θα ξαναγινουν τα πραγματα οπως ηταν;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1

    θα ξαναγινουν τα πραγματα οπως ηταν;

    λοιπον καλησπερα, βασικα μιλαγαμε εδω κ καποιον καιρο μ ενα κοριτσι μεσω ιντερνετ, ειχαμε πει σχεδον τα παντα ο ενας για τον αλλον απο προσωπικα ξερω γω, ανοιγαμε την ψυχη μας ο ενας στον αλλον, υποστηριζαμε ο ενας τον αλλον οποτε το ειχαμε αναγκη, μιλαγαμε καθε μερα πολλες ωρες τη μερα μεχρι που σε καποια φαση, κ ενω εμενα απ την αρχη με πειραζαν τα αστειακια της, τα επαιρνα πιο προσωπικα απ ο,τι επρεπε, σε καποιο σημειο σταματησα να τα παιρνω τοσο βαρια αλλα μια μερα δεν ενιωθα καλα κ ενιωσα οτι ειχα καπου να πατησω κ ξεσπασα εντελως λανθασμενα πανω της. εν τελει ζητησα συγγνωμη αλλα χωρις να το σκεφτω κ πολυ κ ωριμα επισης, συνεχισαμε κανονικα για καμια βδομαδα ακομα μεχρι που εκανα παλι το ιδιο λαθος... αυτη τη φορα μιλαγαμε για ολη την υπολοιπη μερα αλλα αργα η γρηγορα αρχισε να με κανει μπλοκ απο παντου κ να φευγει απο οσα γκρουπ ημασταν μαζι εντελως δικαιολογημενα.. εγω απο τοτε πηγα στη θεραπευτρια μου κ κατεληξα οτι αυτο προερχεται απο το αγχος μου, κ οτι εκεινη τη στιγμη που νιωθω ενταση καλο ειναι να κανω ενα διαλειμμα εν ολιγοις η εν πολλοις, ζητησα συγγνωμη πριν με κανει μπλοκ απο παντου εγραψα ενα κατεβατο, διαβασε τουλαχιστον ενα μερος του αλλα ακομα μου κραταει κακια, εγω εντωμεταξυ να ανησυχω τερμα για το αν ειναι καλα ψυχικα ακομα κ να ταραζομαι μερονυχτα.. ολη μερα αυτη σκεφτομαι, ο,τι κ να κανω τη βρισκω στις σκεψεις μου.. θα γυρισει καποια στιγμη, θα ξαναμιλησουμε οπως πριν η θα ειναι μονιμο αυτο; καταλαβαινω οτι δινει πανελλαδικες κιολας φετος αρα δεν θελει να χει κ το δικο μου βαρος απο πανω αλλα ξερω οτι ειναι ευαισθητο κοριτσι κατα βαθος, κ οτι θα αναλογιστει καποια στιγμη το τι συνεβη κ οτι ειμαι καλο παιδι παρα τη συμπεριφορα μου αυτη, δε μπορω να μαι σιγουρος αμα θελει να μ εχει φιλο ξανα ομως η οχι, σημειωτεον οτι δεν τη βλεπω ερωτικα, μονο σαν κολλητη μου.. οσους εχω ρωτησει λενε οτι ειναι πολυ μικρη η πιθανοτητα τα πραγματα να γινουν οπως ηταν, εγω θελω να ελπιζω ομως..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Το κατεβατό τι έλεγε περιπου?

  3. #3
    Meditation
    Guest
    Πόσο καιρό μιλάγατε με τη κοπέλα; είχατε βρεθεί ποτέ από κοντά;;

    Όταν λες ότι τη βλέπεις για φίλη σου εννοεις ότι δεν σου αρέσει; ως τι πιάσατε κουβέντα;; ως άγνωστοι και είστε φίλοι; τι θες για κοπέλα σου ;

  4. #4
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Πόσο καιρό μιλάγατε με τη κοπέλα; είχατε βρεθεί ποτέ από κοντά;;

    Όταν λες ότι τη βλέπεις για φίλη σου εννοεις ότι δεν σου αρέσει; ως τι πιάσατε κουβέντα;; ως άγνωστοι και είστε φίλοι; τι θες για κοπέλα σου ;
    μιλαγαμε περιπου 3-4 βδομαδες, λογω συνθηκων κ επειδη ζει μακρια δε μπορεσαμε να βρεθουμε, αλλα ειχαμε πει να βρεθουμε καποια στιγμη μετα την καραντινα.. οταν λεω τη βλεπω σαν κολλητη μου εννοω οτι επειδη εχει ηδη σχεση δεν θελω να μπω στα δικα τους, αλλα παρολα αυτα σημαινει τα παντα αυτος ο ανθρωπος για μενα.. κουβεντα πιασαμε απο κοινους γνωστους τελος παντων αρχικα σε γκρουπ κ μετα πηγαμε προσωπικα.. η μια κουβεντα εφερε την αλλη κ εν τελει οπως ειπα καταληξαμε να μιλαμε καθε μερα πολλες ωρες τη μερα.. δεν ξερω τι θελω για κοπελα μου απο κει κ περα λολ, καλο χαρακτηρα υποθετω..

  5. #5
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Το κατεβατό τι έλεγε περιπου?
    εν ολιγοις η εν πολλοις ειπα οτι μετανιωσα για οσα ειχα κανει κ οτι θα δουλευα τη συμπεριφορα μου απο δω κ περα, οτι με ολοκληρωνει σαν ανθρωπο κ οτι ανησυχουσα γι αυτην (κ ακομα ανησυχω) κ οτι δεν επρεπε να την πρηξω σε ολα τα σοσιαλ οταν αρχισε να με μπλοκαρει, γιατι εκεινη τη μερα που αρχισε να με κανει μιουτ εγω θολωσα τελειως κ φερομουν παραλογα.. α κ επισης οτι ο μονος λογος που προσπαθησα να την προσεγγισω ξανα ηταν γιατι ανησυχουσα μηπως δεν ηταν καλα κλπ..

  6. #6
    Meditation
    Guest
    Άρα έχει ακόμα σχέση. Είναι αλλού. Και εσύ ως τι τη θες ως φίλη σου; ή θα τη περιμένεις οποτε και αν χωρισει;

    Τόσο πολύ κόλλησες με κάποια αγνωστη που μιλήσατε μόλις 3-4 βδομαδουλες;

    Αυτή η περίοδος του κορονοιου ευνοεί τέτοιες διαδικτυακές γνωριμίες. Όλοι νιώθουμε μόνοι τώρα και όλοι ξεσπάμε στο ίντερνετ. Τώρα μπορεί να φαίνεται σαν κάτι πολύ ιδιαίτερο όταν βγούμε από τη καραντίνα όμως μπορει να έχει ξεχαστεί.

    Άσε που αυτές οι διαδικτυακές γνωριμίες μπορούν εύκολα να είναι μεγαλη απάτη. Από την άποψη ότι δεν τη ξέρεις τη κοπέλα, δεν την έχεις συναντήσει ποτέ από κοντά , να τη δεις, να δεις την αύρα της να καταλάβεις αν τη συμπαθεις, αν ταιριάζετε ως άτομα. Το ότι ανταλλάξατε κάποια απρόσωπα μηνύματα δεν λέει κάτι. Όσο αποκαλυπτικά και αν ήταν αυτά. Ώστε να επενδύεις τόσο χρόνο και συναίσθημα σε κάτι τόσο επιφανειακό που μπορεί να αποδειχθεί και ψεύτικο.

    Και εσύ γιατί θύμωσες και τσακώθηκες μαζί της ; τσακωθηκες με ένα άτομο που ούτε καν ξέρεις. Με ποια αφορμή.

    Αυτό που θέλω να σου πω είναι γενικά να χαλαρώσεις. Μη τρελαίνεσαι τσάμπα. Αστη ήσυχη και αν θέλει ας σου ξανά στείλει. Ηρέμησε. Κουλ. Όλα καλα. Δεν σημαίνει ότι επειδή μίλησες για λίγο μαζί της βρήκες και τη κότα με τα χρυσά αυγά! Δεν ξέρεις πολλά πράγματα γι αυτήν. Δεν τη ξέρεις ουσιαστικά. Αν τη γνωρίσεις από κοντά μπορεί να ξενερώσεις. Έχεις πλάσει για αυτήν μια εικόνα που δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα γιατί δεν τη ξέρεις. Τη φαντάζεσαι όπως εσύ θες να τη φαντάζεσαι. Όχι όπως είναι στη πραγματικότητα.

    Και πέρα από αυτό το θέμα ...γενικά να προσέχετε εσείς τα μικρά με το ιντερνετ Και τις γνωριμίες από εκεί. Δεν είναι όλα ρόδινα. Υπάρχουν πολλοί ανώμαλοι και πολλά ψεύτικα προφίλ στο διαδίκτυο. Κάντε αλλά πράγματα τώρα που βαριέστε και δώστε εκεί το συναίσθημα σας. Διαβάστε, ακούστε μουσική, δείτε ταινίες. Κάντε γυμναστική. Μην αναλώνεστε σε διαδικτυακές γνωριμίες. Αλλά ακόμα και αν θέλετε να φλέρταρετε με αυτόν τον τρόπο Κάντε το όμως σε καμία περίπτωση μην επενδύετε και μη πεφτετε με τα μούτρα πρώτου γνωρίσετε από κοντά τον άλλον. Και πάντα με προσοχή.

  7. #7
    Meditation
    Guest
    Και ιδιαίτερη προσοχή αν είσαι και άπειρος γενικά σε ερωτικά θέματα. Αν δεν έχεις κάνει ποτέ σχέση. Και αν είσαι αβγαλτος από εμπειρίες. Γιατί αυτό μπορεί να είναι παγίδα... το ιντερνετ είναι απρόσωπο. Μπορεί πολύ εύκολα κάποιος να πλάσει στο μυαλό του έναν ιδέατο άνθρωπο με τον οποίο μιλάει και μια ιδεατη σχέση. Δεν έχεις καμία αποδείξη ότι η κοπέλα που μιλάς είναι τόσο ξεχωριστή και ότι αξίζει να ασχολείσαι τόσο μαζί της. Αν τη δεις από κοντά μπορεί να ξενερώσεις. Μπορεί να ανακαλύψεις πχ ότι σου έχει πει ψέματα. Φυσικά δεν θέλω να σκέφτομαι ότι άνετα σε πιο σκληρές περιπτώσεις θα μπορούσε να είναι κάποιος άλλος πίσω από ψεύτικο προφίλ.

  8. #8
    κοιταξε να δεις, κατ αρχας δεν τσακωθηκαμε, εγω αρχισα να την κατακλυζω συναισθηματικα κ τις δυο φορες που εγινε το συμβαν κ αυτη την πρωτη το αφησε να περασει, τη δευτερη με μπλοκαρε οπως ειπα.. ο λογος που το εκανα σε αυτην συγκεκριμενα ηταν οτι υποσυνειδητα (κ ξερω οτι θα ακουστει τερμα τοξικο αυτο που θα πω επειδη ειναι) βρηκα καποιο ατομο να πατησω καπου ξερω γω συναισθηματικα, ναι με πιο ωριμη σκεψη μπορουν να αποφευχθουν ολα αυτα το ξερω πλεον.. κατα δευτερον δε με αφορα το να κανω σχεση μαζι της, εγω θελω να την εχω στη ζωη μου σαν καλυτερη μου φιλη, οταν εχουμε πει τοσα πολλα ο καθενας για τον εαυτο του το βρισκω κομματι δυσκολο να τα πλαθει οοοοολα αυτα απο τη φαντασια της, ψεματα ενδεχομενως να εχει πει αλλα ειναι ευπιστη σαν ατομο γενικα οπως κ εγω, δε νομιζω.. κολλησα βασικα γιατι δεν εχω βρει ατομο που κ να εχουμε σχεση παρε δωσε κ να ταιριαζουμε σε τοσους πολλους τομεις στη ζωη μας.. ισως αυτο αλλαξει στο μελλον αλλα εγω θελω τουλαχιστον μια τελευταια κουβεντα.. την τυπισσα οπως ειπα την ξερω μεν απο γκρουπ, αλλα τα μισα παιδια απο κει τα ξερω σαν οικογενεια, σχεδον απιθανο να λεει ψεματα.. καταλαβαινω οτι ως μαμα (υποθετω λολ, κ η δικια μου μια ζωη τα ιδια λεει) εχεις τις ανησυχιες σου κλπ αλλα δε νομιζω.. τωρα οσον αφορα την ξενερα κλπ οταν μου χει στειλει κ φωτο της κλπ εχουμε πει ολα μας τα ενδιαφεροντα εχουμε μπει κ σε κλησεις μαζι κ οι δυο μας ξερουμε πως συμπεριφερεται ο αλλος πανω κατω.. τελος ισχυει οτι ειμαι τερμα παρορμητικος αλλα κ αυτη με τη σειρα της ειναι παρορμητηκια σε πολλους τομεις, κ οι δυο μας παρασυρομαστε ευκολα με οσες συνεπειες, κ επισης αυτο το "αμα θελει θα μου ξαναστειλει" για μενα δεν ξερω πως να το αντιμετωπισω, δεν εχω κατι να γεμισω το κενο οσο αψυχο κ αν ακουγεται.. ταιριαζουμε τοσο πολυ σαν ανθρωποι.. ναι ειμαι ταραγμενος, ναι δε μπορω να κοιμηθω το βραδυ.. θελω να ξερω οτι ειναι καλα..

  9. #9
    απο κει κ περα αμα θα γνωρισω ατομα με τα οποια θα δεθω πιο πολυ μολις σημερα αρχισα να σκεφτομαι τετοιο ενδεχομενο, εχουμε κ κορωνα τωρα βλεπεις αρα δε μπορω να παω σχολη.. κ με συμφοιτητες 2 5 πραματα που χουμε πει απο το ιντερνετ.. σχολεια λοιπα δεν ειχα φιλους εκτος απ αυτους απο το δημοτικο, που απο κεινη την παρεα μονο 2 ατομα κραταω, ολοι οι αλλοι επιφανειακοι φιλοι να το πω ετσι..

  10. #10
    Meditation
    Guest
    Τα καταλαβαίνω αυτά που λες και δυστυχώς αυτή η περίοδος της μοναξιάς ισχυει για όλους μας. Είδα παλιότερα θέματα σου και πιστεύω ότι γενικά νιώθεις ένα κενό και μια μοναξιά από φίλους και σχέσεις. Καθώς και ότι επιθυμείς να έχεις μια κοπέλα αυτή τη περίοδο. Δεν ξέρουμε τι θα γίνει με τη κοπέλα που μιλάτε διαδικτυακά. Αν δεν θέλει να συνεχίσει τη κουβέντα μαζί σου πρέπει να το δεχτείς. Εξάλλου δεν μπορείς να κάνεις και τίποτα. Το μόνο που μπορείς να κάνεις για να βοηθήσεις είναι να μη τη πιέσεις και να την αφήσεις να σου στείλει μόνη της αν το θέλει.

    Απλά αυτό που θέλω να σου πω είναι ότι επειδή εσύ ειδικά διψας για άτομα στη ζωή σου. Και για φιλίες....πρεπει να προσέχεις γιατί αυτή η έντονη ανάγκη σου μπορεί να σε σπρώξει γενικα σε λάθος επιλογές και σε επικίνδυνες επίσης. Πέρα από τη κοπέλα...... όταν ένας ανθρώπος έχει μεγάλη ανάγκη από παρέα μπορεί πιο εύκολα να εξαπατηθεί από τους άλλους ή να τους αφήσει να τον εκμεταλλευτουν. Γιατί δεν έχει τη ψυχραιμία να κρίνει ποιον έχει απέναντί του και κάνει παρέα με όποιον βρει διαθέσιμο να του καλύψει το κενό ,πολλές φορές αλογιστα.

    Πρόσεχε γενικά και μην πέφτεις εύκολα με τα μούτρα. Εγώ θα σου έλεγα να συζητάς κιόλας με τους γονείς σου ή αν δεν έχεις καλή επικοινωνία μαζί τους έστω να συμβουλεύεσαι τη ψυχολόγο σου. Μην τα κρατάς όμως μέσα σου. Χρειάζεσαι να έχεις κάποιον δίπλα σου να σε προστατεύει.

    Ωραίο σενάριο θα ήταν να γίνει η καλύτερη σου φίλη. Είναι όμως τόσο εύκολο να αποκτήσεις μια τόσο δυνατή σχέση με μια άγνωστη που μιλάς μαζί της μόνο 10 μέρες;; και αν εκείνη μιλάει μαζι σου επειδή βαριέται;;;; (πιθανό όλοι βαριόμαστε στη καραντίνα) και αν μιλάει και με άλλα άτομα εκτός από σένα ;;; αν όταν τελειώσει η καραντίνα σταμάτησει αυτό; Επίσης λες ότι μένει και μακριά σου....πως θα γίνει κολλητή σου αν δεν μένετε κοντά;;;;;

    Προτίμησε καλύτερα τις πραγματικές σχέσεις από το διαδίκτυο και το εικονικό. Η εικονική πραγματικότητα μπορεί να βλάψει. Ήδη έχεις επενδύσει τόσο πολύ συναίσθημα σε κάτι τόσο επιφανειακό και άγνωστο. Μη πληγώθεις πρόσεχε.

  11. #11
    να σε πω, κατ αρχας το αμα θα γινουμε φιλοι η οχι κ η ιδια της κραταγε επιφυλαξεις απο την πρωτη στιγμη, γι αυτο ηθελε να βγουμε καποια στιγμη κ μαζι.. δε μενει πολυ μακρια, ενα κτελ παιρνει κ ερχεται σε 1,5 ωρα λολ.. κ ειδικα σ αυτη τη φαση που λεμε να παμε σ ενα μαγαζι κ δε με λεει ιστοριες για σπιτια κλπ δε νομιζω να υπαρχει δολος.. με τη μαμα μου εχουμε πολυ καλη σχεση, επικοινωνουμε μαζι κ καταλαβαινουμε ο ενας τον αλλο.. απο κει κ περα παω κ σε θεραπευτρια γιατι αλλιως ειναι να σου τα λεει ειδικος, τα αφουγκραζεσαι καλυτερα μια που δεν εχει προκαταληψεις κιολας.. οπως κ να χει, το να βαριεται ειναι ενα σεναριο ναι, φυσικα κ μιλαει με αλλα ατομα, κ εγω μιλαω με αλλους, αμα τελειωσει η καραντινα (κ αρχισουμε ξανα να μιλαμε) θα κανονισουμε να βρεθουμε αν ειναι, να δουμε αν οντως θα καταρριφθει αυτη η φαντασια που εσυ λες οτι εχω πλασει.. που εγω δε νομιζω αλλα βλεποντας κ κανοντας.. φυσικα κ προτιμω χιλιες φορες το διαπροσωπικο παρα το ηλεκτρονικο, αλλα τους καλυτερους μου φιλους απ το ιντερνετ τους εχω βρει, αυτους που εχω απ το δημοτικο κ δεν τους παω πολυ κ δεν θα μου σταθουν (ολοι τους τουλαχιστον) διπλα μου.. ναι εχεις δικιο οτι διψαω για κοινωνικες σχεσεις, που τοσο ειχα στερηθει στα εφηβικα μου χρονια.. τωρα στη σχολη με λενε κοινωνικο ατομο κατα βασιν, αν κ ειμαι πιο εσωστρεφες ατομο γενικα αμα γνωρισω καποιον εστω κ λιγο ανοιγομαι πολυ, που πιο πολυ δε με πληγωσαν απ το ιντερνετ γι αυτο αλλα μεσα στο σχολειο.. τελος παντων, ερωτικη σχεση θα θελα ναι αλλα δεν καιγομαι κιολας, δηλαδη απο οταν ξεπερασα την πρωτη μου αγαπη (που ξερεις αφου λες διαβασες τα προηγουμενα θρεντς) ειχα στο μυαλο μου 2 πραγματα αλλα πλεον δεν καιγομαι κιολας, δηλαδη αμα το φερει η στιγμη εχει καλως, δεν θα πεσω σαν το λιγουρη να πουμε.. ναι ναι εχω εξαπατηθει, μ εχουν εκμεταλλευτει κ ολα αυτα, αλλα οταν στη φαση που ημουν (πλεον πιστευω ειμαι πιο ισορροπημενος) ηταν μπρος γκρεμος κ πισω ρεμα δε μπορουσα να κανω διαφορετικα.. εχεις δικιο οτι πρεπει να το δεχτω κλπ αλλα ποναει πολυυυ, ειδικα οταν αυτη ηταν που με βοηθησε γενικα σε πραγματα στη ζωη μου, κ εγω το ιδιο σε αυτην, νιωθω οτι ειχε φτιαχτει κατι το διαπροσωπικο αν με καταλαβαινεις.. δε νομιζω να ξεχαστει μετα την καραντινα, η τυπισσα θυμαται κιολας πραγματα, αλλα ελπιζω να το αφησει στο παρελθον..

  12. #12
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by theslaya500 View Post
    να σε πω, κατ αρχας το αμα θα γινουμε φιλοι η οχι κ η ιδια της κραταγε επιφυλαξεις απο την πρωτη στιγμη, γι αυτο ηθελε να βγουμε καποια στιγμη κ μαζι.. δε μενει πολυ μακρια, ενα κτελ παιρνει κ ερχεται σε 1,5 ωρα λολ.. κ ειδικα σ αυτη τη φαση που λεμε να παμε σ ενα μαγαζι κ δε με λεει ιστοριες για σπιτια κλπ δε νομιζω να υπαρχει δολος.. με τη μαμα μου εχουμε πολυ καλη σχεση, επικοινωνουμε μαζι κ καταλαβαινουμε ο ενας τον αλλο.. απο κει κ περα παω κ σε θεραπευτρια γιατι αλλιως ειναι να σου τα λεει ειδικος, τα αφουγκραζεσαι καλυτερα μια που δεν εχει προκαταληψεις κιολας.. οπως κ να χει, το να βαριεται ειναι ενα σεναριο ναι, φυσικα κ μιλαει με αλλα ατομα, κ εγω μιλαω με αλλους, αμα τελειωσει η καραντινα (κ αρχισουμε ξανα να μιλαμε) θα κανονισουμε να βρεθουμε αν ειναι, να δουμε αν οντως θα καταρριφθει αυτη η φαντασια που εσυ λες οτι εχω πλασει.. που εγω δε νομιζω αλλα βλεποντας κ κανοντας.. φυσικα κ προτιμω χιλιες φορες το διαπροσωπικο παρα το ηλεκτρονικο, αλλα τους καλυτερους μου φιλους απ το ιντερνετ τους εχω βρει, αυτους που εχω απ το δημοτικο κ δεν τους παω πολυ κ δεν θα μου σταθουν (ολοι τους τουλαχιστον) διπλα μου.. ναι εχεις δικιο οτι διψαω για κοινωνικες σχεσεις, που τοσο ειχα στερηθει στα εφηβικα μου χρονια.. τωρα στη σχολη με λενε κοινωνικο ατομο κατα βασιν, αν κ ειμαι πιο εσωστρεφες ατομο γενικα αμα γνωρισω καποιον εστω κ λιγο ανοιγομαι πολυ, που πιο πολυ δε με πληγωσαν απ το ιντερνετ γι αυτο αλλα μεσα στο σχολειο.. τελος παντων, ερωτικη σχεση θα θελα ναι αλλα δεν καιγομαι κιολας, δηλαδη απο οταν ξεπερασα την πρωτη μου αγαπη (που ξερεις αφου λες διαβασες τα προηγουμενα θρεντς) ειχα στο μυαλο μου 2 πραγματα αλλα πλεον δεν καιγομαι κιολας, δηλαδη αμα το φερει η στιγμη εχει καλως, δεν θα πεσω σαν το λιγουρη να πουμε.. ναι ναι εχω εξαπατηθει, μ εχουν εκμεταλλευτει κ ολα αυτα, αλλα οταν στη φαση που ημουν (πλεον πιστευω ειμαι πιο ισορροπημενος) ηταν μπρος γκρεμος κ πισω ρεμα δε μπορουσα να κανω διαφορετικα.. εχεις δικιο οτι πρεπει να το δεχτω κλπ αλλα ποναει πολυυυ, ειδικα οταν αυτη ηταν που με βοηθησε γενικα σε πραγματα στη ζωη μου, κ εγω το ιδιο σε αυτην, νιωθω οτι ειχε φτιαχτει κατι το διαπροσωπικο αν με καταλαβαινεις.. δε νομιζω να ξεχαστει μετα την καραντινα, η τυπισσα θυμαται κιολας πραγματα, αλλα ελπιζω να το αφησει στο παρελθον..
    Μα δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Εάν δεν θέλει να σου μιλήσει και ενοχλήθηκε από το ξέσπασμα σου. Δεν μπορείς να της βάλεις το μαχαίρι στο λαιμό για να συνεχισετε να μιλάτε. Είναι λογικό να σε παρεξηγήσει γιατί δεν σε ξέρει και δεν είχατε και καμία σχέση ουσιαστική ποτέ. Ώστε να της κοστίσει σε κάτι η απουσία σου. Αυτό προσπαθώ να σου πω. Μη χαλιέσαι σε ανούσιες εικονικες σχέσεις. Το ότι έκανες φίλους από το ιντερνετ δεν σημαίνει ότι πετυχαίνει πάντα ούτε ότι με αυτή τη κοπέλα θα γινόσουν κολληταρι.

  13. #13
    να σε πω κατι, ναι εχεις δικιο οτι δε μπορω να βιασω καταστασεις να συμβουν, ναι πρεπει να συμφιλιωθω με την ιδεα οτι θα παρει τουλαχιστον καποιο καιρο αν οχι ποτε μεχρι να ξαναμιλησουμε κ το κυριοτερο οτι επρεπε κ εγω να κρατησω τις επιφυλαξεις μου κ να μη γαντζωθω εντελως σ αυτη να το πω ετσι. ωστοσο, ειδικα σ αυτη τη φαση που βρισκομαι οπου, σε προσωπικο επιπεδο τουλαχιστον, οχι ομαδικες κλπ, ως επικοινωνια το μονο που εχω ειναι ενιοτε κανας φιλος που θα στειλει κ η αλλη η φιλη μας, που ηταν μπροστα στο συμβαν, κ εκτος του ιντερνετ μονο καμια φορα αμα βγουμε με τα παιδια ξερω γω, που οπως ειπα δε νιωθω να ταιριαζουμε καν πλεον σαν χαρακτηρες, δεν εχω τροπους να γεμισω αυτο το κενο. ξερω οτι μεσα στην καραντινα ειναι τερμα δυσκολα για ολους ναι, αλλα θα θελα να χω 2 5 ατομα να μπορω να κουβεντιασω περα απο ενα γεια τι κανεις ξερω γω.. οπως ειπες διψαω για παρεες, ειμαι κοινωνικο ατομο θεωρω γενικα..

  14. #14
    Λοιπόν, έχει περάσει αρκετός καιρός από όταν μαλώσαμε, αλλά δε μπορώ χωρίς αυτήν, την έχω ανάγκη στη ζωή μου, την αγαπάω με όλο μου το είναι, τη σκέφτομαι καθημερινά, πλάθω σενάρια που θα μπορούσαμε να κάνουμε μαζί, ξέρω είναι ανήθικο κλπ αλλά έχω κολλήσει.. Σε βαθμό εμμονής κιόλας..

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    καλησπερα κι αποεμενα.
    Λυπαμαι που νιωθεις αυτο το ασχημο αισθσημα της αρνησης απο μια γυναικα οπου αγαπας. Ομως απο την αλλη φιλε μου ,διεροτουμε προς εσενα δλδ, κι γενικα αναροτιεμαι πως γινετε ,ειδικα εσεις που ειστε απο επαρχια της Μακεδονιας -το λεω διοτις στην Αθηνα μπορει να υπαρχουν πολλοι ανθρωποι αλλα ισχυοι το αγνωσστοι μεταξυ αγνωστων, και λογο του φοβου αλλα κι πολλων αλλων που δεν ειναι λογος τωρα να αναφερουμε δεν μιλιουντε ευκολα μεταξυ τους , ακομα κι στα νεα παιδια συμβαινει αυτο,οχι τοσο πολυ αλλα δυστυχως υπαρχει σε αντιθεση με πολεις η κομοπολεις της επαρχιας οπου η κοινωνικοτητα ειναι υπαρκτη και γενικα η κουβεντα με μια αγνωστη κοπελα μπορει να αρχησει πολυ πιο ευκολα- εχετε πολυ πιο ευκολο λοιπον να κανετε νεες γνωριμιες, επισης εχεις και το πλεονεκτημα της ηλικιας σου, εισαι νεος ,πολυ νεος ακομα μαλιστα αν δεν κανω λαθος η ηλικια σου ειναι η καταλυλη για να γνωρισεις ολο το ευρος των γυναικειων ηλικιων χωρις να υπαρξη ταμπου.
    Συμφωνα λοιπον με τα παραπανω φιλε μου, για ποιον λογο να στεναχωριεσαι που δεν σε θελει μια κοπελα? οταν μπορεις να βρεις αλλες? δεν αξιζει να πικρενεσαι! Ευχομαι να μην ερθει η " μερα" που θα κοιτας πισω κΙ θα λες τι βλακεια εκανες κι ειχες ασχοληθει τοσο καιρο με μια κοπελα ενω θα μπορουσες να κοιταξεις αλλες κοπελες γυρο σου οπου θα μπορουσαν να ηταν πολυ πιο καλες σαν χαρακτηρες, να αναγνωριζαν τα θετικα σου χαρακτηριστικα ,ευχομαι να μην το πεις αυτο .

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Η ζωή μου όπως την αντιλαμβάνομαι
    By vickie_victoria in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 23
    Last Post: 03-05-2020, 09:01
  2. Η ζωη μου δεν ειναι οπως την ονειρευομουν
    By user5900 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 19-02-2020, 16:30
  3. μια βολτα οπως παλια
    By deleted_member27-11-2015 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 16-11-2014, 23:30
  4. Η ζωή όπως θα έπρεπε να είναι.
    By knoulp in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 28-07-2010, 13:42
  5. Αν ηταν αλλιως τα πραγματα.... θα ειμασταν σιγουρα μαζι...
    By Tzeni in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 16-07-2007, 10:53

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •