Προβλήματα με log-in/κωδικούς
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783

    Προβλήματα με log-in/κωδικούς

    Σήμερα το πρωί το forum με έκανε από μόνο του log-out κι όταν πήγαινα να ξαναμπώ δεν αναγνώριζε τον κωδικό μου. Έκανα την διαδικασία για ξεχασμένο κωδικό για να μπω στον λογαριασμό μου και αρχικά δεν αναγνώριζε ούτε τον καινούριο κωδικό της διαχείρισης βγάζοντας μήνυμα να περιμένω 15 λεπτά γιατί έβαλα 5 φορές λάθος κωδικό. Μετά τα 15 λεπτά με έβαλε, άλλαξα στον κωδικό της αρεσκείας μου και μετά από λίγο πάλι έγινε log-out κι όταν πήγα να ξαναμπώ μου ξαναέβγαλε μήνυμα να περιμένω 15 λεπτά. Σήμερα πράγματι το σήμα του ίντερνετ δεν είναι πολύ καλό, αλλά αν τυχόν κόβεται η σύνδεση, γιατί το σύστημα θεωρεί ότι βάζω λάθος κωδικούς; Ίσως να είναι άσχετο αυτό με το ίντερνετ βέβαια, απλά το αναφέρω.

    Τώρα ξαναμπήκα και γράφοντας αλλού για το πρόβλημα αναφέραν παρόμοια προβλήματα και άλλα μέλη. Αυτό το θέμα με τη μη αναγνώριση κωδικού μου έχει συμβεί κι άλλες φορές σποραδικά, αλλά ποτέ τόσο έντονα για τόσο μεγάλο διάστημα. Σήμερα γίνεται αυτό το πράγμα όλο το πρωί.

    Ελπίζω να γράψουν κι άλλα μέλη αν έχουν αυτό το θέμα, ώστε να έχει μία εικόνα και η διαχείριση και να μας πει τι γίνεται...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Ναι και εμένα μου το κάνει. Με πετάει έξω κάθε 10 λεπτά τις 2 τελευταίες μέρες. Και μετά δεν μπορώ να μπω..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Πάλι θέματα σήμερα και όχι μόνο σήμερα. Είναι κουραστικό αυτό το πράγμα. Πάω να βάλω κωδικό, μου λέει λάθος κωδικός, έχετε ξοδέψει 1 στις 5 αποτυχημένες προσπάθειες. Πάω να μπω δεύτερη φορά, λέει έχετε ξοδέψει 2 στις 5. Πάω να μπω τρίτη φορά, μου λέει έχετε βάλει 5 συνεχόμενες φορές λάθος κωδικό και δεν μπορώ να μπω για 15 λεπτά. Πες ότι όντως έβαζα λάθος κωδικό και τις τρεις φορές. Πως στην τρίτη μου λέει ότι έβαλα λάθος κωδικό 5 φορές;

    Άλλες φορές μου το κάνει με την πρώτη φορά. Γιατί;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    δοκιμασες να αποθηκευσεις στον υπολογιστη τον κωδικο σου και το συμπληρωνει αυτοματα;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Γενικά αποφεύγω να αποθηκεύω κωδικούς, ωστόσο αν θυμάμαι καλά μία εποχή που χρησιμοποιούσα υπολογιστή με κωδικούς για τα windows ένα διάστημα το είχα κάνει κι αυτό. Και είχε τύχει πάλι να με βγάζει φάουλ. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πως τα μετράει το σύστημα. Πες κάτι κόλλησε ή έβαλα λάθος κωδικό μία φορά, δύο, τρεις. Γιατί βγάζει μήνυμα για 5 φορές; Μετά βαριέμαι κι εγώ, δεν κάθομαι πάνω από το site μέχρι να περάσει το τέταρτο, κάτι άλλο κάνω, ξεχνιέμαι ή απλά έχω τσαντιστεί και τελικά δεν μπαίνω. Στην τελική ίσως είναι καλό και για 'μενα, ίσως και για το site, δεν ξέρω...αλλά αν συμβαίνει σε πολλούς κάτι τέτοιο; Δεν θέλουν τα φόρουμ συμμετοχές για να επιβιώσουν;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Σήμερα έκανα 3-4 φορές προσπάθεια να κάνω log in. Στις 2-3 πρώτες απλά με έβγαζε πάλι στη σελίδα που κοιτούσα σαν επισκέπτη, την άλλη φορά μου έβγαλε τη σελίδα ανακατεύθυνσης και με πέταξε πάλι σαν επισκέπτρια στην προηγούμενη σελίδα και μετά από λίγη ώρα προσπάθησα πάλι και με έβαλε κανονικά. Μετά από λίγο κάπου πήγα να απαντήσω και μου έβαλε μήνυμα ότι πρέπει να κάνω log in, έβαλα πάλι όνομα και κωδικό και με πέταξε στη σελίδα που λέει ότι έχω κάνει 1 στις 5 αποτυχημένες προσπάθειες βάζοντας λάθος κωδικό, ενώ στην κορυφή της σελίδας εμφανιζόμουν σαν να έχω μπει με τις κλασσικές επιλογές, όνομα, σημειώσεις κτλ. Πάτησα να μπω στο φόρουμ μετά και να 'μαι : )
    Γιατί συμβαίνει αυτό;

Similar Threads

  1. Προβλήματα με την ζωή
    By DragonHeart in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 25-08-2020, 12:22
  2. προβληματα :P
    By br(ok)en in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 1
    Last Post: 09-04-2014, 01:16
  3. Προβλήματα
    By grigor in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 7
    Last Post: 16-01-2011, 02:48
  4. προβληματα
    By asteraki24 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 18-10-2010, 20:59
  5. τα προβλήματά μου...
    By ferro in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 413
    Last Post: 10-10-2009, 20:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •