leponex
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9

Thread: leponex

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621

    leponex

    καλησπερα και καλη χρονια σε ολους!
    να βρειτε την υγεια σας οσοι υποfερουν απο σωματικο και ψυχικο πονο!


    θα μπω στο θεμα μου.
    στα τα 9-10 χρονια που τρεχω με οτι περναω εχω δοκιμασει διαφορα αντιψυχωσικα φαρμακα.
    zyprexa
    seroquel
    aloperidin
    dipiperon
    solian
    risperdal
    clopixol
    sequelia

    για αλλη μια φορα ο γιατρος μου συνεστησε leponex ως το πιο αποτελεσματικο για εμενα.
    βεβαια μου ειπε οτι και αυτο μπορει να με πιασει γιατι ειμαι ανθεκτικη στα φαρμακα οποτε μπορει να κανουμε και με αυτο μια τρυπα στο νερο. αλλα ειναι το πιο δυνατο και αποτελεσματικο φαρμακο που κυκλοφορει.

    θελει εισαγωγη στο νοσοκομειο-νοσηλεια για να στο χωρηγησουν για στενη παρακολουθηση και συνεχεις εξετασεις αιματος λογω επικινδυνης παρενεργειας. επισης μπορει να προκαλεσει προβλημα στην καρδδια και διαφορα αλλα. γι αυτο το φοβαμαι πολυ. ειναι η τελευταια λυση που βλεπουν..

    εχω δοκιμασει 8 αντιψυχωτικα με διαφορους συνδυασμους. τωρα παιρνω 3 αντιψυχωτικα και μου ειπε οτι δε μπορουμε να ανεβασουμε κατι γιατι ειναι οι πιο υψηλες που παιρνω..

    το φοβαμαι πολυ αυτο το φαρμακο και δε ξερω τι να κανω..
    εχει καποιος να μου πει μια γνωμη ή την πιθανη εμπειρια του σε αυτο το φαρμακο?
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    To leponex εσυ δεν το έπαιρνες παλια;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    οχι δεν το εχω παρει ποτε. απλα μου το ειχαν συστησει γιατροι και μου το ξαναειπε και ο τελευταιος γιατρος που πηγα. ειναι το μονο που δεν εχω παρει..
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Εγώ δεν θα πήγαινα κόντρα σε γιατρό που θα συμπαθούσα. Δηλαδή αν μου έλεγε κάτι, θα του έλεγα και εγώ εντάξει ας το δοκιμάσουμε και βλέπουμε γιατί μπορεί η ζωή να αλλάξει προς το πολύ καλύτερο και μέχρι να το δοκίμαζα δεν θα το ήξερα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    και οι παρενεργειες που εχει? η νοσηλεια που χρειαζεται? ανα λιγες μερες μεσα στην εβδομαδα εξετασεις αιματος για μηνες?
    ειναι η τελευταια τους λυση..
    καπνιζω κιολας και φοβαμαι πολυ για την καρδια
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by boo View Post
    και οι παρενεργειες που εχει? η νοσηλεια που χρειαζεται? ανα λιγες μερες μεσα στην εβδομαδα εξετασεις αιματος για μηνες?
    ειναι η τελευταια τους λυση..
    καπνιζω κιολας και φοβαμαι πολυ για την καρδια
    H νοσηλεία είναι εκούσια, δηλαδή ούτε καθήλωση ούτε τιποτα, οι παρενέργειες που αναφέρεις δεν τις ξερουμε αν δεν το δοκιμάσεις και παρενεργειες εχουν ηδη τα φαρμακα που παιρνεις και δεν έχεις και αποτελεσμα κιολας από αυτά που λες, εξετάσεις αίματος είναι εξετασεις αιματος λιγο αιμα θα σου παιρνουν να βλεπουν τα επιπεδα, αυτο το κανουν πολλοι δεν θα εισαι η μονη. Η καρδια που λες ειναι ενα ζητημα αλλα ποιος σου εγγυαται πως αυτα που παιρνεις σημερα δεν σου επιβαρύνουν την καρδια;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ναι εκουσια ειναι.
    ξερει κανεις πσοο κραταει περιπου? αυτο σημαινει κιολας οτι για να το κανω θα χασω 1 εξαμηνο απο τη σχολη γιατι στη 2η απουσια κοβομαστε..
    ειναι κι αυτο ενα θεμα..
    δε ξερω εχω φτασει στα ορια μου απο τη μια δε θελω να παρω για να καταλαβαινω την πλεκτανη απο την αλλη ομως εχω φτασει στα ορια μου και λεω κανε κατι κανε τα παντα για να χαλαρωσεις λιγο να παρεις μια ανασα..
    φοβαμαι οτι θα με σκοτωσουν και θα πεθανω απο αυτους
    τωρα θα φοβαμαι μην παιθανω απο το φαρμακο?
    εκτος κι αν αυτος ο τροπος που θελουν να με σκοτωσουν οποτε να μην το παρω καλυτερα
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Κοίταξε να δεις μπορείς να τον ρωτήσεις πόσο καιρό θα διαρκέσει η νοσηλεία πρώτον, στη συνέχεια όταν νοσηλεύεσαι σε δημόσιο νοσοκομείο και παρουσιάσεις εξιτήριο από αυτό δεν νομίζω πως οι απουσίες μετράνε μπορείς να ρωτήσεις την σχολή σου τους καθηγητές σου στα εργαστήρια. Τον κατανοώ τον φόβο του θανάτου από το φάρμακο αλλά γιατί κοιτάς αυτή την πλευρά και δεν κοιτάς την άλλη πλευρά, ότι για παράδειγμα κυκλοφορεί εδώ και αρκετά χρόνια, ότι πλέον οι γιατροί γνωρίζουν σε ένα πολύ μεγάλο ποσοστό, αν όχι καθολικό τι θα συναντήσουν, πως θα το αντιμετωπίσουν και έτσι αυτοι που θα το πάρουν θα συνεχίσουν να ζουν; Γιατί δεν το εξετάζεις από αυτή τη πλευρά που προφανώς εφόσον το φαρμακο συνεχίζει να κυκλοφορεί, οι γιατροί μπορούν να αντιμετωπίσουν το οτιδήποτε και κρατάνε το κοσμο στη ζωή και κοιτάς την πλευρά μην πεθάνω;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    δυστυχως στη σχολη δε δεχονται δικαιλογητικα δυστυχως κι απο θεμα ασθενειας. το ξερουμε. εχει συμβει 2-3 φορες οσο ειμαι εκει και δε δεχονται τιποτα ουτε απο νοσοκομειο ουτε τιποτα. ειναι ηλιθιοι οι ανθρωποι...
    καλα τα λες κι εσυ! φοβαμαι πολυ
    θα ηθελα να ακουσω και γνωμες απο καποιον που το εχει παρει.
    υπαρχει κανεις?
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

Similar Threads

  1. LEPONEX
    By kakos.lycos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 21
    Last Post: 29-04-2020, 14:59
  2. leponex εμπειριες
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 53
    Last Post: 02-08-2018, 01:10
  3. Σχιζοφρένεια και leponex
    By krama30 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 15-10-2013, 16:39
  4. LEPONEX
    By whitecandle in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 83
    Last Post: 07-12-2012, 03:18
  5. leponex 100
    By Blue1 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 26-08-2012, 18:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •