Πως να τον προσεγγισω??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    125

    Πως να τον προσεγγισω??

    Καλησπέρα σας, παραμονη Χριστούγεννων δούλευα στην εργασια μου νυχτερινή βαρδια... Να αναφερω οτι ειμαι νοσηλευτρια σε δημόσιο νοσοκομείο και σχετικα καινούρια στην δουλειά.. Είχαμε κανονίσει με την αλλη συναδελφο ενα μικρό τραπεζι τύπου ρεβεγιόν.. Καλέσαμε ομως και τον γιατρο τον μικρό που εφημερευε.. Μιλαγαμε ολο το βράδυ και οτι δείχνει ειναι καλο παιδί και έχουμε επικοινωνία να σημειωσω πως ειμαστε συνομιληκοι σχεδον(εγω 24 αυτος 25) .. Είμαι επιφυλακτικη γιατί ιδιαίτερα οι γιατροί ξέρουμε αν οχι ολοι η περισσότεροι οτι ειναι καλοπερασακηδες.. Πως να τον προσεγγισω?? Δεν τον ρώτησα για αιτημα στο φβ μιας και που φανηκε νωρις.. Θελω να με γνωρισει απο κοντά πρωτα.. Δεν είμαι επιπολαιη και τα ατομα που εχω στο fb μου ειναι ατομα οικεια που τους εχω γνωρισει καλα σε φιλικο και προσωπικο επιπεδο...εύχομαι να τα καταφέρω γιατί με την τελευταία μου σχέση εχω πληγωθει αρκετά και ακομα προσπαθω να το ξεπεράσω...

  2. #2
    Quote Originally Posted by Lizakirg View Post
    Καλησπέρα σας, παραμονη Χριστούγεννων δούλευα στην εργασια μου νυχτερινή βαρδια... Να αναφερω οτι ειμαι νοσηλευτρια σε δημόσιο νοσοκομείο και σχετικα καινούρια στην δουλειά.. Είχαμε κανονίσει με την αλλη συναδελφο ενα μικρό τραπεζι τύπου ρεβεγιόν.. Καλέσαμε ομως και τον γιατρο τον μικρό που εφημερευε.. Μιλαγαμε ολο το βράδυ και οτι δείχνει ειναι καλο παιδί και έχουμε επικοινωνία να σημειωσω πως ειμαστε συνομιληκοι σχεδον(εγω 24 αυτος 25) .. Είμαι επιφυλακτικη γιατί ιδιαίτερα οι γιατροί ξέρουμε αν οχι ολοι η περισσότεροι οτι ειναι καλοπερασακηδες.. Πως να τον προσεγγισω?? Δεν τον ρώτησα για αιτημα στο φβ μιας και που φανηκε νωρις.. Θελω να με γνωρισει απο κοντά πρωτα.. Δεν είμαι επιπολαιη και τα ατομα που εχω στο fb μου ειναι ατομα οικεια που τους εχω γνωρισει καλα σε φιλικο και προσωπικο επιπεδο...εύχομαι να τα καταφέρω γιατί με την τελευταία μου σχέση εχω πληγωθει αρκετά και ακομα προσπαθω να το ξεπεράσω...
    Πόσο καιρό τον γνωρίζεις και λες ότι είναι νωρίς για αιτημα στο φβ?
    Προσωπικα πιστεύω καλο είναι να τον γνωρισεις σιγά σιγά.μπορείς στη δουλειά κάποια μέρα να του πιάσεις συζητηση και σιγά σιγά να εξελιχθεί κάτι.
    Συγνώμη από ποτέ οι γιατροί θεωρούνται καλοπερασακηδες?δεν το ήξερα αυτό. Και κάτι άλλο ρεβεγιον μικρο που κανατε στο νοσοκομείο?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    125
    Δεν κάναμε ρεβεγιόν.. Αφού τακτοποιησαμε τις δουλειές μας και ειχαμε κανονίσει ενα δυο φαγητά με την συνάδελφο απ το σπίτι μας κατσαμε και φαγαμε στον χωρο που έχουμε για να τρωμε και να πίνουμε κατι με λίγα λόγια στο κουζινακι μας και ετσι καλεσαμε τον γιατρό .. Αν συνεβη κατι εκτακτο δεν θα γινοταν..είναι συνηθισμένο οι γιορτές να μεταφέρονται κατα κάποιον τροπο στον χωρο της εργασιας αν και εφόσον οι συνθηκες μας το επιτρεψουν.. Δεν ειναι κάτι κακό.. Οσον αφορά πόσο καιρό τον ξέρω τον γιατρο είναι πολυ λιγο γιατί είναι σχετικα καινούριος αυτό ήταν το 2ο βράδυ που μιλησαμε...και μπορώ να πω ότι ήταν πολύ καλα.. για να είμαι ειλικρινής δεν ονειρευομαι γιατρους ωστοσο στην δουλειά μου θεωρουμαι καλη και έχω αριστη επικοινωνία με όλους .. Εύχομαι να τον συναντήσω παλι συντομα..

  4. #4
    Quote Originally Posted by Lizakirg View Post
    Δεν κάναμε ρεβεγιόν.. Αφού τακτοποιησαμε τις δουλειές μας και ειχαμε κανονίσει ενα δυο φαγητά με την συνάδελφο απ το σπίτι μας κατσαμε και φαγαμε στον χωρο που έχουμε για να τρωμε και να πίνουμε κατι με λίγα λόγια στο κουζινακι μας και ετσι καλεσαμε τον γιατρό .. Αν συνεβη κατι εκτακτο δεν θα γινοταν..είναι συνηθισμένο οι γιορτές να μεταφέρονται κατα κάποιον τροπο στον χωρο της εργασιας αν και εφόσον οι συνθηκες μας το επιτρεψουν.. Δεν ειναι κάτι κακό.. Οσον αφορά πόσο καιρό τον ξέρω τον γιατρο είναι πολυ λιγο γιατί είναι σχετικα καινούριος αυτό ήταν το 2ο βράδυ που μιλησαμε...και μπορώ να πω ότι ήταν πολύ καλα.. για να είμαι ειλικρινής δεν ονειρευομαι γιατρους ωστοσο στην δουλειά μου θεωρουμαι καλη και έχω αριστη επικοινωνία με όλους .. Εύχομαι να τον συναντήσω παλι συντομα..
    Καταρχήν μπραβο που δεν είχατε κάτι εκτακτο γιατί όπως λένε γίνεται χαμός στα νοσοκομεία αυτές τις μέρες,που χρόνος για φλερτ.
    Πάντως είναι νωρίς ακόμη για να κάνεις κάποια κίνηση.ας το να κυλισει σιγά σιγά. Και τι θα πει δεν ονειρευεσαι γιατρους?είσαι ισαξια του.μην υποτιμας το εαυτο σου.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    125
    Σωσαμε εναν γερακο στο παρα πεντε απ την διασωληνωση!! Ήμουν και τυχερη γιατι ειχα ατομα διπλα μου αξία για εκεινο το βραδυ..!! Μπορει να ήταν μια συναδελφος που να μην ειχε την διάθεση για κατι τετοιο.. Μακάρι να γίνει και ας κυλισει σιγά σιγα..μου αρεσει που είμαστε και συνομιληκοι.. Ο άντρας στα 25 του μια χαρα είναι...αναζηταει εμπειριες ακομα.. Θα ηθελα μια σχεση βεβαια και όχι κάτι πολυ ελεύθερο.. Να το ζησουμε ομως όχι με βιασυνες!

  6. #6
    Quote Originally Posted by Lizakirg View Post
    Σωσαμε εναν γερακο στο παρα πεντε απ την διασωληνωση!! Ήμουν και τυχερη γιατι ειχα ατομα διπλα μου αξία για εκεινο το βραδυ..!! Μπορει να ήταν μια συναδελφος που να μην ειχε την διάθεση για κατι τετοιο.. Μακάρι να γίνει και ας κυλισει σιγά σιγα..μου αρεσει που είμαστε και συνομιληκοι.. Ο άντρας στα 25 του μια χαρα είναι...αναζηταει εμπειριες ακομα.. Θα ηθελα μια σχεση βεβαια και όχι κάτι πολυ ελεύθερο.. Να το ζησουμε ομως όχι με βιασυνες!
    Δεν μπορείς από ξέρεις τι ζητάει ένας άντρας στα 25.μπορεί να θέλει εμπειρίες όπως λες αλλά μπορεί να θέλει και σοβαρη σχέση. Η μπορει να έχει ηδη η μπορεί να μη θέλει και καθολου και πολλά πολλά άλλα σενάρια που δεν χρειάζεται να τα αναλύσεις στο μυαλό σου.συνεχισε την γνωριμία σιγά σιγά και βλεπεις.αν ενδιαφερετε θα δεις κάποιο σημαδι.αλήθεια όταν φαγατε και οι 3 που είπες τι ακριβως ειπατε?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Lizakirg View Post
    Καλησπέρα σας, παραμονη Χριστούγεννων δούλευα στην εργασια μου νυχτερινή βαρδια... Να αναφερω οτι ειμαι νοσηλευτρια σε δημόσιο νοσοκομείο και σχετικα καινούρια στην δουλειά.. Είχαμε κανονίσει με την αλλη συναδελφο ενα μικρό τραπεζι τύπου ρεβεγιόν.. Καλέσαμε ομως και τον γιατρο τον μικρό που εφημερευε.. Μιλαγαμε ολο το βράδυ και οτι δείχνει ειναι καλο παιδί και έχουμε επικοινωνία να σημειωσω πως ειμαστε συνομιληκοι σχεδον(εγω 24 αυτος 25) .. Είμαι επιφυλακτικη γιατί ιδιαίτερα οι γιατροί ξέρουμε αν οχι ολοι η περισσότεροι οτι ειναι καλοπερασακηδες.. Πως να τον προσεγγισω?? Δεν τον ρώτησα για αιτημα στο φβ μιας και που φανηκε νωρις.. Θελω να με γνωρισει απο κοντά πρωτα.. Δεν είμαι επιπολαιη και τα ατομα που εχω στο fb μου ειναι ατομα οικεια που τους εχω γνωρισει καλα σε φιλικο και προσωπικο επιπεδο...εύχομαι να τα καταφέρω γιατί με την τελευταία μου σχέση εχω πληγωθει αρκετά και ακομα προσπαθω να το ξεπεράσω...
    Είναι πολύ νωρίς και οι συνθήκες στα νοσοκομεία δεν ευνοούν αυτήν την εποχή. Είναι δυσκολάκι τώρα και εσύ δεν μπορείς να κάνεις πολλά εσύ απλώς θα είσαι αυτή που είσαι και αν θέλει εκείνος ας σε προσεγγίσει.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lizakirg View Post
    Καλησπέρα σας, παραμονη Χριστούγεννων δούλευα στην εργασια μου νυχτερινή βαρδια... Να αναφερω οτι ειμαι νοσηλευτρια σε δημόσιο νοσοκομείο και σχετικα καινούρια στην δουλειά.. Είχαμε κανονίσει με την αλλη συναδελφο ενα μικρό τραπεζι τύπου ρεβεγιόν.. Καλέσαμε ομως και τον γιατρο τον μικρό που εφημερευε.. Μιλαγαμε ολο το βράδυ και οτι δείχνει ειναι καλο παιδί και έχουμε επικοινωνία να σημειωσω πως ειμαστε συνομιληκοι σχεδον(εγω 24 αυτος 25) .. Είμαι επιφυλακτικη γιατί ιδιαίτερα οι γιατροί ξέρουμε αν οχι ολοι η περισσότεροι οτι ειναι καλοπερασακηδες.. Πως να τον προσεγγισω?? Δεν τον ρώτησα για αιτημα στο φβ μιας και που φανηκε νωρις.. Θελω να με γνωρισει απο κοντά πρωτα.. Δεν είμαι επιπολαιη και τα ατομα που εχω στο fb μου ειναι ατομα οικεια που τους εχω γνωρισει καλα σε φιλικο και προσωπικο επιπεδο...εύχομαι να τα καταφέρω γιατί με την τελευταία μου σχέση εχω πληγωθει αρκετά και ακομα προσπαθω να το ξεπεράσω...
    συγνωμη, εισασταν σε κοινο τραπεζι, μιλουσατε ολο το βραδυ και ειχατε καλη επικοινωνια οπως λες, και μας ρωτας αν ειναι νωρις να τον βαλεις στο φμ;;;;; δηλαδη το φμ ειναι για πιο κοντινες γνωριμιες απο το να μιλας με καποιον ολο το βραδυ;;;
    και μετα μας λες οτι θες να σε γνωρισει πρωτα απο κοντα; το βραδυ με το ρεβεγιον απο που σε γνωρισε; απο μακρια;;
    εχετε ΗΔΗ γνωριστει απο κοντα, αν δεν το προσεξες...
    το αν θα συνεχιστει η γνωριμια, εφοσον εσυ το θελεις, εξαρταται προφανως απο εκεινον. αν το θελησει ξερει καλα που θα σε βρει, και σιγουρα εχει την ανεση να πλησιασει εφοσον ηδη γνωριζεστε.
    αν δεν το κανει, σημαινει οτι δεν το θελει και οχι οτι δεν ευνοουν οι συνθηκες...
    και σορι, αλλα ειναι κακη φαση το να εισαι πληγωμενη απο μια απορριψη και να ελπιζεις οτι θα ρεφαρεις... σε μια νεα σχεση, μπαινουμε καθαροι και χαρουμενοι, οχι για να επουλωθουν οι πληγες...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    125
    Τα πάντα... Μέχρι κι για το χαλι των ριαλιτι της ελληνικής τηλεόρασης και για ταινίες μιλησαμε... Παντως ολο το βράδυ δεν εβγαλε κινητο...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Οχι δεν ειναι νωρίς,και εγώ εχω ελαχιστα άτομα στο φβ αλλα εχω κάνει εξαιρεσεις για ατομα που ενδιαφέρομαι να γνωρισω
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    125
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Οχι δεν ειναι νωρίς,και εγώ εχω ελαχιστα άτομα στο φβ αλλα εχω κάνει εξαιρεσεις για ατομα που ενδιαφέρομαι να γνωρισω
    εχεις δικιο!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    αν δεν ενδιαφερεται για σοσιαλ, κι οσο κι αν φαινεται περιεργο, ειναι πολλοι αυτοι που αδιαφορουν για φμ, δεν θα γινει τπτ με αυτο. εφοσον εχετε πραγματικη γνωριμια, το καλυτερο ειναι να προσπαθησεις να την συνεχισετε.
    το μπιρι μπιρι σε φμ ειναι για πριν την γνωριμια. μην κανεις βηματα πισω, αντι για μπροστα...
    δλδ, με το να μεταφερεις μια γνωριμια απο την πραγματικοτητα στο ιντερνετ, τι κερδιζεις;; αν ηθελες να ζητησεις κατι, ζητα το τηλεφωνο του, οχι το φμ..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    125
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αν δεν ενδιαφερεται για σοσιαλ, κι οσο κι αν φαινεται περιεργο, ειναι πολλοι αυτοι που αδιαφορουν για φμ, δεν θα γινει τπτ με αυτο. εφοσον εχετε πραγματικη γνωριμια, το καλυτερο ειναι να προσπαθησεις να την συνεχισετε.
    το μπιρι μπιρι σε φμ ειναι για πριν την γνωριμια. μην κανεις βηματα πισω, αντι για μπροστα...
    δλδ, με το να μεταφερεις μια γνωριμια απο την πραγματικοτητα στο ιντερνετ, τι κερδιζεις;; αν ηθελες να ζητησεις κατι, ζητα το τηλεφωνο του, οχι το φμ..
    Να ειμαι ειλικρινής και εγω δεν θέλω μια γνωριμια μεσω ίντερνετ και φβ και αδιαφορω γι αυτα... Θα ηθελα να το συνεχίσω πραγματικά..

Similar Threads

  1. Πως να τον προσεγγισω?
    By tenaki15 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 26-09-2019, 14:22
  2. Πως να προσεγγισω τον αδερφο μου?
    By Efthimia in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 2
    Last Post: 15-10-2018, 13:00
  3. πως να τον προσεγγισω
    By magdalene in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 88
    Last Post: 26-11-2016, 20:28
  4. δισταζω να την προσεγγισω
    By aris13 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 1
    Last Post: 04-01-2016, 15:25
  5. Replies: 16
    Last Post: 18-09-2007, 15:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •