Πάμε να αντιμετωπίσουμε τους δαίμονες μας παρεούλα... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 97
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Κατι παρόμοιο το κάναμε στην καραντίνα 3-4 άτομα με ταυτόχρονη παρακολούθηση ταινίας, καθένας σπίτι του, και στο τέλος έπεφταν και σχολιασμοί στο viber. Για κάποιο λόγο ήταν αρκετά πιο ενδιαφέρων και ευχάριστο το όλο, από το να την παρακολουθούσα αυτόνομα μόνος.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Δευτέρα σήμερα ναι; Λοιπόν πάμε για την 1η μέρα

    https://www.youtube.com/watch?v=iNQMyf8Xo_4&t=877s

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Για πείτε εντυπώσεις.
    Καλά, αυτό αν είσαι αγυμναστος σε στέλνει, έτσι?
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Για πείτε εντυπώσεις.
    Καλά, αυτό αν είσαι αγυμναστος σε στέλνει, έτσι?
    Οχι μην φοβάσαι, δεν παθαίνεις τίποτα, κάνεις μέχρι εκεί που φτάνει το σώμα σου, δεν χρειάζεται παραπάνω, ούτε ζόρι χρειάζεται, χαλαρά όσο μπορεί κάποιος και με το καιρό θα βελτιώνεται.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Οχι μην φοβάσαι, δεν παθαίνεις τίποτα, κάνεις μέχρι εκεί που φτάνει το σώμα σου, δεν χρειάζεται παραπάνω, ούτε ζόρι χρειάζεται, χαλαρά όσο μπορεί κάποιος και με το καιρό θα βελτιώνεται.
    Δεν έχω τέτοια θέματα εγώ. Αλλά λέω ΑΝ κάποιος είναι αγυμναστος. Αλλά μπορεί να κάνει αυτό που λες, μέχρι εκεί που φτάνει.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Δεν έχω τέτοια θέματα εγώ. Αλλά λέω ΑΝ κάποιος είναι αγυμναστος. Αλλά μπορεί να κάνει αυτό που λες, μέχρι εκεί που φτάνει.
    Παιδιά το έχασα το σημερινό γιατί δούλευα μέχρι τώρα. Θα το κάνω το πρωί όμως. Πάντως από το λίγο που είδα το βίντεο, εγώ θα ήθελα να έχω αυτό το σπίτι χαχαχα

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Hope 2 View Post
    Παιδιά το έχασα το σημερινό γιατί δούλευα μέχρι τώρα. Θα το κάνω το πρωί όμως. Πάντως από το λίγο που είδα το βίντεο, εγώ θα ήθελα να έχω αυτό το σπίτι χαχαχα
    Εγω την πρασινάδα έξω πρόσεξα πιο πολύ παρά το σπίτι μέσα
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Για πείτε εντυπώσεις.
    Καλά, αυτό αν είσαι αγυμναστος σε στέλνει, έτσι?
    Όχι ρε συ δεν σε στέλνει απλά ο καθένας ακολουθεί τα όρια του δεν θέλει υπέρβαση αυτό ..
    Η όλη μαγκιά να το πω έτσι σε αυτά τα προγράμματα είναι οι αναπνοές και το να κάνεις focus στην αυτοσυγκέντρωση σου .
    Σίγουρα θα πρέπει να έχεις ζεστούς ώμους και να μην ξεχνάς σε ορισμένες ασκήσεις να έχεις σφιγμένη κοιλιά και περίνεο για να αποφύγεις τυχών τραβήγματα πάνω στην προσπάθεια σου να υπερβείς λιγάκι τον ευατο σου .. ...

    Για κάποιον αρχάριο θα πρέπει λιγάκι να μπει στην τεχνική όλου αυτού και μετά είναι ευκολακι αρκεί να ακολουθείς τα βασικά ,αναπνοές και συγκέντρωση ,ηρεμία ...

    Πολύ καλό πρόγραμμα για αρχή αξίζει !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Όχι ρε συ δεν σε στέλνει απλά ο καθένας ακολουθεί τα όρια του δεν θέλει υπέρβαση αυτό ..
    Η όλη μαγκιά να το πω έτσι σε αυτά τα προγράμματα είναι οι αναπνοές και το να κάνεις focus στην αυτοσυγκέντρωση σου .
    Σίγουρα θα πρέπει να έχεις ζεστούς ώμους και να μην ξεχνάς σε ορισμένες ασκήσεις να έχεις σφιγμένη κοιλιά και περίνεο για να αποφύγεις τυχών τραβήγματα πάνω στην προσπάθεια σου να υπερβείς λιγάκι τον ευατο σου .. ...

    Για κάποιον αρχάριο θα πρέπει λιγάκι να μπει στην τεχνική όλου αυτού και μετά είναι ευκολακι αρκεί να ακολουθείς τα βασικά ,αναπνοές και συγκέντρωση ,ηρεμία ...

    Πολύ καλό πρόγραμμα για αρχή αξίζει !
    Γυμνάζομαι έτσι κι αλλιώς αλλά yoga δεν είχα κάνει, δεν είχα μπει ποτέ στη διαδικασία.

    Σκέψου : αναπνοές+ηρεμία και εγώ
    Γελάνε και οι τοίχοι χαχα
    Θα το συνεχίσω όμως.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Γυμνάζομαι έτσι κι αλλιώς αλλά yoga δεν είχα κάνει, δεν είχα μπει ποτέ στη διαδικασία.

    Σκέψου : αναπνοές+ηρεμία και εγώ
    Γελάνε και οι τοίχοι χαχα
    Θα το συνεχίσω όμως.
    Και όμως δεν έχει καμία σχέση αυτού του είδους η άσκηση με το όλο θέμα γυμναστικής και στο λέω εγώ που μια ζωή μέσα σε γήπεδα ήμουν ..

    Πιλάτες και γιόγκα σου προσφέρουν τόση ευεξία και δυναμική ταυτόχρονα χωρίς τον κόπο που πρέπει να καταβάλεις στα υπόλοιπα ..

    Ειναι αυτό που λες ,αναπνοές ,ηρεμία ,αυτοσυγκέντρωση αλλά και δυναμική ,δεν μπορεί ο καθένας να το κάνει σωστά έτσι?
    Γιατί όταν προχωράς επίπεδο θα δεις ασκήσεις που αν δεν έχεις σωστή αναπνοή και σωστή στάση -δυναμικη σώματος εκτός ότι δεν θα τις βγάλεις μπορείς να προκαλέσεις σοβαρούς τραυματισμούς χωρίς να το πάρεις χαμπάρι ..

    Όποιος πάντως μάθει σε αυτό τον τρόπο δεν τον αλλάζει με τίποτα μετά να το ξέρεις !
    Αξίζει !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Και όμως δεν έχει καμία σχέση αυτού του είδους η άσκηση με το όλο θέμα γυμναστικής και στο λέω εγώ που μια ζωή μέσα σε γήπεδα ήμουν ..

    Πιλάτες και γιόγκα σου προσφέρουν τόση ευεξία και δυναμική ταυτόχρονα χωρίς τον κόπο που πρέπει να καταβάλεις στα υπόλοιπα ..

    Ειναι αυτό που λες ,αναπνοές ,ηρεμία ,αυτοσυγκέντρωση αλλά και δυναμική ,δεν μπορεί ο καθένας να το κάνει σωστά έτσι?
    Γιατί όταν προχωράς επίπεδο θα δεις ασκήσεις που αν δεν έχεις σωστή αναπνοή και σωστή στάση -δυναμικη σώματος εκτός ότι δεν θα τις βγάλεις μπορείς να προκαλέσεις σοβαρούς τραυματισμούς χωρίς να το πάρεις χαμπάρι ..

    Όποιος πάντως μάθει σε αυτό τον τρόπο δεν τον αλλάζει με τίποτα μετά να το ξέρεις !
    Αξίζει !
    Θα το προσπαθήσω, το είπα. Αλλά δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά ότι θα καταφέρω εγώ να ηρεμησω
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Δεν είναι τίποτα ρε εδώ έγινε φίδι η πρώην μου και σε λίγο θα κόψει τα φάρμακα τελείως, έτσι νιώθει πως τον Μάρτιο θα τα αφήσει πίσω της. Ολοι μπορουν να το κάνουν, εδώ το κάνω εγώ που ήμουν ένας τύπος οξύθυμος και στη τσίτα. Θέλει το χρόνο του μέχρι να βρει ο οργανισμός το σωστό τρόπο.

    Θέλω όσοι το κάνατε να μου πείτε αν νιώσατε έστω στο ελάχιστο ευφορία, αν νιώσατε το σώμα να είναι ευχάριστα χαλαρωμένο....

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Hope 2 View Post
    Παιδιά το έχασα το σημερινό γιατί δούλευα μέχρι τώρα. Θα το κάνω το πρωί όμως. Πάντως από το λίγο που είδα το βίντεο, εγώ θα ήθελα να έχω αυτό το σπίτι χαχαχα
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Εγω την πρασινάδα έξω πρόσεξα πιο πολύ παρά το σπίτι μέσα
    Εμένα μου αρέσει η θετικότητα που βγάζει το όλο σκηνικό εκεί μέσα....

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Δεν είναι τίποτα ρε εδώ έγινε φίδι η πρώην μου και σε λίγο θα κόψει τα φάρμακα τελείως, έτσι νιώθει πως τον Μάρτιο θα τα αφήσει πίσω της. Ολοι μπορουν να το κάνουν, εδώ το κάνω εγώ που ήμουν ένας τύπος οξύθυμος και στη τσίτα. Θέλει το χρόνο του μέχρι να βρει ο οργανισμός το σωστό τρόπο.

    Θέλω όσοι το κάνατε να μου πείτε αν νιώσατε έστω στο ελάχιστο ευφορία, αν νιώσατε το σώμα να είναι ευχάριστα χαλαρωμένο....
    Εγω όχι πάντως. Αλλά μη περιμένεις και ευφορία από το πρώτο 20λεπτο.
    (Λέω εγώ τώρα, αν και είμαι άσχετη με το θέμα συν ότι φημιζομαι για την αναισθησία μου)..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Εμένα μου αρέσει η θετικότητα που βγάζει το όλο σκηνικό εκεί μέσα....
    Ναι, είχε καλή αύρα όντως.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Παρεούλα
    By butterfly95 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 146
    Last Post: 20-09-2017, 15:35
  2. Παλευω με τους δαιμονες μου ακομα μια φορα..
    By BillytheKid in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 29
    Last Post: 03-03-2015, 10:43
  3. Replies: 501
    Last Post: 20-11-2012, 23:07
  4. Δε μπορώ να ξεφύγω από τους δαίμονες μου...
    By regenmacher in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 13-06-2012, 01:12
  5. Θελει κανεις παρεουλα?
    By N.Princess in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 22
    Last Post: 04-02-2012, 23:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •