ΤΙ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΗΣ? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 42
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    132
    Επειδή με έπιασε τωρα....κράζουμε την κοπέλα,αναρωτιέσαι peter τι σκέφτεται και στο πρώτο σου θρεντ στο φόρουμ ,μιλώντας για άλλο σου ανεκπλήρωτο έρωτα γράφεις:
    να κρατήσω φιλική επαφή για τα επόμενα ΧΡΌΝΙΑ μπας και βρω κάτι καλό στην πόλη μου;;;;;
    Δηλαδή εσύ πως κρατάς φιλικές καβατζες και οι άλλοι δεν μπορούν κ απορεις τι σκέφτεται κ γιατί τα κάνει αυτά;;;λύσε τα θέματα σου!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by maragel View Post
    Γιατί βρε sonia ντε και καλά να έχει στο μυαλό της σ@@@@ ;αποκλείεις το γεγονός να τον απορρίπτει ευγενικά και αυτός να μην καταλαβαίνει και να εκλαμβάνει απλές κινήσεις ως ενδιαφέρον από την μεριά της....;
    Ξαναδιάβασε προσεχτικά την ιστορία....ο τύπος οριακά είναι stalker...συγνώμη φίλε μου αλλά δεν έχει δείξει οποιοδήποτε ερωτικό ενδιαφέρον προς εσένα ....το να χαιρετάς κάποιον πρώτη και να ανοίγεις κουβέντα εφόσον είστε σε κοινο εργασιακό χώρο δεν είναι ερωτικό καλεσμα...κ εσύ επιμένεις και την πιέζεις....και μάλιστα άφησαμε ασχολίαστο το γεγονός ότι πήγες να την φιλήσεις με το ζόρι,που για να λέμε την αλήθεια είναι παρενόχληση κ τιμωρείται....όσο μπορώ να καταλάβω
    Το λάθος της,που βλέπω εγώ, είναι που σου μιλάει ακόμα....βέβαια δουλεύετε μαζί και σε κλειστή κοινωνία οπότε φαντάζομαι πρέπει να κρατάει κάποιους τύπους... σου έχει πει ξεκάθαρα:δεν σε βλέπει ερωτικά!!!!έχεις κάνει τόσες προσπάθειες κ τίποτα...
    Δεξου το κ πήγαινε παρακατω
    Σκατά στο κεφάλι της έχει διότι ακριβώς αν ήμουν μία κοπέλα και είχα κάνει σαφές σε κάποιον ότι δεν ενδιαφέρομαι κι αυτός συνέχιζε να γουστάρει, θα τον απομάκρυνα. Το κυριότερο, αν και κακώς, πες ότι κάναμε παρέα ακόμα. Αλλά αν μετά πήγαινε να με φιλήσει με το ζόρι, στην καλύτερη θα του έκοβα την καλημέρα, στην χειρότερη μάλλον θα του έσκαγα κανένα μπουκέτο στη μούρη. Αν υποθέσουμε ότι αποφάσιζα πως ήταν μια ατυχής στιγμή και πρέπει να την αφήσουμε πίσω επειδή δουλεύουμε και μαζί, θα ήμουν πάρα μα πάρα πολύ επιφυλακτική και προσεκτική με τον τύπο. Ακόμα κι αν αυτός είναι ούφο και τα ερμηνεύει όλα λάθος, η κοπέλα δεν είναι ούφο να μην καταλαβαίνει ότι εκείνος ακόμα γουστάρει. Αν λοιπόν μετά από όλα αυτά του δίνει έστω κι ένα απειροελάχιστο περιθώριο για επιπλέον παρερμηνείες και συζητήσεις κτλ, σκατά έχει στο κεφάλι της.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by maragel View Post
    Παιδιά....δεν έχω καταλαβει ποια ψιχουλα του πετάει ,πως καταλάβαμε ότι τον έχει καβατζα, ποιες δικαιολογίες του λέει κτλ...
    Έχετε κάνει το παιδί θύμα και την γυναίκα εξ όλης που δεν "αξίζει"....
    Εγώ βλέπω έναν τύπο να παρενοχλεί συστηματικά εδώ και μήνες μια γυναίκα που δουλεύουν κ μαζί, την γυναίκα να έχει μην έχει δώσει κανένα δικαιωμα (δεν έχει κάνει κάτι μαζί του ) να έχει ξεκαθαρίσει την θέση της :σε συμπαθω ,θέλω να σου μιλάω αλλά δεν σε βλέπω ερωτικά και ο θεματοθετης να κρατιέται από την οποιαδήποτε φυσιολογική κίνηση που κάνει αυτή (όπως το να του μιλάει!!!! - γιατί είναι γνωστό ότι ανοίγουμε κουβέντα μόνο σε όποιους γουστάρουμε) για να τραβάει το κόλλημα του.... τουλάχιστον με όσα μας έχει πει....
    Αν του έλεγε : ξεκόλλα φίλε μου δεν γουστάρω θα λέγαμε ότι είναι σκύλα,ποια νομίζει ότι είναι κτλ....έχει καταλάβει ότι ο τύπος έχει τα θέματα του ,δουλεύουν κ μαζί κ προσπαθεί να το σωσει, να κρατήσει ισορροπίες ....αστην ήσυχη και πήγαινε παρακατω
    Εγώ καθόλου δεν θα έλεγα την κοπέλα σκύλα. Βασικά αν ο άλλος δεν καταλαβαίνει ή κάνει ότι δεν καταλαβαίνει, θα του τα ξεκαθάριζα ακόμα μία φορά και θα περιοριζόμουν στα εντελώς τυπικά στη δουλειά. Ούτε κουβεντούλες ούτε τίποτα. Ούτε σκύλα σε κάνει το να είσαι ξεκάθαρος, ούτε υπάρχει λόγος επειδή είσαι συνάδελφος με κάποιον να του το παίζεις και φιλαράκι κι ότι δεν τρέχει τίποτα.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Εγώ καθόλου δεν θα έλεγα την κοπέλα σκύλα. Βασικά αν ο άλλος δεν καταλαβαίνει ή κάνει ότι δεν καταλαβαίνει, θα του τα ξεκαθάριζα ακόμα μία φορά και θα περιοριζόμουν στα εντελώς τυπικά στη δουλειά. Ούτε κουβεντούλες ούτε τίποτα. Ούτε σκύλα σε κάνει το να είσαι ξεκάθαρος, ούτε υπάρχει λόγος επειδή είσαι συνάδελφος με κάποιον να του το παίζεις και φιλαράκι κι ότι δεν τρέχει τίποτα.
    Πουθενά δεν λέει ότι η κοπέλα κάνει κάτι παραπάνω...μετά από δύο μήνες,λέει , τον χαιρέτησε...και ο peter κατάλαβε ότι ήθελε να ανοίξει κουβέντα....μιλάμε για μια κοπέλα καινούργια στην πόλη σε έναν χώρο εργασίας...ούτε τηλ τον πήρε ,ούτε μνμ ούτε τίποτα προσωπικό...μετά από 2 ΜΗΝΕΣ ΤΟΝ ΧΑΙΡΈΤΗΣΕ....ούτε φιλαράκι το έπαιξε ούτε τίποτα.... τουλάχιστον με αυτά που μας έχει πει...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by peter View Post
    το τελευταιο διαστημα παλι βλεπω προθεση απο μερια της να με προσεγγισει. Να χαιρετησει πρωτη κ να ανοιξει κουβεντα πρωτη.
    Δεν είμαστε εκεί να ξέρουμε ακριβώς, αλλά άλλο το "Γειά" "Γειά" κι άλλο το "Γεια σου πως είσαι τι κάνεις; Πως τα περνάς με την καραντίνα; Τι κάνει ο φίλος σου ο τάδε, τον χάσαμε ή πως είναι σκύλος σου που μου έλεγες ότι έχει κόψιμο" ξέρω κι εγώ.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Δεν είμαστε εκεί να ξέρουμε ακριβώς, αλλά άλλο το "Γειά" "Γειά" κι άλλο το "Γεια σου πως είσαι τι κάνεις; Πως τα περνάς με την καραντίνα; Τι κάνει ο φίλος σου ο τάδε, τον χάσαμε ή πως είναι σκύλος σου που μου έλεγες ότι έχει κόψιμο" ξέρω κι εγώ.
    Καθόλου δεν γνωρίζουμε το πλαίσιο της κουβέντας, μπορεί να είναι γεια τι κάνεις ,μπορεί να είναι μέσα σε μια παρέα ,μπορεί να άνοιξε κουβέντα ,μπορεί να ήταν ευγενική...δεν βλέπω κάτι μεμπτό σε αυτό...μπορεί να θεωρήσε ότι έχουν περάσει 2 ΜΗΝΕΣ και ότι στην τελική δεν έχει γίνει κάτι πρακτικό με τον peter....μπορεί να νιώθει άσχημα που τον απέρριψε και να είναι ευγενική....δεν το βλέπω αυτό ως λόγο να παίρνει θάρρος ο άλλος ,ούτε να κάνει κάτι μεμπτό ξαναλέω ώστε να θεωρήσω ότι έχει σ@@@@ στο κεφάλι....ποιο πολύ βλέπω ο άλλος να έχει το προβλημα

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Δεν είμαστε εκεί να ξέρουμε ακριβώς, αλλά άλλο το "Γειά" "Γειά" κι άλλο το "Γεια σου πως είσαι τι κάνεις; Πως τα περνάς με την καραντίνα; Τι κάνει ο φίλος σου ο τάδε, τον χάσαμε ή πως είναι σκύλος σου που μου έλεγες ότι έχει κόψιμο" ξέρω κι εγώ.
    Στην τελική δεν κόβουμε και την καλημέρα σε κάποιον που μας την έπεσε....σε έναν χώρο εργασίας προσπαθούμε να κρατάμε ισορροπίες...που να ήξερε η κοπέλα ότι ο άλλος στο μυαλό του το φτιάχνει....και δεν ξέρω αν μας τα λέει και όλα ο peter....σκέφτομαι πολλά ενδεχόμενα πχ μια κοπέλα καινούργια στην πόλη δεν θέλει να εκτεθεί και να μιλάνε για εκείνη...αυτό κολλάει με το γεγονός ότι δεν προχωράει εύκολα με κάποιον...διαισθάνομαι κουτσομπολιό

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    To σίγουρο είναι πως δεν θέλει να είστε μαζί και θεωρώ πως από την στιγμή που δεν το σέβεσαι γιατί δεν το σέβεσαι από την στιγμή που σου λέει ένα γεια και αυτομάτως εσύ σκέφτεσαι τι έχει στο μυαλό της, είσαι γενικά λάθος. Απλώς αποδέξου το, τι να κάνουμε δεν έχουμε γεννηθεί όλοι για όλους. Σε χαλάει που σου είπε γεια, αστην να σου λέει εσύ μην της λες τίποτα και δεν θα σου ξαναπει γεια ή πες της και εσύ ένα απλό γεια και τελείωσε. Είναι τόσο απλό!

  9. #24
    Πρεπει να ξεκαθαρισω καποια πραγματα λοιπον...
    Ο ορος "stalker" που διαβασα πιο πανω ειναι εντελως αντιθετος απ αυτο που κανω νομιζω.
    Εγω ημουν που ζητησα διακοπη επικοινωνιας περα των τυπικων (κ μαλιστα για 2η φορα!!!) , εχω μετακινηθει με προσωπικες ενεργειες σε αλλο ποστο στη δουλεια για να χω λιγοτερες επαφες μαζι της, εχω αραιωσει απο κοινες παρεες, αποφευγω να πηγαινω σε μερη που πηγαινει, κ ολα αυτα για να ξεκολλησω κ να προχωρησουμε κ οι δυο μπροστα! Δεν εχω προκαλεσει με πραξη η κουβεντα μπροστα της, ειμαι διακριτικος, να τελειωνω τη δουλεια μου κ να φευγω ησυχα κ ωραια θελω. Δεν ειμαι εχθρικος μαζι της τα λιγα λεπτα που την βλεπω καθε μερα, αλλα ουτε κ φιλικος. Τι αλλο να κανω δηλαδη???
    Οσο για την κουβεντα, εκτος τον απλο χαιρετισμο θα ρωτησει κ του στυλ "τι κανεις, τι κανει ο ταδε φιλος μας, πως τα πας με την ταδε ασχολια σου κτλ" .
    Αμα την ενοχλησε ο τροπος μου, κ με θεωρει επικυνδινο κτλ γιατι το κανει αυτο?
    Last edited by peter; 30-12-2020 at 17:37.

  10. #25
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Δεν είμαστε εκεί να ξέρουμε ακριβώς, αλλά άλλο το "Γειά" "Γειά" κι άλλο το "Γεια σου πως είσαι τι κάνεις; Πως τα περνάς με την καραντίνα; Τι κάνει ο φίλος σου ο τάδε, τον χάσαμε ή πως είναι σκύλος σου που μου έλεγες ότι έχει κόψιμο" ξέρω κι εγώ.
    Ακριβως αυτο συμβαινει...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by maragel View Post
    Ξαναδιάβασε προσεχτικά την ιστορία....ο τύπος οριακά είναι stalker...συγνώμη φίλε μου αλλά δεν έχει δείξει οποιοδήποτε ερωτικό ενδιαφέρον προς εσένα ....το να χαιρετάς κάποιον πρώτη και να ανοίγεις κουβέντα εφόσον είστε σε κοινο εργασιακό χώρο δεν είναι ερωτικό καλεσμα...κ εσύ επιμένεις και την πιέζεις....και μάλιστα άφησαμε ασχολίαστο το γεγονός ότι πήγες να την φιλήσεις με το ζόρι,που για να λέμε την αλήθεια είναι παρενόχληση κ τιμωρείται....όσο μπορώ να καταλάβω
    Το λάθος της,που βλέπω εγώ, είναι που σου μιλάει ακόμα....βέβαια δουλεύετε μαζί και σε κλειστή κοινωνία οπότε φαντάζομαι πρέπει να κρατάει κάποιους τύπους... σου έχει πει ξεκάθαρα:δεν σε βλέπει ερωτικά!!!!έχεις κάνει τόσες προσπάθειες κ τίποτα...
    Δεξου το κ πήγαινε παρακατω
    Αν συνεβησα τετοια πραματα , οπως γραφεις , φυσικα ειναι ευθυνη του αντρα .......βλεπουμε αυτα που θελουμε να δουμε .....μου θυμισες το τελος της ' 6ης αισθησης ' με τον Μπρους Γουιλις , που λεει ο πιτσιρικας ,' i see dead people , they don't know theyre dead , they see what they want to see ' .......................

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Πρεπει να ξεκαθαρισω καποια πραγματα λοιπον...
    Ο ορος "stalker" που διαβασα πιο πανω ειναι εντελως αντιθετος απ αυτο που κανω νομιζω.
    Εγω ημουν που ζητησα διακοπη επικοινωνιας περα των τυπικων, εχω μετακινηθει με προσωπικες ενεργειες σε αλλο ποστο στη δουλεια για να χω λιγοτερες επαφες μαζι της, εχω αραιωσει απο κοινες παρεες, αποφευγω να πηγαινω σε μερη που πηγαινει, κ ολα αυτα για να ξεκολλησω κ να προχωρησουμε κ οι δυο μπροστα! Δεν εχω προκαλεσει με πραξη η κουβεντα μπροστα της, ειμαι διακριτικος, να τελειωνω τη δουλεια μου κ να φευγω ησυχα κ ωραια θελω. Δεν ειμαι εχθρικος μαζι της τα λιγα λεπτα που την βλεπω καθε μερα, αλλα ουτε κ φιλικος. Τι αλλο να κανω δηλαδη???
    Οσο για την κουβεντα, εκτος τον απλο χαιρετισμο θα ρωτησει κ του στυλ "τι κανεις, τι κανει ο ταδε φιλος μας, πως τα πας με την ταδε ασχολια σου κτλ" .
    Αμα την ενοχλησε ο τροπος μου, κ με θεωρει επικυνδινο κτλ γιατι το κανει αυτο?
    Άμα ρώτησε τι κάνει ο φίλος σου ένα πράγμα σημαίνει: σε θέλει....ψάχνεται παιδί μου....
    Μα τι λένε τελοσπαντων.....αφού δεν ασχολείσαι τι θες τώρα;

  13. #28
    Quote Originally Posted by maragel View Post
    Άμα ρώτησε τι κάνει ο φίλος σου ένα πράγμα σημαίνει: σε θέλει....ψάχνεται παιδί μου....
    Μα τι λένε τελοσπαντων.....αφού δεν ασχολείσαι τι θες τώρα;
    Οκ αστον τον φιλο. Προσωπικες ερωτησεις γιατι να ρωτησει αμα την ενοχλησε τοσο πολυ η συμπεριφορα μου? Προς τι το τοσο ενδιαφερον?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Φυσικά και δεν σημαίνει ότι αν ανοίγει κουβέντα τον θέλει και ψάχνεται, ούτε ότι θέλει να τoν έχει καβάτζα ή ξέρω κι εγώ τι.
    Αλλά δεν θεωρώ ότι το κάνει κι απο ευγένεια ή επειδή είναι μικρό το μέρος και δεν θέλει κουτσομπολιά.
    Το κάνει γιατί θέλει να κολακεύεται που ο άλλος ακόμα γουστάρει Ή το βλέπει ότι και καλά μπορούν να κάνουν παρέα σαν να μην τρέχει τίποτα, ενώ το ξέρει ότι κάτι τρέχει. Και στις δύο περιπτώσεις είναι εντελώς λάθος προσέγγιση.

  15. #30
    Quote Originally Posted by maragel View Post
    Πουθενά δεν λέει ότι η κοπέλα κάνει κάτι παραπάνω...μετά από δύο μήνες,λέει , τον χαιρέτησε...και ο peter κατάλαβε ότι ήθελε να ανοίξει κουβέντα....μιλάμε για μια κοπέλα καινούργια στην πόλη σε έναν χώρο εργασίας...ούτε τηλ τον πήρε ,ούτε μνμ ούτε τίποτα προσωπικό...μετά από 2 ΜΗΝΕΣ ΤΟΝ ΧΑΙΡΈΤΗΣΕ....ούτε φιλαράκι το έπαιξε ούτε τίποτα.... τουλάχιστον με αυτά που μας έχει πει...
    Προφανως δεν τα χεις διαβασει ολα. Δεν με χαιρετησε μετα απο 2 μηνες! Κουβεντα εψαχνε να μου παρει μετα απο 2 βδομαδες!!!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Άδειο μυαλο εχει τύχει σε κανεναν?
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 26-11-2018, 02:09
  2. Nομίζω πως έχω HIV και έχει αρρωστήσει το μυαλό μου...
    By Iwantogetfree in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 35
    Last Post: 01-07-2017, 15:48
  3. ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΥΠΕΡΘΥΡΕΟΕΙΔΙΣΜΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΓΧΟΣ ΠΟΛΥ?
    By anxious4ever in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 7
    Last Post: 28-02-2015, 03:30
  4. Replies: 10
    Last Post: 12-02-2010, 13:42
  5. ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΦΟΝΙΑ-ΠΑΝΙΚΟ-ΑΓΟΡΑΦΟΒΙΑ
    By melene in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 1
    Last Post: 22-12-2009, 22:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •