Σκωληκοειδίτιδα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 51
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Εννοεις η μικρη σου ηταν 10;
    Απο το αγχος εγω σπανια ανεβαζω πιεση, παντα υποταση εχω. Δεν ξερω γιατι εχω αυτη τη μετρηση τωρα. Βεβαια ο καρδιολογος μου εχει πει οτι ειναι μια χαρα και σιγουρα προτιμοτερο να εχω 11 με 7 παρα 9 με 6 που εχω τις περισσοτερες φορες.
    Εμμ, ναι , η μικρη ηταν 10 ......δεν ειναι υπερταση αυτο.......το δικο σου εννοω ....καλα σουπε ο καρδιολογος .....

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν καταλαβες, δεν προλαβα τιποτα , οχι οτι γραφω απ τον αλλο κοσμο, αλλα αντεδρασε ο οργανισμος μου, και την αλλη μερα μερα που πηγα στο γιατρο, του ειπα το και το , δεν ειχα πυρετο πλεον , και μουπε το και το .....
    Δεν σου εδωσαν δηλαδη καποια αντιβιωση μετα;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Συνηθως τετοια ωρα εχω απο 85 μεχρι 95 η μεγαλη και η μικρη απο 55 μεχρι 65. Ειναι περιεργο για μενα εχω τετοια πιεση ξαπλωμενος. Οι παλμοι μου ειναι 53.

    Παιρνω ιβαπραδινη για ταχυπαλμιες αλλα δεν επηρεαζει την πιεση αυτο το φαρμακο.

    Μαλλον με το στομαχι μου σχετιζεται παλι.
    μπορει ναναι το στομαχι, δεν ξερω , δεν ειμαι γιατρος ......ουτε ξερω το φαρμακο αυτο.....

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Δεν σου εδωσαν δηλαδη καποια αντιβιωση μετα;
    μετα οτι εγινε εγινε , δεν ειχε νοημα να μου δωσει κατι ........

    μια και ανεφερες ταχυπαλμιες , ειχα παθει φετος μια επιληπτικη κριση , νοσηλευτηκα 1 μηνα , ανεβαζα πολλους παλμους , και μουδιναν concord 10 mg ......τωρα τελειωσε κι αυτη .....

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Συνηθως τετοια ωρα εχω απο 85 μεχρι 95 η μεγαλη και η μικρη απο 55 μεχρι 65. Ειναι περιεργο για μενα εχω τετοια πιεση ξαπλωμενος. Οι παλμοι μου ειναι 53.

    Παιρνω ιβαπραδινη για ταχυπαλμιες αλλα δεν επηρεαζει την πιεση αυτο το φαρμακο.

    Μαλλον με το στομαχι μου σχετιζεται παλι.
    Η σχετίζεται με τα μπισκότα με σοκολάτα που έφαγες.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Εχεις καποιο νευρολογικο θεμα;

    Μπορει ναι. Αν και αν παρω το γιατρο μου θα μου πει οτι δεν ειναι πιεση, αρα δεν θα ασχοληθω.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Εχεις καποιο νευρολογικο θεμα;

    Μπορει ναι. Αν και αν παρω το γιατρο μου θα μου πει οτι δεν ειναι πιεση, αρα δεν θα ασχοληθω.
    Εγω αν έχω κάποιο θέμα ρωτάς?

    Ναι αυτό θα σου πει λογικά γιατί δεν είναι πίεση.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Η σχετίζεται με τα μπισκότα με σοκολάτα που έφαγες.
    Ανεβαζει η σοκολατα την πιεση; Δεν το ηξερα. Μπορει να ειναι λογω παλινδρομησης, εχω παρατηρησει οτι οταν νιωθω ετσι το στομαχι μου ειναι λιγο πιο πανω η πιεση. Και η πολυ χαμηλη με αγχωνει βεβαια. Αλλα οκ προτιμω να εχω γυρω στο 10 με 6.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Εγω αν έχω κάποιο θέμα ρωτάς?

    Ναι αυτό θα σου πει λογικά γιατί δεν είναι πίεση.
    Οχι στον Μαγκαιβερ, σε σενα απαντησα πιο πανω. Εσυ θυμαμαι οτι εχεις χαμηλους παλμους και πιεση γενικα;


    Ναι του το εχω ξαναπει και μου ειπε το ιδιο. Θα δω αν πεσει μολις ξαπλωσω εντελως.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    ειχα παθει εγκεφαλιτιδα ( φλεγμονη εγκεφαλου ) , που εξεδηλωθη με μια επιληπτικη κριση , στα καλα του καθουμενου, ειχα χασει επαφη με την πραματικοτητα μια βδομαδα ...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Ανεβαζει η σοκολατα την πιεση; Δεν το ηξερα. Μπορει να ειναι λογω παλινδρομησης, εχω παρατηρησει οτι οταν νιωθω ετσι το στομαχι μου ειναι λιγο πιο πανω η πιεση. Και η πολυ χαμηλη με αγχωνει βεβαια. Αλλα οκ προτιμω να εχω γυρω στο 10 με 6.
    Γενικά μετά το φαγητό ή γλυκό όλοι έχουν λίγο πιο πάνω πίεση, σφυγμό κτλ. Εκτός και αν φας λεμόνι που μειώνει την πίεση.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Εγω αν έχω κάποιο θέμα ρωτάς?

    Ναι αυτό θα σου πει λογικά γιατί δεν είναι πίεση.
    αλεξία καλα εισαι ? χρονια πολλα σου ευχομαι.....

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Νομίζω ότι το πιο ασφαλές για σένα θα είναι να σε δει ένας γιατρός. Έχεις πόνο στην κοιλιά που μάλλον δε σου μοιάζει με πόνο ευερέθιστου εντέρου, αλλιώς δε θα έγραφες εδώ, κι επιπλέον σε τρώει το άγχος. Ξέρω ότι είναι μια περίεργη εποχή για να τρέχει κανείς στα επείγοντα, αλλά μόνο εκεί μπορούν να γίνουν οι απαραίτητες εξετάσεις και να ησυχάσεις. Μέχρι να δεις τι είναι, πίνε αρκετό νερό και τρώγε πολύ ελαφρά. Η θερμοκρασία και η πίεσή σου είναι φυσιολογικές, επιπλέον, στη σηψαιμία η πίεση πέφτει, δεν ανεβαίνει.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Οχι στον Μαγκαιβερ, σε σενα απαντησα πιο πανω. Εσυ θυμαμαι οτι εχεις χαμηλους παλμους και πιεση γενικα;


    Ναι του το εχω ξαναπει και μου ειπε το ιδιο. Θα δω αν πεσει μολις ξαπλωσω εντελως.
    Ναι έχω υποταση γενικά 9-6 και καμιά φορά 8-5 και το πολύ 55 παλμούς. Αλλά εντάξει δεν φοβάμαι ιδιαίτερα. Δεν το πολύ σκέφτομαι. Μετράω πίεση μια φορά το 6μηνο.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339

    Σκωληκοειδίτιδα

    Το στομάχι πονάει αμέσως κάτω από το στέρνο, όχι κάτω χαμηλά δεξιά.
    Ας μη βγάζουμε διαγνώσεις εδώ μέσα, πρέπει να εξεταστείς.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •