Πάμε να αντιμετωπίσουμε τους δαίμονες μας παρεούλα... - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 76 to 90 of 97
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Βασικά θα ήθελα κάποια στιγμή να το κόψω αλλά δεν το έχω προσπαθήσει ποτέ. Τώρα δεν βοηθάει και η κατάσταση, ούτε δουλειά, ούτε μαθήματα, όλη μέρα μέσα. Είναι δύσκολο.
    Και εγώ πιστεύω ότι αυτό φταίει για τις αναπνοές.
    Θέλει προεργασία το τσιγάρο, θα σου πω τι έγινε και είπα τέλος, εγώ με την πρώην μου μια μέρα που ήμασταν σπίτι είπαμε να κάνουμε έναν αγώνα, αυτή muay thai εγώ ζίου ζίτσου. Εγώ έκανα ζίου ζίτσου παλιά για χρονια αλλά λόγω δουλειάς το είχα παρατήσει. Πίστευα πως αρκεί να την πλησίαζα να την έριχνα κάτω και θα τελείωνε η φάση. Ξεκινάμε και εκείνη αρχίζει να κινείται γύρω γύρω τίποτα άλλο, μετά από δύο λεπτά έβγαλά τα πνευμόνια προσπαθώντας να την πιάσω, δεν το κατάφερα με ξάπλωσε και τελείωσε η ιστορία πανηγυρικά. Τότε το έκοψα. Την επόμενη μέρα στις 13 Απριλίου (θυμάμαι και τις μέρες) πήγαμε για τρέξιμο και το τρέξιμο ήταν τελικά δύο λεπτά με το ζόρι...

    Ολοι ξέρουμε τις κακιές συνήθειες που έχουμε απλώς δεν μπορούμε να τις αποβάλλουμε. Αν το προσπαθήσεις χωρίς να το πάρεις στα σοβαρά, θα το ξαναρχίσεις είναι βέβαιο πριν καν κλεισεις εβδομάδα με πιθανότερη την 2η ή 3η μέρα. Εν τω μεταξύ μέσα σου θα βράζεις από τα νεύρα. Εγώ αν ημουν στην θέση σου θα έκανα γιόγκα και με το καιρό κάποια στιγμή χωρίς ζόρι και πιέσεις θα άφηνα το σώμα μου και το μυαλό μου να μου πει πότε πρέπει να το κόψω. Αν αθλείσαι σου το λέει το σώμα το πότε. Εχε υπ' όψιν σου πως από όσους προσπαθούν μόνο το 5% το κόβουν μαχαίρι με τη πρώτη....

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Θέλει προεργασία το τσιγάρο, θα σου πω τι έγινε και είπα τέλος, εγώ με την πρώην μου μια μέρα που ήμασταν σπίτι είπαμε να κάνουμε έναν αγώνα, αυτή muay thai εγώ ζίου ζίτσου. Εγώ έκανα ζίου ζίτσου παλιά για χρονια αλλά λόγω δουλειάς το είχα παρατήσει. Πίστευα πως αρκεί να την πλησίαζα να την έριχνα κάτω και θα τελείωνε η φάση. Ξεκινάμε και εκείνη αρχίζει να κινείται γύρω γύρω τίποτα άλλο, μετά από δύο λεπτά έβγαλά τα πνευμόνια προσπαθώντας να την πιάσω, δεν το κατάφερα με ξάπλωσε και τελείωσε η ιστορία πανηγυρικά. Τότε το έκοψα. Την επόμενη μέρα στις 13 Απριλίου (θυμάμαι και τις μέρες) πήγαμε για τρέξιμο και το τρέξιμο ήταν τελικά δύο λεπτά με το ζόρι...

    Ολοι ξέρουμε τις κακιές συνήθειες που έχουμε απλώς δεν μπορούμε να τις αποβάλλουμε. Αν το προσπαθήσεις χωρίς να το πάρεις στα σοβαρά, θα το ξαναρχίσεις είναι βέβαιο πριν καν κλεισεις εβδομάδα με πιθανότερη την 2η ή 3η μέρα. Εν τω μεταξύ μέσα σου θα βράζεις από τα νεύρα. Εγώ αν ημουν στην θέση σου θα έκανα γιόγκα και με το καιρό κάποια στιγμή χωρίς ζόρι και πιέσεις θα άφηνα το σώμα μου και το μυαλό μου να μου πει πότε πρέπει να το κόψω. Αν αθλείσαι σου το λέει το σώμα το πότε. Εχε υπ' όψιν σου πως από όσους προσπαθούν μόνο το 5% το κόβουν μαχαίρι με τη πρώτη....
    Είναι από τις χειρότερες συνήθειες πραγματικά. Παλιά δεν το καταλάβαινα. Τώρα λαχανιαζω σε σκάλες ή και όταν γυμνάζομαι. Δοκιμάζω καμιά φορά χορό (το έχω αφήσει πριν 9-10 χρόνια) και στο πρώτο τραγούδι μου βγαίνει η γλώσσα
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    6η ημέρα... με το κρύο παρέα.... θα πονέσουν λιγουλακι τα ποδαράκια ίσως.... λίγο όμως....

    https://www.youtube.com/watch?v=vcB-yLBNLyI

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Aντε πάμε και την τελευταία που παραλιγο να την ξεχασω...

    https://www.youtube.com/watch?v=REmRSbCQPvA&t=2s

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Θα το συνεχίσουμε θα παμε λιγο σε προχωρημένο επίπεδο 30 ημέρων ή όχι; τι λέτε;

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Θα το συνεχίσουμε θα παμε λιγο σε προχωρημένο επίπεδο 30 ημέρων ή όχι; τι λέτε;
    Νομίζω ότι είμαι μόνη μου σε αυτό αλλά οκ. Εγώ μέσα.
    Υ.Γ. Αν γυρίσω ζωντανή στο σπίτι το βράδυ από την δουλειά. Γιατί όπως καταλάβατε, ανοίξαμε!
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Νομίζω ότι είμαι μόνη μου σε αυτό αλλά οκ. Εγώ μέσα.
    Υ.Γ. Αν γυρίσω ζωντανή στο σπίτι το βράδυ από την δουλειά. Γιατί όπως καταλάβατε, ανοίξαμε!
    Αντε με το καλό... Πάντως με μία βόλτα που εκανα στην Αθηνα το πρωι πιστευω πως την αλλη εβδομαδα θα τα κλεισουν πάλι.... Βγήκανε ολοι εξω και στηνονται στην ουρα σαν να μην υπάρχει αυριο...

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Αντε με το καλό... Πάντως με μία βόλτα που εκανα στην Αθηνα το πρωι πιστευω πως την αλλη εβδομαδα θα τα κλεισουν πάλι.... Βγήκανε ολοι εξω και στηνονται στην ουρα σαν να μην υπάρχει αυριο...
    Ευχαριστώ!
    Ναι και εγώ στο δρόμο για την δουλειά πολύ συνωστισμό είδα. Δεν βλέπω να μείνουμε για πολύ ανοιχτά.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  9. #84
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Θα το συνεχίσουμε θα παμε λιγο σε προχωρημένο επίπεδο 30 ημέρων ή όχι; τι λέτε;
    Καλησπέρα σας. Μόλις ολοκλήρωσα την τρίτη ημέρα και πραγματικά πιστεύω ότι έχει αλλάξει η ζωή μου. Ευχαριστούμε πολύ για την σκέψη και το μοίρασμα. Ενώ έχω κάνει διαλογισμό, κλινική ύπνωση και αναπνοές σχεδόν σε καθημερινή βάση, γιόγκα δεν είχα δοκιμάσει ποτέ. Δεν πίστευα ποτέ ότι θα με βοηθούσε τόσο πολύ σε τόνωση των μυών, στομαχικά, σωματικούς πόνους και άλλα διάφορα που μου δημιουργεί κατά καιρούς η διαταραχή άγχους.
    Namaste και συνεχίζουμε....

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Mary J. View Post
    Καλησπέρα σας. Μόλις ολοκλήρωσα την τρίτη ημέρα και πραγματικά πιστεύω ότι έχει αλλάξει η ζωή μου. Ευχαριστούμε πολύ για την σκέψη και το μοίρασμα. Ενώ έχω κάνει διαλογισμό, κλινική ύπνωση και αναπνοές σχεδόν σε καθημερινή βάση, γιόγκα δεν είχα δοκιμάσει ποτέ. Δεν πίστευα ποτέ ότι θα με βοηθούσε τόσο πολύ σε τόνωση των μυών, στομαχικά, σωματικούς πόνους και άλλα διάφορα που μου δημιουργεί κατά καιρούς η διαταραχή άγχους.
    Namaste και συνεχίζουμε....
    Χαίρομαι που σε βοηθάει. Κάποιοι για πολλούς λόγους αργούν να δούνε αλλαγές κάποιοι τις βλέπουν πιο γρήγορα. Λοιπόν θα ανεβάσω το προγραμμα από Δευτερα γιατι έχω λόγο που θέλω να ξεκινήσει Δευτέρα και μέχρι τότε αν θέλεις εσύ θα μου εξηγησεις όσο πιο λεπτομερώς μπορείς την ύπνωση. Τι ήθελες τι προσδοκούσες τι πιστεύεις πως είναι η ύπνωση αν λειτούργησε πάνω σου και αν όχι γιατι

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339

    Πάμε να αντιμετωπίσουμε τους δαίμονες μας παρεούλα...

    mindcrime, αυτές οι αναπνευστικές ασκήσεις μπορούν να βοηθήσουν με το άγχος; Να προσθέσω ότι ενισχύουν το διάφραγμα κι έτσι βοηθούν με την γαστροοισοφαγική παλλινδρόμηση.
    https://www.medicalnewstoday.com/articles/324417

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Σίγουρα βοηθάνε είμαι βέβαιος. Αλλα προτιμώ τη γιόγκα γιατι δίνει περισσοτερα

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Σίγουρα βοηθάνε είμαι βέβαιος. Αλλα προτιμώ τη γιόγκα γιατι δίνει περισσοτερα
    Ναι, το φαντάζομαι, αλλά έχω πρόβλημα με παλλινδρόμηση και κάποιες ασκήσεις απαιτούν σκύψιμο που δεν μου κάνει καλό. Κάπου διάβασα ότι υπάρχουν ειδικές ασκήσεις της γιόγκα που βοηθούν στα στομαχικά. Έχεις κάτι υπόψη;

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Ναι, το φαντάζομαι, αλλά έχω πρόβλημα με παλλινδρόμηση και κάποιες ασκήσεις απαιτούν σκύψιμο που δεν μου κάνει καλό. Κάπου διάβασα ότι υπάρχουν ειδικές ασκήσεις της γιόγκα που βοηθούν στα στομαχικά. Έχεις κάτι υπόψη;
    Ποσο χρονων είσαι και τι σωματοδομη ποσα κιλα είσαι τι ύψος εχεις; σε τι κατάσταση είναι το σωμα σου; γυμνασμένο; σκουριασμενο τι ειναι; Αν δεν μου απαντήσεις σε αυτά δεν μπορώ να σου απαντησω

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ποσο χρονων είσαι και τι σωματοδομη ποσα κιλα είσαι τι ύψος εχεις; σε τι κατάσταση είναι το σωμα σου; γυμνασμένο; σκουριασμενο τι ειναι; Αν δεν μου απαντήσεις σε αυτά δεν μπορώ να σου απαντησω
    Χαχα, δύσκολα μου βάζεις. Μέση ηλικία, αδύνατη, αγύμναστη.

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast

Similar Threads

  1. Παρεούλα
    By butterfly95 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 146
    Last Post: 20-09-2017, 15:35
  2. Παλευω με τους δαιμονες μου ακομα μια φορα..
    By BillytheKid in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 29
    Last Post: 03-03-2015, 10:43
  3. Replies: 501
    Last Post: 20-11-2012, 23:07
  4. Δε μπορώ να ξεφύγω από τους δαίμονες μου...
    By regenmacher in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 13-06-2012, 01:12
  5. Θελει κανεις παρεουλα?
    By N.Princess in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 22
    Last Post: 04-02-2012, 23:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •