αν ειχατε μια υπερδυναμη .... - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 69
  1. #46
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Marilou ! εγραψες παρα πολλα! οπου σχεδον τα πιο πολλα αναφερουν το ποσο αψογος ειναι ο εαυτος σου! μακαρι να εισαι ετσι.
    Αυτο που αναφερα εγω κι επιμενω ειναι οτι η συγκεκριμενη υπερδυναμη οπου αναφερεις ειναι πειραμα οπου υπηρξε στα 1960 και 1970 απο τισ ΣΙΑ ΗΠΑ, με σκοπο την επεμβαση στην σκεψη των ανθρωπων χωρις οι ιδιοι να μπορουν να το καταλαβουν! Το ιδιο προσπαθησαν και στην αλλη πλευρα δυστυχως διοτις προσωπικα ειχα μια αγαπη για την ΕΣΣΔ, αλλα δυστυχως και αυτοι προσπαθησαν να κανουν το ιδιο πραγμα.Αυτη η επιστημονικη προσπαθεια ειναι οτι χειροτερο μπορει να υπαρξει για τα ανθρωπινα προσωπικα δεδομενα, για την ιδιωτικη ζωη του ανθρωπου! Αυτο αναφερα και σε αυτο παραμενω! οταν λοιπον διαβασα οτι ονειροσου ηταν να μπορουσες να καταφερεις αυτο το πραγμα ακομα και για χαβαλε ανατριχιασα και εγραψα το οτι ειναι αθλιο.
    Οσο για το Μουσολινι ,το κομματου τους Partito Nazionale Fascista, την μαυρη ταξιαρχια , η αλλαγη του απο αναρχικος σε εξουσιαστη ειναι σχιζοφρενης ! μπορει να εχω πολλα θεματα με την οικογενεια μου,αλλα θα ειμαι παντα υπερηφανος για την ιδεολογια τους κι για την οπτικη τους προς τους συνανθρωπους μας, ετσι απο μικρος ,ακουγα τους θειου μου και τις θειες μου να λενε ιστοριες για εξοριες, φυλακες ,κι για ανθρωπινα δικαιωματα! απο πολυ μικρος λοιπον εμαθα οτι η εκμετλευση ανθρωπου απο ανθρωπο ειναι κακο πραγμα κι αλλα πολλα! δυστυχως ομως ταυτοχρωνα δεν με εμαθαν να πηγαινω εκκλησια , βαφτηστικα πολυ αργα για την ηλικια μου κι με την επεμβαση της γιαγιας μου! δεν μου εμαθαν να ειμαι χριστιανος απεναντιας ελεγαν οτι ειναι λαθος, δεν με εμαθαν να αγαπω την Ελλαδα διοτις ελεγαν οτι ανηκουμε στο προλεταριατο κι οχι σε καποιο εθνος! ολα αυτα δυστυχως ηταν λαθη που με εκαναν να μαθω πολυ μεγαλος το τι σημαινει εκκλησια και χριστιανισμος ! Τελος, οσο για τον πνευματικο μου, πλεον δεν εχω σχεσεις μαι του διοτις επεμβει στην σχεση μου με την πρωην κοπελα μου και τησ ειπε οτι δεν πρεπει να ειναι μαζι μου ! οπως κι σε εμενα ειπε οτι αν την αγαπω πρεπει να την αφησω λογο του οτι της κανω κακο! Το αποτελεσμα ηταν να γινει αυτο που ηθελε αλλα χωρις την αμεση θεληση μου, αυτο με ενοχλησαι παρα πολυ! και μαζι με αλλες συμπεριφορες του τον παρατησα! αρα δεν ειμαι ουτε φανατησμενος ,ουτε εχω παρωπηδες, μπορω να φυγω απο καποιον που βλεπω λαθος.
    Ομως ,αν περιγραφω τον χριστιανισμο με τετοιο τροπο που δειχνει οτι ειναι δυσκολο να γινεις μερος του δεν φταιω εγω, ετσι ειναι, ειναι η πιο δυσκολη θρησκεια! οταν σου λεει οτι πρεπει να αντιμετωπιζεις τους ανθρωπους γυρο σου σαν να βλεπεις στο προσωπο τους τον Χριστο! για πες μου πως θα το κανεις αυτο? εδω εσυ! στο φορουμ χωρις να με εχεις καν δει, χωρις να σε εχω βλαψει κι βγαζεις μενος απεναντι μου! που να σου εκανα κακο?? θα μπορουσες μετα να με δεις ως Χριστο???

  2. #47
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Αν εσύ βγάζεις αντιπάθεια απέναντι στις γυναίκες, δεν φταίνε οι γυναίκες και δεν χρειάζεται μια γυναίκα να διαβάσει το μυαλό ενός άνδρα για να ξέρει αν είναι καλός ή όχι, αν της ταιριάζει ή όχι. Εσύ δηλώνεις αθώος, σωστός, ηθικός. Και κατηγορείς τις γυναίκες λέγοντας πως δεν θέλουν ηθικούς άνδρες στην ζωή τους με αίτιο το ότι θεωρείς πως εσύ έχεις αυτά τα στοιχεία και παρόλα αυτά είσαι μόνος σου. Εχουμε λαβωμένη καρδιά από τις γυναικείες υπερδυνάμεις, λες παρουσιάζοντας τον εαυτό σου σαν θύμα και αν η κατάθλιψη σου προέρχεται από το γυναικείο φύλο.

    Εγώ αν ήμουν γυναίκα ουτε καν θα δεχόμουν να σε γνωρίσω γιατί θεωρείς τον εαυτό σου θύμα που φταίνε όλοι οι άλλοι για ότι ζει σήμερα εκτός από τον ίδιο. Κάτι να πεις ότι ναι φταίω και εγώ γιατί έτσι, δεν λες , εσύ παρουσιάζεις τον εαυτό σου σαν να είναι τέλειος. Ε και εγώ αν ήμουν γυναίκα δεν θα ήθελα το τέλειο...
    Δοξα τον Θεο αντιπαθεια δεν βγαζω ουτε στις γυναικες ουτε στους ανδρες ουτε στα ζωακια!
    Απλα ειπα οτι σαν προσπαθω και γινομαι απολυτος ηθικος και καλος δεν εχει τα αποτελεσματα που λενε και που ακουω οτι θα ειχε, περιμενα μια ανταποκριση κι αν οχι κατι υπερβολικο τουλαχιστον να μου εδειχναν μερικα συγχαρητηρια, λογια τουλαχιστον που να με εκθεαζανε.
    Διοτις οταν στο παρελθον μερικες φορες υποκρινομουν και με πλαγιους τροπους επρατα αυτα που ηθελαν να πραξω κι ελεγα αυτα που θελαν να ακουσουν το αποτελεσμα ηταν ευχαριστω , ομως με τον καιρο μεσα βαθια στην παρθενα ψυχουλα μου ενιωθα ασχημα! διοτις δεν ειμουν ο πραγματικος εαυτος μου αυτος ! ουτε μου αρεσαν ολα οσα τους εδειχνα! και αυτο με εκανε να νιωθω ασχημα! Αλλα δυστυχως ο κοσμος ,ειναι πολυ σκληρος για καρδουλες φτιαγμενες απο τοσο ευθραστα υλικα σαν την δικη μου ,ωστε να μπορεσει να "βγει" απο το καβουκι της εξω και να την δουν αληθεινα γυμνη! δεν θα αντεξει! απο τις υπολοιπες καρδιες οπου ειναι φτιαγμενες απο ατσαλι!

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Δοξα τον Θεο αντιπαθεια δεν βγαζω ουτε στις γυναικες ουτε στους ανδρες ουτε στα ζωακια!
    Απλα ειπα οτι σαν προσπαθω και γινομαι απολυτος ηθικος και καλος δεν εχει τα αποτελεσματα που λενε και που ακουω οτι θα ειχε, περιμενα μια ανταποκριση κι αν οχι κατι υπερβολικο τουλαχιστον να μου εδειχναν μερικα συγχαρητηρια, λογια τουλαχιστον που να με εκθεαζανε.
    Διοτις οταν στο παρελθον μερικες φορες υποκρινομουν και με πλαγιους τροπους επρατα αυτα που ηθελαν να πραξω κι ελεγα αυτα που θελαν να ακουσουν το αποτελεσμα ηταν ευχαριστω , ομως με τον καιρο μεσα βαθια στην παρθενα ψυχουλα μου ενιωθα ασχημα! διοτις δεν ειμουν ο πραγματικος εαυτος μου αυτος ! ουτε μου αρεσαν ολα οσα τους εδειχνα! και αυτο με εκανε να νιωθω ασχημα! Αλλα δυστυχως ο κοσμος ,ειναι πολυ σκληρος για καρδουλες φτιαγμενες απο τοσο ευθραστα υλικα σαν την δικη μου ,ωστε να μπορεσει να "βγει" απο το καβουκι της εξω και να την δουν αληθεινα γυμνη! δεν θα αντεξει! απο τις υπολοιπες καρδιες οπου ειναι φτιαγμενες απο ατσαλι!
    Ρε φίλε καταλαβαίνεις πως κατηγορείς τις γυναίκες και παρουσιάζεις τον εαυτό σου ως θύμα απέναντι σε αυτές; Μου θυμίζεις τους τύπους τους τουίτερ που το παίζανε γκόμενοι σήμερα και έλεγαν στο τουιτερ ποια γυναίκα θεωρείται ψηλή και ποια γυναίκα θεωρείται κοντή, οι οποίοι από την μία λένε α τις σκύλες δεν μας θέλουνε, αλλά από την άλλη μπαίνουν στο τριπάκι να πούνε αν η γυναίκα είναι κάτω από 1,70 είναι κοντή. Οι Μπραντ Πιτ που θέλουν και 1,70 γυναίκα όταν είναι σαν αναποδα γαμωτο.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Θα ηθελα να ειμαι αθανατος- νεος μεχρι να μην το θελω ποια, ωστε να εχω απεριοριστο χρονο να μαθαινω και να μαζευω εμπειριες καθως και και να βλεπω τις εξελιξεις της ανθρωποτητας. Αλλα δυστυχως τη σημερον εποχη δεν μπορεις να κρυφτεις γραφειοκρατικα - ηλεκτρονικα και φανταζομαι τι θα παθαινα εαν το ανακαλυπταν οι αλλοι.

    Kι ομως Κηπ, ειχα παλια διαβασει παλια για ενα γκαλοπ, που δεν θυμαμαι σε ποια πολη ειχε γινει, ουτε ξαναβρηκα το λινκ, αλλα ρωτηθηκαν αν ' θα παιρνατε το χαπι που θα σας επετρεπε να ζησετε 150-200 χρονια ', το 78% απαντησε οχι...... βεβαια θαχαν κατανου ( μαλλον ) τα σημερινα γηρατεια ισως , που δεν ειναι κατι ευχαριστο..... παντως αν ηταν να κολλαγα σε μια ηλικια , πχ. τα 35 χρονια , εγω θα τοπαιρνα , δεν πιστευω οτι θα βαριομουν ( λεω τωρα ) , και υπο τον ορο οτι δεν θασθενουσα .....θα γινομουν βρυκολακας , οπως στο ' συνεντευξη απο εναν βρυκολακα ' με Μπραντ Πιτ, που δεν ασθενει ποτέ ....

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Kι ομως Κηπ, ειχα παλια διαβασει παλια για ενα γκαλοπ, που δεν θυμαμαι σε ποια πολη ειχε γινει, ουτε ξαναβρηκα το λινκ, αλλα ρωτηθηκαν αν ' θα παιρνατε το χαπι που θα σας επετρεπε να ζησετε 150-200 χρονια ', το 78% απαντησε οχι...... βεβαια θαχαν κατανου ( μαλλον ) τα σημερινα γηρατεια ισως , που δεν ειναι κατι ευχαριστο..... παντως αν ηταν να κολλαγα σε μια ηλικια , πχ. τα 35 χρονια , εγω θα τοπαιρνα , δεν πιστευω οτι θα βαριομουν ( λεω τωρα ) , και υπο τον ορο οτι δεν θασθενουσα .....θα γινομουν βρυκολακας , οπως στο ' συνεντευξη απο εναν βρυκολακα ' με Μπραντ Πιτ, που δεν ασθενει ποτέ ....
    Ναι για αυτο εβαλα προυποθεσεις, πχ να εισαι νεος ή σχετικα νεος. Εαν εχεις αλτσχαιμερ και εισαι κατακοιτος, οπως ειναι το φυσιολογικο οταν ξεπερασουμε ενα οριο τοτε να το βρασω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Ναι για αυτο εβαλα προυποθεσεις, πχ να εισαι νεος ή σχετικα νεος. Εαν εχεις αλτσχαιμερ και εισαι κατακοιτος, οπως ειναι το φυσιολογικο οταν ξεπερασουμε ενα οριο τοτε να το βρασω.
    ετσι οπως το τοποθετεις , μαλιστα .......

  7. #52
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Θα θελα πολύ να πάω στο μέλλον όχι πολύ μακρυά 20 η 30 χρόνια μετά να δω που θα είμαι πως και με ποιους κι αν δε μ αρέσει να γυρίσω στο παρόν να κάνω τις απαραίτητες αλλαγες

  8. #53
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Θα θελα πολύ να πάω στο μέλλον όχι πολύ μακρυά 20 η 30 χρόνια μετά να δω που θα είμαι πως και με ποιους κι αν δε μ αρέσει να γυρίσω στο παρόν να κάνω τις απαραίτητες αλλαγες
    και γιατι τοσο μαρια?? γιατι οχι μεχρι την επομενη κλυροση του εθνικου λαχειου? η στο στοιχημα να δεις αποτελεσματα να γυρησεις πισω και να τα παιξεις? ε? Πιο καλο νομιζω διοτις ειναι πιο μικρο ταξιδι, αυτη θα ειναι καλη υπερδυναμη. Αν και νομιζω οτι ο θεματοθετης μας βαζει να διαλεξουμε απο τους παιδικους ηρωες, βλεπε σουπερμαν ,μπατμαν, κατγουμαν, κι τετοια.Εσεις οι γυναικες δεν εχετε πολλες επιλογες σε αυτη τη φαση, διοτις νομιζω οτι γυναικες ως υπερηρωες ηταν 2-3 ,ενω ανδρες ειμασταν παρα πολλοι.Οι γυναικες ηταν μια Wonder Woman και η Captain Marvel κι τερμα.Οιγυναικες ηταν τα θυματα ,η αυτες οι οποιες εμεις ως ηρωες θα επρεπε να τρεξουμε να σωσουμε ! αφου μια ζωη αυτο κανουμε! Οιγυναικες επισης επαιζαν και τον ρολο της κακιας μερικες φορες, η το οτι μας πουλουσαν ερωτα για να εκμεταλευτουν τι υπερδυναμεις μας προς ιδιον οφελος τους!

  9. #54
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Δε μ ενδιαφέρουν τόσο τα λεφτά αυτό που θέλω να δω είναι καταστάσεις απ το μέλλον όπως στο έργο με τα φαντάσματα του σκρουτζ κ ίσως αν είχα πάρει λάθος δρόμο θα με συνέφερνε για να κανω καλύτερες επιλογές στο παρόν μου. Όσο γι αυτά που λες για τις γυναίκες δεν τα δέχομαι. Να κοιτάξεις ποιοι γράφουν το σενάριο μήπως είναι άντρες που τους αρέσει να παρουσιάζουν τις γυναίκες αδύναμες που μόνο ένας άντρας είναι άξιος να τις σώσει. Κάποιους μπορεί να τους βολεύει αυτό το σενάριο. Τώρα κακοί υπάρχουν κ στα δύο φύλλα. Ίσως είσαι προκατειλημενος κ δεν το βλεπεις

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    και γιατι τοσο μαρια?? γιατι οχι μεχρι την επομενη κλυροση του εθνικου λαχειου? η στο στοιχημα να δεις αποτελεσματα να γυρησεις πισω και να τα παιξεις? ε? Πιο καλο νομιζω διοτις ειναι πιο μικρο ταξιδι, αυτη θα ειναι καλη υπερδυναμη. Αν και νομιζω οτι ο θεματοθετης μας βαζει να διαλεξουμε απο τους παιδικους ηρωες, βλεπε σουπερμαν ,μπατμαν, κατγουμαν, κι τετοια.Εσεις οι γυναικες δεν εχετε πολλες επιλογες σε αυτη τη φαση, διοτις νομιζω οτι γυναικες ως υπερηρωες ηταν 2-3 ,ενω ανδρες ειμασταν παρα πολλοι.Οι γυναικες ηταν μια Wonder Woman και η Captain Marvel κι τερμα.Οιγυναικες ηταν τα θυματα ,η αυτες οι οποιες εμεις ως ηρωες θα επρεπε να τρεξουμε να σωσουμε ! αφου μια ζωη αυτο κανουμε! Οιγυναικες επισης επαιζαν και τον ρολο της κακιας μερικες φορες, η το οτι μας πουλουσαν ερωτα για να εκμεταλευτουν τι υπερδυναμεις μας προς ιδιον οφελος τους!
    Και αφου έχεις σώσει τόσες πολλές γυναίκες στην ζωή σου μια και αυτό κάνεις όπως λες πως είναι δυνατόν να είσαι μόνος σου; Χθες έλεγες πως είναι άκαρδες, σήμερα λες πως χρειάζονται την σωτηρία σου, δηλαδή δεν ξέρω ειλικρινά δεν ξέρω...

  11. #56
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Δε μ ενδιαφέρουν τόσο τα λεφτά αυτό που θέλω να δω είναι καταστάσεις απ το μέλλον όπως στο έργο με τα φαντάσματα του σκρουτζ κ ίσως αν είχα πάρει λάθος δρόμο θα με συνέφερνε για να κανω καλύτερες επιλογές στο παρόν μου. Όσο γι αυτά που λες για τις γυναίκες δεν τα δέχομαι. Να κοιτάξεις ποιοι γράφουν το σενάριο μήπως είναι άντρες που τους αρέσει να παρουσιάζουν τις γυναίκες αδύναμες που μόνο ένας άντρας είναι άξιος να τις σώσει. Κάποιους μπορεί να τους βολεύει αυτό το σενάριο. Τώρα κακοί υπάρχουν κ στα δύο φύλλα. Ίσως είσαι προκατειλημενος κ δεν το βλεπεις
    Τον Σκρουτζ τον επισκευτικαν τα πνευματα -φαντασματα για να του δειξουν το τι κακο τον περιμενει σε καποιες φασεις λογο της τσιγκουνιας του αλλα κι ποσο υποφερουν καποιοι αλλοι επειδη δεν εδινε μια μικρη βοηθεια ,σχετικο με χρηματα ειναι δλδ το μηθυστοριμα αυτο.
    Οσο για τις γυναικες ,δεν αναφερω οτι μονο οι γυναικες ειναι κακες, απεναντιας ειπα οτι " εγω, σαν υπερηρωας" θα πρεπει στο τελος να σωσω και την καλη μου! αυτο ειναι συνηθως το τελος .Δυστυχως ομως στα μηθυστορηματα δειχνουν οτι οι μοιρεες γυναικες ειναι οι πανεμορφες που εκμεταλευονται την "αγαθη καρδουλα μου" και πουλωντας ερωτα κοροιδευουν τον ηρωα και κανουν το σκοπο τους.
    Αυτο ειναι κατις που συμβαινει κι στη πραγματικοτητα μερικες φορες.Προσωπικα εχω πεσει θυμα τετοιας εκμεταλευσης και βιασμου της ψυχης μου, μαλιστα εχω υποστει πανω απο εναν βιασμους! κατις που οταν γινει σε γυναικα θα γινει θεμα στα καναλια για μια εβδομαδα! απεναντιας σε ανδρα? επειδη ειμαι ανδρας σημαινει οτι αντεχω!! οτι ειμαι σκληρος, δυνατος! δυστυχως ομως μπερδευετε τους μυες ,τα κοκαλα και γενικα το σωμα με την ψυχικη δυναμη οπου η δικη μου για παραδηγμα ειναι πολυ πιο αδυνατη, πολυ πιο ανικανει να αμυνθει απο αυτην μιας γυναικας .Αποτελεσμα να εχω πεσει θυμα αρκετες φορες.

  12. #57
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Και αφου έχεις σώσει τόσες πολλές γυναίκες στην ζωή σου μια και αυτό κάνεις όπως λες πως είναι δυνατόν να είσαι μόνος σου; Χθες έλεγες πως είναι άκαρδες, σήμερα λες πως χρειάζονται την σωτηρία σου, δηλαδή δεν ξέρω ειλικρινά δεν ξέρω...
    ουτε εσενα καταλαβαινω!! μια τσακονεσαι με την ΡΕΜΕΝΤΥ κι γραφεις ασχημα λογια για την προσωπικη της ζωη,μετα παραδεχεσαι οτι εχεις κι αλλο λογαριασμο εδω κι ποσους μηνες! Μετα νευριαζεις κι ξεσπας κι γραφεις ασχημα λογια! προσβαλωντας οποιον σου ερθει!
    Προσωπικα δεν μπορω να πιστεψω αν εισαι γυναικα η ανδρας! Αλλα κι ουτε μπορω να καταλαβω τον λογο που στο αλλο θεμα τα βαζεις με την διαχηρηση του φορουμ.
    Τελος κατηγορεις οποιον βρεις ,και κρινεις οποιον βρεις αλλα την ορθωγραφια σου δεν την κοιτας!
    Τ χειροτερο απο ολα ειναι οτι αναφερεσαι στους ασθενεις ψυχικης υγειας με λεξεις πολυ ασχημες, μην τις ξανα γραψω ! , ποσο μαλον σε ενα τετοιο φορουμ θα επρεπ να καταλαβεις οτι δεν ειναι σωστο αυτο το πραμα!
    Ευχομαι ο Θεος να πραξει τα δεοντα μαζι σου!

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    ουτε εσενα καταλαβαινω!! μια τσακονεσαι με την ΡΕΜΕΝΤΥ κι γραφεις ασχημα λογια για την προσωπικη της ζωη,μετα παραδεχεσαι οτι εχεις κι αλλο λογαριασμο εδω κι ποσους μηνες! Μετα νευριαζεις κι ξεσπας κι γραφεις ασχημα λογια! προσβαλωντας οποιον σου ερθει!
    Προσωπικα δεν μπορω να πιστεψω αν εισαι γυναικα η ανδρας! Αλλα κι ουτε μπορω να καταλαβω τον λογο που στο αλλο θεμα τα βαζεις με την διαχηρηση του φορουμ.
    Τελος κατηγορεις οποιον βρεις ,και κρινεις οποιον βρεις αλλα την ορθωγραφια σου δεν την κοιτας!
    Τ χειροτερο απο ολα ειναι οτι αναφερεσαι στους ασθενεις ψυχικης υγειας με λεξεις πολυ ασχημες, μην τις ξανα γραψω ! , ποσο μαλον σε ενα τετοιο φορουμ θα επρεπ να καταλαβεις οτι δεν ειναι σωστο αυτο το πραμα!
    Ευχομαι ο Θεος να πραξει τα δεοντα μαζι σου!
    Οχι να τα ξαναγράψεις... Να μου πεις που αναφέρθηκα εγώ στην προσωπική ζωή της Ρέμεντι, να μου πεις που ανέφερα πως έχω διπλο λογαριασμό εδώ και μήνες, να μου πεις που κατηγόρησα κάποιον και τελικά με το μανδύα του δυσλεκτικού να μου πεις πόσο κακιά ορθογραφία έχω, δηλαδή στις 100 λέξεις πόσες λέξεις πιστεύεις πως γράφω λάθος; Να γράψεις και τις πολύ άσχημες λέξεις που χρησιμοποιώ στους ασθενείς ψυχικής υγείας. Και μέσα σε όλα, αυτό που σε απασχολεί είναι αν είμαι άνδρας ή γυναίκα.

    Πάντως αυτό που βλέπω στα σίγουρα είναι πως ο Θεός για εσένα που πιστεύεις γιατί εγώ είμαι άθεος, απέναντι σου είναι φειδωλός, δεν σε βοηθάει...

  14. #59
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Οχι να τα ξαναγράψεις... Να μου πεις που αναφέρθηκα εγώ στην προσωπική ζωή της Ρέμεντι, να μου πεις που ανέφερα πως έχω διπλο λογαριασμό εδώ και μήνες, να μου πεις που κατηγόρησα κάποιον και τελικά με το μανδύα του δυσλεκτικού να μου πεις πόσο κακιά ορθογραφία έχω, δηλαδή στις 100 λέξεις πόσες λέξεις πιστεύεις πως γράφω λάθος; Να γράψεις και τις πολύ άσχημες λέξεις που χρησιμοποιώ στους ασθενείς ψυχικής υγείας. Και μέσα σε όλα, αυτό που σε απασχολεί είναι αν είμαι άνδρας ή γυναίκα.

    Πάντως αυτό που βλέπω στα σίγουρα είναι πως ο Θεός για εσένα που πιστεύεις γιατί εγώ είμαι άθεος, απέναντι σου είναι φειδωλός, δεν σε βοηθάει...
    μονος σου το εχεις παραδεχτει! στο θεμα " ΤΟΝ ΚΕΡΑΤΩΣΑ" εκει ροσβαλεις και ξεσπαθωνεις προς αλλα μελη.
    χικά καταχωρημένο από Marilou Εμφάνιση Μηνύματος
    Δες !οντως η Ντιντι είμαι,τι νόμιζες ότι ντρέπομαι για κάτι ή με προσβάλεις με αυτό που λες ?
    Η Ντιντι είμαι θυμάσαι ε?

    Ειναι πολλα τα "εργα" σου αλλα βαριεμαι να τα ψαξω κι ειμαι κουρασμενος! αλλα αυτο επειδη ειναι η αλλη η συνηφαδα σου οπου συνεχως σε υπερασπιζεται κι οπου γραφεις γραφει μετα ,η "el.gr" για αυτο το θυμηθικα και το αναφερω.
    Κατα αλλα κι οσον αφορα τα του θεου, μου το κανει αυτο ο κυριος ως δοκιμασιες στην ζωη μου! βλεπωντας οτι τελευταια χρονια εχω αλλαξει κι εχω γινει χριστιανος και φιλανθρωπος, μου βαζει δοκιμασιες! κι ειναι λογικο, εαν διαβασεις τους "βιους αγιων" θα δεις ποσες δοκιμασιες περασαν πριν γινουν αγιοι και αυτοι. Ισως λοιπον μου επηφιλασει μεγαλη χαρη ο κυριος, εξαλου νομιζω οτι την αξιζω! Οσο για εσενα οπου εισαι Αθεος !! τι να σου πω, ο Θεος μας εκανε ελευθερους ,ωστε κατα βουληση να μπουμε εις στην βασιλεια Του ! οσοι ειστε αχαρηστοι κι βλασθημοι προς αυτην με δικη σας αποφαση τοτες λογικο ειναι και να μην περιμενετε παραδεισο να βρειτε! δεν μπορει εμεις να κανουμε τοσες θυσιες και εσεις που να ζειτε μια αμαρτωλη ζωη να εχετε ιδια μεταθανατον μεταχειρηση απο τον Θεο, ειναι λογικο εγω οπου αποφασισα αυτην την ζωη να την χαρησω στον Χριστο να με περιμενει κατι καλυτερο στην αιωνια ζωη.Σε αντιθεση με οποιον δεν ειναι σαν εμενα, με οποιον εχει μεσα του ζηλια, φθονο και κακια, στην κολαση λογικα θα πανε αυτες οι ψυχες! αφου αποφασησουν να υπερετησουν αλλον Θεο.

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Αυτο που ενα θεμα ξεκιναει απο αλλου και καποιοι με οτι να ναι αποψεις το πατε στο αλλο ακρο πραγματικα Mac εγω σου ζητω συγνωμη που στο καναμε λιγακι μπαχαλακι αλλα οταν διαβαζω τετοιους χαρακτηρισμους εν ετη πλεον 21 δεν μπορω να μην απαντησω ...
    Σιγα το θεμα , δεν εχω τετοια προβληματα , συνεχιστε την ανταλλαγη ' αποψεων ' οτιδηποτε κι αν σημαινει αυτο......

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. ΕΙΧΑΤΕ ΜΗΠΩΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ABILIFY
    By GewrgiA in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 2
    Last Post: 12-11-2016, 10:28
  2. Τι παρενεργειες ειχατε απο ssri?
    By Giorgos27 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 33
    Last Post: 11-02-2016, 09:42
  3. ποια υπερδυναμη θα θελατε να ειχατε
    By Macgyver in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 42
    Last Post: 24-12-2015, 19:34
  4. αν διαθετατε μια υπερδυναμη ,ποια θα θελατε
    By Macgyver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 94
    Last Post: 12-08-2013, 18:30
  5. 1.Σε ποια ηλικια ειχατε την πρωτη σας σεξουαλικη εμπειρια?
    By πανος12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 06-08-2009, 18:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •