34 ετών χωρίς σχέση/σεξουαλική εμπειρία - Υπάχει ελπίδα? - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 50 of 50
  1. #46
    Φτάνει να τα καταφέρεις να μπεις σε σχέση. Απ εκεί και πέρα εξ αρχής, ως ένα ενθουσιώδες εσωτερικό ανεξήγητο συναίσθημα, φαίνεται το αν η σχέση είναι σοβαρή. Διότι έπειτα, αν εξ αρχής ενδόμυχα δεν είμασταν βέβαιοι αν το άτομο είναι αυτό που πραγματικά ποθούμε για σοβαρό σκοπό, τότε κοροϊδευόμαστε και μπλέξαμε. Δεν αποκλείεται η επιτυχημένη μας σχέση να είναι η πρώτη μας σχέση η οποία και θα κρατήσει σε βάθος χρόνου. Σίγουρα είναι αρνητικό το να κάθεσαι και να μιλάς με μια γυναίκα και να μην έχεις εμπειρίες ζωής να της πεις πχ γκάφες και φάσεις με παρέες, ταξίδια, ακόμα και για προηγούμενες σχέσεις. Δεν είναι κακό πράγμα να σε φέρει κοντά σε μια γυναίκα η μεσολάβηση τρίτου διότι πάντα αυτό που έχει σημασία είναι η συνέχεια. 35 χρονών δεν είναι άσχημη ηλικία για γνωριμία για σοβαρό σκοπό μόνο που μην το παρατραβήξεις χρονικά διότι στενεύουν τα περιθώρια όσο περνάνε τα χρόνια.

    Το αν θα σε λούσει με ντροπή λόγω έλλειψης ερωτικής εμπειρίας είναι θέμα χαρακτήρα της γυναίκας. Αν σε έχει ποθήσει πραγματικά κι αν δεν είναι της ερωτικής πιάτσας δεν πιστεύω να την πειράξει η απειρία σου διότι κι αυτή γνωρίζει πως η απόκτηση εμπειρίας πάντα θέλει λίγο χρόνο.

    Επίσης, το να λέω ότι πολλά μπορώ να προσφέρω από μόνο του δε λέει τίποτα, διότι σημασία έχει η εξωτερίκευση και ένας που ήταν εσωστρεφής θα πρέπει πρώτα να βρεθεί με τα κατάλληλα άτομα και έπειτα να αφήσει τον εαυτό του ελεύθερο.
    γιάννης

  2. #47
    Πόσο fake είναι αυτή η ανάρτηση?
    Ψεύτικο προφίλ που δημιουργήθηκε γι αυτή την ανάρτηση και ήδη παρέσυρε πολλούς μας να ασχοληθούμε απαντωντας. Ειτε για να διακωμοδήσει μέλος ή μέλη είτε για να ανεβάσει την τηλεθέαση.

    Απο τη γενικότητα στις αναφορές ως περιγραφή συγκεκριμενου τύπου ανθρώπου ή ως κάτι που εφαρμόζει σε πολλούς, χωρίς κτυπητα γεγονότα ή προβλήματα ψυχολογίας που προκύπτουν απ αυτα, παρουσιαζόμενο να καλύπτει ολη τη ζωή του ατόμου.

  3. #48
    Φίλε Αγγελε δεν ξέρω αν είναι fake η δημοσιευση όπως λεει κάποιος αλλά έχω να πω ότι εγώ είμαι ομοιοπαθης.ίδια ηλικια περίπου με σένα,ιδιες ανασφαλειες και σεξουαλικες εμπειριες μηδέν.
    Εγώ βεβαια έχω πολυ πιο σοβαρο προβλημα από εσένα γιατί έχω σχέση εδώ και 4 χρόνια.οποτε καταλαβαίνεις.

  4. #49
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Πόσο fake είναι αυτή η ανάρτηση?
    Ψεύτικο προφίλ που δημιουργήθηκε γι αυτή την ανάρτηση και ήδη παρέσυρε πολλούς μας να ασχοληθούμε απαντωντας. Ειτε για να διακωμοδήσει μέλος ή μέλη είτε για να ανεβάσει την τηλεθέαση.

    Απο τη γενικότητα στις αναφορές ως περιγραφή συγκεκριμενου τύπου ανθρώπου ή ως κάτι που εφαρμόζει σε πολλούς, χωρίς κτυπητα γεγονότα ή προβλήματα ψυχολογίας που προκύπτουν απ αυτα, παρουσιαζόμενο να καλύπτει ολη τη ζωή του ατόμου.
    γιατι να ειναι fake δεν υπαρχουν και αλλοι με αυτο το θεμα?

  5. #50
    Είναι fake, μην ειστε βλακες, διοτι μετα που έλαβε απαντηση στο θρεντ απο το ατομο στοχο εξαφανίστηκε απο το φορουμ.

    Ουτε εδω στο φόρουμ υπάρχει σεβασμός όσο δεν υπάρχει εξω αντιδραση για να ηρεμησει γενικα ο νους μου!

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. Καμία σεξουαλική εμπειρία και ψυχολόγος
    By Evita! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 05-06-2021, 15:57
  2. Σχεση 2 ετων και παραλληλη σχεση 6 μηνων
    By vicky.a in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 132
    Last Post: 14-10-2017, 21:28
  3. Ζωή χωρίς ελπίδα
    By Deleted-member250416 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 21
    Last Post: 19-02-2016, 02:42
  4. 21 ετων χωρις κανένα φίλο
    By armia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 08-01-2013, 14:07
  5. 1.Σε ποια ηλικια ειχατε την πρωτη σας σεξουαλικη εμπειρια?
    By πανος12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 06-08-2009, 19:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •