υποφερω πολυ.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703

    υποφερω πολυ.

    εχω παει σε διαφορους ειδικους.
    καποιοι εχουν διαγνωσει διπολικη διαταραχη.
    η ψυχιατρος που με βλεπει στο ικα και την ξερω εδω και παρα πολλα χρονια εχει διαγνωσει μεταιχμιακη διαταραχη.
    εγω ομως ειμαι βεβαιη οτι πασχω απο δ.δ.
    τον τελευταιο καιρο δεν με καταλαβαινει καθολου.
    της λεω οτι εχω αυτοκτονικες τασεις και υπερμετρο αγχος και την παρακαλω να αυξησουμε τα φαρμακα αυτη ομως αρνειται πεισματικα.επισης οταν την παιρνω στο τηλ μου μιλαει για 2 λεπτα και το μονο που μου λεει ειναι ελα αν θες να σε δω απο κοντα.ομως δεν την εμπιστευομαι πια.ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.
    την τριτη παω σε νεα ψυχιατρο στο αιγινητειο.ειναι πολυ αξιολογη.
    την εχω δει μια φορα και μου εχει κανει πολυ καλη εντυπωση.
    ελπιζω να μου δωσει τα καταλληλα φαρμακα και την καταλληλη ψυχοθεραπευτικη στηριξη γιατι δεν την παλευω αλλο!!!
    δεν εχω ορεξη για τιποτα.ουτε για δουλεια(ειμαι ανεργη χρονια),
    ουτε για ερωτα(μου εχει παρουσιαστει μια καλη ευκαιρια προσφατα),ουτε για να κανω μπανιο.ουτε για να φαω.
    το μονο που με ανακουφιζει καπως ειναι να καπνιζω και να λεω τον πονο μου σε σας,παρολο που μου ειστε αγνωστοι.
    απο την οικογενεια μου παιρνω μεγαλη στηριξη απο τον πατερα μου,αλλα και κεινος εχει αρχισει να κουραζεται πολυ.ειναι σχεδον 70 χρονων.
    προσευχομαι στον θεο να με παρει κοντα του....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,603
    καλυτερα να προσευχεσαι στον Θεο η νεα ψυχιατρος να ειναι τοσο καλη οσο φαινεται....
    κανε κουραγιο,
    ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ να μην υπαρχει βοηθεια να ζησεις κι εσυ χωρις να υποφερεις!
    τοσοι διπολικοι υπαρχουν που ζουν κανονικα με την σωστη βοηθεια!
    το ιδιο θα γινει και με σενα..
    κουραγιο και αλλαξε τις δυσοιωνες σκεψεις με σκεψεις αναμονης και ελπιδας για την νεα σου θεραπεια...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    φερρό, γιατί άφησες τη καλή ευκαιρία να φύγει?ή ήσουν εντελώς χάλια?σου στέλνω υ2υ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Ferro καλά έκανες και απευθύνθηκες σε γιατρό στο Αιγινήτειο.Αν μη τι άλλο έχουν γνώση για τα σχήματα της θεραπείας.Και εγώ πήγα τελευταία σε γιατρό του Αιγινήτειου αλλά στο ιατρείο του.Εαν περίμενες απο τα ΙΚΑ σώθηκες.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    Originally posted by arktos
    φερρό, γιατί άφησες τη καλή ευκαιρία να φύγει?ή ήσουν εντελώς χάλια?σου στέλνω υ2υ
    ημουν εντελως χαλια.
    την τελευταια φορα που με πηρε τηλ να βγουμε,ημουν στο κρεβατι και το μονο που ηθελα ηταν να παραμεινω εκει.
    ναι ειναι καλη ευκαιρια αλλα απο την μια δεν ειμαι καθολου ετοιμη για σχεση και απο την αλλη μενει σε αλλη πολη και αυτο ειναι ενα μεγαλο προβλημα.και εκτος αυτου με αγχωσε γιατι μου ελεγε οτι εχω βολευτει στην καταθλιψη και στην αδρανεια και αυτο με εριξε πολυ.πηρα το μηνυματακι σου.
    τα λεμε συντομα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    Originally posted by Remedy
    καλυτερα να προσευχεσαι στον Θεο η νεα ψυχιατρος να ειναι τοσο καλη οσο φαινεται....
    κανε κουραγιο,
    ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ να μην υπαρχει βοηθεια να ζησεις κι εσυ χωρις να υποφερεις!
    τοσοι διπολικοι υπαρχουν που ζουν κανονικα με την σωστη βοηθεια!
    το ιδιο θα γινει και με σενα..
    κουραγιο και αλλαξε τις δυσοιωνες σκεψεις με σκεψεις αναμονης και ελπιδας για την νεα σου θεραπεια...
    σε ευχαριστω πολυ για το ελπιδοφορο σου μηνυμα.
    να εισαι καλα.
    τι να πω?μακαρι αυριο που θα δω την γιατρο να πανε ολα καλα...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    ferro, πες μας τις εντυπωσεις σου απο την νεα ψυχιατρο κ τη νεα εναρξη προσπάθειας...

    ευχομαι καλη καινουργια αρχη
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    σε ευχαριστω πολυ Σοφια μου.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    φερο ολοι μας εχουμε περασει απο τετοιες καταστασεις..
    πρεπει να φανεις δυνατη..
    κ εγω εχω περαει πολλα αλλα τωρα δοξα τω θεο ειμαι πολυ καλα.ψαξε για καλο γιατρο εχει μεγαλη σημασια.μονοι μας δε μπορουμε να θεραπευτουμε χρειαζομαστε βοηθεια.
    ειμαστε εδω γαι οτι χρειαστεις.
    μη το βαζεις κατω..η ζωη ειναι ομορφη ναι κ εμεις μπορουμε να τη χαρουμε αν κ εχουμε προβληματα

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    7
    Originally posted by arktos
    φερρό, γιατί άφησες τη καλή ευκαιρία να φύγει?ή ήσουν εντελώς χάλια?σου στέλνω υ2υ
    Μην αφησεις ευκαιρια να παει χαμενη εσυ. Απο ολο το μηνυμα που εγραψε, επιασες το οτι ειναι μονη και σαν να θες να κανεις κατι γι\'αυτο.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •