Γκέι ή στρειτ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Μερικες φορες η γραφη μου παρεξηγητε, βεβαια δεν γινετε να φταινε οι πολλοι και ο ενας-εγω- να εχω το δικιο. Το προηγουμενο μηνυμα μου εγραφε την επισημη θεση της ορθοδοξης εκκλησιας. Μπορειτε να το επιβεβαιωσετε οπωτε θελετε .
    savant Λυπαμαι κι ζητω συγνωμη αν δεν βοηθω , επουδενει σκοπος μου ηταν να σου κανω κακο,απλα μερικες φορες νομιζω οτι εαν γραφουμε την σκληρη και αγρια πραγματικοτητα της κοινωνικης ματιας γυρο μας ,νομιζω οτι αυτο προσγηωνει τον ενδιαφερομενο. Διοτι το να νομιζουμε οτι ο κοσμος θα παει οπως φανταζομαστε εμεις, οτι ο κοσμος θα αντιμετωπιζει ολα αυτα με ουτοπικους ρυθμους μονο κακο μπορει να μας κανει διοτι δεν θα υπηρχαν πωτε κοινηματα και αντιδρασεις απο τον κοσμο.
    Αποστολια, και σε εσενα πρεπει να πω Συγνωμη, και οτι δεν ειναι προσωπικη μου αποψη. Εχεις απολυτο δικιο για οσα γραφεις αν το δουμε σε θεσους ανθρωπινων δικαιωματων , και για την παυση της εκμεταλευσης ανθρωπου απο ανθρωπο! αλλα ο κοσμος τελικα δεν τα πολυ γουσταρει αυτα.Ομως ευτηχως περασαν στον ΟΗΕ και πλεον ειναι νομος και δικαιωμα ο αυτοπροσδιορισμος σεξουαλικης ταυτοτητας ,κι εθνοτητας αλλα εαν θυμαστε αυτον τον νομο οι Μακεδωνομαχοι εβριζαν και ηθελαν να πεσει, διοτι ειναι ο ιδιος νομος που ανφερει και την προσωπικη διαθεση του ανθρωπου να λεει απο ποια ιθαγνεια ειναι.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΝΗΚΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ!!
    Τετοιες αποψεις ειναι σκοταδιστικες και δεν εχουν θεση εδω μεσα. Αλλα ουτε και απλη παρουσιαση των θεσεων της εκκλησιας ειναι. Συστηματικα ο γιωργος πανου εδω και χρονια "επεμβαινει" σε θρεντ που τον σκανδαλιζουν προσωπικα με κεραυνους θεους και δαιμονες. Πραγματι μονο χειροτερα μπορει να κανει οποιον τα διαβαζει μεσα απο την προκληση ενοχων που επιχειρει. Οι ευθυνες της διαχειρισης, που επιμενει και διατηρει αυτη την κατασταση, ειναι τεραστιες.

    Πολυ σωστα σου εγραψαν savant πως οι δυο "ειδικοι" που επισκευτηκες δεν ειναι σοβαροι επαγγελματιες. Δεν ειναι σκοπος της ψυχοθεραπειας ουτε συμβουλες να δινει ουτε να κρινει τον θεραπευομενο.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Το αλλο πολυ σημαντικο ειναι πως σεξουαλικος προσανατολισμος και σεξουαλικη ταυτοτητα που διαφερουν, δεν ειναι ασθενειες και δεν καν αρμοδιοτητα της ψυχιατρικης η της ψυχοθεραπειας. Η παγκοσμια ψυχιατρικη ενωση ηδη απο το 1975 επαψε να θεωρει την ομοφυλοφιλια ασθενεια ενω πλεον ο ΠΟΥ δε θεωρει τα τρανς ατομα αρρωστα. Τα αναφερω αυτα ενδεικτικα της προοδου που υπαρχει - τυπικα τουλαχιστον - στον τομεα της ψυχικης υγειας οταν βεβαια μιλαμε για σοβαρους επαγγελματιες του χωρου. Νομιζω οτι αυτο που χρειαζεσαι ειναι να εξερευνησεις τη σεξουαλικοτητα σου. Στο ιντερνετ εχεις ψαξει καθολου για ενημερωτικα σαϊτ γυρω απο αυτα τα θεματα; Η για φορουμ κυριως αγγλοφωνα με αυτο το αντικειμενο.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,118
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Τετοιες αποψεις ειναι σκοταδιστικες και δεν εχουν θεση εδω μεσα. Αλλα ουτε και απλη παρουσιαση των θεσεων της εκκλησιας ειναι. Συστηματικα ο γιωργος πανου εδω και χρονια "επεμβαινει" σε θρεντ που τον σκανδαλιζουν προσωπικα με κεραυνους θεους και δαιμονες. Πραγματι μονο χειροτερα μπορει να κανει οποιον τα διαβαζει μεσα απο την προκληση ενοχων που επιχειρει. Οι ευθυνες της διαχειρισης, που επιμενει και διατηρει αυτη την κατασταση, ειναι τεραστιες.
    Προφανώς και του ανήκει το σώμα του, αλλά και ο Πάνου έχει το δικαίωμα της άποψης, δηλαδή σε ό,τι κρίνουμε "σκοταδιστικό" πρέπει να ρίχνει αποκλεισμό η διαχείριση?

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Είμαι στρειτ αγορι, αλλά συχνά φαντασιωνομαι αντρες
    By Xaris57 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 31-07-2019, 02:55
  2. Ειμαι γκει??
    By Kostas18 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 13-04-2018, 19:28
  3. Gay, στρειτ ή καταπιεσμενος ομοφυλόφιλος??
    By mazelost in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 93
    Last Post: 12-08-2017, 16:30
  4. Ερωτευμένη με στρέιτ κοπέλα. Τι να κάνω;
    By Menia33 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 36
    Last Post: 31-07-2017, 21:07
  5. Είμαι γκέι???
    By DrunkOnTheMoon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 43
    Last Post: 09-05-2013, 01:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •