Μπέρδεμα θα ήθελα της απόψεις σας κορίτσια...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    10

    Μπέρδεμα θα ήθελα της απόψεις σας κορίτσια...

    Μπέρδεμα θα ήθελα της απόψεις σας κορίτσια...
    Είμαι 1,5 χρόνο παντρεμένος όχι και στα καλύτερα ο γάμος μου τον τελευταίο χρόνο η γυναίκα μου κάνει πολύ παρέα με την κοπέλα του πρώτου της ξαδέρφου την πρώην κοπέλα δηλαδή από τότε που χώρισε κάνουν πολύ παρέα σχεδόν κάθε μέρα σπίτι περνάμε πολύ χρόνο όλοι μαζί το τελευταίο 6 μηνο έκατσα και την μίλησα για τα δυνατά αισθήματα που έχω για αυτήν και μου είπε πως δεν θέλει ούτε να μαλώσει μαζί μου ούτε να χαλάσει την σχέση που έχει με την γυναίκα μου και φυσικά να μην εκτεθει το όνομα της στον κύκλο της γιατί έχουμε και αρκετούς κοινούς γνωστούς το τελευταίο 3 μηνο την έδωσα ένα μπουκέτο και μια καρτουλα το μπουκέτο δέν το δέχτηκε με είπε να το δώσω στην γυναίκα μου την κάρτα όμως την κρατησε παρόλο που ξέρει πλέον τα αισθήματα μου συνεχίζει κανονικά να έρχεται να μιλάμε να γελάμε να καθόμαστε ο ένας δίπλα στον άλλον να με ακουμπάει έτσι όπως κάθεται να την ακουμπάω δεν έχω κάνει την κίνηση να την φιλήσω αλλά όσες φορές πλησίασα τόσο κοντά δεν τραβήχτηκε.ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΩΣ ΘΑ ΧΕΙΡΙΖΟΣΑΣΤΑΝ
    ΜΙΑ ΤΈΤΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΒΛΕΠΑΤΕ ΕΡΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΑΝ ΜΕ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by mpampis-35 View Post
    Μπέρδεμα θα ήθελα της απόψεις σας κορίτσια...
    Είμαι 1,5 χρόνο παντρεμένος όχι και στα καλύτερα ο γάμος μου τον τελευταίο χρόνο η γυναίκα μου κάνει πολύ παρέα με την κοπέλα του πρώτου της ξαδέρφου την πρώην κοπέλα δηλαδή από τότε που χώρισε κάνουν πολύ παρέα σχεδόν κάθε μέρα σπίτι περνάμε πολύ χρόνο όλοι μαζί το τελευταίο 6 μηνο έκατσα και την μίλησα για τα δυνατά αισθήματα που έχω για αυτήν και μου είπε πως δεν θέλει ούτε να μαλώσει μαζί μου ούτε να χαλάσει την σχέση που έχει με την γυναίκα μου και φυσικά να μην εκτεθει το όνομα της στον κύκλο της γιατί έχουμε και αρκετούς κοινούς γνωστούς το τελευταίο 3 μηνο την έδωσα ένα μπουκέτο και μια καρτουλα το μπουκέτο δέν το δέχτηκε με είπε να το δώσω στην γυναίκα μου την κάρτα όμως την κρατησε παρόλο που ξέρει πλέον τα αισθήματα μου συνεχίζει κανονικά να έρχεται να μιλάμε να γελάμε να καθόμαστε ο ένας δίπλα στον άλλον να με ακουμπάει έτσι όπως κάθεται να την ακουμπάω δεν έχω κάνει την κίνηση να την φιλήσω αλλά όσες φορές πλησίασα τόσο κοντά δεν τραβήχτηκε.ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΩΣ ΘΑ ΧΕΙΡΙΖΟΣΑΣΤΑΝ
    ΜΙΑ ΤΈΤΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΒΛΕΠΑΤΕ ΕΡΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΑΝ ΜΕ
    καλα σε εκανε μπρε και σε ειπε να το δωσεις στην γυναικα σου. το εδωσες;
    αυτη δεν τραβιεται οταν πλησιαζεις, για να μην φανει οτι κατι περιεργο συμβαινει.
    εγω, αν δεν σε εβλεπα ερωτικα, θα ενημερωνα την φιλη μου για την ανθοδεσμη, αφου σου προτεινα πρωτα να το πεις μονος σου.
    αν σε εβλεπα ερωτικα, θα εκοβα την παρεα με την φιλη μου και θα εξαφανιζομουν. αν σε γουσταρει και κανει ακομα κολλητη παρεα μαζι της, ειναι μεγαλο καργιολικι, για να στο πω στα γαλλικα...
    μπορεις να στειλεις γραμμα και στην κυρια μαρα μειμαριδη, να δουμε τι θα σε πει.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    10
    Ναι το έδωσα, την κίνηση αυτήν την κάνω όταν είμαστε μόνοι αλλά δεν τραβιέται όχι δεν ξέρει τίποτα για την ανθοδέσμη... Γενικώς η γυναίκα μου δεν έχει ίδεα τι συμβαίνει απλά και εγώ έχω μπερδευτεί.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,231
    Quote Originally Posted by mpampis-35 View Post
    Μπέρδεμα θα ήθελα της απόψεις σας κορίτσια...
    Είμαι 1,5 χρόνο παντρεμένος όχι και στα καλύτερα ο γάμος μου τον τελευταίο χρόνο η γυναίκα μου κάνει πολύ παρέα με την κοπέλα του πρώτου της ξαδέρφου την πρώην κοπέλα δηλαδή από τότε που χώρισε κάνουν πολύ παρέα σχεδόν κάθε μέρα σπίτι περνάμε πολύ χρόνο όλοι μαζί το τελευταίο 6 μηνο έκατσα και την μίλησα για τα δυνατά αισθήματα που έχω για αυτήν και μου είπε πως δεν θέλει ούτε να μαλώσει μαζί μου ούτε να χαλάσει την σχέση που έχει με την γυναίκα μου και φυσικά να μην εκτεθει το όνομα της στον κύκλο της γιατί έχουμε και αρκετούς κοινούς γνωστούς το τελευταίο 3 μηνο την έδωσα ένα μπουκέτο και μια καρτουλα το μπουκέτο δέν το δέχτηκε με είπε να το δώσω στην γυναίκα μου την κάρτα όμως την κρατησε παρόλο που ξέρει πλέον τα αισθήματα μου συνεχίζει κανονικά να έρχεται να μιλάμε να γελάμε να καθόμαστε ο ένας δίπλα στον άλλον να με ακουμπάει έτσι όπως κάθεται να την ακουμπάω δεν έχω κάνει την κίνηση να την φιλήσω αλλά όσες φορές πλησίασα τόσο κοντά δεν τραβήχτηκε.ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΩΣ ΘΑ ΧΕΙΡΙΖΟΣΑΣΤΑΝ
    ΜΙΑ ΤΈΤΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΒΛΕΠΑΤΕ ΕΡΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΑΝ ΜΕ
    Άσε τις προσωπικές απόψεις των γυναικών ,νομίζω είναι οι αναμενόμενες ..

    Πεσμου εσύ τι θέλεις να κάνεις,τι σκοπό έχεις και πως θα το προχωρήσεις .
    Βάλε μας λιγάκι στο σκεπτικό σου ...
    Θέλεις να χωρίσεις αφού λες ότι δεν πάει καλά και ο γάμος σου και να προχωρήσεις με την άλλη ή σκέφτεσαι να το έχεις διπορτο με τις ευλογίες τις γυναίκας σου ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    10
    Όχι δεν μιλάμε για διπορτο αν όντως υπάρχει κάτι και είναι αμοιβαίο θέλω να το προχωρήσω με όλες της συνέπειες....

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    10
    Άσε τις προσωπικές απόψεις των γυναικών ,νομίζω είναι οι αναμενόμενες...Αυτο είναι κάτι γενικό και όχι κάτι συγκεκριμένο εσύ στην θέση της πως θα διαχειριζοσουν μια τέτοια κατάσταση!Ποιες είναι για σένα οι αναμενόμενες!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by mpampis-35 View Post
    Άσε τις προσωπικές απόψεις των γυναικών ,νομίζω είναι οι αναμενόμενες...Αυτο είναι κάτι γενικό και όχι κάτι συγκεκριμένο εσύ στην θέση της πως θα διαχειριζοσουν μια τέτοια κατάσταση!Ποιες είναι για σένα οι αναμενόμενες!
    Ο κάθε άνθρωπος έχει τις δικές του αρχές και αξίες, οπότε οι αντιδράσεις θα διαφέρουν από γυναίκα σε γυναίκα. Ποια είναι η πραγματική ερώτηση; Αν ενδιαφέρεται για σένα; Εγώ πιστεύω πως ή ενδιαφέρεται ή την κολακεύει το ενδιαφέρον σου ή και τα δύο. Καλό θα είναι να πάρεις μια απόφαση για το γάμο σου ανεξάρτητα από αυτή την κοπέλα. Το ότι δεν κρατάει τις αποστάσεις της από εσένα όσο είσαι παντρεμένος με τη φίλη της, δείχνει ότι δεν είναι καλή φίλη, θα είναι καλή σύντροφος άραγε;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,231
    Quote Originally Posted by mpampis-35 View Post
    Άσε τις προσωπικές απόψεις των γυναικών ,νομίζω είναι οι αναμενόμενες...Αυτο είναι κάτι γενικό και όχι κάτι συγκεκριμένο εσύ στην θέση της πως θα διαχειριζοσουν μια τέτοια κατάσταση!Ποιες είναι για σένα οι αναμενόμενες!
    Ναι είναι γενικό και εξαρτάται και από τις προθεσεις σου για αυτό ζήτησα να μου πεις τι σκέφτεσαι εσύ να κάνεις ,μια τέτοια απόφαση παίρνεται ανάλογα και με αυτό που περιμένεις από τον άλλον και που μπορεί να στο έχει πει ..

    Τώρα εγώ καθαρά προσωπικά θα είχα ξεκόψει και από τους δύο σας και ούτε παιχνιδάκια θα έπαιζα εις βάρος της φίλης μου (να μου λείπουν τέτοιες φιλίες) και ούτε θα κολοτριβομουν στο άντρα της....
    Και να γουσταρα ακόμα θα έφευγα μακρυά και αν χωριζες και ήξερα αυτό που μου απάντησες τότε μπορεί να το συζητούσα ...
    Σε καμία περίπτωση όμως αυτή την κατάσταση ...

    Τώρα η συγκεκριμένη για να σου δίνει τέτοια δικαιώματα και να μην σου έχει κόψει τον αέρα από την πρώτη στιγμή και μάλιστα να καλλιεργεί μια τέτοια κατάσταση τι να πω ..

    Ειναι αυτό που λένε όσο και να λεει το στόμα ότι δεν θέλει ,το κορμί φωνάζει με χίλια άλλα ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Να κοιταχτεις στον καθρέφτη κ να σε φτυσεις

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Ο κάθε άνθρωπος έχει τις δικές του αρχές και αξίες, οπότε οι αντιδράσεις θα διαφέρουν από γυναίκα σε γυναίκα. Ποια είναι η πραγματική ερώτηση; Αν ενδιαφέρεται για σένα; Εγώ πιστεύω πως ή ενδιαφέρεται ή την κολακεύει το ενδιαφέρον σου ή και τα δύο. Καλό θα είναι να πάρεις μια απόφαση για το γάμο σου ανεξάρτητα από αυτή την κοπέλα. Το ότι δεν κρατάει τις αποστάσεις της από εσένα όσο είσαι παντρεμένος με τη φίλη της, δείχνει ότι δεν είναι καλή φίλη, θα είναι καλή σύντροφος άραγε;
    Ναι η ερώτηση είναι αν όντως ενδιαφέρεται γιατί αλλά μου είπε και σε πράξεις αλλά δείχνει.Και σε αυτό που λες ότι δεν κρατάει της αποστάσεις εν μέρη συμφωνώ απλά άμα εξαφανιστεί έτσι ξαφνικά μήπως είναι ποιο κάρτα και αναρωτηθη μετά η γυναίκα γιατί χάθηκε τι έγινε πρώτον που θα ρωτήσει εμένα είναι τι της έκανες;

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ναι είναι γενικό και εξαρτάται και από τις προθεσεις σου για αυτό ζήτησα να μου πεις τι σκέφτεσαι εσύ να κάνεις ,μια τέτοια απόφαση παίρνεται ανάλογα και με αυτό που περιμένεις από τον άλλον και που μπορεί να στο έχει πει ..

    Τώρα εγώ καθαρά προσωπικά θα είχα ξεκόψει και από τους δύο σας και ούτε παιχνιδάκια θα έπαιζα εις βάρος της φίλης μου (να μου λείπουν τέτοιες φιλίες) και ούτε θα κολοτριβομουν στο άντρα της....
    Και να γουσταρα ακόμα θα έφευγα μακρυά και αν χωριζες και ήξερα αυτό που μου απάντησες τότε μπορεί να το συζητούσα ...
    Σε καμία περίπτωση όμως αυτή την κατάσταση ...

    Τώρα η συγκεκριμένη για να σου δίνει τέτοια δικαιώματα και να μην σου έχει κόψει τον αέρα από την πρώτη στιγμή και μάλιστα να καλλιεργεί μια τέτοια κατάσταση τι να πω ..

    Ειναι αυτό που λένε όσο και να λεει το στόμα ότι δεν θέλει ,το κορμί φωνάζει με χίλια άλλα ...

    Όταν μιλήσαμε μου είπε ακόμα και να χωρίσω δεν θα είμαστε μαζί αλλά δεν ήταν και πολύ πειστική δεν ξέρω τι να πω αλλά μου λέει αλλά μου δείχνει...

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Να κοιταχτεις στον καθρέφτη κ να σε φτυσεις
    Το έχω κάνει και αυτό αλλά σου εύχομαι να μην βρεθείς ποτέ σε μια τέτοια κατάσταση...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,231
    Quote Originally Posted by mpampis-35 View Post
    Όταν μιλήσαμε μου είπε ακόμα και να χωρίσω δεν θα είμαστε μαζί αλλά δεν ήταν και πολύ πειστική δεν ξέρω τι να πω αλλά μου λέει αλλά μου δείχνει...
    Καλημέρα

    επειδή αυτή είναι ακριβώς αυτό που είπες ,ότι να ναι και μόνο το γεγονός ότι δέχεται να παίζει αυτό παιχνιδάκι μπροστά στην γυναίκα σου δείχνει τι άνθρωπος είναι ,εσύ τι κάνεις για όλο αυτό?

    Γιατί συντηρείς αυτή την κατάσταση που την προσβάλει και την υποτιμά ..Δεν νομίζω,οτι και να έχετε περάσει μαζί να τις αξίζει κάτι τέτοιο ...

    Γιατί δεν χωρίζεις και περιμένεις να βρεις πρώτα κάτι άλλο και μετά ?
    Δες λίγο εσένα μέσα σε αυτό το μπλέξιμο και άσε και την γυναίκα σου αφού δεν την υπολογίζεις αλλά και την "φίλη"σας ...

    Τι σε φερναρει?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    αν ειναι τοσο προσφατος ο γαμος σου και δεν ειναι καθολου καλος, οπως λες, γιατι περιμενεις απο μια τυχαια γκομενα που βρεθηκε στο σπιτι σου, να σου κατσει για να παρεις αποφασεις;;;
    κατσε να δεις πρωτα τι θα κανεις με τον γαμο σου, αν αξιζει η οχι να τον κρατησεις, κι αν αποφασισεις να χωρισεις, θα βρεις γκομενα. μην κανεις σαν στερημενος..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οταν της εκδήλωσες τα αισθήματά σου δεν σου ειπε οτι δεν σε θέλει, σου είπε οτι φοβάται μην εκτεθείτε στους αλλους. Εγω λέω να της πεις οτι θα χωρίσεις, χωρις να πεις για εκεινη για να μην εκτίθεστε μετα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΓΝΩΜΕΣ,ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ,ΑΠΟΨΕΙΣ
    By venetia1995 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 161
    Last Post: 23-01-2017, 01:32
  2. Θα ηθελα καποιες αποψεις.....
    By natasa1988 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 10-11-2015, 23:31
  3. Συμβουλές από κορίτσια!!!
    By sevaki119 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 53
    Last Post: 16-07-2015, 20:46
  4. ψυχοσωματικο η πραγματικο προβλημα;;; τη βοηθεια σας παιδια.θα ηθελα αποψεις.
    By Agia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 27-02-2013, 19:39
  5. μπέρδεμα...μεγάλο μπέρδεμα....
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 22-12-2012, 01:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •