Ζολοφτ παρενεργειες - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 17 of 17
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Θα σου απαντήσω με συγκεκριμένη σειρά τις ερωτήσεις που έκανες για να βγει κάποιο νόημα και θέλω να τα γράψω εδώ, για να τα πω στον υπνωτιστή όπως θα τα γράψω εδώ, οπότε πριν πάω να βρω το κείμενο να το διαβάσω για να του τα πω. Δεν γνωρίζω αν μπορεί να θεωρηθεί το ίδιο αλλά θα προτιμούσα την ιδεοληψία στην περίπτωση μου να την χαρακτηρίσω εμμονή. Νομίζω πως αυτός είναι ο ιδανικότερος όρος για την περίπτωση μου. Στην περίπτωση μου λοιπόν, έχω την ιδέα, την άποψη; πως για καποιο λόγο που δεν μπορώ να γνωρίζω να μου αρέσει; να ποθώ; να κυριαρχεί η γυναίκα πάνω μου και να γίνεται το δικό της, είμαι υποτακτικός δεν ξέρω πως αλλιώς να σου το πω. Αυτό παρόλο που κάπως το ένιωθα από μικρή ηλικία χωρίς να γνωρίζω το γιατί, κατα κάποιο τρόπο δεν μου παρουσιαζόταν σαν σκέψη στην εφηβεία, ή για παράδειγμα όταν ήμουν στο Πολυτεχνείο παρά όταν πήγα σαν φοιτητής στην Αγγλία να κάνω μεταπτυχιακά, Phd postdoc μου εξωτερικεύθηκε από μία γυναίκα που ήμουν εκεί, την οποία κιόλας την γνώριζα λίγο χρόνο πριν επιστρέψω στην Ελλάδα. Μέσα σε αυτό το διάστημα έκανα είχα μία πως να σου το πω συμβατική σεξουαλική ζωή και το ευχαριστιόμουν κιόλας.

    Το θέμα είναι πως όταν γύρισα Ελλάδα ξεκίνησα να εργάζομαι σε ένα τομέα που απέδιδε και αποδίδει παρα πολύ καλές οικονομικές απολαβές και ήμουν σε ένα στυλ ζωής μπουζουκια ή κλαμπ, κοκαίνες και γυναίκες γιατί κάπως έτσι προσπαθούσα να καλύψω το κένο μου; αυτή ήταν η αντίδραση του εαυτού μου; δεν ξέρω, τουρισμός στο εξωτερικό με ότι συνεπάγεται αυτό μέχρι που γνώρισα μια γυναίκα με την οποία συνάψαμε σχέση η οποία κράτησε μέχρι πριν από 20 μέρες περίπου δηλαδή μιλάμε για σχέση 5 ετών στο περίπου. Αυτή η γυναίκα με έβγαλε από τις ασωτείες και την ζωή του άσωτου και είχαμε μία άριστη καθημερινότητα και επικοινωνία. Είχαμε λοιπόν το σπίτι μας αυτή διπολική και εκείνη να το τονίσω αυτό, με την καθημερινότητα μας, εκείνη είχε πρόσεξε όχι να κάνει τις δουλειές του σπιτιού, εκείνη ήθελε και τις έκανε, θα μπορούσε για παράδειγμα να έβρισκε κάποια και να έκανε εκείνη τις δουλειές, δεν της είπα ποτέ όχι σε ότι μου ζητούσε, αλλά της είπα ότι κοίταξε να δεις εγώ όπως αντιλαμβάνεσαι δεν τα πάω καλά με το σεξ όταν παίρνω φάρμακα και δυστυχώς θα παίρνω φάρμακα στη ζωή μου τα οποία ξέρεις σου προκαλούν διάφορα. Και το δέχθηκε... Στη φάση αυτή όμως που δεν έπαιρνα φάρμακα πάλι δεν ήθελα σεξ, λές και δεν μπορούσα να το κάνω είτε γιατί στηριζόμουν στην ασωτεία, είτε γιατί μου είχε κάνει μάγια η Αγγλίδα, δεν ξέρω πως αλλιώς να το πω...

    Και της εξήγησα ότι ξέρεις κάτι, έχω καταλάβει πως είμαι υποτακτικός στις γυναίκες ή τουλάχιστον αυτό μου έβγαλε κάποια που στην φάση που είμαι τώρα χωρίς ντρόγκες κτλ μόνο αυτό μου εξιτάρει τη ζωή και το ενδιαφέρον στη ζωή. Και μου λέει εκείνη εγώ όμως δεν είμαι έτσι, δεν είναι του χαρακτήρα μου, δεν μπορώ σε αυτό το επίπεδο να είμαι ανοικτή και φτάσαμε σε ένα σημείο να είμαστε φιλαράκια ώσπου επήλθε το μοιραίο. Η αλήθεια είναι πως εγκεφαλικά έχω ξενερώσει πλέον στον παράγοντα γυναίκα, δηλαδή δεν θέλω και ούτε με ενδιαφέρει να γνωρίσω κάποια η οποία δεν θα μπορεί να με κάνει υπό της. Και αυτό είναι κάτι που πραγματικά είναι λογικό, γιατί αν με ενδιέφερε και μπορούσα να λειτουργήσω σε συμβατική ερωτική ζωή, δεν υπήρχε και λόγος να χωρίσω με την κοπέλα που ήμουν μια χαρά ήμασταν. Ηταν 43 ετών με αγγελικό χαρακτήρα και πέρναγε δίπλα από 20άρες και κοιτάζανε εκείνη και το σώμα της αντί για την 20άρα. Στα μάτια του υπόλοιπου κόσμου, ήμασταν το τέλειο ζευγάρι, ο ο εργατικός άνδρας που προσφέρει στην γυναίκα του ότι χρειάζεται, και για εκείνη έλεγαν η γυναικάρα που τον προσέχει λες και είναι φυλακτό. Στα μάτια των ξένων όμως όλα αυτά.... Γιατί μεταξύ μας ξέραμε τι έπαιζε ή οκ εγώ ας πούμε ήμουν ο προβληματικός, διαστροφικός.

    Η καθημερινότητα μου λοιπόν είναι οκ, δεν έχω άγχος ούτε από δουλειά, ούτε από οικονομικά, ουτε από το οτιδήποτε, παρόλα αυτά όμως ότι σου ανέφερα πιο πάνω το νιώθω σαν μία εμμονή, σαν κάτι το οποίο μου στριφογυρίζει στο μυαλό από την στιγμή που ξυπνάω, μέχρι τη στιγμή που θα κοιμηθώ. Και είναι ενοχλητικό γιατί μέσα μου λιώνω και δεν ξέρω γιατί λιώνω πραγματικά, δεν ξέρω αν λιώνω γιατί δεν έχω αυτό που θέλω ή γιατί είναι σχεδόν αδύνατο να το βρώ και να προχωρήσω στην ζωή μου. Υπάρχουν στιγμές που οι άνθρωποι λένε νιώθω ένα βάρος μέσα μου, ε λοιπόν εγώ νιώθω αυτό το βάρος αρκετο καιρό μέσα μου, από την στιγμή που ανοίγω τα μάτια μου μέχρι τη στιγμή που τα κλείνω. Τουλάχιστον έχει εκπαιδευθεί ο εαυτός μου όταν βγαίνω έξω στη δουλειά μου να φοράω μία μάσκα η οποία να δείχνει πως αυτός ο άνθρωπος είναι ένας θετικός και ευτυχισμένος άνθρωπος ενώ στην πραγματικότητα οκ θετικός είμαι, ευτυχισμένος δεν είμαι.

    Υπάρχουν στιγμές που σκέφτομαι μέσα μου πως πλεόν στην ζωή μου θα είμαι μόνος μου, διάβασα το μεσημέρι ένα κείμενο που πραγματικά δεν έχω κλάψει τα τελευταία 10χρόνια στην ζωή μου και μου ήρθε να κλάψω, ο λόγος που μου ήρθε να κλάψω είναι γιατί διάβασα μια κοπέλα να γράφει δεν κάνουμε σεξ με τον άνδρα μου σαν νιόπαντροι ενώ είμαι ανοιχτή στο να ζήσω νεα πράγματα και καταστάσεις και μου ήρθε να κλάψω ειλικρινά, γιατί εκείνος έχει την τύχη να έχει μία τέτοια γυναίκα ενώ εγώ ξέρω μέσα μου πως δεν θα βρώ μια τετοια γυναίκα, πως λόγω της ζωής μου πχ δουλεύω 12ώρο ή 8ωρο και κλείνομαι μετά μέσα στο σπίτι μου, δεν έχω διάθεση να βγω ούτε βόλτα με το αμάξι μου να οργώσω όλο το νομο Αττικής γιατί μπορώ να το κάνω και όμως δεν έχω πλέον διάθεση για τίποτα. Ζω ρομποτικά και με ένα βάρος μέσα μου.

    Τα φάρμακα που λες σε εμένα στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν πρόκειται να λειτουργήσουν, δεν θα μου καλύψουν το κενό, το καταλαβαίνεις αυτό που σου λέω, ούτε θα με βοηθήσουν να ζήσω παράλληλα με ένα κενό καλύτερα αν τα έπαιρνα. Για αυτό και δεν τα παίρνω. Φάρμακα παίρνω πλέον μόνο σε περίπτωση που παθω μανία, αλλά μανία δεν πρόκειται να πάθω το ξέρω, το νιώθω βασικά είμαι στο σημείο που πλέον δεν με αγγίζει ούτε η κατάθλιψη. Νιώθω ρομποτικά πλέον.

    Στον υπνωτιστή λοιπόν και τον υπνωτισμό τον ανακάλυψα πολύ πρόσφατα, θέλω να πάω να του πω όλα αυτά και αν γίνεται και είναι εφικτό, να με απαλλάξει από αυτή τη τάση που έχω απέναντι στο γυναικείο φύλο, να μπορέσω να λειτουργήσω σαν ένας βανίλα άνδρας. Δεν ξέρω αν είναι εφικτό, δεν ξέρω αν μπορεί να το κάνει, ξέρω πάντως πως αυτοί οι άνθρωποι αν είναι πολύ καλοί στην δουλειά τους έχουν την ικανότητα αν καταφέρουν να φέρουν τον υπνωτιζόμενο σε κατάσταση trance και εφόσον τον φέρουν σε αυτή την κατάσταση χρησιμοποιώντας 3 στοιχεία της ψυχολογίας μπαίνουνε στο υποσυνείδητο του υπνωτιζόμενου και για παράδειγμα σε κάνουν να κόψεις το τσιγάρο κάτι που είναι πολύ δύσκολο. Ε δεν είναι; Ε αυτοί το πετυχαίνουν, αρκεί όμως να μπορέσει να φέρει κάποιον σε κατάσταση trance, αλλιώς δεν λειτουργεί!
    Δεν ξέρω αν αυτό που έχεις στο σεξουαλικο κομμάτι θεωρείται πρόβλημα. Δηλαδή δεν θεωρώ ότι το να θες να είσαι υποτακτικος και να σε εξιτάρει η γυναίκα που θα κυριαρχεί πάνω σου, είναι πρόβλημα. Αν τώρα εννοείς ότι θες μια γυναίκα σαν τον προταγωνιστη στις 50 αποχρώσεις του γκρι, τότε ίσως να είναι κάποια διαταραχή :-). Και επίσης πιστεύω ότι υπάρχουν γυναίκες που το γουστάρουν αυτό. Τώρα το πως θα τη βρεις δεν γνωρίζω. Όσο για τον υπνωτισμό δεν γνωρίζω σε τι ακριβώς μπορεί να βοηθήσει, δεν το έχω ψάξει το θέμα. Αλλά θα με ενδιέφερε να μάθω πληροφορίες. Αν ξέρεις κάποιον πες μου. Επίσης όσον αφορά αυτό που είπες, ότι οι άλλοι σας έβλεπαν σαν το ιδανικό ζευγάρι, πότε δε ξέρεις τι κρύβεται πίσω από τη πόρτα όλων των σπιτιών...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Hope 2 View Post
    Δεν ξέρω αν αυτό που έχεις στο σεξουαλικο κομμάτι θεωρείται πρόβλημα. Δηλαδή δεν θεωρώ ότι το να θες να είσαι υποτακτικος και να σε εξιτάρει η γυναίκα που θα κυριαρχεί πάνω σου, είναι πρόβλημα. Αν τώρα εννοείς ότι θες μια γυναίκα σαν τον προταγωνιστη στις 50 αποχρώσεις του γκρι, τότε ίσως να είναι κάποια διαταραχή :-). Και επίσης πιστεύω ότι υπάρχουν γυναίκες που το γουστάρουν αυτό. Τώρα το πως θα τη βρεις δεν γνωρίζω. Όσο για τον υπνωτισμό δεν γνωρίζω σε τι ακριβώς μπορεί να βοηθήσει, δεν το έχω ψάξει το θέμα. Αλλά θα με ενδιέφερε να μάθω πληροφορίες. Αν ξέρεις κάποιον πες μου. Επίσης όσον αφορά αυτό που είπες, ότι οι άλλοι σας έβλεπαν σαν το ιδανικό ζευγάρι, πότε δε ξέρεις τι κρύβεται πίσω από τη πόρτα όλων των σπιτιών...
    Γυναίκες μπορεί να υπάρχουν αλλά δεν ξέρω ούτε που μπορώ να τις βρω ούτε αν θα καταφέρω να συναντήσω ποτέ μία τέτοια γυναίκα στη ζωή μου στην Ελλάδα και επειδή είναι πολύ δύσκολο πράγμα να ζει κάποιος με αυτό το βάρος για ποιος ξέρει πόσα χρόνια ίσως και για την υπόλοιπη ζωή του γίνεται πρόβλημα, εμμονή και του καταστρέφει την ψυχική του ηρεμία. Ο υπνωτιστής χειραγωγεί το μυαλό σου με την συναίνεση σου. Αν τυχόν καταφέρει και σε φέρει σε κατάσταση trance μπορεί να σε κάνει να κάνεις πραγματα χωρίς ίχνος αναστολής. Για παράδειγμα κάποιος υπνωτιστής στην Αμερική διάλεξε τυχαία 20 άτομα και τα έβαλε σε ξαπλώστρες και ξεκίνησε να τα υπνωτίζει, στο τέλος τους ζήτησε με κλειστά μάτια τελείως να βγάλουν τα μαγιώ τους όλα εντελώς και το έκαναν. Δηλαδή για παράδειγμα μπορεί σε εμένα ένας υπνωτιστής αν καταφέρει να με υπνωτίσει (3 στους 4 υπνωτίζονται και όχι όλοι) να μου πει για παράδειγμα πως πλέον είσαι ένας βανίλα στο υποσυνείδητο μου και όταν ξυπνήσω πλέον το θεμα υποταγής-κυριαρχίας να μην υπάρχει σαν στοιχείο στη ζωή μου. Δεν είναι βέβαιο όμως πως είναι εφικτό κάτι τέτοιο. Θα σου στείλω το σάιτ του τύπου που γουστάρω σε πμ γιατί απαγορευεται αναφορά δημόσια.
    Last edited by mindcrime; 04-01-2021 at 00:02.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Ζολοφτ
    By anxious4ever in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 18-05-2019, 17:36
  2. αρχη ζολοφτ
    By anxious4ever in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 3
    Last Post: 09-05-2019, 17:07
  3. Ζολοφτ
    By Panteloss in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 4
    Last Post: 22-07-2017, 02:04
  4. ζολοφτ
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 17-09-2013, 12:30
  5. Παρενεργειες Ζολοφτ
    By athanasoudaki in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 6
    Last Post: 09-09-2012, 12:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •