτι ειμασταν εφηβοι ηταν πολυ εντυποσιακη θυμαμαι οτι ακομα και εγω ο ιδιος ενιωθα περιεργα συναισθηματα, δλδ ειχα ερωτευθει και τις δυο αδελφες παρα το οτι επισημα ειμουν μονο με την μια, θυμαμαι οτι ειχα φαντασιωσεις και με τις δυο, οτι μαλιστα ειχα προσπαθησει να κανω και με την αλλη αδελφη κατις, αλλα οπως γινετε σε αυτες τις φασεις καποια φιλη τους μπηκε στην μεση και με καρφοσαι, με αποτελεσμα να βγω και κακος απο πανω!

    Καταληγω λοιπον οτι η αγαπη, και η εντονη σχεση που υπαρχει μεταξυ τους για εμας ακουγετε υπερβολικη και παραξνη, εμεις θα ειχαμε προβλημα, αλλα αυτοι το αντιθετο λογο της φυσης τους, αυτοι νιοθουν ομορφα που ειναι μαζι! και εφοσον εχουν ερωτικους συντροφους, κανονικα, εφοσον εχουν παρεες, και γενικα ειναι υγειες κοινωνικα δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να αγχωνεται ο φιλος μας , ο θεματοθετης! ισως πιο κακο θα του κανει το οτι εγραψε εδω το θεμα διοτι θα του γραψουν μηνυματα με αρρωστο περιεχομενο και μπορει να τον κανουν να φοβηθει!
    Μηνύματα με άρρωστο περιεχόμενο δεν έχω λάβει μέχρι στιγμής :P Κοινωνικά όπως είπα έχουμε διαφορετικές παρέες και η βασική μας δουλειά είναι διαφορετική. Προσπαθώ εδώ και αρκετό καιρό να σκεφτώ πόσο επηρεάζει την κατάσταση ότι είμαστε δίδυμοι. Και δε θέλω να ακουστεί εγωιστικό αλλά νομίζω ο δεσμός των διδύμων είναι ο ισχυρότερος στη φύση. Κατά βάση το σκέφτομαι σαν να μου κόψαν το μισό μου σώμα και τα δύο μισά να γίναν ολόκληρα. Νιώθω τις σκέψεις του, νιωθω σχεδόν τα πάντα. Ξέρω πότε θα σηκωθεί για να πιει νερό και πότε για να πάει στο μπάνιο. Επίσης φοβάμαι μη του συμβεί κάτι. Βασικά πιστεύω ότι αν ο ένας πάθει κάτι ο άλλος δεν θα μπορέσει να συνεχίσει. Αυτό με το ερωτικό τρίγωνο που περιγράφεις το έχουν κάπως κοπέλες να θέλουν και τους δυο μας. Είναι κάπως μπερδεμένο. Με ξενερώνει φουλ αλλά το καταλαβαίνω. Όποιος αγαπάει τον έναν μας αγαπάει και τον άλλον. Η μάνα μας δεν μας ξεχωρίζει πάντα (σχεδόν πάντα όμως) και ο πατέρας μας ποτέ δεν ήξερε ποιος είναι ποιος.

  12. #27
    Και αυτό που δεν έχω καταφέρει (ίσως) να θέσω είναι το πόσο τον αγαπάω και το πως νιώθω για αυτόν. Ορισμένες φορές νιώθω μια απίστευτη ανάγκη να τον έχω δίπλα μου. Αυτό που με κάνει πιο χαρούμενο από οτιδήποτε στη ζωή μου είναι να κοιμάμαι μαζί του.

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Ειστε σαν αυτους στο ΜΠΙΓΚ ΜΡΟΔΕΡ? που ειναι ολοιδιοι ε?, για να λες οτι οι γονεις σας εν σας ξεχωριουν, φαντασου ακομα κι ο πατερας που εχει απο την φυση του αυτο το χαρισμα να μπορει να καταλαβαινει τα παιδια του δυσκολευεται ε? ποπο!!
    Οταν λες οτι οι κοπελες σας, εκατεροθεν δημιουργουν μερικες φορες προβλημα τι εννοεις? το οτι μπορει να μηη σας ξεχωριζουν το εχετε σκεφτει? Διοτι, φαντασου, εγω που γουσταρα και τις δυο και δεν εμοιαζαν καθολου στο προσωπο σαν διδυμες ,παρα μονο στο κορμι τους ,και παλυ ειχα φαει κολλημα να "παω" και με την αλλη διοτις ειχα δει μια φορα στο δωματιο τους οτι φοραγε αλλο νουμερο σουτιεν και η φαντασια ενος εφηβου ειχε ξεφυγει, καταλαβαινεις τι ειχα παθει! παρα το οτι ειμουν υπερβολικα τιμιος σαν αγορι και σαν συντροφος,κι γενικα υπηρξα τελειος απεναντι τους αφου εκεινα τα χρονια ουτε καπνιζα, ειμουν και αθλητης.
    Ας επιστρεψουμε ομως σε εσενα φιλε , ειπες οτι καταλαβαινεις οταν το πρωτι ξυπναει , το καταλαβαινεις αφου μενετε μαζι ε? αλλιως εαν ζουσες εσυ σε αλλο σπτι θα το καταλαβαινες και παλυ? Οσο για θεματα υγειας , ειναι ετσι? δλδ εαν ο ενας χτυπησει πολυ σοβαρα, σε φαση κωματοδες! η αν ο ενας απο τους δυο ειναι πολυ πικραμενος απο ψυχολογικους λογους, ο αλλος πως νιωθει ?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Ολα ωραια και καλα και δεν βλεπω κατι ασχημο στο να θελετε να βγαινετε μαζι , να πηγαινετε γυμναστηριο, να αποζητατε την παρεα ο ενας του αλλου ισια ισα σαν μητερα θα χαιρομουν να βλεπω τα παιδια μου τοσο δεμενα κι αγαπημενα. Αυτο που μου χτυπαει καπως στ αυτια ειναι η "ΧΑΡΑ που παιρνεις" οταν κανετε μπανιο μαζι η οταν κοιμαστε μαζι. Σαν μητερα δεν θα το επετρεπα , οι δικοι σου πως το βλεπουν, δεν αντιδρουν? 30 χρονων ειστε!! Νομιζω πως ενας απο τους 2 πρεπει να φυγει απο το σπιτι, ετσι κι αλλιως λεφτα θα βγαζετε πλεον, καιρος να παρετε ο καθενας τον δρομο του. Α και πρεπει να σου πω πως δεν υπαρχουν αλλα αδερφια σ αυτην την ηλικια που να κανουν μπανιο μαζι, το να οτι ειστε διδυμοι δεν το κανει πιο επιτρεπτο.

  15. #30
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Ειστε σαν αυτους στο ΜΠΙΓΚ ΜΡΟΔΕΡ? που ειναι ολοιδιοι ε?, για να λες οτι οι γονεις σας εν σας ξεχωριουν, φαντασου ακομα κι ο πατερας που εχει απο την φυση του αυτο το χαρισμα να μπορει να καταλαβαινει τα παιδια του δυσκολευεται ε? ποπο!!
    Οταν λες οτι οι κοπελες σας, εκατεροθεν δημιουργουν μερικες φορες προβλημα τι εννοεις? το οτι μπορει να μηη σας ξεχωριζουν το εχετε σκεφτει? Διοτι, φαντασου, εγω που γουσταρα και τις δυο και δεν εμοιαζαν καθολου στο προσωπο σαν διδυμες ,παρα μονο στο κορμι τους ,και παλυ ειχα φαει κολλημα να "παω" και με την αλλη διοτις ειχα δει μια φορα στο δωματιο τους οτι φοραγε αλλο νουμερο σουτιεν και η φαντασια ενος εφηβου ειχε ξεφυγει, καταλαβαινεις τι ειχα παθει! παρα το οτι ειμουν υπερβολικα τιμιος σαν αγορι και σαν συντροφος,κι γενικα υπηρξα τελειος απεναντι τους αφου εκεινα τα χρονια ουτε καπνιζα, ειμουν και αθλητης.
    Ας επιστρεψουμε ομως σε εσενα φιλε , ειπες οτι καταλαβαινεις οταν το πρωτι ξυπναει , το καταλαβαινεις αφου μενετε μαζι ε? αλλιως εαν ζουσες εσυ σε αλλο σπτι θα το καταλαβαινες και παλυ? Οσο για θεματα υγειας , ειναι ετσι? δλδ εαν ο ενας χτυπησει πολυ σοβαρα, σε φαση κωματοδες! η αν ο ενας απο τους δυο ειναι πολυ πικραμενος απο ψυχολογικους λογους, ο αλλος πως νιωθει ?
    Αρχικά να σου πω ότι δε βλέπω big brother :P Αν μένουν στο σπίτι άνετα θα φιλήσουν λάθος άτομο. Έχω καταλάβει ότι ο κόσμος κάπως μπερδεύεται στα συναισθήματά του και μας θεωρεί το ίδιο. Τώρα σε κωματώδη κατάσταση δεν έχει βρεθεί ποτέ κανείς μας και ελπίζω να μη συμβεί. Γενικά νιώθουμε ο ένας τον άλλον μπορώ να πω.

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Αφορά τον αδερφό μου
    By nikos04 in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 7
    Last Post: 19-09-2017, 23:45
  2. Πως να βοηθησω τον αδερφο μου?
    By pinko8 in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 9
    Last Post: 25-05-2014, 09:59
  3. έχω πρόβλημα με τον αδερφό μου...
    By apostolia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 14-01-2013, 16:54
  4. ΠΩΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ???
    By Sadroula in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 18-05-2010, 14:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •