Χιόνι και άγχος!;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352

    Χιόνι και άγχος!;

    Πιθανόν να σας φανεί αστείο το όλο αυτό που θα γράψω αλλά είναι ότι έχω μανία με το χιόνι!! Είναι πολύ καλός ο καιρός φέτος δεν έχει χιόνι και βλέποντας το καιρό τον επομένων ημερών δεν δείχνει να χιονίζει! Αυτό μου προκαλεί στεναχώρια και άγχος δεν μπορώ να βλέπω τον καιρό χωρίς χιόνι έξω, μια και ζω ίσως στην πιο κρύα πόλη της Ελλάδας!!

  2. #2
    θα χιονισει σε λιγο καιρο

  3. #3
    Εγώ αυτό το άγχος το είχα ως μαθητής, για να χάσω σχολείο. :P

    Επηρεάζει όμως αυτό το άγχος την καθημερινότητά σου;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    όντως, αν επηρεάζει την απόδοσή σου σε σχολείο/δουλειά, πρέπει να το δουλέψεις λίγο. κατα τ' άλλα, καλό είναι να μην επηρεαζόμαστε απο εξωτερικούς παράγοντες.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by user View Post
    όντως, αν επηρεάζει την απόδοσή σου σε σχολείο/δουλειά, πρέπει να το δουλέψεις λίγο. κατα τ' άλλα, καλό είναι να μην επηρεαζόμαστε απο εξωτερικούς παράγοντες.
    Δεν με επηρεάζει πουθενά, απλός μαρεσει πολύ το χιόνι μακάρι να υπήρχε όλο το χειμώνα!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Φλωρινα;;;επειδη ασχολουμαι ερασιτεχνικα με τη μετεωρολογια,μετα τις 15 λογικα θα αλλαξει η καιρικη κυκλοφορια και θα μας ερθει κρυο...οποτε θα σαι ο πρωτος που θα δει...και γω εχω τρελα με το χιονι αλλα στον Πειραια....πολυ δυσκολο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μου αρεσει οποτε χιονιζει ετσι πυκνες και χοντρες νιφαδες, να βγαινω εξω, να πηγαινω σε μια καφετερια με τζαμαρια, να πιανω πρωτη θεση και απλα να κοιταζω. Σουπερ.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    τότε όλα καλά!
    είναι όπως περιμένουν τα παιδιά τα χριστούγεννα, οι εργαζόμενοι την καλοκαιρινή άδεια, είναι καλό. απλά μη στηρίζεις την ευτυχία σου σε αυτό.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by ΜΑΝΟΣ 14 View Post
    Φλωρινα;;;επειδη ασχολουμαι ερασιτεχνικα με τη μετεωρολογια,μετα τις 15 λογικα θα αλλαξει η καιρικη κυκλοφορια και θα μας ερθει κρυο...οποτε θα σαι ο πρωτος που θα δει...και γω εχω τρελα με το χιονι αλλα στον Πειραια....πολυ δυσκολο.
    Ίσως δω στις 13 χιόνι με της λίγες γνώσεις που διαθέτω!! Πειραιά θέλει κάτι σε Αριάδνη εάν διαβάζουμε την ίδια γλώσσα γιατί οι άλλοι θα μπερδευτουν από το όνομα!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Ίσως δω στις 13 χιόνι με της λίγες γνώσεις που διαθέτω!! Πειραιά θέλει κάτι σε Αριάδνη εάν διαβάζουμε την ίδια γλώσσα γιατί οι άλλοι θα μπερδευτουν από το όνομα!!
    Ο Πειραιας θελει ανατολικο προσηνεμο χιονια,με ψυχος απο ουκρανια,και χαμηλο στη ροδο ταυτοχρονα.Θα δεις χιονι, η κυκλοφορια θα αλλαξει απλσ φετος δυσκολευεται,ειναι η κλιματικη αλλαγη που παιζει ρολο,το λα νινια,μεχρι στιγμης ειναι δραστηριος ο καναδικος λωβος του πολικου στροβιλου,που θα παει θα αναλαβει δραση ο σιβηρικος!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by ΜΑΝΟΣ 14 View Post
    Ο Πειραιας θελει ανατολικο προσηνεμο χιονια,με ψυχος απο ουκρανια,και χαμηλο στη ροδο ταυτοχρονα.Θα δεις χιονι, η κυκλοφορια θα αλλαξει απλσ φετος δυσκολευεται,ειναι η κλιματικη αλλαγη που παιζει ρολο,το λα νινια,μεχρι στιγμης ειναι δραστηριος ο καναδικος λωβος του πολικου στροβιλου,που θα παει θα αναλαβει δραση ο σιβηρικος!
    Ναι είδη από τα μέσα του μήνα κάτι αχνοφαινεται για εδώ και γενικά τα βόρεια μας!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Με ενοχλει παρα πολυ το κρυο και οσοι θελουν το κρυο. Υπαρχουν αδεσποτα και αστεγοι που πεθαινουν λογω αυτου.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Γεια σας παιδιά, να λοιπόν που σήμερα θα χιονίσει το βράδυ, αλλά αυτό το πράγμα με έχει τρελάνει μου προκαλεί άγχος μπορεί να κάθομαι στον υπολογιστή και να κοιτάω την κάθε λεπτομέρεια ξεχωριστά για το πόσο μέχρι πότε, μέχρι που θα χιονίσει. Το ξέρω φαίνεται ίσως αστείο σε μερικούς αλλά για εμένα αυτό αποτελεί πρόβλημα!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Δεν μου φαίνεται αστείο, μου φαίνεται προβληματικό και ως έλλειψη ενσυναισθησης . Το χιόνι και ο κακός καιρός δημιουργεί προβλήματα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Γεια σας παιδιά, να λοιπόν που σήμερα θα χιονίσει το βράδυ, αλλά αυτό το πράγμα με έχει τρελάνει μου προκαλεί άγχος μπορεί να κάθομαι στον υπολογιστή και να κοιτάω την κάθε λεπτομέρεια ξεχωριστά για το πόσο μέχρι πότε, μέχρι που θα χιονίσει. Το ξέρω φαίνεται ίσως αστείο σε μερικούς αλλά για εμένα αυτό αποτελεί πρόβλημα!!
    Ο χειμωνας τωρα ξεκινα,θα δεις αρκετο χιονι μεχρι και το Μαρτιο! Και εμενα μου αρεσει παρα πολυ το χιονι και το περιμενω πως και πως καθε χρονο.Ολα αναγκαια ειναι στη ζωη ,το κρυο το χιονι η βροχη ,ο ηλιος.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. μυγακια μαυρα στιγματα και οραση με λιγο χιονι
    By Billaros in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 04-09-2022, 18:45
  2. Replies: 8
    Last Post: 04-09-2022, 14:19
  3. Οπτικό χιόνι,μυγάκια και φωτοευαισθησια
    By JasonK in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 05-12-2020, 22:01
  4. Αγχος,κριση πανικου,αγχος προσμονης
    By manolis23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 19-02-2019, 01:39
  5. σχετικά με το χιόνι
    By Athanasie in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 4
    Last Post: 04-02-2009, 04:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •