Και να σκεφτεις οτι ημουν το πιο γρηγορο σπερματοζωαριο...... - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 87 of 87
  1. #76
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Αν πιστεύεις πως η πηγή των προβλημάτων σου είναι η οικογένειά σου, τότε αναρωτιέμαι...Πού βρίσκεται ο μπαμπάς σου τώρα; Θα μπορούσατε να κάνετε οικογενειακή/ομαδική ψυχοθεραπεία; Νομίζω πως θα σε βοηθούσε πολύ. Η μαμά σου ήδη αλλάζει το σκεπτικό της μετά τη συζήτησή της με τον ψυχίατρο, αν ερχόταν και ο μπαμπάς σου, θα βρίσκατε τις ισορροπίες σας. Φαίνεται πως είσαι πολύ ευαίσθητος και η ενδοοικογενειακή δυσαρμονία σε επηρέασε πολύ ως παιδί. Τώρα που μεγάλωσες, μπορείς να πάρεις τη ζωή στα χέρια σου. Αν συμφιλιωθείς με το παρελθόν και επικεντρωθείς στο στόχο, θα αλλάξεις το μέλλον σου. Κάποια στιγμή θα φτιάξεις τη δική σου οικογένεια που θα σε αποζημιώσει για τα όσα έζησες σε μικρή ηλικία. Όλα αυτά θα γίνουν μια άσχημη ανάμνηση.
    Οχι, η μανα μου δεν αλλαξε ουτε στο ελαχιστο. Ηδη μου ξεκαθαρισε οτι δεν το κουναει απο την πολη που βρισκεται και οτι αν ο μπαμπας μου (που μενει σε αλλη χωρα στην Ευρωπη) σταματησει να στελνει λεφτα θα επιστρεψω στον παππου μου "που ειναι με το ποδι στον ταφο"...Ξερω οτι δεν θα κανω ποτε οικογενεια. Ουτε μπορω (για πολλους λογους) ουτε και θελω... Πρωτον, δεν θελω να δημιουργησω μια κατεστραμενη οικογενεια... Δευτερον, δεν υπαρχει γυναικα που θα με ηθελε διπλα της. Τριτον, ειμαι ανικανος να κανω εστω και σεξ...

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by Χάλια Μαύρα View Post
    Οχι, η μανα μου δεν αλλαξε ουτε στο ελαχιστο. Ηδη μου ξεκαθαρισε οτι δεν το κουναει απο την πολη που βρισκεται και οτι αν ο μπαμπας μου (που μενει σε αλλη χωρα στην Ευρωπη) σταματησει να στελνει λεφτα θα επιστρεψω στον παππου μου "που ειναι με το ποδι στον ταφο"...Ξερω οτι δεν θα κανω ποτε οικογενεια. Ουτε μπορω (για πολλους λογους) ουτε και θελω... Πρωτον, δεν θελω να δημιουργησω μια κατεστραμενη οικογενεια... Δευτερον, δεν υπαρχει γυναικα που θα με ηθελε διπλα της. Τριτον, ειμαι ανικανος να κανω εστω και σεξ...
    Η μαμά σου αναγνώρισε τουλάχιστον ότι μαζί με τον μπαμπά σου φέρουν μέρος της ευθύνης για την ψυχολογική σου κατάσταση. Στον παππού σου θα σε στείλει, αν ο μπαμπάς σου σταματήσει να στέλνει χρήματα, που είναι ένα πολύ υποθετικό σενάριο. Η σχέση της μαμάς σου με τον παππού σου είναι άσχημη, να υποθέσω; Μήπως κι εκείνη μεγάλωσε μέσα σε μία δυσλειτουργική οικογένεια; Ξέρεις, ένα παιδί που μεγαλώνει σε ένα άσχημο περιβάλλον, ακολουθεί συνήθως τον έναν από τους εξής αντίθετους δρόμους. Ή που θα φτιάξει για τον εαυτό του άλλη μία δυσλειτουργική οικογένεια μην μπορώντας να ξεφύγει από τα βιώματα του παρελθόντος ή που θα δημιουργήσει μια οικογένεια με πολλή αγάπη κι ευτυχία, αποφεύγοντας πάση θυσία τα λάθη των γονιών του. Λες ότι δε θέλεις να κάνεις οικογένεια, κατανοητό σε αυτή τη φάση. Αλλά γιατί να μην μπορείς κιόλας; Το αν θα σε ήθελε μια γυναίκα ή όχι είναι πολύ νωρίς να το πεις. Και όσον αφορά το σεξ, είναι φυσικό να μην μπορείς, αφού παίρνεις φάρμακα που το έχουν ως παρενέργεια κι επιπλέον η ψυχολογία σου δεν είναι και η καλύτερη. Γι’αυτό περίμενε μέχρι να πετύχεις τη σωστή αγωγή που θα σε πιάσει και που θα ακολουθήσεις για κάποιο καιρό και μετά θα δεις μαζί με τον γιατρό σου τι άλλο μπορεί να γίνει. Έτσι κι αλλιώς το θέμα της δικής σου οικογένειας μπορεί να σε απασχολήσει και σε καμιά δεκαετία, έχεις χρόνο μπροστά σου.
    Τι έκανες τελικά με τα μαθήματα;

  3. #78
    Το κινητό μου χάλασε και αύριο πρέπει να πάω να το φτιάξω, μάλλον θέλει άλλαγμα μπαταρίας...

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Ναι να σου πω σβησε το μηνυμα μην σου στείλουν τιποτα μπάτσους στο σπίτι και σε κλείσουν με καμια ακούσια και αντε πήγαινε στο γιατρό σου να του πεις ότι έχεις τάσεις και να τον ρωτήσεις πως την βλέπει με τα φάρμακα δουλεύουν γιατι και να δουλεύουν και τάσεις αυτοκτονίας δεν παίζει....

  5. #80
    Νιώθω σκατά, ποτέ στο παρελθόν δεν έχω ξανανιώσει τόσο πεσμένος, τόσο απαισιόδοξος...

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Χάλια Μαύρα View Post
    Νιώθω σκατά, ποτέ στο παρελθόν δεν έχω ξανανιώσει τόσο πεσμένος, τόσο απαισιόδοξος...
    Στρατο εχεις παει;

  7. #82
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Στρατο εχεις παει;
    Όχι. Αυτόν σκέφτομαι και ψυχοπλακώνομαι ακόμη περισσότερο...

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Χάλια Μαύρα View Post
    Όχι. Αυτόν σκέφτομαι και ψυχοπλακώνομαι ακόμη περισσότερο...
    Εχεις τη διάθεση να σου πω ένα μονοπάτι που θα σε κάνει ψυχικά και σωματικά να ανήκεις στο 15% των ανδρων; Αλλα θα είναι σοβαρός στόχος, θα είναι επιπονος ο δρόμος και θα είναι μια κόλαση για 6 μήνες αλλά θα σου πω και τοι θα κερδίσεις, θα εξασφαλίσεις μια θέση στο λιμενικό σώμα την οποία θα την σέβονται ολοι όχι τη θέση εσένα τον ίδιο πρωτίστως άνδρες γυναικες. Οι γυναίκες θα σε κοιτάνε και θα καυλώνιυνε, εσύ σαν Πέτρος, Γιάννης, Νίκος θα έχεις αφήσει ολο αυτό το παρελθόν πίσω σου.

    Αλλά πρέπει να το θέλεις και πρέπει να είσαι έτοιμος να δώσεις τα παντα ότι έχεις και δεν έχεις αποναυριο κιολας

  9. #84
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Εχεις τη διάθεση να σου πω ένα μονοπάτι που θα σε κάνει ψυχικά και σωματικά να ανήκεις στο 15% των ανδρων; Αλλα θα είναι σοβαρός στόχος, θα είναι επιπονος ο δρόμος και θα είναι μια κόλαση για 6 μήνες αλλά θα σου πω και τοι θα κερδίσεις, θα εξασφαλίσεις μια θέση στο λιμενικό σώμα την οποία θα την σέβονται ολοι όχι τη θέση εσένα τον ίδιο πρωτίστως άνδρες γυναικες. Οι γυναίκες θα σε κοιτάνε και θα καυλώνιυνε, εσύ σαν Πέτρος, Γιάννης, Νίκος θα έχεις αφήσει ολο αυτό το παρελθόν πίσω σου.

    Αλλά πρέπει να το θέλεις και πρέπει να είσαι έτοιμος να δώσεις τα παντα ότι έχεις και δεν έχεις αποναυριο κιολας
    Ούτε θέλω ούτε και μπορώ ούτε και έχω την διάθεση για κάτι τέτοιο.

  10. #85
    Πέρασε το δημοτικό και ήμουν μόνος, δεν είχα φίλους (πέραν μερικών παιδιών της γειτονιάς μου) και δεν το πέρασα ωραία...
    Πέρασε το γυμνάσιο όπου πήγα στο εξωτερικό, έζησα σκατά, απορώ πως δεν αυτοκτόνησα τότε, δεν είχα ούτε έναν φίλο, πάλι πέρασα σκατά...
    Πέρασε το λύκειο όπου δεν είχα φίλους, κοπέλα ούτε σαν σκέψη, δν έβγαινα ποτέ έξω, δεν πήγαινα ποτέ εκδρομές, πέρασα χάλια...
    Πέρασε και το πανεπιστήμιο και δεν πέρασα ούτε το πρώτο εξάμηνο, δεν απέκτησα κανέναν φίλο, κοπέλα ούτε σαν σκέψη και ακόμη και τώρα με φαρμακευτική αγωγή περνάω χάλια...
    Έχασα τα καλύτερα χρόνια της ζωής μου...

  11. #86
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Τι έκανες τελικά με τα μαθήματα;
    Δεν έχω λεφτά για μαθήματα...

  12. #87
    Έψαξα σήμερα για καμιά δουλειά στις αγγελίες και δεν βρήκα τίποτα που να μου ταιριάζει... Το πιο εύκολο ήταν delivery αλλά δεν ξέρω να οδηγώ μηχανάκι και όλα τα άλλα απαιτούν προϋπηρεσία και διπλώματα...

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. Δεν θα επρεπε να ημουν χαρουμενος;;;
    By Kougioum in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 12-12-2018, 12:29
  2. Ήμουν απλά μωρό..
    By mady_ in forum Κακοποίηση
    Replies: 19
    Last Post: 11-12-2015, 17:58
  3. Δεν ημουν ετσι εγω
    By haiii in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 22-03-2012, 21:11
  4. Φωτοανάγνωση η λύση για γρήγορο διάβασμα μύθος η πραγματικότητα;
    By Thessalo in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 13-04-2010, 20:12
  5. το χαμενο σπερματοζωαριο
    By liveloula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 179
    Last Post: 11-10-2009, 22:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •