Γκέι ή στρειτ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    5

    Γκέι ή στρειτ

    Ξαναγράφω πιο σαφές. Είμαι 37 χρόνων άνδρας. Μου αρέσουν πολύ οι γυναίκες οπτικά. Από παιδική ηλικία όμως άρχισα να καταλαβαίνω ότι νιώθω και κάτι διαφορετικό. Μου αρέσει να έρθω σε επαφή με άνδρα και να έχω τον παθητικό ρόλο, όμως δεν με έλκει κάποιος άνδρας οπτικά. Πραγματικά δεν ξέρω τι μου συμβαίνει, είμαι αρκετά μεγάλος για τέτοιες ανησυχίες. Χρειάζομαι πραγματικά βοήθεια, νιώθω ανεπαρκής απέναντι και στα δύο φύλλα. Άραγε ψυχολόγος θα με βοηθούσε;

  2. #2
    Quote Originally Posted by Twosex View Post
    Ξαναγράφω πιο σαφές. Είμαι 37 χρόνων άνδρας. Μου αρέσουν πολύ οι γυναίκες οπτικά. Από παιδική ηλικία όμως άρχισα να καταλαβαίνω ότι νιώθω και κάτι διαφορετικό. Μου αρέσει να έρθω σε επαφή με άνδρα και να έχω τον παθητικό ρόλο, όμως δεν με έλκει κάποιος άνδρας οπτικά. Πραγματικά δεν ξέρω τι μου συμβαίνει, είμαι αρκετά μεγάλος για τέτοιες ανησυχίες. Χρειάζομαι πραγματικά βοήθεια, νιώθω ανεπαρκής απέναντι και στα δύο φύλλα. Άραγε ψυχολόγος θα με βοηθούσε;
    Φυσικά θα σε βοηθουσε ένας ψυχολογος περισσοτερο από ότι εμείς εδώ.φυσικά θα σε καθοδήγησει σε κάποια θέματα αφού αυτή είναι η δουλειά του.

  3. #3
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Φυσικά θα σε βοηθουσε ένας ψυχολογος περισσοτερο από ότι εμείς εδώ.φυσικά θα σε καθοδήγησει σε κάποια θέματα αφού αυτή είναι η δουλειά του.
    Ναι. Αρκεί να επιλεγεί προσεχτικά από την πρώτη στιγμή. Η πρώτη σύμβουλος με απαγοήτευσε όταν σε κάποια συνεδρία «εγώ θα σου λεγα να πας και με μια γυναίκα, πρέπει να μάθεις να λειτουργείς και με αυτές» λες και μιλούσαμε για μονά-ζυγά πινακίδες αυτοκινήτου. Ο δεύτερος, που ήταν και γιατρός, ούρλιαζε στις συνεδρίες γιατί δεν του έλεγα τις φαντασιώσεις μου, λες και ήταν talk show και φώναζε ο σκηνοθέτης.
    Ναι, σε ψυχολόγο, αλλά να σε σέβεται

  4. #4
    Quote Originally Posted by savant View Post
    Ναι. Αρκεί να επιλεγεί προσεχτικά από την πρώτη στιγμή. Η πρώτη σύμβουλος με απαγοήτευσε όταν σε κάποια συνεδρία «εγώ θα σου λεγα να πας και με μια γυναίκα, πρέπει να μάθεις να λειτουργείς και με αυτές» λες και μιλούσαμε για μονά-ζυγά πινακίδες αυτοκινήτου. Ο δεύτερος, που ήταν και γιατρός, ούρλιαζε στις συνεδρίες γιατί δεν του έλεγα τις φαντασιώσεις μου, λες και ήταν talk show και φώναζε ο σκηνοθέτης.
    Ναι, σε ψυχολόγο, αλλά να σε σέβεται
    Οι ψυχολογοι δουλειά τους είναι να σου προτεινουν κάποια πράγματα που θεωρούν σωστά για σένα. Δεν σε ανάγκασε να πας μια γυναίκα απλά στο είπε. Και εγώ είχα ακούσει πολλές φορές από την ψυχολογο μου πράγματα που δεν μου άρεσαν. Αλλά σε καμία περίπτωση δεν θεωρησα ότι ήθελε να με βλαψει.
    Δεν ξέρω κατα πόσο βοηθαει οι ψυχοθεραπεία αλλά σίγουρα θα τον βοηθήσει καλύτερα ένας ειδικός απ ότι εμείς από εδώ.

  5. #5
    Κι όμως με έβλαψε. Γιατί το είπε έτσι ώστε στο τέλος της ημέρας να νοιώσω μειονεκτικά, με αστερίσκους...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by savant View Post
    Κι όμως με έβλαψε. Γιατί το είπε έτσι ώστε στο τέλος της ημέρας να νοιώσω μειονεκτικά, με αστερίσκους...
    Στο ειπε απλα για να πειραματιστεις και να καταλαβεις 100% ποια ειναι η σεξουαλικοτητα σου.Αν ησουν τοσο σιγουρος με αυτην να μην πηγαινες στον ψυχολογο.

  7. #7
    Στη ψυχολόγο πήγα 30 χρόνων γιατί είχε γκρεμιστεί ο κόσμος μου μετά από απαγοήτευση. Όχι για να μου λέει να κάνω έρευνα, δεν είμαι το εθνικό κέντρο ερευνών. Εγώ σας λέω να δοκιμάσετε έρωτα με σκαντζόχοιρο, θα το κάνετε;
    Πραγματικά όμως, όταν κάποιοι δεν παριστάνετε τους ψυχολόγους, κάνετε τους τιμητές;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by savant View Post
    Στη ψυχολόγο πήγα 30 χρόνων γιατί είχε γκρεμιστεί ο κόσμος μου μετά από απαγοήτευση. Όχι για να μου λέει να κάνω έρευνα, δεν είμαι το εθνικό κέντρο ερευνών. Εγώ σας λέω να δοκιμάσετε έρωτα με σκαντζόχοιρο, θα το κάνετε;
    Πραγματικά όμως, όταν κάποιοι δεν παριστάνετε τους ψυχολόγους, κάνετε τους τιμητές;
    η ψυχολογος που πηγες ηταν ασχετη και αυτοσχεδιαζε για να σου παρει τα λεφτα της συνεδριας...
    πολλοι ασχετοι κανουν αυτο το επαγγελμα, επειδη εκαναν καποιες αρχικες σπουδες, χωρις να εχουν εκπαιδευση στην ψυχοθεραπεια, ή και οντες προβληματικοι οι ιδιοι, εφοσον δεν εχουν υποχρεωτικη εποπτεια ουτε για την δουλεια τους , ουτε για την ψυχικη τους κατασταση..
    εγω ηξερα ψυχολογο που εκανε συνεδριες σε ζευγαρι που πηγε για να σωσει την σχεση του, κι εκεινη, αρχισε να κυνηγαει τον ανδρα απο πισω οπου πηγαινε για να τον ψησει να κανει σχεση μαζι της. μιλαμε για παρανοια..
    φυσικα και αν ξερεις οτι δεν σε ελκουν οι γυναικες , δεν χρειαζεται να προσπαθησεις με το ζορι να πας με γυναικα, και ειναι πολυ πετυχημενο το παραδειγμα σου με τον σκαντζοχοιρο.
    αλλα σε αυτην την περιπτωση , μην αναρωτιεσαι. απλα αλλαξε ψυχολογο... αλλο πραγμα πρεπει να διευθετησεις εσυ, οχι το αν θες να πας με γυναικα..

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Βλεπω ομωςς οτι και με τους δυο θεραπευτες σου ειχες μια προκαταλυψη προς το κακο, δυστυχως ειναι τετοια η φυση της ασθενιας οπου πρεπει να αφεθουμε απολυτα στο γιατρο η στο ψυχολογο.
    Εαν δλδ σου ειπε να πας και με γυναικα , αν δλδ μπορεις ας το κανεις και ας μην τρελενεσαι δεν ειναι και τοσο κακο! μπορεις, εξαλου ειπες οτι σου αρεσουν να τις βλεπεις, παρτω ετσι , σαν να κανεις βολτα με ενα καλο αμαξι, πως ειναι ομορφο να βλεπεις ενα ακριβο αμαξι απεξω? εαν το οδηγησεις κιολας θα ειναι ακομα πιο καλα, θα σου προσφερει ικανοποιηση, χαρα! δεστω δλδ σαν ενα πραγμα που θα σου προσφερει ηδονη, αφου το λεει ο θεραπευτης.
    Απο την αλλη εαν εσυ νιωθεις καλυτερα να πας με ανδρες , θα πρεπει να σκεφτεις ξανα κι ξανα διοτις δεν ειναι μια αποφαση που αφορα εσενα προσωπικα μοναχα, θα επιρεασει κοινωνικα και την οικογενεια σου, αλλα και εαν πιστευεις στο χριατιαννισμο τοτες θα πρεπει να το ξανα σκεφτεις διοτις εκει κι αν δεν ειναι κατι που αφορα μονο εσενα!

  10. #10
    Είχα την εντύπωση πως η ζωή μου αφορά μόνο εμένα. Ακόμα και ο χριστιανισμός μιλά για «αγάπα τον πλησίον σου ως εαυτόν», όχι λιγότερο.
    Επιμένω πως η θεραπεύτρια έκανε λάθος και στην ουσία με απομείωσε ως σεξουαλική ιδιότητα. Αυτό μου έδωσε η φύση, και αντί να με βοηθήσει να το χαρώ, γιατί κάθε άνθρωπος έχει δικαίωμα στην ευτυχία, μου έθεσε ένα ναι μεν αλλά...
    Φαντάζεσαι πως θα αντιδρούσε ένας στρεητ αν του λέγανε, πήγαινε και με ένα άνδρα, έτσι για δοκιμή, δες το σαν βολτα με 4Χ4 ή αγωνιστικό αυτοκίνητο

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by savant View Post
    Είχα την εντύπωση πως η ζωή μου αφορά μόνο εμένα. Ακόμα και ο χριστιανισμός μιλά για «αγάπα τον πλησίον σου ως εαυτόν», όχι λιγότερο.
    Επιμένω πως η θεραπεύτρια έκανε λάθος και στην ουσία με απομείωσε ως σεξουαλική ιδιότητα. Αυτό μου έδωσε η φύση, και αντί να με βοηθήσει να το χαρώ, γιατί κάθε άνθρωπος έχει δικαίωμα στην ευτυχία, μου έθεσε ένα ναι μεν αλλά...
    Φαντάζεσαι πως θα αντιδρούσε ένας στρεητ αν του λέγανε, πήγαινε και με ένα άνδρα, έτσι για δοκιμή, δες το σαν βολτα με 4Χ4 ή αγωνιστικό αυτοκίνητο
    Προσωπικα ειμαι στρειτ, και δεν εχω κανενα ρατσιστικο θεμα με τους γκει ,και με καμια αλλους ειδους σωματικη ,χρωματικη η οτι αλλο διαφορετικο εμφανισιακα στον ανθρωπο.Απεναντιας ανηκα σε αντιρατσιστικα κινηματα και αντιφασηστικα απο πολυ μικρος ,αγωνιζομουν δλδ για τα δικαιωματα καθε ανθρωπου που δεν ηταν ισος με τους πολλους.
    Εκεινα τα χρονια ομως ειμουν αθεος, ιδεολογικα μαλιστα, οχι απο αγνοια και ειχα αποψη και επιχειρηματα για καθε μια απο αυτες.Μεχρι που μου σνεβησαν καποια πραματα στην ζωη μου κι αλλαξα γνωμη περι Θεου.
    Διαβαζωντας λοιπον περι Θεου αρκετα βιβλια, αυτο που λενε ξεκαθαρα ειναι οτι δεν υπαρχει ρατσισμος απο την εκκλησια σε θεματα σωματικα, δλδ σε χρωμα και τετοια.Ομως στο θεμα της ομοφυλοφιλιας το βλεπουν ως ασθενια , μαλιστα εχουν την γνωμη οτι θεραπευετε .Ο λογος που ειναι αντιθετη ειναι οτι φιλε μου savant το κορμι σου δεν σου ανηκει! μπορει να εισαι ελευθερος ως ανθρωπος και ως επυλογη σου να πιστευεις οπου θελεις, αλλα την ιδια στιγμη θα πρεπει να δεχτεις και τις συνεπειες, οι οποιες ειναι οτι δεν ανηκεις πλεον στο ωμα της εκκλησιας, οτι δεν θα διαβαστεις , και οτι η καταλυξη της ψυχης δυστυχως δεν θα ειναι στον παραδεισο! διοτις βλαστημας το σωμα του Θεου, οπου ειναι το σωμα ,μεταλυψης προς την αιωνια ζωη! ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΝΗΚΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ!! για αυτο και πρεπει να το σεβεσαι ,να το προσεχεις, διοτι οταν υπαρξει η ανασταση με αυτο το σωμα θα πορευτουμε! Μπορει να μην υπαρχει πλεον νομικο πλαισιο οπου να σε τυμορει η να σε επαναγαγει στον σωστο δρομο σε αυτην την ζωη , αφου μετα απο Οικουμενικη Συνοδο οπου εγινε αν θυμαμαι καλα στον 16 αιωνα επαψε πλεον να υπαρχουν νομικες συναιπειες σε αυτον τον κοσμο, πλεον θα υποστουμε ολοι μας τις αμαρτιες μας οταν "φυγουμε" απο εδω και παμε "επανω" εκει θα δικαστουμε πλεον.

  12. #12
    Με βάση αυτή τη θεωρία θα πρέπει αυτός ο θεός να μου εξηγήσει γιατί με δημιούργησε έτσι.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by savant View Post
    Με βάση αυτή τη θεωρία θα πρέπει αυτός ο θεός να μου εξηγήσει γιατί με δημιούργησε έτσι.
    δεν ειμαι ιερεας για να σου εξηγησω την θεωλογικη γνωμη. Ομως εχωντας κανει κοβεντες παρα πολλες με ιερεις πανω σε αυτα τα θεματα η εννοια της ζωης εχει να κανει με μια απολυτη και αιωνια πνευματικη μορφη που εχει η ψυχη σε ενα πλεσιο που λεγετε παραδεισος και οπου η ζωη στην γη ειναι μια μικρη παρενθεση αυτης ,οπου συναιβει με το πρωπατορικον αμαρτημα της γυναικος και της περιεργιας που εχουν οι γυναικες(με το μηλο) ,ο Θεος ομως επειδη παντα δινει αγαπη και κακο δεν ξερει να κανει, μας αφηνει στην γη ζητωντας απο εμας απλα να τον αναγνωρισουμε και να τον μνημονευσουμε ! Ταυτοχρωνα ομως μας εκανε οντα απολυτου ελευθερης βουλησης για να υπαρχει ενδιαφερον, για να μπορεσουμε να διαλεξουμε μονοι μαας τι θα κανουμε με τον Θεο, εμεις ομως τι κνουμε? σταυρωσαμε τον Ιο του, προσβαλουμε το σωμα μας οπου ειναι δικο του!, δεν λεμε ευχαριστω για το δωρο της ζωης, και μαλιστα της υγειους ζωης.

  14. #14
    Η θεώρησή σας είναι αντιφατική. Τολμώ να πω κιόλας πως αντί να με βοηθήσει, μου δημιουργεί παραπάνω θέματα. Νομίζετε πως βοηθάτε;

  15. #15
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    δεν ειμαι ιερεας για να σου εξηγησω την θεωλογικη γνωμη. Ομως εχωντας κανει κοβεντες παρα πολλες με ιερεις πανω σε αυτα τα θεματα η εννοια της ζωης εχει να κανει με μια απολυτη και αιωνια πνευματικη μορφη που εχει η ψυχη σε ενα πλεσιο που λεγετε παραδεισος και οπου η ζωη στην γη ειναι μια μικρη παρενθεση αυτης ,οπου συναιβει με το πρωπατορικον αμαρτημα της γυναικος και της περιεργιας που εχουν οι γυναικες(με το μηλο) ,ο Θεος ομως επειδη παντα δινει αγαπη και κακο δεν ξερει να κανει, μας αφηνει στην γη ζητωντας απο εμας απλα να τον αναγνωρισουμε και να τον μνημονευσουμε ! Ταυτοχρωνα ομως μας εκανε οντα απολυτου ελευθερης βουλησης για να υπαρχει ενδιαφερον, για να μπορεσουμε να διαλεξουμε μονοι μαας τι θα κανουμε με τον Θεο, εμεις ομως τι κνουμε? σταυρωσαμε τον Ιο του, προσβαλουμε το σωμα μας οπου ειναι δικο του!, δεν λεμε ευχαριστω για το δωρο της ζωης, και μαλιστα της υγειους ζωης.
    Γιώργο δεν θα συμφωνήσω μαζί σου.δεν τον βοηθας αντιθετα τον κάνεις χειροτερα.
    Πιστεύω και εγώ στο Θεό. Αλλά θεωρώ ότι υπάρχουν πολλοί χειροτερες αμαρτιες.αν εγώ κάνω σχέση με γυναίκα δεν θα προσβαλλω ούτε το σώμα μου ούτε το δικό της. Γιατί είναι κάτι που το θέλουν δύο ατομα είτε άντρες ειτε γυναικες.
    Υπάρχουν πολλοι χειροτερες 《αμαρτιες》για να ασχοληθουμε με αυτά.Αμα ήταν να δικαστουμε και για κατι που η φυση εχει δημιουργησει ζητω που καηκαμε.Αγαπα τον συνανθρωπο σου,μην κρίνεις...για να μη κριθεις.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι στρειτ αγορι, αλλά συχνά φαντασιωνομαι αντρες
    By Xaris57 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 31-07-2019, 02:55
  2. Ειμαι γκει??
    By Kostas18 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 13-04-2018, 19:28
  3. Gay, στρειτ ή καταπιεσμενος ομοφυλόφιλος??
    By mazelost in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 93
    Last Post: 12-08-2017, 16:30
  4. Ερωτευμένη με στρέιτ κοπέλα. Τι να κάνω;
    By Menia33 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 36
    Last Post: 31-07-2017, 21:07
  5. Είμαι γκέι???
    By DrunkOnTheMoon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 43
    Last Post: 09-05-2013, 01:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •