ΤΙ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΗΣ? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 42 of 42
  1. #31
    Meditation
    Guest
    Έστω ότι υπάρχουν θύτες και θύματα σε αυτή την υπόθεση...

    Έστω ότι η κοπέλα δεν φταίει και ότι Πήτερ την πιέσε να τη φιλήσει και τη παρενοχλεί..

    Το μόνο σίγουρο είναι ότι η κοπέλα ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ. Δεν έχει παιχτεί τίποτα ερωτικό. Δεν υπάρχει τίποτα μεμπτό στη συμπεριφορά της ότι τον θέλει ή ότι υπάρχει ελπίδα κάνουν κάτι ή να είναι μαζί στο μέλλον

    Είτε του πιάνει τη κουβέντα επειδή θέλει να επιβεβαιωθεί ο εγωισμός της, είτε από ευγένεια....ειτε επειδή τον θέλει για φιλαρακο και όχι για γκόμενο...το μόνο σίγουρο συμπέρασμα που όλοι μπορούμε να βγάλουμε είναι ότι δεν τον θέλει και δεν αξίζει να ασχολείται μαζί της.

    Ας το αφήσουμε εκεί και ας μείνουμε στην ουσία

  2. #32
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Φυσικά και δεν σημαίνει ότι αν ανοίγει κουβέντα τον θέλει και ψάχνεται, ούτε ότι θέλει να τoν έχει καβάτζα ή ξέρω κι εγώ τι.
    Αλλά δεν θεωρώ ότι το κάνει κι απο ευγένεια ή επειδή είναι μικρό το μέρος και δεν θέλει κουτσομπολιά.
    Το κάνει γιατί θέλει να κολακεύεται που ο άλλος ακόμα γουστάρει Ή το βλέπει ότι και καλά μπορούν να κάνουν παρέα σαν να μην τρέχει τίποτα, ενώ το ξέρει ότι κάτι τρέχει. Και στις δύο περιπτώσεις είναι εντελώς λάθος προσέγγιση.
    Καβατζα συμφωνώ και εγώ ότι δεν τον θέλει με τίποτα.

    Πιο πιθανό σενάριο όπως τα περιγράφει ο Πήτερ μήνες τώρα....ειναι να του μιλάει είτε επειδή νιώθει μοναξιά και θέλει έναν φιλαράκο που θα τον βλέπει σαν κολλητή της..... είτε επειδή θέλει να τονώνει τον εγωισμό της.

  3. #33
    Ειναι μοτιβο επαναλαμβανομενο ειναι το θεμα. Με απορριπτει, το αποδεχομαι, απομακρυνομαι κ παντα ΕΚΕΙΝΗ με ξαναπλησιαζει μετα. Τρεις φορες εχει γινει. (Δυο συν μια που ταν φαση θελω να το σκεφτω).
    Αν την πιασω κ της πω σε εντονο υφος να με παρατησει στην ησυχια μου θα φταιω?? Σεβαστηκα τα θελω της, ας σεβαστει κ τα δικα μου. Αν θελει να παιξει ας το κανει αλλου

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Αφού χαλιέσαι, μπορείς να της πεις ευθέως ότι δεν θες πολλά πολλά μαζί της, χωρίς τσακωμούς και πολλές εξηγήσεις. Απλά να είσαι ξεκάθαρος, χωρίς αναλύσεις.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Ειναι μοτιβο επαναλαμβανομενο ειναι το θεμα. Με απορριπτει, το αποδεχομαι, απομακρυνομαι κ παντα ΕΚΕΙΝΗ με ξαναπλησιαζει μετα. Τρεις φορες εχει γινει. (Δυο συν μια που ταν φαση θελω να το σκεφτω).
    Αν την πιασω κ της πω σε εντονο υφος να με παρατησει στην ησυχια μου θα φταιω?? Σεβαστηκα τα θελω της, ας σεβαστει κ τα δικα μου. Αν θελει να παιξει ας το κανει αλλου
    Μην της μιλάς είναι τόσο απλό. Μία δυο τρεις δεν θα σε ενοχλήσει ξανά!

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Οκ αστον τον φιλο. Προσωπικες ερωτησεις γιατι να ρωτησει αμα την ενοχλησε τοσο πολυ η συμπεριφορα μου? Προς τι το τοσο ενδιαφερον?
    Τι σε νοιάζει;;ας κάνει ότι θέλει,ερωτικά πάντως δεν σε θελει

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Έστω ότι υπάρχουν θύτες και θύματα σε αυτή την υπόθεση...

    Έστω ότι η κοπέλα δεν φταίει και ότι Πήτερ την πιέσε να τη φιλήσει και τη παρενοχλεί..

    Το μόνο σίγουρο είναι ότι η κοπέλα ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ. Δεν έχει παιχτεί τίποτα ερωτικό. Δεν υπάρχει τίποτα μεμπτό στη συμπεριφορά της ότι τον θέλει ή ότι υπάρχει ελπίδα κάνουν κάτι ή να είναι μαζί στο μέλλον

    Είτε του πιάνει τη κουβέντα επειδή θέλει να επιβεβαιωθεί ο εγωισμός της, είτε από ευγένεια....ειτε επειδή τον θέλει για φιλαρακο και όχι για γκόμενο...το μόνο σίγουρο συμπέρασμα που όλοι μπορούμε να βγάλουμε είναι ότι δεν τον θέλει και δεν αξίζει να ασχολείται μαζί της.

    Ας το αφήσουμε εκεί και ας μείνουμε στην ουσία
    Συμφωνώ απόλυτα

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Ειναι μοτιβο επαναλαμβανομενο ειναι το θεμα. Με απορριπτει, το αποδεχομαι, απομακρυνομαι κ παντα ΕΚΕΙΝΗ με ξαναπλησιαζει μετα. Τρεις φορες εχει γινει. (Δυο συν μια που ταν φαση θελω να το σκεφτω).
    Αν την πιασω κ της πω σε εντονο υφος να με παρατησει στην ησυχια μου θα φταιω?? Σεβαστηκα τα θελω της, ας σεβαστει κ τα δικα μου. Αν θελει να παιξει ας το κανει αλλου
    Φίλε μου σου υπενθυμίζω γιατί το πέρασες στο ντουκου το πρώτο σου ποστ που σκεφτόμουν να κάνεις ακριβώς το ίδιο, που νομίζεις ότι κάνει αυτή (γιατί δεν είμαι ακόμα σίγουρη-εστω ότι το κάνει) σε μια άλλη κοπέλα....να κρατάς φιλικές επαφές γιατί ψιλογουσταρες αλλά ήταν σε άλλη πόλη και άμα βρεις άλλην στην πόλη σου καλώς ,αλλιώς να έχεις την καβατζα σου....δεν καταλαβαίνω γιατί της θυμωνεις για κάτι που θα έκανες κ εσυ

  9. #39
    Quote Originally Posted by maragel View Post
    Φίλε μου σου υπενθυμίζω γιατί το πέρασες στο ντουκου το πρώτο σου ποστ που σκεφτόμουν να κάνεις ακριβώς το ίδιο, που νομίζεις ότι κάνει αυτή (γιατί δεν είμαι ακόμα σίγουρη-εστω ότι το κάνει) σε μια άλλη κοπέλα....να κρατάς φιλικές επαφές γιατί ψιλογουσταρες αλλά ήταν σε άλλη πόλη και άμα βρεις άλλην στην πόλη σου καλώς ,αλλιώς να έχεις την καβατζα σου....δεν καταλαβαίνω γιατί της θυμωνεις για κάτι που θα έκανες κ εσυ
    Τελειως αλλες περιπτωσεις. Αυτην που λες την γνωρισα μονο για 3 μηνες κ δε θα την ξαναβλεπα για καιρο λογω αποστασης. ΜΑΖΙ το συμφωνισαμε τελικα οτι ας μιλαμε κ δε ξερεις σε 5,6,10 χρονια! ΤΟ ΔΕΧΤΗΚΑ κ το ΔΕΧΤΗΚΕ να πηγαινει ετσι... Κ οντως μιλαμε μια φορα το 2μηνο περιπου στο φιλικο χωρις να υπονομευεται τιποτα...

    Την τωρινη θα την βλεπω καθε μερα για τα επομενα 4 χρονια κ εχουν προηγηθει ολα τα παραπανω! Δεν καναμε καποια παρομοια συμφωνια οτι το παμε φλου κ οτι γινει..!

  10. #40
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Ειναι μοτιβο επαναλαμβανομενο ειναι το θεμα. Με απορριπτει, το αποδεχομαι, απομακρυνομαι κ παντα ΕΚΕΙΝΗ με ξαναπλησιαζει μετα. Τρεις φορες εχει γινει. (Δυο συν μια που ταν φαση θελω να το σκεφτω).
    Αν την πιασω κ της πω σε εντονο υφος να με παρατησει στην ησυχια μου θα φταιω?? Σεβαστηκα τα θελω της, ας σεβαστει κ τα δικα μου. Αν θελει να παιξει ας το κανει αλλου
    Έχεις το δικαίωμα να της το πεις φυσικά.

    Πες της ότι τα αισθήματα σου είναι ερωτικά για αυτή και το ξέρει.. ενώ εκείνη δεν έχει τέτοιου είδους αισθήματα για σένα. Για αυτό θες να σε αφήσει στην ησυχια σου. Ότι δεν μπορείτε να είστε φίλοι ότι σε ενοχλεί με το να σου πιανει κουβεντούλα. Και ότι καλύτερα να συνεχίσει τη ζωή της. Αν σου το γυρίσει ότι δήθεν της αρέσεις και τέτοια παραμύθια......Πες της τότε έλα να δοκιμάσουμε να είμαστε μαζί. Βαρέθηκα να είμαι στην αναμονή θέλω να κάνω τη ζωή μου.και εσύ κάνε τη δική σου. Αν σου πει ότι δεν μπορείτε να είστε μαζί παρόλο που σε θέλει γιατί έχει ψυχολογικά και δεν μπορεί να ερωτευτεί τοτε πες της ότι υπάρχουν ωραιοτατοι ψυχολόγοι να πάει...να το λύσει...να κάτσει μόνη της να το σκεφτεί και εάν ποτέ είναι έτοιμη και αλλάξει γνώμη ......μπορεί να σε βρει ξανά (αν δεν έχεις προχωρήσει τη ζωή σου μέχρι τότε)

    Και θα την βάλεις τη τύπισσα στη θέση της. Μη τρώτε παραμύθια. Το σίγουρο είναι πως μπορεί να μη σε θέλει αλλα εάν της τα πεις έτσι , θα ανέβει η αξία σου ως άντρας στα μάτια της. Αλλά εσύ δεν θα το κάνεις για αυτο. Αλλά για να ξεμπερδεύεις με αυτή και να μπορέσεις να πας παρακάτω

    Καθαρά και ξάστερα. Της το ξεκόβεις, σε αφήνει στην ησυχια σου. Ακόμα και αν σε ήθελε(που δεν σε θέλει) αρκετά περιμένες για αυτήν. Δεν θα χαλάσεις τη ψυχική υγεία σου για να έχει αυτή να παίζει.

    Άμα δεν θες να ανεβάσεις τόσο τους τόνους .. απλά οπως είπαν την αγνοείς ή της απαντάς εντελώς τυπικά και λιγομιλητα. Αλλά μη πέσεις στη παγίδα πάλι να σκέφτεσαι αν σε γουστάρει ή όχι. Η απάντηση κατά 90% στην ερώτηση είναι ΟΧΙ. μη βασανιζεσαι
    Last edited by Meditation; 30-12-2020 at 20:48.

  11. #41
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Τελειως αλλες περιπτωσεις. Αυτην που λες την γνωρισα μονο για 3 μηνες κ δε θα την ξαναβλεπα για καιρο λογω αποστασης. ΜΑΖΙ το συμφωνισαμε τελικα οτι ας μιλαμε κ δε ξερεις σε 5,6,10 χρονια! ΤΟ ΔΕΧΤΗΚΑ κ το ΔΕΧΤΗΚΕ να πηγαινει ετσι... Κ οντως μιλαμε μια φορα το 2μηνο περιπου στο φιλικο χωρις να υπονομευεται τιποτα...

    Την τωρινη θα την βλεπω καθε μερα για τα επομενα 4 χρονια κ εχουν προηγηθει ολα τα παραπανω! Δεν καναμε καποια παρομοια συμφωνια οτι το παμε φλου κ οτι γινει..!
    καταλαβαίνω απολυτα το κόλλημα σου αλλα ουσιαστικά δεν είχατε ποτέ τίποτα. Ίσως να μην είναι τόσο τραγικό όσο νομίζεις. Το να τη ξεχάσεις.

    Όταν θα βρεις μια γυναίκα να σου αρέσει και να είσαι μαζί της, να κάνετε πράγματα, να βγαίνετε, να τσακώνεστε, να κάνετε σεξ κτλ κτλ θα δεις ότι η συγκεκριμένη δεν έχει τίποτα να σου προσφέρει και ότι μπορείς να περάσεις καλύτερα με άλλες πιο πρόθυμες να μπουν στη ζωή σου. Απλά κοψτο μαχαίρι φίλε. Τώρα. Αφού είναι και στη δουλειά σου μη το καθυστερήσεις. Μετά θα είναι πιο δύσκολο

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Εαν θες να είσαι η καβάντζα κάποιας, δώστης και άλλη ευκαιρία, μέχρι να τονώσει τον εγωισμό της πάλι και μετά να φύγει.
    Πιστεύω σου αξίζουν καλύτερα.
    Με την κοινή λογική, αμα ενδιαφερόταν έστω και λίγο δεν θα σου ελεε ότι δεν της βγαίνει κάτι ερωτικό.
    Βέβαια μπορεί να σε προσεγγίζει φιλικά.
    Μπορείς να της πεις. ααα ωραια η φίλη σου που έχετε κοινη φώτο στο fb. Θα μου την γνωρίσεις;

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Άδειο μυαλο εχει τύχει σε κανεναν?
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 26-11-2018, 02:09
  2. Nομίζω πως έχω HIV και έχει αρρωστήσει το μυαλό μου...
    By Iwantogetfree in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 35
    Last Post: 01-07-2017, 15:48
  3. ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΥΠΕΡΘΥΡΕΟΕΙΔΙΣΜΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΓΧΟΣ ΠΟΛΥ?
    By anxious4ever in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 7
    Last Post: 28-02-2015, 03:30
  4. Replies: 10
    Last Post: 12-02-2010, 13:42
  5. ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΦΟΝΙΑ-ΠΑΝΙΚΟ-ΑΓΟΡΑΦΟΒΙΑ
    By melene in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 1
    Last Post: 22-12-2009, 22:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •