αν ειχατε μια υπερδυναμη .... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 69
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    τηλεκίνηση. αυτό το πράμα που πας απο δω εκεί χωρίς να χρειαστεί να κάνεις τίποτα.
    επίσης, τη δύναμη του Βουλβεριν να συνέρχεται απο τα χτυπήματα σε χρόνο ντε-τε.
    την πρώτη τη θέλω επειδή έχω πράγματα να κάνω και δε μ' αφήνουν οι καταστάσεις -και το λοκνταουν-.
    την δεύτερη επειδή δυσκολεύομαι να επανέλθω από ..γρατζουνιές, κυρίως πνευματικές.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    θα ηθελα να διαβαζω τις σκεψεις των αλλων
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ρε παιδισ, βρε συμφορμητησσες & συμφορμητες , ο Μαγκ εβαλε ενα εξυπνα χιουμοριστικο ερωτημα ,μας προσφερει υπερδυναμεις ,ταξιδι στο μελον και παρελθον! , να μπορεις να βαζεις φωτια, να κουνας πλοια ! να τα σερνεις, κι απο ολα αυτα επιλογη ειναι να διαβαζατε το μυαλο και την σκεψη του αλλου? δεν ειναι τυχαιο οπου νομιζω -αν δε καμω λαθος - οι γυναικες το ζητησατε αυτο το πραμα, οπου ειναι η πιο αθλια υπερδυναμη, η πιο ανηθικη! η πιο υπουλη! θα μπορουσατε να ζηταγατε να ειστε παντα ομορες! ,ομως το να διαβαζεις το μυαλο των συνανθρωπων σου ειναι οτι πιο παραβατικο στα προσωπικα δεδομενα, επισης δεν θα υπαρχει ενδιαφερον για εσας δλδ να γνωριζετε κοσμο, θα βαριεστε αφου δεν θα εχει ενδιαφερον!! ασε που δεν θα μπορειτε να ερωτευθητε ξανα! διοτι ,εαν πλησιαζα μια γυναικα κι αυτη μπορουσε να διαβαζει το μυαλο μου ,προσωπικα δεν θα την ηθελα με τυποτα!! οσο ομορφη και να ηταν! Μετα μου αρεσει που λεγετε οτι το γυναικιο μυαλο ειναι γεματο με ρομαντισμο!! τελικα , καλα νομιζω οτι οι ανδρες βαζουμε παντα τον ρομαντισμο σε μια σχεση!
    Εγω παντος, θα γινομουν IRONMAN , διοτι τετοιος κοσμος μονο με καρδια απο σηδερο τον ζεις! αν εχεις καρδια οπως η δικη μου ευαισθητη και συνεσταλμενη δεν θα αντεξεις! κι αυτο ειναι γενικα ενα προβλημα οπου εχουμε εμεις οι υπερβολικα ευαισθητοι.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ναι καλα γιωργο σιγα που ειναι ανηθικο...
    οταν μου το κανουν εμενα ειναι καλο??
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by boo View Post
    ναι καλα γιωργο σιγα που ειναι ανηθικο...
    οταν μου το κανουν εμενα ειναι καλο??
    Ενταξι ,υπαρχουν και εξερεσεις. Ομως απο την αλλη αυτο που σου κανουν εσενα και δεν σου αρεσει! σε ενοχλει! γιατι να το εκανες εσυ σε καποιον αλλον , αθωο?? δεν ειναι λοιπον ανηθικο αυτο που εσυ ενοχλησαι να το κανεις σε αλλον? τοτε ποια θα ειναι η διαφορα σου απο αυτους που στο κανουν?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ναι αυτοι που μου τ κανουν ειναι ολοκληρη συνομωσια. αυτοι που φορανε γυαλια ηλιου διαβαζουν τη σκεψη μου. ε θα θελα κι εγω να διαβαζω τις δικες τουυς. γιατι θελουν να με σκοτωσουν. 2 ατομα μονο εμπιστευομαι και ξερω πως ειναι στο πλευρο μου. ολοι οι ειναι πλεκτανη. ΟΛΟΙ. και θελω να ξερω τι σκεφτονται για να προφυλαχτω. καθε αλλο [πααρα ανηθικο ειναι! αμυνα ειναι..!
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Σωστά...

    Αν ήξερα εγκαίρως τι σκεφτόταν κάποιος για μένα θα τον είχα αποφύγει κι όλα θα ήταν καλύτερα...
    αυτο θυμιζει την ταινια του Μελ Γκιμπσον , ' αυτο που θελουν οι γυναικες ' που μετα απο μια ηλεκτροπληξια , ηταν ικανος να διαβαζει τις σκεψεις των γυναικων , κατηντησε να παρακαλαει ναπαλλαγει απ αυτο το ' χαρισμα ' , ηταν κουραστικο .........ουτε γω θα τοθελα , ναχει βρε παιδι μου και καποιο σασπενς η υποθεση .......... μαλλον αναφερεσαι σε κατι προσωπικο υποθετω ......

    ενα απο τα μότο μου για την ζωη , ειναι ' μην προσπαθεις να φυγεις μακρια απο κατι, οσο προσπαθεις τοσο μενεις στο ιδιο σημειο ' ......
    δεν μπορεις να αποφυγεις τα δυσαρεστα στην ζωη , ειναι μια ευκαιρια για να μαθεις κατι ( οχι εσυ ειδικα ) , πλην ασθενειων , που δεν μαθαινεις κατι , αν και εκει μαθαινεις οτι η υγεια ειναι το πολυτιμοτερο αγαθο, αυτο δεν θα το μαθεις παρα μονο χανοντας την ( και ανακτωντας την φυσικα , αν δεν την ανακτησεις , αστα να πανε ) ....και υποτιμωντας τα αλλα ' δηθεν ' πολυτιμα αγαθα .....
    τιποτα δεν μαθαινεται σε αυτην την ζωη με τον ευκολο τροπο.....η εν καιρω ειρηνης αν θελεις .......
    Last edited by Macgyver; 02-01-2021 at 08:30.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    να τα σερνεις, κι απο ολα αυτα επιλογη ειναι να διαβαζατε το μυαλο και την σκεψη του αλλου? δεν ειναι τυχαιο οπου νομιζω -αν δε καμω λαθος - οι γυναικες το ζητησατε αυτο το πραμα, οπου ειναι η πιο αθλια υπερδυναμη, η πιο ανηθικη! η πιο υπουλη! ,ομως το να διαβαζεις το μυαλο των συνανανθρωπων σας, επισης δεν θα υπαρχει ενδιαφερον για εσας δλδ να γνωριζετε κοσμο, θα βαριεστε αφου δεν θα εχει ενδιαφερον!! ασε που δεν θα μπορειτε να ερωτευθητε ξανα!,.
    υπουλο δεν ειναι να διαβαζεις το μυαλο του- της αλλου , ουτε ανηθικο, ολα θεμιτα ειναι , υπαρχουν γυναικες -αντρες που ψυχολογουν αριστα τους αλλους , οποτε θα πρεπει να θεωρησουμε και ενα χαρισμα οπως η ευφυια , ανηθικο η αδικο ....... θαναι βαρετο να ξερεις τι ακριβως σκεφτεται για σενα .......... οντως , δεν θαχει ενδιαφερον μετα .......
    Last edited by Macgyver; 02-01-2021 at 09:40.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Για αλλη υπερδύναμη δεν ξέρω. Αλλά σίγουρα θα ήθελα να γυρίσω πίσω σε χρόνο. Ξέροντας βέβαια όλα αυτά που έχω ζήσει. Δηλαδή να γυρνούσε ο χρόνος πισω με τα μυαλά που έχω τώρα. Πιστεύω όλοι θα το ήθελαν.
    .

    Σωστα , ολοι θα το θελαμε, αλλα ειναι στην ανθρωπινη φυση να θελουμε να εχουμε τοτε τα μυαλα που εχουμε τωρα , αλλα ειναι ιδιον της ανθρωπινης φυσης να συμβαινει αυτο.......οπως και να θεωρουμε τον χρονο ατελειωτο μεχρι να παμε 50-60 χρ. και να καταλαβουμε οτι μονο ατελειωτος δεν ειναι ο χρονος , τουναντιον, ειναι πολυτιμος .....και πεπερασμενος ....

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Πιστευω οοτι δεν ειμαστε μακρια απο την τηλεμεταφορα , υπο την εννοια οτι θα πληκτρολογουμε μια διευθυνση στον υπολογιστη, και αυτοστιγμει, θα μπορουμε να βρισκομαστε εκει......δεν ξερω πως , αλλα το πιστευω ....

    επισης πιστευω οτι αυτοι που ρωτιουνται αν γυρναγατε τον χρονο πισω τι θαλλαζατε στην ζωη σας ? και απαντουν ' τιποτα αυτη ηταν η ζωη μου ' ( οπως οι γονεις μου ) προκειται για μεγαλους εγωιστες , που δεν τολμουν να δουν τα σφαλματα τους , η δεν θελουν.... ....η ειναι δειλοι.....
    Last edited by Macgyver; 02-01-2021 at 09:41.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    ρε παιδισ, βρε συμφορμητησσες & συμφορμητες , ο Μαγκ εβαλε ενα εξυπνα χιουμοριστικο ερωτημα ,μας προσφερει υπερδυναμεις ,ταξιδι στο μελον και παρελθον! , να μπορεις να βαζεις φωτια, να κουνας πλοια ! να τα σερνεις, κι απο ολα αυτα επιλογη ειναι να διαβαζατε το μυαλο και την σκεψη του αλλου? δεν ειναι τυχαιο οπου νομιζω -αν δε καμω λαθος - οι γυναικες το ζητησατε αυτο το πραμα, οπου ειναι η πιο αθλια υπερδυναμη, η πιο ανηθικη! η πιο υπουλη! θα μπορουσατε να ζηταγατε να ειστε παντα ομορες! ,ομως το να διαβαζεις το μυαλο των συνανθρωπων σου ειναι οτι πιο παραβατικο στα προσωπικα δεδομενα, επισης δεν θα υπαρχει ενδιαφερον για εσας δλδ να γνωριζετε κοσμο, θα βαριεστε αφου δεν θα εχει ενδιαφερον!! ασε που δεν θα μπορειτε να ερωτευθητε ξανα! διοτι ,εαν πλησιαζα μια γυναικα κι αυτη μπορουσε να διαβαζει το μυαλο μου ,προσωπικα δεν θα την ηθελα με τυποτα!! οσο ομορφη και να ηταν! Μετα μου αρεσει που λεγετε οτι το γυναικιο μυαλο ειναι γεματο με ρομαντισμο!! τελικα , καλα νομιζω οτι οι ανδρες βαζουμε παντα τον ρομαντισμο σε μια σχεση!
    Εγω παντος, θα γινομουν IRONMAN , διοτι τετοιος κοσμος μονο με καρδια απο σηδερο τον ζεις! αν εχεις καρδια οπως η δικη μου ευαισθητη και συνεσταλμενη δεν θα αντεξεις! κι αυτο ειναι γενικα ενα προβλημα οπου εχουμε εμεις οι υπερβολικα ευαισθητοι.
    Καλημέρα και καλή χρονιά !

    Ο καθένας λαμβάνει τα γεγονότα σύμφωνα με τα πιστεύω του και τις αντιλήψεις του ...

    Ναι οι γυναίκες ,εμείς, αυτές οι σκληρές , οι υπουλες πολύ θα θέλαμε να διαβάζαμε το μυαλό του άντρα ,του συντρόφου ,του φίλου ,όπως και εκείνος το δικό μας καμία φορά ...

    Βλέπεις όταν σε μια σχέση καταφέρεις και πετύχεις να διαβάζεις αυτό το ανεξήγητο ,παιδικό καμιά φορά ,,σκληρό και ίσως κάποιες φορές αδυστακτο μυαλό του ίσως να είχες αποφύγει παρά πολλές δύσκολες και άσχημες καταστάσεις ..
    Ποιες καταστάσεις ?έξυπνος είσαι μπορείς να αντιληφθείς για ποιες μιλάμε ,δεν μου αρέσει καθόλου να ανοίγω τέτοια θέματα ...

    Και διαφορετικά να το δεις ,πάλι ,θα ήταν πολύ ωραίο αλλά και εξίσου συναρπαστικό να μπορούσαμε εμείς οι γυναίκες να είχαμε αυτό το "χάρισμα" γιατί πολύ απλά θα σας ικανοποιουσαμε όλα τα θέλω σας χωρίς να χρειάζεται και εσείς τα κακομοιρα να προσπαθειτε τόσο και να μπαινεται στο κόπο να τα ζητάτε επανηλημμενα ...

    Μην ξεχνάς καμιά φορά η ανηθικότητα είναι το ζητούμενο σας γιατί έτσι εξυπηρετεί μόνο εσάς ,οπότε λοιπόν μην το συγκαταλεγεις στα άσχημα των γυναικών .

    Καταλαβαίνεις λοιπόν πως ένα χάρισμα ,μια υπερδύναμη ή όπως αλλιώς θες πες το είναι πολύπλευρο..
    Τώρα εσύ πια πλευρά θα διαλέξεις να χρησημοποιησεις και να προβάλεις ,καθορίζεται από άλλα πράγματα ....

    Εγώ πάλι για να το "παίξω "καλουλα του φόρουμ(ειρωνικά βέβαια) οπως με είχε αποκαλέσει κάποιος, θα ήθελα να είχα μια υπερδύναμη και να ξερίζωνα στην κυριολεξία ότι αρνητικό υπάρχει στο μυαλό κάθε ανθρώπου ..
    Όχι στην καρδιά ,αλλά στο μυαλό ..
    Αυτό για εμένα θα ήταν το ιδανικότερο ....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    αυτο θυμιζει την ταινια του Μελ Γκιμπσον , ' αυτο που θελουν οι γυναικες ' που μετα απο μια ηλεκτροπληξια , ηταν ικανος να διαβαζει τις σκεψεις των γυναικων , κατηντησε να παρακαλαει ναπαλλαγει απ αυτο το ' χαρισμα ' , ηταν κουραστικο .........ουτε γω θα τοθελα , ναχει βρε παιδι μου και καποιο σασπενς η υποθεση .......... μαλλον αναφερεσαι σε κατι προσωπικο υποθετω ......

    ενα απο τα μότο μου για την ζωη , ειναι ' μην προσπαθεις να φυγεις μακρια απο κατι, οσο προσπαθεις τοσο μενεις στο ιδιο σημειο ' ......
    δεν μπορεις να αποφυγεις τα δυσαρεστα στην ζωη , ειναι μια ευκαιρια για να μαθεις κατι ( οχι εσυ ειδικα ) , πλην ασθενειων , που δεν μαθαινεις κατι , αν και εκει μαθαινεις οτι η υγεια ειναι το πολυτιμοτερο αγαθο, αυτο δεν θα το μαθεις παρα μονο χανοντας την ( και ανακτωντας την φυσικα , αν δεν την ανακτησεις , αστα να πανε ) ....και υποτιμωντας τα αλλα ' δηθεν ' πολυτιμα αγαθα .....
    τιποτα δεν μαθαινεται σε αυτην την ζωη με τον ευκολο τροπο.....η εν καιρω ειρηνης αν θελεις .......
    Ναι, αναφέρομαι σ' αυτόν που προσπάθησε να μου κάνει κακό και τα κατάφερε όσον αφορά την ψυχολογία μου και μου διέλυσε τη ζωή... Μακάρι να ήξερα ότι είχε κακές προθέσεις, θα είχα γλιτώσει πολύ πόνο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ναι, αναφέρομαι σ' αυτόν που προσπάθησε να μου κάνει κακό και τα κατάφερε όσον αφορά την ψυχολογία μου και μου διέλυσε τη ζωή... Μακάρι να ήξερα ότι είχε κακές προθέσεις, θα είχα γλιτώσει πολύ πόνο...
    Κσλή σου χρονιά. Θέλω να διαβάσεις κάτι και να μου πεις ύστερα αφού το διαβάσεις την άποψη σου για αυτό το βιβλίο είναι στα Αγγλικά να ξέρεις. Εγώ το ξεκίνησα χθες το απόγευμα και το τελείωσα πριν λίγο. Κατέβασε το και διάβασε το, αν θέλεις φύσικα και εσύ. Αν το κάνεις μετά αν θες πες μου την άποψη σου.

    https://www.pdfdrive.com/mind-contro...185999689.html

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Σωστα , ολοι θα το θελαμε, αλλα ειναι στην ανθρωπινη φυση να θελουμε να εχουμε τοτε τα μυαλα που εχουμε τωρα , αλλα ειναι ιδιον της ανθρωπινης φυσης να συμβαινει αυτο.......οπως και να θεωρουμε τον χρονο ατελειωτο μεχρι να παμε 50-60 χρ. και να καταλαβουμε οτι μονο ατελειωτος δεν ειναι ο χρονος , τουναντιον, ειναι πολυτιμος .....και πεπερασμενος ....
    Εννοούσα στην ουσία, ότι πχ με τα μυαλά της 30 φεύγα δεν θα άφηνα της σπουδές μου στη μέση (ένα παράδειγμα λέω). Αλλά με τα μυαλά της 20 χρονης τις άφησα.

    Τώρα, ο χρονος ναι είναι πολύτιμος αλλά κι αυτό στην αρχή λόγω ηλικίας δεν το καταλαβαινουμε.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Εννοούσα στην ουσία, ότι πχ με τα μυαλά της 30 φεύγα δεν θα άφηνα της σπουδές μου στη μέση (ένα παράδειγμα λέω). Αλλά με τα μυαλά της 20 χρονης τις άφησα.

    Τώρα, ο χρονος ναι είναι πολύτιμος αλλά κι αυτό στην αρχή λόγω ηλικίας δεν το καταλαβαινουμε.
    Το καταλαβα στα 50+ αυτο .......στα 30+ το σκεφτομουν , εχω χρονο, εχω χρονο, και στα 40+ το ιδιο ....

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΕΙΧΑΤΕ ΜΗΠΩΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ABILIFY
    By GewrgiA in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 2
    Last Post: 12-11-2016, 11:28
  2. Τι παρενεργειες ειχατε απο ssri?
    By Giorgos27 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 33
    Last Post: 11-02-2016, 10:42
  3. ποια υπερδυναμη θα θελατε να ειχατε
    By Macgyver in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 42
    Last Post: 24-12-2015, 20:34
  4. αν διαθετατε μια υπερδυναμη ,ποια θα θελατε
    By Macgyver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 94
    Last Post: 12-08-2013, 19:30
  5. 1.Σε ποια ηλικια ειχατε την πρωτη σας σεξουαλικη εμπειρια?
    By πανος12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 06-08-2009, 19:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •