Ο σύντροφός μου δεν θέλει σεξ - Page 19
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 19 of 19 FirstFirst ... 9171819
Results 271 to 275 of 275
  1. #271
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    115
    Quote Originally Posted by tzinalampsakou View Post
    Σας ευχαριστώ mindctime και θεματοθετρια, μπα οι πιο πολλοι απο τη σχολη ή κάνουν άσχετες δουλειές, ενας συμφοιτητης μου ας πουμε δουλεύει στο αεροδρόμιο ή οι πιο τυχεροί εχουν βολευτει σε καποιο φροντιστήριο και οι υπόλοιποι φυτοζωούν με κανα δυο ιδιαίτερα σε παιδακια γνωστων. Μηπως παρ'ελπιδα γνωριζετε πουθενα να θελουν ατομο για απομαγνητοφωνησεις-δαχτυλογραφησεις, επιμελεια κειμενων ή αρθρογραφια (μου ειχαν πει καθηγητές μου οτι εχω ταλέντο στο γραπτο λογο και να ασχοληθω με τη συγγραφη, εχω ηδη ξεκινήσει να γραφω κατι δικο μου) να στειλω βιογραφικο? Ειναι τα μονα που μπορω να κάνω απο το σπιτι τωρα που δεν εχω άνθρωπο να κρατησει το μωρο.
    Αφού έγραφες φοιτητικές εργασίες, υπάρχουν φοιτητικά φροντιστήρια, ενδεικτικά Ανάβασις, desknet, Αξία, στα οποία μπορείς να αναλαμβάνεις φοιτητικές εργασίες και να έχεις κάποια έσοδα.

  2. #272
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,595
    Quote Originally Posted by sofiasofaci View Post
    Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

    Σύμφωνα με το ΜΒΤΙ είμαστε ίδια προσωπικότητα (ΙΝΤJ).

    Έχω κάνει ψυχοθεραπεία, ξέρω πολύ καλά τι θέλω και τι είναι σημαντικό για εμένα και επειδή είμαι sapiosexual, αυτό που εσένα σου φαίνεται μηδαμινό ή αδιάφορο (επιστημονική-πνευματική συζήτηση), για εμένα είναι παράγοντας με τον οποίο πάντα επέλεγα τις ερωτικές μου σχέσεις. Δεν μπορεί να με διεγείρει άτομο που δεν έχει κοινές πνευματικές αναζητήσεις.

    Δεν προσπαθώ να αλλάξω κανέναν και δεν είναι του χαρακτήρα μου να διαλύω εύκολα σχέσεις (όχι μόνο ερωτικές), επειδή κάποιος έχει κάποια ελαττώματα/αδυναμίες. Οι άνθρωποι δεν είναι μονοδιάστατοι στη δική μου νοοτροπία, π.χ. το ότι κάποιος είναι εθισμένος ή απαθής δεν σημαίνει αυτόματα ότι είναι κακός σύντροφος σε όλα. Αυτό είναι λογικό σφάλμα.

    Πιστεύω στους ανθρώπους και μέσω του coaching που κάνω στους άλλους στοχεύω στη βελτίωσή τους (αν το θέλουν φυσικά). Σκέφτομαι και ζυγίζω. Για εσένα αυτό είναι αφύσικο (και το σέβομαι), για εμένα είναι η φύση μου (μετά την ψυχοθεραπεία). Ο καθένας έχει τα δικά του όρια. Στο φόρουμ ήρθα για να ακούσω κυρίως τις εμπειρίες άλλων ατόμων για το θέμα των ερωτικών επαφών που έθεσα και όχι για το αν κάνω "λάθος" που μένω ή όχι. Το λάθος και το σωστό είναι σχετικές έννοιες, εξαρτώνται από πολλούς ατομικούς παράγοντες, οπότε μια τέτοια δήλωση κατ' εμέ είναι αφοριστική.

    Σε ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες και επειδή σε διαβάζω καιρό, αν μου επιτρέπεις μια συμβουλή. Ο τρόπος και το περιεχόμενο των λόγων σου είναι αρκετά "σκληρό". Στο φόρουμ καταλήγουν συνήθως άνθρωποι προβληματισμένοι (τουλάχιστον) και ίσως άτομα που δεν έχουν άλλη διέξοδο για να συζητήσουν ζητήματα είτε λόγω ντροπής είτε λόγω οικονομικής δυνατότητας. Εμένα δεν με αγγίζει αυτή η σκληρότητα, αλλά τέτοιες μέρες ειδικά κάποιους μπορεί να τους οδηγήσει στην απελπισία...

    Καλή χρονιά!
    χρονια πολλα!! καλη χρονια, επισης!!

    το ΜΒΤΙΙ δεν μου λεει τιποτα, οταν διαβαζω απο εσενα την ιδια μια περιγραφη που δειχνει εναν ανθρωπο που δεν εχει καμια σχεση με εσενα, απο αποψη στοχων, υποβαθρου, επιθυμιων, καθημερινοτητας, λειτουργιας μεσα στην σχεση σας, και πολλες αλλες αποψεις.

    το σαπιοσεξουαλ (ποσο κακοηχη λεξη στα ελληνικα, παρολο που δεν ειναι τπτ κακο..), ειναι αυτο που σε ελκει σε εναν ανθρωπο. αυτο δεν σημαινει οτι θελεις να εχεις ερωτικη σχεση μαζι του χωρις σεξ (ενω δεν ειστε κανενας σας ασεξουαλ), χωρις κοινη πoρεια, χωρις κοινη λειτουργια στην σχεση σας, χωρις τηρηση των εκατερωθεν υποσχεσεων.
    καθολου αδιαφορη η ελαχιστη δεν μου φαινεται η πνευματικη αναζητηση στον συντροφο και την θεωρω ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ, αλλα χωρις τον ερωτα και την κοινη πορεια στην σχεση, μπορεις να την εχεις και με φιλους η συνεργατες. αυτο που κανει την ερωτικη/συντροφικη σχεση περα απο την ελξη (που για σενα μπορει να ειναι μονο εγκεφαλικη), ειναι το να υπαρξουν κοινες επιθυμιες του ενος για τον αλλον, και των δυο για τα ιδια πραγματα μεσα στην σχεση...

    μας λες για παραδειγμα οτι ειχατε συμφωνησει οτι θα διαχειριζεστε μαζι τις αναγκες του σπιτιου. αυτος αθετησε την υποσχεση του και δειχνει ΠΛΗΡΗ αδιαφορια και για την αθετηση και για την δυσαφρεσκεια σου. ποια πνευματικη εγγυτητα εχεις με καποιον που δεν σε σεβεται και δεν ενδιαφερεται για τις επιθυμιες σου;
    μας λες οτι μια χαρα δεχεται την οικονομικη σου βοηθεια και σε κοινα και σε καθαρα δικα του πραγματα, αλλα δεν την δεχεται για να πατε ταξιδι μαζι. προτιμαει να παει με φιλους του ή να σου πει να πας με φιλη σου, ενω εσυ προτιμας να πατε μαζι.
    μας λες για μια σεξουαλικη απομακρυνση απο την αρχη σχεδον της σχεσης που χειροτερευει αντι να καλυτερευσει.
    εχουν ολα αυτα καμια σχεση με το οτι αυτοπροσδιοριζεσαι σαν σαπιοσεξουαλ;

    πολυ καλα κανεις και δεν διαλυεις ευκολα σχεσεις, αλλα ειναι "ευκολα" το να διαλυσεις μια σχεση οπου ο αλλος δειχνει απο μονος του πληρη αδιαφορια για την συνεχιση της , αν η συνεχιση της περιλαμβανει να κουνησει εστω και το μικρο του δαχτυλακι;; διοτι αυτο κανει απο οσα μας λες, ο φιλος σου...
    το οτι ειναι εθισμενος και απαθης δεν τον κανει απαραιτητα κακο σε ολα, αλλα το οτι δεν σε σεβεται, εκμεταλλευεται την οικονομικη σου κατασταση, την προσφορα σου στην συμβιωση και σε απορριπτει σεξουαλικα, ενω εσυ τον θελεις, σαφως τον κανουν κακο συντροφο. για εμενα, λογικο σφαλμα ειναι να θεωρεις καποιον καλο συντροφο παραβλεποντας ολα αυτα...

    λες οτι δεν θες να διορθωσεις κανεναν, αλλα μονο γι αυτο μιλας σε ολο το κειμενο και εννοω, οτι ειναι μονοπλευρη η προσπαθεια σου για την σχεση σας και την βελτιωση της ζωης του. εφοσον ο αλλος δεν ανταποκρινεται, δεν τον βοηθας, αλλα τον "διορθωνεις". προσπαθεις δηλαδη..
    το coaching ειναι για να δινεται οταν ζητηθει. δεν μπορει να επιβληθει.. ο φιλος σου δεν το ζητησε, και οταν προσπαθεις ειτε για το "καλο" του ειτε για το καλο της σχεσης σας, σε απαξιωνει και αντιτιθεται.
    εσυ εχεις δικιο σε αυτα που ζητας απο την σχεση σας. απολυτο δικιο. εκεινος ομως δεν ανταποκρινεται, ουτε και σου αναγνωριζει το δικιο σου. επομενως για ποιο coaching μιλαμε; αν δ εν ζητηθει το κοουτσινγκ, συγνωμη, αλλα ειναι προσπαθεια χειρισμου και οχι κοουτσινγκ..
    στο μονο που θα συμφωνησω μαζι σου, ειναι στο οτι δεν θα σου πει κανεις αν θα χωρισεις η οχι. κι οσοι το ειπαμε, το ειπαμε μονο επειδη ρωτησες την γνωμη μας. φυσικα δεν ρωτησες αν πρεπει να χωρισεις. δικο σου θεμα το τι θα κανεις. οποιες συμβουλες σου ειναι αδιαφορες, να τις πετας. εγω αυτο κανω ;)

    καλο υπολοιπο εορτων να εχεις!!! με αγαπη και χαρες!
    Last edited by Remedy; 01-01-2021 at 13:08.

  3. #273
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    115
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    χρονια πολλα!! καλη χρονια, επισης!!

    το ΜΒΤΙΙ δεν μου λεει τιποτα, οταν διαβαζω απο εσενα την ιδια μια περιγραφη που δειχνει εναν ανθρωπο που δεν εχει καμια σχεση με εσενα, απο αποψη στοχων, υποβαθρου, επιθυμιων, καθημερινοτητας, λειτουργιας μεσα στην σχεση σας, και πολλες αλλες αποψεις.

    το σαπιοσεξουαλ (ποσο κακοηχη λεξη στα ελληνικα, παρολο που δεν ειναι τπτ κακο..), ειναι αυτο που σε ελκει σε εναν ανθρωπο. αυτο δεν σημαινει οτι θελεις να εχεις ερωτικη σχεση μαζι του χωρις σεξ (ενω δεν ειστε κανενας σας ασεξουαλ), χωρις κοινη πoρεια, χωρις κοινη λειτουργια στην σχεση σας, χωρις τηρηση των εκατερωθεν υποσχεσεων.
    καθολου αδιαφορη η ελαχιστη δεν μου φαινεται η πνευματικη αναζητηση στον συντροφο και την θεωρω ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ, αλλα χωρις τον ερωτα και την κοινη πορεια στην σχεση, μπορεις να την εχεις και με φιλους η συνεργατες. αυτο που κανει την ερωτικη/συντροφικη σχεση περα απο την ελξη (που για σενα μπορει να ειναι μονο εγκεφαλικη), ειναι το να υπαρξουν κοινες επιθυμιες του ενος για τον αλλον, και των δυο για τα ιδια πραγματα μεσα στην σχεση...

    μας λες για παραδειγμα οτι ειχατε συμφωνησει οτι θα διαχειριζεστε μαζι τις αναγκες του σπιτιου. αυτος αθετησε την υποσχεση του και δειχνει ΠΛΗΡΗ αδιαφορια και για την αθετηση και για την δυσαφρεσκεια σου. ποια πνευματικη εγγυτητα εχεις με καποιον που δεν σε σεβεται και δεν ενδιαφερεται για τις επιθυμιες σου;
    μας λες οτι μια χαρα δεχεται την οικονομικη σου βοηθεια και σε κοινα και σε καθαρα δικα του πραγματα, αλλα δεν την δεχεται για να πατε ταξιδι μαζι. προτιμαει να παει με φιλους του ή να σου πει να πας με φιλη σου, ενω εσυ προτιμας να πατε μαζι.
    μας λες για μια σεξουαλικη απομακρυνση απο την αρχη σχεδον της σχεσης που χειροτερευει αντι να καλυτερευσει.
    εχουν ολα αυτα καμια σχεση με το οτι αυτοπροσδιοριζεσαι σαν σαπιοσεξουαλ;

    πολυ καλα κανεις και δεν διαλυεις ευκολα σχεσεις, αλλα ειναι "ευκολα" το να διαλυσεις μια σχεση οπου ο αλλος δειχνει απο μονος του πληρη αδιαφορια για την συνεχιση της , αν η συνεχιση της περιλαμβανει να κουνησει εστω και το μικρο του δαχτυλακι;; διοτι αυτο κανει απο οσα μας λες, ο φιλος σου...
    το οτι ειναι εθισμενος και απαθης δεν τον κανει απαραιτητα κακο σε ολα, αλλα το οτι δεν σε σεβεται, εκμεταλλευεται την οικονομικη σου κατασταση, την προσφορα σου στην συμβιωση και σε απορριπτει σεξουαλικα, ενω εσυ τον θελεις, σαφως τον κανουν κακο συντροφο. για εμενα, λογικο σφαλμα ειναι να θεωρεις καποιον καλο συντροφο παραβλεποντας ολα αυτα...

    λες οτι δεν θες να διορθωσεις κανεναν, αλλα μονο γι αυτο μιλας σε ολο το κειμενο και εννοω, οτι ειναι μονοπλευρη η προσπαθεια σου για την σχεση σας και την βελτιωση της ζωης του. εφοσον ο αλλος δεν ανταποκρινεται, δεν τον βοηθας, αλλα τον "διορθωνεις". προσπαθεις δηλαδη..
    το coaching ειναι για να δινεται οταν ζητηθει. δεν μπορει να επιβληθει.. ο φιλος σου δεν το ζητησε, και οταν προσπαθεις ειτε για το "καλο" του ειτε για το καλο της σχεσης σας, σε απαξιωνει και αντιτιθεται.
    εσυ εχεις δικιο σε αυτα που ζητας απο την σχεση σας. απολυτο δικιο. εκεινος ομως δεν ανταποκρινεται, ουτε και σου αναγνωριζει το δικιο σου. επομενως για ποιο coaching μιλαμε; αν δ εν ζητηθει το κοουτσινγκ, συγνωμη, αλλα ειναι προσπαθεια χειρισμου και οχι κοουτσινγκ..
    στο μονο που θα συμφωνησω μαζι σου, ειναι στο οτι δεν θα σου πει κανεις αν θα χωρισεις η οχι. κι οσοι το ειπαμε, το ειπαμε μονο επειδη ρωτησες την γνωμη μας. φυσικα δεν ρωτησες αν πρεπει να χωρισεις. δικο σου θεμα το τι θα κανεις. οποιες συμβουλες σου ειναι αδιαφορες, να τις πετας. εγω αυτο κανω ;)

    καλο υπολοιπο εορτων να εχεις!!! με αγαπη και χαρες!
    Καλησπέρα,

    σου γράφω γιατί δεν είναι ευγενικό να αγνοηθεί το μήνυμά σου.

    Το κείμενό σου είναι εκτενές, έχει πολλές παρερμηνείες, σύγχυση ως προς τη σημασία και τη λειτουργία εννοιών (π.χ. χειρισμός) και συμπεράσματα που δεν προκύπτουν λογικά και άμεσα από τα γραφόμενά μου (στο coaching έγραψα αν το θέλει κάποιος, το ότι δεν θεωρώ κάποιον κακό σύντροφο δεν σημαίνει ότι αυτομάτως τον θεωρώ και καλό κ.λπ.).

    Και για να πάμε στο "ψητό". Ξαναλέω άλλο ήταν το αίτημά μου και με άλλο ασχολήθηκαν οι περισσότεροι που μπήκαν στον κόπο να μου γράψουν. Με τη σημασία που αποδίδεις στην έννοια χειρισμός και αυτή χειριστική συμπεριφορά είναι.

  4. #274
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,595
    Quote Originally Posted by sofiasofaci View Post
    Καλησπέρα,

    σου γράφω γιατί δεν είναι ευγενικό να αγνοηθεί το μήνυμά σου.

    Το κείμενό σου είναι εκτενές, έχει πολλές παρερμηνείες, σύγχυση ως προς τη σημασία και τη λειτουργία εννοιών (π.χ. χειρισμός) και συμπεράσματα που δεν προκύπτουν λογικά και άμεσα από τα γραφόμενά μου (στο coaching έγραψα αν το θέλει κάποιος, το ότι δεν θεωρώ κάποιον κακό σύντροφο δεν σημαίνει ότι αυτομάτως τον θεωρώ και καλό κ.λπ.).

    Και για να πάμε στο "ψητό". Ξαναλέω άλλο ήταν το αίτημά μου και με άλλο ασχολήθηκαν οι περισσότεροι που μπήκαν στον κόπο να μου γράψουν. Με τη σημασία που αποδίδεις στην έννοια χειρισμός και αυτή χειριστική συμπεριφορά είναι.
    μαλλον δεν καταλαβες καν τι εγραψα κι απο αυτο προκυπτει η λαθος ερμηνεια σου ...
    μπορει παλι να μην καταλαβαινεις τι γραφω , επειδη εθελοτυφλεις, γι αυτο και δεν σχολιαζεις την ουσια.
    μπορει ακομα, να ειναι απλα μια προσπαθεια χειρισμου εκ μερους σου...
    μπορει απλα να εχουμε εκ διαμετρου αντιθετες αποψεις ή αντιληπτικη ικανοτητα.
    ας κρατησει ο καθενας ο,τι καταλαβε απ ο,τι διαβασε, κι οσοι εχουν αντιστοιχα προβληματα με εσενα, επισης.
    καλο απογευμα.

  5. #275
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    sofiasofaci ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!! , περνω το θαρρος να σου γραψω και τη δικη μου γνωμη εχωντας διαβασει καποια απο τα μηνυματα σου και το θεμα σου.
    Πρωτα εχω να σου πω οτι βαση των οσων γραφεις ,κι περιγραφεις τον εαυτο σου πρεπει να εισαι αξιολογη κοπελα και τυχερος ο φιλος σου. Διοτι ζητας πολυ απλα και βασικα πραγματα! γραφεις για αγαπη πανω απο ολα και οχι για υλικα σχεδια τοσο πολυ, πολυ ομορφο αυτο σε μια κοπελα .
    Σχετικα με το προβλημα σου, θα σου πω πρωτα απο ολα οτι αν ο ανδρας σου ειναι υγειες ,τοες θα πρεπει να εχει υποχρεοτικα μεσα στην εβδομαδα καποιες στιγμες εκσπερματιση, δεν γινετε αλλιως σε αυτην την ηλικια !! εκτος εαν κανει διαλογισμο, η αν εχει καταθλιψη κι μαλιστα κλινικης μορφης αρα ελειψη ντοπαμινης. Αν δεν το κανει μονος του, εαν δεν το κανει μαζι σου ,τοτες στον υπνο του υποχρεωτικα το κορμι του απο μονο του θα του φερνει ονειροξεις, αρα θα μπορουσες στο εσωρουχο του να το επαληθευσεις αυτο που σου λεω! και δεν ειναι παραβιαση προσωπικων δεδομενων,γυναικα εισαι! εμενα μου εχουν συμβει πολυ πιο τρελα!! ποσο μαλον οταν ζειτε μαζι!! Εαν λοιπον δεν βρεις ουτε στο εσωρουχο τοτες υπαρχει θεμα! η εχει προβλημα υγειας ! η γινετε κατι αλλο!δλδ τον βοηθαει τριτο προσωπο.
    Δευτερον σχετικα με το χορτο που λετε, πειδη υπηρξα χρονια χρηστης, αλλα και η παρεα μου ,οπου ηταν παντρεμενοι ,κ.α. Δεν υπαρχει κανενα προβλημα σεξουαλικο πρωτα απο ολα! απεναντιας βοηθαει το χορτο στο σεξ -εαν γινεται με λογικες ποσωτητες - αρα το να φταιει αυτο για την αποχη του σεξ ,οχι μονο ξεχνατω αλλα ειναι το αντιθετο.
    Απο την αλλη θα σε ρωταγα κατις, οπου στον εαυτο σου θα απαντησεις, οχι σε εμενα.Εμεις οι ανδρες κι βαζω τον εαυτο μου, πολλες φορες μας συμβαινει το εξης, κι εμενα αρκετες φορες. Στην αρχη μιας σχεσης η κοπελα μας επειδη ηταν ελευθερη πριν, προσεχε τον εαυτο της, την εμφανιση της, και πανω απο ολα το βαρος της.Ομως πολλες φορες μετα απο μηνες σταματαν να τους ενδιαερουν αυτα! παχενουν κι ,προσωπικα το εκλαμβανα ως προσβολη! διοτι ειναι σαν να μου λεει οτι "" να ,οταν ειμουν πριν απο εσενα, ηθελα να ειμαι σεξι, τωρα που εχω εσενα, δεν με ενδιαφερει αν θα σου αρεσω!"" Αυτο να ξερεις για μερικους ανδρες ειναι πολυ μεγαλης σημασιας εξεληξη,προσωπικα τουλαχιστον εχω αντιδρασει με αποχη απο το σεξ, η με το να κανω επιτηδες κακο σεξ, να κοιτω μονο την δικη μου ηδωνη! για αντιδραση, βεβαια πωτες για τοσο καιρο οσο γραφεις.
    Τελος, θα σου ελεγα κατι πιο φυλοσοφικο, ο ερωτας για το μυαλο μου ειναι η κορυφωση του σεβασμου και του να νιαζεσαι για την κοπελα σου! ειναι να προσπαθεις να τις προσφερεις αισθηματα μεσα απο την μαγεια του να γινουν απο αισθηματα συναισθηματα! και οσο αυτο υπαρχει ταυτοχρονα και απο τους δυο ειναι ερωτας! δεν ξεχωριζεται ομως απο την σεξουαλικη πραξη, δεν μπορει να θελεις μια γυναικα με παθος κι να μην θελεις να γινεσαι ενα σωμα με αυτην μαλιστα δεν κανεις λεον σεξ αλλα ερωτα! δεν σε ενδιαφερει η δικη σου μονο ηδωνη αλλα να υπαρχει και απο τους δυο! Οταν αυτο δεν υπαρχει νομιω δεν υπαρχει και ο ερωτας! Αν τον παντρευτεις, διοτι αυτος νομιω ειναι ο σκοπος σου, πως θα ζεις? οταν ολοι λενε οτι μετα απο 10 χρονια παυει να υπαρχει ο ερωτας και υπαρχει η συμβιωση, οπου εχει αναγκη την απολυτη αληθεια μεταξυ σας, πως? οταν απο τα πρωτα δυο χρονια υπαρχει υποκρισια ? Καταλαβαινω οτι μερικες κοπελες τρομαζετε στην ιδεα να ξανα μενετε μονες! να ξανα γνωριζεται αλλον ανδρα, το να ξανα κανεις σεξ με αλλον ανδρα κι ολα αυτα δεν τα γουσταρουν καποιε γυναικες! - λιγες πλεον αλλα λεμε - ,φαντασου αυτο ομως που ζεις , να υπαρχει για παντα κι το χειροτερο? να υπαρχει και μαρτυρας ,δλδ τεκνο.

Page 19 of 19 FirstFirst ... 9171819

Similar Threads

  1. Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΟΥ ΘΕΛΕΙ ΤΡΙΟ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ
    By Mary think in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 05-12-2016, 18:06
  2. Replies: 28
    Last Post: 10-10-2016, 10:08
  3. Όποιος θέλει κάθε μέρα ή οποτε θέλει
    By Νεραιδα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 12-11-2015, 09:56
  4. θέλει να είναι μόνη τις. δεν θέλει να νιώθει πράγματα
    By giannis97 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 65
    Last Post: 30-07-2014, 23:26
  5. Ο σύντροφος μου δε θέλει να κανουμε συχνά σεξ
    By kalli in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 11-12-2013, 14:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •