Πάμε να αντιμετωπίσουμε τους δαίμονες μας παρεούλα... - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 97
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Είναι πολύ γαμάτο αν είναι καθαρή παραλία με άμμο να κάνεις γιογκα σε αυτή. Είναι τρομερό... αρκει να μην καίει η άμμος....
    Εδώ με κοιτάνε τα παιδιά μου λες και είμαι εξωγήινος, θα κατέβω στην παραλία να κάνω γιόγκα?
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Εδώ με κοιτάνε τα παιδιά μου λες και είμαι εξωγήινος, θα κατέβω στην παραλία να κάνω γιόγκα?
    Ε δεν ξερουνε μωρε τα παιδάκια δεν το έχουν ξαναδει για αυτό...

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ε δεν ξερουνε μωρε τα παιδάκια δεν το έχουν ξαναδει για αυτό...
    Σωστά. Αλλά εντάξει όχι και στην παραλία. Με πήρε και με σήκωσε!
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    5η μέρα... Το μοναδικό που έχω απορία είναι πόσοι έχουν φτάσει σε αυτή τη μέρα...

    https://www.youtube.com/watch?v=JqJYjqx5ljs

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    5η μέρα... Το μοναδικό που έχω απορία είναι πόσοι έχουν φτάσει σε αυτή τη μέρα...

    https://www.youtube.com/watch?v=JqJYjqx5ljs
    Εγώ, αλλά αυτό με τις ανάσες δεν το μπορώ πραγματικά.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Εγώ, αλλά αυτό με τις ανάσες δεν το μπορώ πραγματικά.
    Τι δεν μπορείς; Δεν μπορείς να συγκεντρωθείς να το κάνεις; Σου προκαλεί γέλιο; Πιστεύεις πως δεν πρόκειται να λειτουργήσει πάνω σου; Εξήγησε μου λίγο να το καταλαβω

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Τι δεν μπορείς; Δεν μπορείς να συγκεντρωθείς να το κάνεις; Σου προκαλεί γέλιο; Πιστεύεις πως δεν πρόκειται να λειτουργήσει πάνω σου; Εξήγησε μου λίγο να το καταλαβω
    Οχι δεν μου προκαλεί γέλιο. Δεν μπορώ να συγκεντρωθω
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Οχι δεν μου προκαλεί γέλιο. Δεν μπορώ να συγκεντρωθω
    Θέλει χρόνο αυτό, θα σου πάρει καιρό... θέλει εξάσκηση και κάποια στιγμή θα γίνει...

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Θέλει χρόνο αυτό, θα σου πάρει καιρό... θέλει εξάσκηση και κάποια στιγμή θα γίνει...
    Θα δείξει... Πάντως μέχρι τώρα τα κάνω όλα όπως ακριβώς φαίνονται. Εκτός από τις ανάσες που δεν τις πετυχαίνω πάντα.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Θα δείξει... Πάντως μέχρι τώρα τα κάνω όλα όπως ακριβώς φαίνονται. Εκτός από τις ανάσες που δεν τις πετυχαίνω πάντα.
    Μην θεωρεις οτι δεν μπορεις κατι ευκολο ..
    Οι ανασες ειναι ολη η φιλοσοφια και αν ησουν σε κανονικο μαθημα αρχαρίων θα εβλεπες οτι το πρωτο μαθημα ειναι αφιερωμενο μονο στην τεχνικη της ανασας και πως την πετυχαινεις ειδικα οταν φτασεις σε προχωρημενο επιπεδο ωστε να βγαζεις το προγραμμα ..
    Παντου υπαρχει αυτο ...ακομα και στο γηπεδο οταν μπαινεις σαν παιδακι για να βγαλεις προπονηση ,σου δειχνει ο προπονητης πως να αναπνεεις σωστα και να μην σου κοβεται η ανασα και να σκοτεινιαζουν ολα ..


    Αν θες παντως υπαρχουν σχετικα βιντεο με την φιλοσοφια και τον τροπο αυτης
    Μπορει να σου βαλει και ο mind αφου εκεινος ξερει το προγραμμα σας καλυτερα ...

    Αφου αποφασισες να το κανεις, καντω σωστα γιατι χωρις ανασες χανεις τα κυριοτερα να ξερεις !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Μην θεωρεις οτι δεν μπορεις κατι ευκολο ..
    Οι ανασες ειναι ολη η φιλοσοφια και αν ησουν σε κανονικο μαθημα αρχαρίων θα εβλεπες οτι το πρωτο μαθημα ειναι αφιερωμενο μονο στην τεχνικη της ανασας και πως την πετυχαινεις ειδικα οταν φτασεις σε προχωρημενο επιπεδο ωστε να βγαζεις το προγραμμα ..
    Παντου υπαρχει αυτο ...ακομα και στο γηπεδο οταν μπαινεις σαν παιδακι για να βγαλεις προπονηση ,σου δειχνει ο προπονητης πως να αναπνεεις σωστα και να μην σου κοβεται η ανασα και να σκοτεινιαζουν ολα ..


    Αν θες παντως υπαρχουν σχετικα βιντεο με την φιλοσοφια και τον τροπο αυτης
    Μπορει να σου βαλει και ο mind αφου εκεινος ξερει το προγραμμα σας καλυτερα ...

    Αφου αποφασισες να το κανεις, καντω σωστα γιατι χωρις ανασες χανεις τα κυριοτερα να ξερεις !
    Ναι, αυτό ακριβώς. Νιώθω ότι χάνω. Και εν τω μεταξύ λένε στο βίντεο ότι όποιος δεν μπορεί να "απλωθεί" τόσο, ας το πάει μέχρι εκεί που μπορεί. Και ενώ τα μπορώ όλα αυτά, δεν μπορώ τις αναπνοές.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Καταρχήν καπνίζεις ή κάπνιζες; Έχεις στραβό διάφραγμα; Αλλά ακόμα και αυτά να μην είναι, οι αναπνοές δεν είναι εύκολες θέλουν εξάσκηση και αυτές. Μπορεί να είσαι γυμνασμένη δεν ξέρω, αλλά η συγκέντρωση και οι αναπνοές θέλουν εξάσκηση δεν είναι κάτι απλό. Οπως όλα τα πράγματα στη ζωή. Μην περιμένεις τώρα και εσύ να κάνεις ότι κάνουν εκείνοι που κάνουν αυτός 15 χρόνια ζίου ζίτσου και αυτή κάνει τα ίδια χρόνια γιόγκα. Θα σου βγει με το καιρό, υπομονή θέλει...

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Καταρχήν καπνίζεις ή κάπνιζες; Έχεις στραβό διάφραγμα; Αλλά ακόμα και αυτά να μην είναι, οι αναπνοές δεν είναι εύκολες θέλουν εξάσκηση και αυτές. Μπορεί να είσαι γυμνασμένη δεν ξέρω, αλλά η συγκέντρωση και οι αναπνοές θέλουν εξάσκηση δεν είναι κάτι απλό. Οπως όλα τα πράγματα στη ζωή. Μην περιμένεις τώρα και εσύ να κάνεις ότι κάνουν εκείνοι που κάνουν αυτός 15 χρόνια ζίου ζίτσου και αυτή κάνει τα ίδια χρόνια γιόγκα. Θα σου βγει με το καιρό, υπομονή θέλει...
    Καπνίζω ναι. Γυμνασμένη τώρα...είναι σχετικό. Δεν χτυπάω και μαραθώνιο. Κάνω μόνο squats και κοιλιακούς σε καθημερινή βάση.
    Εντάξει δεν συγκρινομαι μαζί τους. Αλλά από τις ασκήσεις τους δεν μου ξεφεύγει τίποτα (μέχρι τώρα). Μόνο οι αναπνοές μου το χαλάνε.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Καπνίζω ναι. Γυμνασμένη τώρα...είναι σχετικό. Δεν χτυπάω και μαραθώνιο. Κάνω μόνο squats και κοιλιακούς σε καθημερινή βάση.
    Εντάξει δεν συγκρινομαι μαζί τους. Αλλά από τις ασκήσεις τους δεν μου ξεφεύγει τίποτα (μέχρι τώρα). Μόνο οι αναπνοές μου το χαλάνε.
    Ναι οκ ζητάς πάρα πολλά.... Τσιγάρο και ανάσες δεν πάνε μαζί, δεν έχεις την χωρητικότητα οξυγόνου στους πνεύμονες, που έχει ένας μη καπνιστής. Μη ζητάς και εσύ τόσα πολλά από τώρα. Δεν σου λέω να κόψεις το τσιγάρο, δεν το θεωρώ εύκολο, αλλά εφόσον το έχεις στην ζωή σου, πρέπει να έχεις υπομονή...

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ναι οκ ζητάς πάρα πολλά.... Τσιγάρο και ανάσες δεν πάνε μαζί, δεν έχεις την χωρητικότητα οξυγόνου στους πνεύμονες, που έχει ένας μη καπνιστής. Μη ζητάς και εσύ τόσα πολλά από τώρα. Δεν σου λέω να κόψεις το τσιγάρο, δεν το θεωρώ εύκολο, αλλά εφόσον το έχεις στην ζωή σου, πρέπει να έχεις υπομονή...
    Βασικά θα ήθελα κάποια στιγμή να το κόψω αλλά δεν το έχω προσπαθήσει ποτέ. Τώρα δεν βοηθάει και η κατάσταση, ούτε δουλειά, ούτε μαθήματα, όλη μέρα μέσα. Είναι δύσκολο.
    Και εγώ πιστεύω ότι αυτό φταίει για τις αναπνοές.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Similar Threads

  1. Παρεούλα
    By butterfly95 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 146
    Last Post: 20-09-2017, 14:35
  2. Παλευω με τους δαιμονες μου ακομα μια φορα..
    By BillytheKid in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 29
    Last Post: 03-03-2015, 09:43
  3. Replies: 501
    Last Post: 20-11-2012, 22:07
  4. Δε μπορώ να ξεφύγω από τους δαίμονες μου...
    By regenmacher in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 13-06-2012, 00:12
  5. Θελει κανεις παρεουλα?
    By N.Princess in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 22
    Last Post: 04-02-2012, 22:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •