8 μήνες κατάθλιψη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305

    8 μήνες κατάθλιψη

    έκοψα το αλκοόλ, το τσιγάρο, το καφέ και περίμενα βελτίωση.τίποτα όμως.μου είναι όλα αδιάφορα.δεν νιώθω δυνατή για τίποτα.θέλω μόνο να τελειώσω.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    arktos γιαυτο υπαρχουν και τα αντικαταθλιπτικα.συνβουλε� �ου καποιον ειδικο (ψυχιατρο) και θα δεις οτι θα βελτιωθεις.κουραγιο φιλαρακο

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    σκεψου την πετρουλα καθε μερα τελειωνει....αν και κρινοντας απο το επιθετο \"δυνατη\" μαλλον προς το θηλυκο γερνεις.βρε καταφερες αυτο που οι περισσοτεροι δεν καταφερνουν,εκοψες καφε,ΤΣΙΓΑΡΟ,αλκοολ και λες πως δεν εισαι δυνατη;τι αλλο θελεις για να αποδειξεις στον εαυτο σου πως μπορεις;το γεγονος πως τα βρισκεις ολα αδιαφορα δεν σημαινει κατι;παρολα αυτα τιποτα μα τιποτα δεν σου φερνει καποιες σταγονες χαρας;επικοινωνια με αλλα ατομα,να παιξεις ενα σκακι,ενα ταβλι,μια μικρη εκδρομουλα αυθημερον.εγω σκεφτομαι μια για κερκινη γιατι δεν κανεις και εσυ μια;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    249
    -------->> u2u

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    αρκτος,
    ξερεις οτι μπερδευεσαι μερικες φορες κανωντας λαθη συμμετεχωντας σε αυτα.
    Να θυμασαι οτι αυτο που ειμαστε,
    ειναι εμεις και οι επιλογες μας.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Originally posted by Empneustns
    σκεψου την πετρουλα καθε μερα τελειωνει....αν και κρινοντας απο το επιθετο \"δυνατη\" μαλλον προς το θηλυκο γερνεις.βρε καταφερες αυτο που οι περισσοτεροι δεν καταφερνουν,εκοψες καφε,ΤΣΙΓΑΡΟ,αλκοολ και λες πως δεν εισαι δυνατη;τι αλλο θελεις για να αποδειξεις στον εαυτο σου πως μπορεις;το γεγονος πως τα βρισκεις ολα αδιαφορα δεν σημαινει κατι;παρολα αυτα τιποτα μα τιποτα δεν σου φερνει καποιες σταγονες χαρας;επικοινωνια με αλλα ατομα,να παιξεις ενα σκακι,ενα ταβλι,μια μικρη εκδρομουλα αυθημερον.εγω σκεφτομαι μια για κερκινη γιατι δεν κανεις και εσυ μια;


    arktos λεει εμπνευστη μου αρσενικος ειναι.ξερεις πολλες γυναικες να πινουν.λολ

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    γεια σου βρε αρκτος, που εισαι πολυ δυνατος....


  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Originally posted by krino
    αρκτος,
    ξερεις οτι μπερδευεσαι μερικες φορες κανωντας λαθη συμμετεχωντας σε αυτα.
    Να θυμασαι οτι αυτο που ειμαστε,
    ειναι εμεις και οι επιλογες μας.


    δεν παραδέχτηκες ποτέ τη διπολική ( ούτε τις υπόλοιπες ) σαν ασθένειες.δεν σε κατηγορώ.δεν μπορείς να το νιώσεις.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Originally posted by panikoula
    arktos γιαυτο υπαρχουν και τα αντικαταθλιπτικα.συνβουλε� �ου καποιον ειδικο (ψυχιατρο) και θα δεις οτι θα βελτιωθεις.κουραγιο φιλαρακο

    επισκέπτομαι ψυχίατρο 4 χρόνια τώρα.πανικούλα, δεν έχεις ξανακούσει για γυναίκες που πίνουν αλκοόλ? η άρκτος είναι, όχι ο.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Originally posted by Empneustns
    σκεψου την πετρουλα καθε μερα τελειωνει....αν και κρινοντας απο το επιθετο \"δυνατη\" μαλλον προς το θηλυκο γερνεις.βρε καταφερες αυτο που οι περισσοτεροι δεν καταφερνουν,εκοψες καφε,ΤΣΙΓΑΡΟ,αλκοολ και λες πως δεν εισαι δυνατη;τι αλλο θελεις για να αποδειξεις στον εαυτο σου πως μπορεις;το γεγονος πως τα βρισκεις ολα αδιαφορα δεν σημαινει κατι;παρολα αυτα τιποτα μα τιποτα δεν σου φερνει καποιες σταγονες χαρας;επικοινωνια με αλλα ατομα,να παιξεις ενα σκακι,ενα ταβλι,μια μικρη εκδρομουλα αυθημερον.εγω σκεφτομαι μια για κερκινη γιατι δεν κανεις και εσυ μια;
    εμπνευστή, απλά τίποτα δεν μου δίνει χαρά.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Εχεις σιγουρα καταθλυψη.πρεπει να σου βρει ο γιατρος σ ενα φαρμακο π να σε πιανει.μην το βαζεις κατω.ξερω περιπου πως ειναι η καταθλυψη.και γω πριν λιγο ειχα κριση πανικου.
    και θα σηνφωνισω με τον σοφοτατο εμπνευστη που ποτε δεν δινει λαθος συνβουλες.εχεις καταφερει α ακατορθωτα αρα εχεις τρομερη δυναμη μεσα σου.βρες κατι αλλο να σε γεμιζει εκτος το ποτο το καφε και το τσιγαρο πιο υγειινα.και γω θελω να κοψω καφε και τσιγαρο αλλα δυσκολευομαι παρα πολυ.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by arktos



    δεν παραδέχτηκες ποτέ τη διπολική ( ούτε τις υπόλοιπες ) σαν ασθένειες.δεν σε κατηγορώ.δεν μπορείς να το νιώσεις.

    Εχεις λαθος και το ξερεις, αλλα δεν εχει σημασια.
    Κανεις ενα ακομα λαθος που αυτο εχει σημασια.
    Ριχνεις ολο το αναθεμα στην ασθενεια σου και οχι στις επιλογες σου.

    Ξερεις δεν εισαι η μονη διπολικη που γνωριζω....
    Ξερεις επισης οτι προσπαθω να ειμαι οσο δικαιος μπορω και αυτο θα κανω μεχρι τελος.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    εψαξες καλα μεσα σου;δεν μπορει,ανθρωπος εισαι,αφου νοιωθεις θλιψη μπορεις να νοιωσεις και χαρα.αν δεν ενοιωθες τιποτα εντελως θα σου ελεγα πως δεν μπορεις.μηπως αν γινει κατι χαρουμενο το πνιγεις πριν παρει μορφη μεσα σου;αισιοδοξια θελω για να αρχισει η αλλαγη.4 χρονια καταλαβαινεις πως ο τροπος που βλεπεις τα πραγματα δεν δινει κατι καλο,αλλαξε τον.ξεκινα με ενα χαμογελο,χαμογελο στον εαυτο σου και σε κανεναν αλλον.και μια στιγμη χαρας ειναι κατι .... και μονο που μιλαμε αυτη τη στιγμη εχει ενδιαφερον.τοσα θεματα,μουσικη ταινιες διακοπες.διαλεξε ενα θεμα να το συζητησουμε,σημερα εδω θα ειμαι μεχρι τις μια

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    εμπνευστή, οι διπολικοί δεν βλέπουν πάντα ίδια τα πράγματα.υπάρχουν διαστήματα κατάθλιψης, νορμοθυμίας και μανίας.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    δεν λεω πως ειναι ευκολο,δεν λεω πως θα τα καταφερεις,λεω πως εχεις κανει αρκετη δουλεια με τον εαυτο σου μεχρι τωρα προς το καλυτερο και αξιζει να συνεχισεις να προσπαθεις .... με σκοπο να μειωνονται αυτα τα διαστηματα που αναφερεις.αν μου πεις εναν ανθρωπο που δεν περναει φασεις καταθλιψης και μελαγχολιας θα τον κανω ινδαλμα μου.ολοι οι ανθρωποι νοιωθουν φοβους και μελαγχολια.η διαφορα ειναι στον ελεγχο αυτων των συναισθηματων.και οσο μεγαλωνουμε τοσο πιο ευκολο γινεται.πχ στα 120 μου θα ελεγχω πληρως τα συναισθηματα μου.(στη μασελα θα εχω μια δυσκολια-\"κανω χιουμορ\")

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •