Τον κερατωσα - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 119
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Αποτυχημένη View Post
    Έχω σχέση με ένα παιδί εδώ και 3 χρόνια. Όταν ήμασταν κοντά στους 4 μήνες τον απάτησα δύο φορές με διαφορετικό άτομο και την δευτερη φορά ήμουν υπό την επήρεια μεγάλης ποσότητας ναρκωτικών. Ήταν οι πρώτες φορές που δοκίμαζα και η αλήθεια είναι ότι η φίλη που ήταν μαζί μου εκείνη την μέρα ωθούσε το ένα από τα αγόρια της παρέας να κάνει κίνηση μαζί μου ενώ ήξερε ότι είχα σχέση και είναι χρόνια φίλος της το αγόρι μου και η οποία συμμετείχε στη πράξη αργότερα. Δεν ξέρω γιατί το εκανε. Εγώ ήμουν εκτός ελέγχου. Δεν θα το έκανα αν ήξερα τι συνέβαινε γύρω μου. Την πρώτη φορά που πήγα με άλλον δεν ξέρω αλήθεια γιατί το έκανα. Ίσως, για επιβεβαίωση και επειδή είχα πιει λίγο αλκοόλ να αφεθηκα πιο εύκολα. Το μετάνιωσα την ίδια στιγμή. Είπα στον εαυτό μου δεν θα ξαναγίνει ποτέ. Δεν του είπα ποτέ την αλήθεια και σκεφτηκα ότι θα το αφήσω πίσω και θα είμαι αφοσιωμένη σε αυτόν και θα τον αγαπώ. Έτσι και έγινε. Περνάμε ωραία μαζί αλλά ποτέ δεν σταμάτησα να έχω τύψεις και να νιώθω ότι πρέπει να του μιλήσω γιατί τον προδοσα και δεν του αξίζει όλο αυτό και να χαραμιζεται μαζί μου. Ούτε και μένα μου αξίζει ένας άνθρωπος να με φροντίζει, να με νοιάζεται να με αγαπάει και να μου το δείχνει καθημερινά, γιατί δεν είμαι εντάξει. Δεν ξέρω τι να κάνω τον αγαπάω πάρα πολύ έχουμε περάσει πολλά καλά και κακα πράγματα μαζί. Δεν ξέρω τι να κάνω. Ξέρω τι θα σκέφτεστε ότι μόνο οι πουτανες τα κάνουν αυτά και εγω από τότε σε αυτή την κατηγορία έχω βάλει τον εαυτό μου και δεν σταμάτησα ποτέ να με κατηγορώ για αυτα που έκανα. Φοβάμαι να του μιλήσω ξέρω ότι θα νιώσει προδομένος και θα με μισήσει και είναι απόλυτα λογικό. Αλλά νιώθω ότι όσο αυτή η σχέση συνεχίζει χωρίς να ξέρει την αλήθεια, θα ζουμε ένα ψεμα και δεν του αξίζει. Ενω ότι πάθω εγώ μου αξίζει και με το παραπάνω. Σκέφτηκα να του πω να χωρίσουμε χωρίς να του πω την αλήθεια απλά για να τελειώνει όλο αυτό και να βρει στο μελλον μια κοπέλα σωστή που δν θα του φέρθει με αυτόν τον τρόπο. Εσείς τι μου προτείνετε να κάνω; Να του πω την αλήθεια μετά από τόσο καιρό και ότι γίνει αν και φοβάμαι πάρα πολύ να του πω την αληθεια ή να χωρίσουμε χωρίς να μάθει την αλήθεια; Αν και πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα μάθει τι έκανα γιατί τίποτα δεν μένει κρυφό.
    Γνώρισα το καλύτερο παιδί που θα μπορούσα να γνωρίσω και τα έκανα σκατα. Είμαι σε απόγνωση. Έπρεπε να του πω να χωρίσουμε όταν είχαν γίνει όλα αυτά αλλά πιστεύα ότι θα μπορούσε να διορθωθεί όσο περνούσε ο καιρός...όμως πάντα ένιωθα άσχημα για ότι του είχα κάνει. Σιχαίνομαι τον εαυτό μου και πολλές φορές σκέφτομαι σαν λύση την αυτοκτονία για να ηρεμήσω γιατί ξέρω ότι ποτέ δε θα βρω το θάρρος να του μιλήσω για ότι εγινε. Δεν το λέω για να με λυπηθειτε...αλλά είναι κάτι το οποίο σκέφτομαι έντονα ειδικα τον τελευταίο καιρό. Τα βράδια δεν κοιμάμαι, κλαίω και σκέφτομαι τι να κάνω για να ηρεμήσω. Σκέφτομαι ότι μόνο η αυτοκτονία μπορεί να με λυτρώσει από ότι έχω κάνει και έχω σκεφτεί και τον τρόπο. Νιώθω τόσο βρώμικη. Είναι η πρώτη φορά που μιλάω για αυτά που με βασανίζουν τόσο καιρό.
    Νομίζω πως ο καθε ένας μας είναι άξιος της μοίρας του, ο κάθε ένας μας έχει αξίες κ ιδανικά.. Μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις να σου κάνουν κ αν στην κάνουν εσύ ως θα ήθελες να αντιδρούσε αυτος? Θέλω να πω πως να καππιος σε κερατώνε θα ήθελες να το ξέρεις η να σε αφήσει.. Δεν θα ήθελες να έχεις αυτή τη. Τέλεια εικόνα ενώ δεν είναι στην πραγματικότητα... Όλοι κάνουμε λαθη αυτός δεν είναι λόγος αυτοκτονίας κ θλίψης κάνουμε λάθη για ν μαθαίνουμε κ εσύ έμαθες μην βρίζεις τον ευατο σου κ μην τον θεωρείς αποτυχημένο.. Δυνατή βγαίνεις γιατί έμαθες από όλα αυτά όμως οι πράξεις μας έχουνε κ συνέπειες κ το να μην το πεις συμφέρει μόνο εσένα κ κια σχέση από συμφέρον δεν ακούγετε ωραία... Κάνε αυτό που λέει η ψυχή σου και με αυτό που νιώθεις εσύ καλύτερα... Ψεύτικη δεν ήταν η σχέση σας επειδή κερατώσες αλλά το ψέμα είναι που την Χαλάει... Όχι η πράξη.

  2. #32
    Διάβασα το ποστ σου κ το έχω βιώσει. Έχω Να σου πω πολλά αν θες, που ελπίζω να σε βοηθήσουν. Για αρχη Εφόσον τον αγαπάς κ είστε καλά μη το χαλάσεις. Κ μη τον πληγώσει. Χρειάζεται να μάθεις να διαχειρίζεσαι τα αρνητικά συναισθήματα κ σκέψεις. Κ αυτό που λες ότι το χεις μετανιώσει φτάνει.

  3. #33
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Γιατί δίνεις τόση αξία σ αυτή την πράξη; ήταν μια νεανική επιπόλαιο τη τα. Ανήκει στο παρελθόν. Γιατί δεν την αφήνεις εκεί; γιατί την κουβαλάς μαζί σου; ίσως το θέμα αυτό αφορά μόνο εσένα κ όχι τον σύντροφο σου, ίσως να ήταν καλύτερο να συζητήσεις με ψυχολόγο γι αυτό το θέμα να σε βοηθήσει Ν απαλλαγείς απ αυτό το βάρος κ τις ενοχες
    Συμφωνώ απόλυτα με el gre σε ότι έχει γράψει μέχρι τώρα. Τα ίδια θα σου έλεγα από προσωπική εμπειρία κιολας

  4. #34
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Δεν θα του δημιουργήσεις πρόβλημα, θα του μάθεις απλώς ότι δεν χρειάζεται να μπαίνει σε ένα μουντ "σχέσης" που από την μία εκείνος θα μπαίνει σε κάποια σχέση και από την άλλη θα τρώει κέρατο. Θα του μάθεις πως μπορείς να είναι με κάποια χωρίς να μπαίνει σε δεσμεύσεις που κάποιος από τους δύο δεν δύναται να τηρήσει, θα του μάθαινες πως μπορεί να είναι με κάποια να βγαίνει, να μιλάει να κάνει σεξ χωρίς όρους τους οποίος εκείνος θα τηρήσει αλλά η άλλη ίσως και όχι. Και ξέρεις τι; Είναι πολύ εγωιστικό να τα θέλουμε όλα δικά μας απέναντι σε κάποιους που δεν είχαν εκδηλώσει τέτοια πρόθεση. Σε ρωτησα για την ηλικία σου για να δω αν εκείνος είναι πιτσιρικάς και είναι πιτσιρικάς πρέπει αν ενδιαφέρεσαι για εκείνον να τον προιδεάσεις για το πως είναι η πραγματικότητα στην ζωή!
    Διαφωνώ κάθετα. Είναι 23 ας χαλαρώσουμε λίγο. Μαθαίνουμε από τα λάθη μας. Θα τον πληγώσει δε θα τον βοηθησει

  5. #35
    Quote Originally Posted by Αποτυχημένη View Post
    Πρέπει να δω τι θα κάνω ρε παιδιά..το σωστό είναι να του μιλήσω και τα του πω τα πράγματα όπως έχουν. Πρέπει να το πάρω απόφαση επιτέλους και να το κάνω.
    Το σωστό κ για σένα κ για εκείνον είναι πρώτα να μιλήσεις με ψυχολόγο για οσα βασανίζουν εσένα. Κ μέσα από αυτη τη διαδικασία θα βρεις κ το τι είναι σωστό για σένα να κάνεις σχετικά με τη σχέση σου.

  6. #36
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Την πρώτη φορά είχες πιει αλκοόλ και τη δεύτερη πήρες ουσίες. Έφταιγες μόνο για τις δύο καταχρήσεις που έκανες, αλλά όχι για το τι ακολούθησε μετά, δεν είχες συναίσθηση των όσων έκανες. Πήρες το μάθημά σου, οι τύψεις σού κατέστρεψαν αρκετά την ψυχολογία, μην αυτοτιμωρείσαι πια, «εξέτισες την ποινή σου». Ξέχνα το και μην πεις τίποτα στο αγόρι σου, εκτός κι αν το έχεις πάρει απόφαση να χωρίσεις. Γιατί ακόμα κι αν το αγόρι σου προσπαθήσει να σε συγχωρήσει, τίποτα πια δε θα είναι το ίδιο. Αν δε χωρίσετε τώρα, θα χωρίσετε αργότερα. Αυτή τη συμβουλή θα σου έδινε και ο κ. Ασκητής, αν βοηθάει αυτό πουθενά.
    Με βρίσκεις σύμφωνη [emoji16]

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by Giota87 View Post
    Με βρίσκεις σύμφωνη [emoji16]
    Giota87, κι εγώ συμφωνώ μαζί σου.
    Εντωμεταξύ, η κοπέλα το έχει μετανιώσει, το μετανιώνει κάθε μέρα εδώ και 3 χρόνια, αλλά την αποδοκιμάζουν κάποιοι που έδωσαν συμβουλές σε ένα μέλος της ομάδας πώς θα καταφέρει να απατήσει τη γυναίκα του με ιερόδουλες. Το οποίο μέλος φυσικά δεν μετάνιωνε γι’αυτήν του την πρόθεση. Ειλικρινά, δεν το καταλαβαίνω αυτό, ας μου το εξηγήσουν κιόλας. Δύο μέτρα, δύο σταθμά;

  8. #38
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Giota87, κι εγώ συμφωνώ μαζί σου.
    Εντωμεταξύ, η κοπέλα το έχει μετανιώσει, το μετανιώνει κάθε μέρα εδώ και 3 χρόνια, αλλά την αποδοκιμάζουν κάποιοι που έδωσαν συμβουλές σε ένα μέλος της ομάδας πώς θα καταφέρει να απατήσει τη γυναίκα του με ιερόδουλες. Το οποίο μέλος φυσικά δεν μετάνιωνε γι’αυτήν του την πρόθεση. Ειλικρινά, δεν το καταλαβαίνω αυτό, ας μου το εξηγήσουν κιόλας. Δύο μέτρα, δύο σταθμά;
    [emoji44][emoji50][emoji50][emoji50][emoji44][emoji44][emoji44][emoji44]

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Giota87, κι εγώ συμφωνώ μαζί σου.
    Εντωμεταξύ, η κοπέλα το έχει μετανιώσει, το μετανιώνει κάθε μέρα εδώ και 3 χρόνια, αλλά την αποδοκιμάζουν κάποιοι που έδωσαν συμβουλές σε ένα μέλος της ομάδας πώς θα καταφέρει να απατήσει τη γυναίκα του με ιερόδουλες. Το οποίο μέλος φυσικά δεν μετάνιωνε γι’αυτήν του την πρόθεση. Ειλικρινά, δεν το καταλαβαίνω αυτό, ας μου το εξηγήσουν κιόλας. Δύο μέτρα, δύο σταθμά;
    Συμφωνω μαζι σου, εχεις δικιο ,δεν πρεπει να υπαρχουν 2 μετρα 2 σταθμα! εξαλου η κοπελιτσα εχει πικραθει πολυ.
    Ομως Υπαρχει μια σοβαρη αποψη οπου λεει οτι δεν ειναι το ιδιο ,πρωτα αναφορικα με ιεροδουλο, δεν ειναι παρα σεξουαλικη πραξη ξεκαθαρα κι μονο δλδ, επισης μερικοι λενε -δεν λεω την γνωμη μου, το ξεκαθαριζω - οτι δεν ειναι το ιδιο για τον ανδρα κι για την γυναικα! ο ανδρας μπορει να παει με αλλη γυναικα και να παραμενει σωστος, κι εροτευμενος με την γυναικα του.Η γυναικα ,λενε , οτι αν παει με αλλον ανδρα, δεν μπορει πλεον να ξαναα νιωσει τα ιδια συναισθηματα με τον ανδρα της. [/COLOR]

  10. #40
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Giota87, κι εγώ συμφωνώ μαζί σου.
    Εντωμεταξύ, η κοπέλα το έχει μετανιώσει, το μετανιώνει κάθε μέρα εδώ και 3 χρόνια, αλλά την αποδοκιμάζουν κάποιοι που έδωσαν συμβουλές σε ένα μέλος της ομάδας πώς θα καταφέρει να απατήσει τη γυναίκα του με ιερόδουλες. Το οποίο μέλος φυσικά δεν μετάνιωνε γι’αυτήν του την πρόθεση. Ειλικρινά, δεν το καταλαβαίνω αυτό, ας μου το εξηγήσουν κιόλας. Δύο μέτρα, δύο σταθμά;
    Chaos, σου έστειλα pm

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Giota87 View Post
    Διαφωνώ κάθετα. Είναι 23 ας χαλαρώσουμε λίγο. Μαθαίνουμε από τα λάθη μας. Θα τον πληγώσει δε θα τον βοηθησει
    Εκείνη έστω μαθαίνει από τα λάθη της. Το αγόρι; Αν τυχόν χωρίσει και πέσει στην επόμενη και η επόμενη του φερθεί με τον ίδιο τρόπο τι θα έχει μάθει; Τίποτα έτσι δεν είναι; Απλώς γίνεται θύμα εν αγνοία του, γιατί δεν μπορεί να διανοηθεί πως αυτό που δεν κάνει εκείνος θα του το έκανε το άτομο που έχει δίπλα του.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Giota87, κι εγώ συμφωνώ μαζί σου.
    Εντωμεταξύ, η κοπέλα το έχει μετανιώσει, το μετανιώνει κάθε μέρα εδώ και 3 χρόνια, αλλά την αποδοκιμάζουν κάποιοι που έδωσαν συμβουλές σε ένα μέλος της ομάδας πώς θα καταφέρει να απατήσει τη γυναίκα του με ιερόδουλες. Το οποίο μέλος φυσικά δεν μετάνιωνε γι’αυτήν του την πρόθεση. Ειλικρινά, δεν το καταλαβαίνω αυτό, ας μου το εξηγήσουν κιόλας. Δύο μέτρα, δύο σταθμά;
    Δεν ξέρω αν φωτογραφίζεις εμένα σε αυτό, αλλά αν φωτογραφίζεις εμένα που εύχομαι να μην το κάνεις, θα σου πρότεινα να μου πεις τι επιλογές του είπα πως έχει κατά τη γνώμη μου και θεωρούσα και θεωρώ πως είναι η ορθή!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Δεν ξέρω αν φωτογραφίζεις εμένα σε αυτό, αλλά αν φωτογραφίζεις εμένα που εύχομαι να μην το κάνεις, θα σου πρότεινα να μου πεις τι επιλογές του είπα πως έχει κατά τη γνώμη μου και θεωρούσα και θεωρώ πως είναι η ορθή!
    Του συνέστησες σεξοτουρισμό, επειδή οι ιερόδουλες του εξωτερικού είναι πιο ικανές από τις ντόπιες. Εκεί δε σε ενδιέφερε να ανοίξει τα μάτια της η σύζυγός του.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Του συνέστησες σεξοτουρισμό, επειδή οι ιερόδουλες του εξωτερικού είναι πιο ικανές από τις ντόπιες. Εκεί δε σε ενδιέφερε να ανοίξει τα μάτια της η σύζυγός του.
    Εφόσον όμως έπαιρνε διαζύγιο από την γυναίκα του δηλαδή σαν διαζευγμένος όταν του είπα πως το ορθο είναι να μείνει με την γυναίκα του και να μην γυρνάει στα στούντιο. Ναι; Φυσικά και ναι... Εκτός αν πρέπει να λογοδοτεί ο κάθε διαζευγμένος τι θα κάνει στη ζωή του!

    Αν ήταν 20-25 χωρίς οικογένεια και χωρίς παιδιά φυσικά και θα είχα την ίδια άποψη, όταν όμως είσαι πχ 50 και έχεις παιδάκια που είναι πχ 8 χρονών ή 10 δεν είναι το ίδιο...

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Εφόσον όμως έπαιρνε διαζύγιο από την γυναίκα του δηλαδή σαν διαζευγμένος όταν του είπα πως το ορθο είναι να μείνει με την γυναίκα του και να μην γυρνάει στα στούντιο. Ναι; Φυσικά και ναι... Εκτός αν πρέπει να λογοδοτεί ο κάθε διαζευγμένος τι θα κάνει στη ζωή του!

    Αν ήταν 20-25 χωρίς οικογένεια και χωρίς παιδιά φυσικά και θα είχα την ίδια άποψη, όταν όμως είσαι πχ 50 και έχεις παιδάκια που είναι πχ 8 χρονών ή 10 δεν είναι το ίδιο...
    Ο άνθρωπος δεν είναι διαζευγμένος και του έδινες συμβουλές για το πού να απευθυνθεί. Άστο καλύτερα.

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •