Πάμε να αντιμετωπίσουμε τους δαίμονες μας παρεούλα... - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 97 of 97
  1. #91
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Χαίρομαι που σε βοηθάει. Κάποιοι για πολλούς λόγους αργούν να δούνε αλλαγές κάποιοι τις βλέπουν πιο γρήγορα. Λοιπόν θα ανεβάσω το προγραμμα από Δευτερα γιατι έχω λόγο που θέλω να ξεκινήσει Δευτέρα και μέχρι τότε αν θέλεις εσύ θα μου εξηγησεις όσο πιο λεπτομερώς μπορείς την ύπνωση. Τι ήθελες τι προσδοκούσες τι πιστεύεις πως είναι η ύπνωση αν λειτούργησε πάνω σου και αν όχι γιατι
    Καλησπέρα. Μόλις ολοκλήρωσα το πρόγραμμα των 7 ημερών και σκέφτομαι αύριο να ξεκινήσω το Ignite των 28 ημερών για ενδυνάμωση και κινητοποίηση. Βλέπω ότι με βοηθάει σε πολλά, στάση σώματος, αναπνοή, πόνοι αυχένα, ένταση, ταχυκαρδία... Και γενικότερα πολύ καλύτερη ανοχή στις καθημερινές προκλήσεις. Είμαι πιο χαλαρή στη δουλειά και έχω περισσότερη αυτοπεποίθηση.
    Σχετικά με την ύπνωση, την αγαπώ πολύ αυτή τη μέθοδο!! Πριν από δύο χρόνια που είχα πάθει εμμονή με διάφορες κατά φαντασία ασθένειες που με ταλαιπωρούσαν είχα βρει μερικές συνεδρίες που με βοηθούσαν πολύ. Επειδή όμως η ύπνωση είναι πολύ επικίνδυνο να γίνεται με λάθος τρόπο, λάθος εντολές ή για λάθος λόγο, απευθύνθηκα σε ειδικό όπου είναι ειδικός ψυχοθεραπευτής και υπνωτιστής. Τα αποτελέσματα είναι πολύ πιο άμεσα από την ψυχοθεραπεία ή την συμβουλευτική και πιο στοχευμένα. Ένιωσα μετά την τρίτη συνεδρία όλες μου τις φοβίες να είναι παρελθόν. Τα βράδια πολλές φορές αποκοιμούμαι με τις ηχογραφήσεις και το πρωί νιώθω σαν να έχω ξαναγεννηθεί...

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Χαχα, δύσκολα μου βάζεις. Μέση ηλικία, αδύνατη, αγύμναστη.
    Δεν μπορώ να σου προτείνω στάσεις γιατι στη παρούσα φάση που είσαι αγυμναστη το πιθανότερο θα ήταν να τραυματιστείς. Στη θέση σου θα έκανα οτι μπορούσα και όσο μπορούσα από τα βίντεο και μετά από δυο μήνες θα το σκεφτόμουν παλι εφόσον θα είχα φτάσει σε ένα επιπεδο

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Mary J. View Post
    Καλησπέρα. Μόλις ολοκλήρωσα το πρόγραμμα των 7 ημερών και σκέφτομαι αύριο να ξεκινήσω το Ignite των 28 ημερών για ενδυνάμωση και κινητοποίηση. Βλέπω ότι με βοηθάει σε πολλά, στάση σώματος, αναπνοή, πόνοι αυχένα, ένταση, ταχυκαρδία... Και γενικότερα πολύ καλύτερη ανοχή στις καθημερινές προκλήσεις. Είμαι πιο χαλαρή στη δουλειά και έχω περισσότερη αυτοπεποίθηση.
    Σχετικά με την ύπνωση, την αγαπώ πολύ αυτή τη μέθοδο!! Πριν από δύο χρόνια που είχα πάθει εμμονή με διάφορες κατά φαντασία ασθένειες που με ταλαιπωρούσαν είχα βρει μερικές συνεδρίες που με βοηθούσαν πολύ. Επειδή όμως η ύπνωση είναι πολύ επικίνδυνο να γίνεται με λάθος τρόπο, λάθος εντολές ή για λάθος λόγο, απευθύνθηκα σε ειδικό όπου είναι ειδικός ψυχοθεραπευτής και υπνωτιστής. Τα αποτελέσματα είναι πολύ πιο άμεσα από την ψυχοθεραπεία ή την συμβουλευτική και πιο στοχευμένα. Ένιωσα μετά την τρίτη συνεδρία όλες μου τις φοβίες να είναι παρελθόν. Τα βράδια πολλές φορές αποκοιμούμαι με τις ηχογραφήσεις και το πρωί νιώθω σαν να έχω ξαναγεννηθεί...
    Αυτό που δεν καταλαβαίνω με την ύπνωση είναι γιατί χρειάζονται τρεις συνεδρίες πχ στη περίπτωση σου και όχι μια, δηλαδή αφου σου δίνει οδηγίες γιατι πρέπει να τις ακούσεις τρεις φορές και όχι μια; Δεν υπακούει το υποσυνείδητο με μια και μόνο φορά; Μου κανει λιγο παράξενο ή εγω την έχω παρεξηγήσει σαν μέθοδο επειδή δεν την γνωρίζω.

    Αυτό θα ανεβάσω το προγραμμα των 28 ημερών καλη αρχή

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Καλημέρα καλη εβδομάδα και καλή αρχή. Ξεκινάμε με πολύ χαλαρό τρόπο όσο μπορει το σωμα και οση διάρκεια αντέχει. Είναι μαραθώνιος και όχι σπριντ. Μην ζοριστεί το σωμα γιατι αν το ζορισετε θα τραυματιστείτε και θα βγείτε εκτός ακόμα και καθημερινότητας

    https://www.youtube.com/watch?v=YNvS1XUkjxQ

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876

  6. #96
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Αυτό που δεν καταλαβαίνω με την ύπνωση είναι γιατί χρειάζονται τρεις συνεδρίες πχ στη περίπτωση σου και όχι μια, δηλαδή αφου σου δίνει οδηγίες γιατι πρέπει να τις ακούσεις τρεις φορές και όχι μια; Δεν υπακούει το υποσυνείδητο με μια και μόνο φορά; Μου κανει λιγο παράξενο ή εγω την έχω παρεξηγήσει σαν μέθοδο επειδή δεν την γνωρίζω.

    Αυτό θα ανεβάσω το προγραμμα των 28 ημερών καλη αρχή
    Καλησπέρα. Οι συνεδρίες γίνονται ώστε ο θεραπευτής να αρχίσει να σε μαθαίνει και να κάνει την ύπνωση περισσότερο στοχευμένη. Λόγω επαγγέλματος, εγώ ήμουν ανοιχτή στην μέθοδο, αλλά σκέψου πόσες αντιστάσεις έχει να κάμψει, να κερδίσει την εμπιστοσύνη του θεραπευόμενου και να κατανοήσει τί αναζητά ακριβώς από την ύπνωση. Μετά από μερικές συνεδρίες υπάρχει εμπιστοσύνη και πλήρης κατανόηση του στόχου. Εξάλλου η διήθηση στον πυρήνα του υποσυνείδητου γίνεται σιγά σιγά. Ελπίζω να απάντησα στην απορία σου.

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Mary J. View Post
    Καλησπέρα. Οι συνεδρίες γίνονται ώστε ο θεραπευτής να αρχίσει να σε μαθαίνει και να κάνει την ύπνωση περισσότερο στοχευμένη. Λόγω επαγγέλματος, εγώ ήμουν ανοιχτή στην μέθοδο, αλλά σκέψου πόσες αντιστάσεις έχει να κάμψει, να κερδίσει την εμπιστοσύνη του θεραπευόμενου και να κατανοήσει τί αναζητά ακριβώς από την ύπνωση. Μετά από μερικές συνεδρίες υπάρχει εμπιστοσύνη και πλήρης κατανόηση του στόχου. Εξάλλου η διήθηση στον πυρήνα του υποσυνείδητου γίνεται σιγά σιγά. Ελπίζω να απάντησα στην απορία σου.
    Ά από μένα θα την κερδίσει κατευθείαν απλώς περιμένω να σπάσει το lockdown για να του ζητήσω συγκεκριμένο πραγμα και αν το κανει το κανε. Στο Κολωνάκι είναι αυτός που πας; μάλλον όχι αλλα απλώς ρωτάω γιατί εκεί έχω σταμπάρει καποιον

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Similar Threads

  1. Παρεούλα
    By butterfly95 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 146
    Last Post: 20-09-2017, 15:35
  2. Παλευω με τους δαιμονες μου ακομα μια φορα..
    By BillytheKid in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 29
    Last Post: 03-03-2015, 10:43
  3. Replies: 501
    Last Post: 20-11-2012, 23:07
  4. Δε μπορώ να ξεφύγω από τους δαίμονες μου...
    By regenmacher in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 13-06-2012, 01:12
  5. Θελει κανεις παρεουλα?
    By N.Princess in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 22
    Last Post: 04-02-2012, 23:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •