Καταστράφηκα από μια σχέση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    11
    Ναι μικρή ειμαι ακομα, απλά τώρα χρειάζομαι την ανεξαρτησία μου οσο τιποτα αλλο στον κόσμο..

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    11
    Ναι καταλαβαίνω τι λες, θα τα προσπαθω ολα αυτα.
    Προφανώς και δεν είναι κουλο, εάν περιποιηθεις τον εαυτό σου σου αλλάζει ολη η διαθεση..
    Θα προσπαθήσω να ακολουθήσω την συμβολή σου για το να έχω συγκεκριμένη ώρα για να πάω για περπάτημα ή τρέξιμο.
    Ίσως με βοηθήσει το να έχω πρόγραμμα.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by linouli View Post
    Ναι προσπαθω να τα βάλω όλα σε μια σειρά.
    Ναι προφανώς ολοι περνάμε τετοιες σχέσεις, η αλήθεια είναι ότι για την πρώτη μου κανονική σχέση τα πέρασα όλα μαζί.

    Προφανώς και μπορω να τα χασω θελει απλα υπομονή και από αυτήν εχω μπόλικη.

    Το σχολίασα και πιο πάνω το θέμα μου δεν είναι μόνο το οικονομικό κομμάτι που εαν έχω το οποιοδήποτε πρόβλημα οι γονείς μου παντα θα είναι εκεί να μου δώσουν ότι και εαν θελήσω, είναι ότι θεκω να εργαστώ γιατι 1 χρόνο τώρα που έχω φύγει από τη δουλειά νιωθω ένα τιποτα ότι δεν προσφέρω τιποτα στον εαυτό μου.
    Γενικά πριν από την σχέση μου ημουν εργασιομανής οποτε εμενα η δουλειά με γεμιζε.

    Δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά ότι ξεκίνησαν να μιλάνε μετά τον χωρισμό μας, πραγματικά δεν γνωρίζω και ούτε με ενδιαφέρει να μάθω να σου πω την αλήθεια μου.

    Ναι τελικά εαν δεις ότι δεν αλλάζει ο άλλος πρέπει να το τελειώνεις οσο είναι πολύ νωρίς. Από ότι μου λες και εσυ εχεις περάσει κατι τετοιο, το τελειωσες νωρις ή έμενες σε αυτη την σχέση και ας έβλεπες ότι δεν αλλάζει;

    Ναι δεν τους λέω κάτι, όταν μάθανε ότι χωρισα πέταξαν από τη χαρά τους γιατι η αλήθεια είναι ότι δεν τον συμπαθούσε κανεις.
    Ναι ήξεραν ότι είχα μείνει έγκυος τους το είχα πει αλλα βέβαια μετά από δυο μέρες το έχασα οποτε τους είπα ότι τελικά δεν ήμουν και ότι είχαν βγει λάθος τα αποτελέσματα της χοριακης. Δεν ήθελα να τους στεναχωρήσω.

    Ναι τουλάχιστον τα παιδάκια μου, μου δίνουν πολλή δύναμη μονο με μια αγκαλιά του μικρού μας ξεχνάω τα πάντα και με ένα χαμόγελο της μπεμπας μας είναι λες και ολα τα στραβά σβήνονται από πάνω μου.

    Το ξέρω αυτό που λες οι άνθρωποι δεν θα κοιτάξουν εμενα αλλα το δικό μου θέμα είναι ότι εγω δεν νιωθω άνετα με το σώμα μου για να βγω έξω. Δεν είναι ότι είμαι τόσο παχιά, 95 κιλα με ένα 1,75 υψος δεν ειναι τοσο πολυ πρόβλημα, αλλά όπως και να το δεις είναι λες και βλέπω άλλη μια στον καθρέφτη..

    Θα προσπαθω να βρω μια ασχολία, θα ξεκινήσω να κάνω κάτι εχεις δίκιο.

    Οχι τα κιλά δεν είναι τα κατάλοιπα που μου άφησε είναι το ότι ακόμα και τώρα, δεν φοράω τζιν παντελόνια, δεν βλέπω στην τηλεόραση πράγματα όπως π.χ. το gntm που δεν με αφηνε να το δω γιατί είχε άνδρες, δεν θα ακούσω τη μουσική που άκουγα παλιά επειδη μου αρεσε ο τραγουδιστής.
    Δεν θα κάτσω να ψάξω στο ίντερνετ οτιδήποτε γιατι φοβαμαι.
    Ενώ δεν θα γυρίσω ποτε ξανα σε αυτη τη σχέση φοβαμαι ότι θα γυρίσει με το έτσι θέλω και θα δει ότι έχω ψάξει κατι και θα γίνει φασαρία.
    Γενικά τον φοβαμαι αυτόν τον άνθρωπο πολυ.

    Σου απάντησα σε όλα σε ένα μήνυμα, για να μην σου απαντάω σε πολλά.
    Ναι είχα μπλέξει κι εγώ πρόσφατα σε τέτοια σχέση και παλεύω να τη λήξη. Μέσα μου τουλάχιστον γιατί εκτός το έχουμε λήξει. Μπορείς να δεις και το θρεντ μου είναι αυτό με τίτλο μπερδεμένη κατάσταση, την πλήγωσα, την θέλω ακομα.

    Κατάλαβα ότι έπρεπε να το λήξη όσο ακόμα ήταν νωρίς και όχι πιο μετά. Γενικά δεν πρέπει να ανεχόμαστε πολλά πράγματα στη σχέση. Αλλά πολλές φορεςωπαρασυρομαστε από τον έρωτα και ανχεομαστε αρρωστημένες καταστάσεις.

    Τον άνθρωπο αυτόν μη τον φοβάσαι. Πολλές γυναίκες νομίζω μένουν σε κακοποιητικες σχέσεις επειδή φοβούνται. Αλλά είναι λάθος. Νομίζω δεν ασχολείται πια ο άλλος μαζί σου. Οι τοξικοι άνθρωποι είτε γυναίκες είτε άνδρες όταν δουν ότι το θύμα τους ξύπνησε και δεν μπορούν άλλο να το καταστρέψουν την κάνουν με ελαφρα

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by linouli View Post
    Ναι προσπαθω να τα βάλω όλα σε μια σειρά.
    Ναι προφανώς ολοι περνάμε τετοιες σχέσεις, η αλήθεια είναι ότι για την πρώτη μου κανονική σχέση τα πέρασα όλα μαζί.

    Προφανώς και μπορω να τα χασω θελει απλα υπομονή και από αυτήν εχω μπόλικη.

    Το σχολίασα και πιο πάνω το θέμα μου δεν είναι μόνο το οικονομικό κομμάτι που εαν έχω το οποιοδήποτε πρόβλημα οι γονείς μου παντα θα είναι εκεί να μου δώσουν ότι και εαν θελήσω, είναι ότι θεκω να εργαστώ γιατι 1 χρόνο τώρα που έχω φύγει από τη δουλειά νιωθω ένα τιποτα ότι δεν προσφέρω τιποτα στον εαυτό μου.
    Γενικά πριν από την σχέση μου ημουν εργασιομανής οποτε εμενα η δουλειά με γεμιζε.

    Δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά ότι ξεκίνησαν να μιλάνε μετά τον χωρισμό μας, πραγματικά δεν γνωρίζω και ούτε με ενδιαφέρει να μάθω να σου πω την αλήθεια μου.

    Ναι τελικά εαν δεις ότι δεν αλλάζει ο άλλος πρέπει να το τελειώνεις οσο είναι πολύ νωρίς. Από ότι μου λες και εσυ εχεις περάσει κατι τετοιο, το τελειωσες νωρις ή έμενες σε αυτη την σχέση και ας έβλεπες ότι δεν αλλάζει;

    Ναι δεν τους λέω κάτι, όταν μάθανε ότι χωρισα πέταξαν από τη χαρά τους γιατι η αλήθεια είναι ότι δεν τον συμπαθούσε κανεις.
    Ναι ήξεραν ότι είχα μείνει έγκυος τους το είχα πει αλλα βέβαια μετά από δυο μέρες το έχασα οποτε τους είπα ότι τελικά δεν ήμουν και ότι είχαν βγει λάθος τα αποτελέσματα της χοριακης. Δεν ήθελα να τους στεναχωρήσω.

    Ναι τουλάχιστον τα παιδάκια μου, μου δίνουν πολλή δύναμη μονο με μια αγκαλιά του μικρού μας ξεχνάω τα πάντα και με ένα χαμόγελο της μπεμπας μας είναι λες και ολα τα στραβά σβήνονται από πάνω μου.

    Το ξέρω αυτό που λες οι άνθρωποι δεν θα κοιτάξουν εμενα αλλα το δικό μου θέμα είναι ότι εγω δεν νιωθω άνετα με το σώμα μου για να βγω έξω. Δεν είναι ότι είμαι τόσο παχιά, 95 κιλα με ένα 1,75 υψος δεν ειναι τοσο πολυ πρόβλημα, αλλά όπως και να το δεις είναι λες και βλέπω άλλη μια στον καθρέφτη..

    Θα προσπαθω να βρω μια ασχολία, θα ξεκινήσω να κάνω κάτι εχεις δίκιο.

    Οχι τα κιλά δεν είναι τα κατάλοιπα που μου άφησε είναι το ότι ακόμα και τώρα, δεν φοράω τζιν παντελόνια, δεν βλέπω στην τηλεόραση πράγματα όπως π.χ. το gntm που δεν με αφηνε να το δω γιατί είχε άνδρες, δεν θα ακούσω τη μουσική που άκουγα παλιά επειδη μου αρεσε ο τραγουδιστής.
    Δεν θα κάτσω να ψάξω στο ίντερνετ οτιδήποτε γιατι φοβαμαι.
    Ενώ δεν θα γυρίσω ποτε ξανα σε αυτη τη σχέση φοβαμαι ότι θα γυρίσει με το έτσι θέλω και θα δει ότι έχω ψάξει κατι και θα γίνει φασαρία.
    Γενικά τον φοβαμαι αυτόν τον άνθρωπο πολυ.

    Σου απάντησα σε όλα σε ένα μήνυμα, για να μην σου απαντάω σε πολλά.
    Και αυτά που λες ότι δεν κάνεις μπορείς να μην τα κάνεις όλα μαζί γιατί θα σου πέσουν μαζεμένα, αλλά μπορείς να ξεκινήσεις να τα κάνεις βήμα βήμα. Πχ να αρχίσεις τη μια βδομάδα να βλέπεις το πρόγραμμα που δεν σε άφηνε στην τιβι, την άλλη να ακούσεις τραγούδια, την άλλη αν βγεις έξω με τζιν και πάει λέγοντας

    Απλά νομίζω πρέπει να προσέξεις από εδώ και πέρα και να διδαχθεί από αυτό. Μήν αφήσεις κανενα να σου διαλύει την προσωπικότητα λέγοντας σου τι θα φορέσεις, τι θα δεις, τι μουσική θα ακούσεις. Αν δεν του αρέσες, ας εφυεγε. Και στο ξαναλέω δεν τα λέω αυτά επειδή δεν τα έχω κάνει. Το αντίθετο. Όπως είπες, εμένα κι εγώ σε μια σχέση που έβλεπα ότι δεν άλλαζε αρκετό καιρό, όπως σου είπα. Βέβαια δεν ήταν αυτού του στυλ, εκείνη είχε κι έναν άλλο παράλληλα. Αλλά και πάλι...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by linouli View Post
    Ναι καταλαβαίνω τι λες, θα τα προσπαθω ολα αυτα.
    Προφανώς και δεν είναι κουλο, εάν περιποιηθεις τον εαυτό σου σου αλλάζει ολη η διαθεση..
    Θα προσπαθήσω να ακολουθήσω την συμβολή σου για το να έχω συγκεκριμένη ώρα για να πάω για περπάτημα ή τρέξιμο.
    Ίσως με βοηθήσει το να έχω πρόγραμμα.
    Καλημερα!
    Αυτό με το πρόγραμμα όντως βοηθάει. Το είχα κάνει πριν πολλά χρόνια με την ψυχολόγο που είχα τότε γιατί ήμουν στη φάση που είσαι εσύ τώρα. Δηλαδή έλεγα ότι θέλω να βγω αλλά τελικά δεν έβγαινα ποτέ. Και κάναμε ένα πρόγραμμα για όλη τη μέρα. Μετά έπρεπε να γράψω δίπλα τι έκανα και τι όχι. Άλλες φορές τα κατάφερνα άλλες όχι.
    Είχαμε γράψει με κόκκινο και θαυμαστικά την βόλτα. Έπρεπε να βγω ΌΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΊΝΕΙ.
    Μέχρι που μου έγινε συνήθεια. Και όταν το συνήθισα άρχισα και δουλειά και δεν μαζευομουν πια :)
    Με πιάνει κατά καιρούς αλλά εσύ είσαι άλλη υπόθεση. Είχες απλά μια σχέση (ευτυχώς) και τίποτα άλλο. Οπότε αν έχεις θέληση θα βγεις από αυτό. Και θα βγεις πολύ γρήγορα.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Εγω εχω την απορια γιατί ανεχτηκες τόσο παραλογισμό δλδ το πρόβλημα εγώ το εντοπίζω εκει.Δε θα δεχτω ότι τα εκανες επειδή τον αγαπουσες γιατί ολα εχουν όρια....Οι περισσότεροι ζηλεύουν αλλα οχι σε τετοιο παρανοϊκό σημειο.Και μενα ο δικός μου ζήλευε στην αρχη αλλά πλέον ξέρει ότι δεν υπάρχει περίπτωση να κανω τπτ και μου εχει απόλυτη εμπιστοσύνη
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Σχεση 2 ετων και παραλληλη σχεση 6 μηνων
    By vicky.a in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 132
    Last Post: 14-10-2017, 21:28
  2. ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗΚΑ
    By zoltar in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 02-05-2013, 18:56
  3. gay σχέση ενώ είσαι σε straight σχέση
    By in_flames in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 23-12-2011, 23:23
  4. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 20:34
  5. Πρόβλημα σε σχέση ή προβληματική σχέση;;;
    By gay_m_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 12-06-2011, 20:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •