κατάθλιψη - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 38 of 38
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Ναι ευχαρίστως να πάω αλλά είναι ανοιχτά τώρα με την καραντίνα; σε ευχαριστώ πάντως πάρα πολύ για όλα όσα μ έγραψες και με άκουσες γτ μέχρι σήμερα σε κανέναν δεν τα είχα πει όλα αυτά. Θα το κοιτάξω και θα το κυνηγήσω γτ δεν θα φύγει ποτέ όλο αυτό μέχρι ν καταστρέψω τελείως τον εαυτό μου

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Μπορεις να βρεις και να κλεισεις ραντεβου με δημοσιο γιατρο ,μονο ομως ψυχειατρο διοτις ψυχολογο δεν προσφερει το δημοσιο. Θα πρεπει να κλεισεις ραντεβου απο τηλεφωνο κι να πας σε καποιο απο τα σημεια που θα σου πρωτεινουν.
    Με τον ιδιο τροπο το κανω κι εγω διοτις τελευταια δεν εχω λεφτα για ιδιοτη γιατρο.Να θυμηθεις ομως να εισαι απετιτικη απο το γιατρο οταν θα βρεθεις .Διοτι εχουν συνηθησει να ρωταν τι φαρμακα θελεις,να τα γραφουν κι να χερεταναι! Εσυ θα πρεπει να του πεις οτι δε ξερεις τι φαρμακα θελεις η αν θελςις φαρμακα!, να του πεις το στορυ σου χωρις ντροπη! χωριε ενοχη! οπως τα λες εδω! Αν εχεις λςφτα που περισευουν μπορεις να πας σε ιδιωτες. Τελος αν δεν εχεις ασφαλια κι γενικα δεν μπορεις να πας πουθενα τοτες θα βρουμε λυση αλλα ως τελευταια λυση . Πρεπει να προσπαθησεις ολα τα αλλα κι μονο οταν δεν βγει ακρη τοτες θα σου πω την τελευταια ελπιδα.
    Με τα αδελφια σου πως τα πας?

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Έναν μεγαλύτερο αδερφό έχω είναι στον κόσμο του γενικα ο καθένας γ την πάρτυ του δεν είμαστε και κολλητοί αν με δει να τρώω τον αμπαγκον οκ θα πει.. Το Δημόσιο λιγο ότι να ναι όντως γτ και με την αλωπεκία π είχα αλλα Ταλον μ δώσανε και πήγα σε ιδιωτικό και ηρέμησα λύθηκε τ πρόβλημα άρα ψυχολογο ιδιωτικό ραντεβού;

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Έναν μεγαλύτερο αδερφό έχω είναι στον κόσμο του γενικα ο καθένας γ την πάρτυ του δεν είμαστε και κολλητοί αν με δει να τρώω τον αμπαγκον οκ θα πει.. Το Δημόσιο λιγο ότι να ναι όντως γτ και με την αλωπεκία π είχα αλλα Ταλον μ δώσανε και πήγα σε ιδιωτικό και ηρέμησα λύθηκε τ πρόβλημα άρα ψυχολογο ιδιωτικό ραντεβού;
    ναι! αφου σε περνει να πας σε ιδιωτη καλο ειναι να πας, να ξερεις ομως οτι μπορει να χρειαστει να αρχησεις συνεδριες, δλδ να πηγαινεις καθε μηνα.
    Να σου προτεινω ονομα θεραπευτου δεν εχω τωρα στο μυαλο μου, καλα θα ηταν να το ζητησεις ανοιχτα στο φορουμ συγουρα θα υπαρξουν απαντησεις.Ζεις στην Αθηνα? η επαρχια?

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Αθήνα βρήκα μια με καλές κριτικές γτ θέλω γυναίκα ψυχολόγος - ψυχοθεραπευτρια τι θα ξεκινήσω ν λέω όμως δεν έχω ξαναπάει δεν ξέρω πως λειτουργεί όλο αυτό

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129

    Smile

    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Αθήνα βρήκα μια με καλές κριτικές γτ θέλω γυναίκα ψυχολόγος - ψυχοθεραπευτρια τι θα ξεκινήσω ν λέω όμως δεν έχω ξαναπάει δεν ξέρω πως λειτουργεί όλο αυτό
    Πρωτα απο ολα πρεπει να βγαλεις απο μεσα σου καθε ειδος ντροπης, ειναι σα γιατρος! Οταν πας στο γυναικολογο δλδ ντρεπεσαι ? η του ζητας να σε εξετασει με τα εσωρουχα? Οπως λοιπον νιωθεις με γυναικολογο, η με παθολογο που ακουει τα ακροαστικα σου ετσι θα πρεπει να νιωθεις κι με αυτους. Πρεπει να εισαι ετοιμη να πεις τα παντα, κι οχι τα παντα αλλα τα πιο κρυφα σου, αυτα που ντρεπεσαι πιο πολυ να πεις, να μιλησεις για οτι πιο προσωπικο σου, απο θεματα σεξουαλικα ,ηδονης κι καθε ποτες σου ερχετε μεχρι το αν σου εχει ερθει φαντασιωση να πας με γυναικα! η αν εχεις δει ονειρο ακομα και με συγγενη σου! ολα αυτα πιστεψεμε τα εχουν ακουσει τοσες φορες που δεν θα τους κανεις εντυπωση ουτε θα σε θυμουντε κι αν σε δουνε εξω, με καμια παρεα θα πουνε ""α! να αυτη ειχε ερθει κι μου ειχε πει οτι εχει φαντασιωσεις με το ταδε,,,," υπαρχει το αποριτο! κι οχι μονο αυτο, αλλα ειναι ετσι μαθημενοι και εκπεδευμενοι ωστε να τα ακουνε αλλιως αυτα που τους λεμε εμεις κι ντρεπομαστε, αυτοι τα λαμβανουν με αλλο κοδικο.Εξαλου πιστεψεμε, κι στο λεω εκ πειρας , ειδικα παλλιοτερα διοτις μετα τα 30 με 35 περιπου οι γυναικες δεν λετε τα πολυ προσωπικα σας στον συντροφο σας, ετσι λοιπον μεχρι πριν καποια χρονια ειχα ακουσει απιστευτες φαντασιωσεις απο πρωην μου, αλλα κι πραξεις, αλλες ειχαν ξεπαρθενιαστει με τον πρωτο ξδερφο τους στα 13-15, αλλες εκαναν ματι την μανα τους με τον πατριωτους κι πολυ πιο χειροτερα που δε θελω να τα γραψω διοτις θα φανουν ψεματα.Αν λοιπον εγω εχω ακουσει ττοια πραματα φαντασου ενας θεραπευτης τι εχει ακουσει!
    Καλη η ιδεα να παρεις γυναικα, αλλα κι παλυ σου λεω πρεπει να μην ντρεπεσαι. Να θυμασαι ,οτι οταν σε ρωταει προσπαθησαι να κερδιζεις χρονο διοτις αργουνε λιγακι ,αρα μην κομπιαζεις και να εισαι οσο πιο περιλιπτικη μπορεις.Να εισαι ειλικρινης ,να λες κι να μιλας οπως σου ερχεται μην αυτολογοκρινεσαι δλδ, εξαλου απο τα οσα εχεις γραψει μεχρι τωρα δειχνεις για πολυ αξιολογη προσωπικοτητα οπου παρα τα οσα περασες δεν εχεις στην καρδουλα σου μισος για την κοινωνια, ουτε μενος προς τον κοσμο εχεις ,απεναντιας τα εχεις ριξει ολα πανω σου.Αυτο να θυμιθεις να το πεις, να πεις δλδ οτι αυτοτραυματιζεσαι και οτι θεωρεις πως την βια που δεχοσουν την εβλεπες ως επακολουθο της δικης σου κακης συμπεριφορας αρα επρεπε η μαμα σου να σε τιμορησει!
    Νομιζω ,οτι εαν εισαι ο εαυτος σου, και δεν κομπλαρεις, δε ντραπεις να τα πεις οπως εδω θα μπορεσει ο /η θεραπευτης σου να μαθει και να σε γνωρησει πολυ καλα με αποτελεσμα να μπορεσει να σου προσφερει την καταλυλη θεραπεια.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Θα το κάνω.. Ευχαριστώ πολύ με βοήθησες πάρα πολύ να είσαι καλά θα ξαναγράψω εδώ για ότι νεότερο σε κάνα μήνα ελπίζω να αλλάξει η ζωή μου και να γίνω απόλυτα υγιής ευχαριστώ και πάλι!

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Θα το κάνω.. Ευχαριστώ πολύ με βοήθησες πάρα πολύ να είσαι καλά θα ξαναγράψω εδώ για ότι νεότερο σε κάνα μήνα ελπίζω να αλλάξει η ζωή μου και να γίνω απόλυτα υγιής ευχαριστώ και πάλι!
    Εγω σε ευχαριστω που σε εκανα να νιωσεις λιγακι καλυτερα! μεσα απο τετοια πραγματα νιωθω κι εγω χαρουμενος, ειναι η προσφορα της αλληλεγγυης που με κανει να νιωθω ομορφα .Ποσο μαλον εαν υπαρξει και μελοντικα καλυτερη ζωη για εσενα, εαν μαθω δλδ οτι πηγες σε θεραπευτρια , οτι ειναι καλη μαζι σου - διοτι παιζει μεγα ρολο να τεριαξετε , να μπορεις να την νιωθεις κι να σε νιωθη, αυτο να ξερεις εξαρταται κι απο εσενα αλλα πιο πολυ ειναι στην τεχνικη την δικη της - ολα αυτα λοιπον εαν πανε σωστα θα αλλαξει η ζωη σου, θα αλλαξει το κορμι σου ,το προσωπο σου και τα παντα γυρο σου.Μια κοπελα δυστυχως θα" πεθανει ", αλλα μια νεα ομορφη κοπελα θα γεννηθει !
    Μην ξεχασεις να την ρωτησεις εαν πιστευει οτι μπορεις να θεραπευτεις χωρις φαρμακα η με φαρμακα διοτις δεν μπορουν οι ψυχολογοι να γραψουν φαρμακα,εκτως κι αν ειναι και ψυχειατρος.
    Ευχομαι οτι καλυτερο για την νεα σου χρονια!

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Η καταθλιψη φερνει καταθλιψη
    By howtodream8 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 21-12-2012, 09:21
  2. Replies: 16
    Last Post: 23-12-2009, 00:38
  3. Replies: 5
    Last Post: 20-12-2009, 04:57
  4. Replies: 7
    Last Post: 19-03-2006, 15:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •