Δικαιουμε αυτο το voucher?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014

    Δικαιουμε αυτο το voucher?

    https://www.taxheaven.gr/news/52272/...ias-30-49-etwn

    Δικαιουμε να κανω αιτηση σε αυτο το voucher? Αυτη τη στιγμη παιτνω αναπηρικη συνταξη που ειναι 320 με 340 ευρω, καπου εκει, μηνιαιως. Δικαιουμε να συμπληρωσω το εισοδημα μου με αυτο?
    Ειμαι εγγεραμενος σαν ανεργος στον οαεδ.

    Θα παρω και κανα τηλεφωνο, αλλα αν ξερει κανενας λεει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    https://www.taxheaven.gr/news/52272/...ias-30-49-etwn

    Δικαιουμε να κανω αιτηση σε αυτο το voucher? Αυτη τη στιγμη παιτνω αναπηρικη συνταξη που ειναι 320 με 340 ευρω, καπου εκει, μηνιαιως. Δικαιουμε να συμπληρωσω το εισοδημα μου με αυτο?
    Ειμαι εγγεραμενος σαν ανεργος στον οαεδ.

    Θα παρω και κανα τηλεφωνο, αλλα αν ξερει κανενας λεει.
    καλησπερα κιπ!
    χρονια πολλα, καλη χρονια!!
    διαβασα την προκυρηξη.
    υποθετω οτι μετα την συνταξη αυτην, συνεχιζεις να ανανεωνεις το δελτιο ανεργιας, κανονικα. τους ενημερωσες οτι παιρνεις αυτην την συνταξη;

    θεωρω οτι μπορεις να κανεις αιτηση, και να το παρεις. δεν ειμαι σιγουρη ομως, εαν δικαιουσαι να ανανεωνεις το δελτιο ανεργιας, οντας συνταξιουχος. μηπως το ανανεωνεις παρατυπα; αυτο πρεπει να ψαξεις. αν το ανανεωνεις παρατυπα, εαν και οταν υποβαλεις εκκαθαριστικο για ελεγχο στον οαεδ, θα φανει το εισοδημα αυτο και θα σε ρωτησουν απο που εισπραχθηκε. αυτο πρεπει να βαλεις καποιον να ρωτησει για λογαριασμο σου, χωρις να καρφωθεις. αν δικαιουσαι να ανανεωνεις ανεργια, οντας συνταξιουχος.
    Last edited by Remedy; 03-01-2021 at 16:46.

  3. #3
    Elenia781
    Guest
    διαβασα οτι ειναι για συγκεκριμενα επαγγελματα που μετα θα γινει μετάβαση σε εργασια με την βοηθεια συμβουλων. Οποτε οχι δεν ειναι για συνταξιουχους Αμεα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Με ειχαν παρει τηλεφωνο προσφατα και τους ειχα πει οτι παιρνω συνταξη. Μαλιστα μια εποχη ειχα κοψει την καρτα ανεργιας λογω συνταξης και αυτος που με πηρε τηλεφωνο μου ειπε ουσιαστικα οτι εχω ενεργη καρτα ανεργιας, εαν ειναι δυνατον. Τωρα με τον κωρονοιο δεν ειναι καν ανοικτο το ΟΑΕΔ. Τεσπα, δεν με ενδιαφερει να κανω κατι παρατυπο, αλλα διαβασα κατι νομοθεσιες που λενε εαν παιρνεις πολυ λιγα χρηματα, οπως εγω απο τη συνταξη διακιουσε να δουλεψεις και να δηλωσεις φυσικα οσα παιρνεις, κατοπιν κανουν κατι προσθαφαιρεσεις στη συνταξη και παιρνεις ενα ποσο.

    Τεσπα δεν καιγομαι πολυ, αλλα θα με ενδιεφερε να μαθω λεπτομερειες να δω πως θα κινηθω και στο μελλον.

    Διαβαστε αυτο το αρθρο για παραδειγμα για ψυχοκοινωνικη αποκατασταση και επανενταξη:
    https://www.asfalistiko.gr/%CE%B1%CF...1%CE%BF%CE%BD/

    Οποιος παιρνει αναπηρικη συνταξη και εργαζεται γενικα με ημιαπασχοληση, με μπλοκακι (που μαλλον με ενδιαφερει κυριως) ή εργαζεται γενικα ας γραψει την εμπειρια του με τη γραφειοκρατια και το τι πρεπει να γινει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Similar Threads

  1. Που υπάγεται αυτό που έχω;
    By GiannisNik3 in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 9
    Last Post: 13-08-2017, 22:26
  2. αυτο το (αν)!!!!
    By vmn28 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 10-06-2013, 01:08
  3. Τι ειναι αυτο/?
    By BlueHawaii in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 07-10-2012, 14:49
  4. αυτο που σου εταξα
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 35
    Last Post: 21-04-2011, 18:39
  5. αχ αυτό το βάρος..
    By Sue in forum Παχυσαρκία
    Replies: 3
    Last Post: 16-07-2010, 00:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •