Σας ΠΑΡΑΚΑΛΩ φοβαμαι... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by trelameni View Post
    Θα σου μιλησω για εμενα,αλλα νομιζω οτι και τα αλλα κοριτσια θα συμφωνησουνε.Νομιζω οτι παρολο που εχω κανει καρδιολογικο(holter δεν εχω κανει γιατι δεν το θεωρει προς το παρον απαραιτητο η καρδιολογος) και αιματολογικο ελεγχο και τα βρισκει ολα πολυ καλα η γιατρος θεωρω οτι κατι της εχει ξεφυγει.να ξεκινησω γυμναστικη εστω και ηπια φοβαμαι μηπως ζορισω την καρδια και μεινω στο τοπο.αυτο με αποτρεπει να δοκιμασω εμενα.
    Ναι αλλά η γιόγκα είναι στάσεις σώματος και αναπνοές, δεν είναι γυμναστική που ανεβάζει παλμούς δεν τρέχεις απλώς βάζει το σώμα να κάνει κάποιες στάσεις στην αρχή πολύ εύκολες σε σημείο που θα μπορούσαν να είναι και στάσεις καθημερινότητας με ελεγχόμενες αναπνοές και όσο εξελίσεσσαι τόσο θα δυσκολεύει το επίπεδο των στάσεων αλλά θα βελτιώνεται η συγκέντρωση στην ηρεμία. Τουλάχιστον αυτό έχω καταλάβει από όσο έχω κάνει στην ζωή μου μέχρι σήμερα.

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    27
    Εγώ θα ήθελα παρά πολύ να ξεκινήσω γιόγκα γ να ξεφύγει το μυαλό μου ...
    Τώρα κάθε βράδυ που πάω να ξαπλώσω κάνω έκτακτες 2-3 κάθε φορά κ λέω ήμαρτον .
    Μετά κοιμάμαι κανονικά κ έτσι όπως κοιμάμαι μου κόβεται η ανάσα κ ξυπνάω κ την επόμενη μέρα όλη την ημέρα ζαλίζομαι

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by irini_30 View Post
    Εγώ θα ήθελα παρά πολύ να ξεκινήσω γιόγκα γ να ξεφύγει το μυαλό μου ...
    Τώρα κάθε βράδυ που πάω να ξαπλώσω κάνω έκτακτες 2-3 κάθε φορά κ λέω ήμαρτον .
    Μετά κοιμάμαι κανονικά κ έτσι όπως κοιμάμαι μου κόβεται η ανάσα κ ξυπνάω κ την επόμενη μέρα όλη την ημέρα ζαλίζομαι
    Κανεις απνοιες;

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    irini_30 , καλη χρονια , γιατι δεν ενημερωνεις τον γιατρο σου για ολα οσα εχεις? τηλεφωνικος δεν λεω να πας απο εκει αν δεν βολευει .Αν σου δινει χαπια να τα παιρνεις με απολυτη συνεπεια ,διοτις πολλα απο αυτα που λες μιαζουν λιγο με παρενεργειες η με λαθος χρηση φαρμακων.
    Οσο για την γιογκα μπορεις να δεις απο το ιντερνετ μαθηματα κι να τα κανεις, η ,εαν εκανες μικρη καποιο αθλημα μπορεις να κανεις το στρετσινγκ οπου καναμε πριν την προπονηση ομως, οχι στο τελος , και το πολυ σημαντικο στις ασκησεις αυτες ειναι να ειςπνεεις οταν βαζεις δυναμη ,οταν σπρωχνεις το κορμι σου , οχι αντιστροφα ,ουτε ανεξαρτητα απο καθε ασκηση, ειναι πολυ σημαντικο διοτις αυτο το πραγμα μπορει να σε γλυτωσει απο τις κρισεις πανικου, οχι τελειως βεβαια - και φυσικα νερο να πινεις ! αλλα με μετρο.
    Τελος, και φυλικα στο λεω, μην βαζεις συνεχως κακες σκεψεις στο μυαλο σου, μην φανταζεσαι τα ασχημα και καταστασεις λυπητερες ,διοτι αυτες δυστυχως σε ολους μας αργα η γρηγορα θα ερθουν, ολο κι καποιο δικο μας θα χασουμε ,και γενικα οι κακες καταστασεις στην ζωη δεν μπορουμε να τις αποφυγουμε! απεναντιας τις ευχαριστες πρεπει να τις διεκδικησουμε! να τις κυνηγησουμε εμεις!! αρα καλυτερα δεν ειναι να τις αφηνεις τις κακες σκεψεις για οταν ερθουν και τωρα να σκεφτεσαι πως θα κανεις κατι ευχαριστο ε?
    Εαν οσα σου γραφω δειχνουν παραλογα, και εχεις καποια καταθλιψη τοτες ακυρα, εαν μενεις με αλλα ατομα καλο θα ειναι να ζητησεις την βοηθεια τους.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by irini_30 View Post
    Εγώ θα ήθελα παρά πολύ να ξεκινήσω γιόγκα γ να ξεφύγει το μυαλό μου ...
    Τώρα κάθε βράδυ που πάω να ξαπλώσω κάνω έκτακτες 2-3 κάθε φορά κ λέω ήμαρτον .
    Μετά κοιμάμαι κανονικά κ έτσι όπως κοιμάμαι μου κόβεται η ανάσα κ ξυπνάω κ την επόμενη μέρα όλη την ημέρα ζαλίζομαι
    Θα ηρεμήσει και το σώμα σου και θεωρώ πως θα σταματήσεις να έχεις έκτακτες. Θα γίνεις άλλος άνθρωπος....

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    115
    Εγώ το έχω σκεφτεί και μάλιστα κατέβασα μιαν εφαρμογή και αύριο πρώτα ο Θεός θα ξεκινήσω! Ελπίζω να βοηθήσει σε όλα τα επίπεδα

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Θα ηρεμήσει και το σώμα σου και θεωρώ πως θα σταματήσεις να έχεις έκτακτες. Θα γίνεις άλλος άνθρωπος....
    Συγνωμη ,βρε παιδια τι ειναι το "εκτατες γιογκα"? δεν το καταλαβα.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Sophie_ View Post
    Εγώ το έχω σκεφτεί και μάλιστα κατέβασα μιαν εφαρμογή και αύριο πρώτα ο Θεός θα ξεκινήσω! Ελπίζω να βοηθήσει σε όλα τα επίπεδα
    Θα σε βοηθήσει σε όλα τα επίπεδα, θα σε κάνει καλύτερο άνθρωπο, απλώς θέλει το χρόνο της και όσο περισσότερο θα το κάνεις τόσο περισσότερο θα βελτιώνεσαι!

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    27
    Έχω κάνει όλες τις εξετάσεις και δεν δείχνουν κάτι ..
    Ποτε κανένας γιατρός δεν μ είπε να πάρω φάρμακα!!

  10. #40
    Quote Originally Posted by irini_30 View Post
    Έχω κάνει όλες τις εξετάσεις και δεν δείχνουν κάτι ..
    Ποτε κανένας γιατρός δεν μ είπε να πάρω φάρμακα!!
    Δοκίμασες ποτέ με μαγνήσιο;
    Εγω που έχω σχεδόν 20 χρόνια έκτακτες, ταχυπαλμίες, και κολπική μαρμαρυγη μπωρο να σου πω ότι χρειάζεται περπάτημα, σωστή διατροφή και ηρεμία.
    Δεν είναι επικίνδυνη αρρυθμία.

  11. #41
    Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    30
    Απευθυνσου σε ενα ψυχιατρο... Κανεις κρισεις πανικου, να σε κατευθυνει. Εγω με παρομοια αγχη υγειας, λογω θανατου τ πατερα μου και ασθενεια της αδερφη μου ειχα κ εχω αρκετες φοβιες... Ξεκινησα με τον ψυχιατρο ο οποιος μ. Εδωσε αγωγη κ μ. Συνεστησε ψυχολογο για γνωσιακη και συμπεριφοριστικη θεραπεια.. Και αν κ κανω λιγο καιρο νομιζω βοηθαει παρα πολυ!

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Σας παρακαλω!
    By Nikolask19999 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 29
    Last Post: 02-07-2020, 23:32
  2. φοβαμαι μην εχω hiv,σας παρακαλω βοηθηστε με
    By johnny20978 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 13-03-2019, 13:25
  3. Σας παρακαλώ
    By fleur* in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 15
    Last Post: 12-02-2016, 12:35
  4. Παρακαλω
    By xrhstos in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 2
    Last Post: 24-01-2013, 08:26
  5. σας παρακαλω!!
    By frozen_heart in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 2
    Last Post: 28-05-2012, 18:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •