ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ.........
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152

    ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ.........

    Έχω ξανά γράψει πριν λίγες μέρες και τώρα έχω ξανά κρίσης ... διάβασα το holder τι έγραφε ο γιατρός και κάπου έλεγε ότι έκανα μια παύση 1,5 δευτερόλεπτο , και όντως στον ύπνο ο πριν με πάρει ο ύπνος το Νοιώθω , κοντεύω να τρελαθώ

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Ο γιατρός που σε εξέτασε δε σου έδωσε οδηγίες; αν πρέπει να κάνεις κάτι; τι σου είπε;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    MOU eipe oti einai fisiologiko alla den asxolirgika peretero ekini ti stigmh

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Νομίζω παύσεις άνω των 2-2.5 δευτερολέπτων είναι πρόβλημα όχι κάτω από αυτό. Εγώ δεν είχα σε κανένα από τα χολτερ. Τώρα το γιατρό σου αν χρειάζεται να κάνεις κάποια περαιτέρω εξέταση. Τι ηλικία εχεις;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    25...ο γιατρός μου είπε να πάω σπίτι και να βρω ψυχολόγο .. μου είπε να τελειώσω αυτόν τον κύκλο στο μυαλό μου... το θέμα είναι πως είναι φυσιολογικό να έχεις παύση; Πως ξέρω αν αύριο μεθαύριο έχω μεγαλύτερη

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Αυτά γιατί δεν τα Ρωτάς στο γιατρό σου; Πέρα από το ψυχολογικό κομμάτι. Νομίζω φυσιολογικό είναι απλά έχει σημασία ο χρόνος της παύσης.
    Εγώ έχω βάλει 11 χολτερ , δεν είχα σε κανένα.

    Μπορείς πάντα να πάρεις δεύτερη γνώμη αν θεωρείς ότι δεν σε κάλυψε ο γιατρός. Αλλά η γνώμη μου είναι να του θέσεις τις απορίες σου και να σου εξηγήσει πώς λειτουργεί η καρδιά.

    Πόσες έκτακτες ειχες; Μέσο όρο παλμων; Υψηλότερη και χαμηλότερη μετρηση; HRV score? ST elevation?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Genika Egw den tis katalavenw, MOU eipe oti ginode ston ypno, episis prin valw to holder Kai genika sto holder eixa polous palmous sinexia, molis evgala to holder poi me kathisixase o giatros twra niothw oti exw poly ligous palmous Kai poly liges ektaktes ti mera Kai anisixw Kai Gia afto.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Eixa 250 iperkiliakes Kai 2 kiliakes, MOU eipe oti oloi exoune Kai Egw ta eixa afta logo agxous alliws den tha ta eixa alla Kai poi ta eixa MOU eipe oti ola einai normal.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Ti einai to ST elevation?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Οι έκτακτες σου δεν είναι πολλές αλλά δεν είναι και λίγες, αν σε ενοχλούν πες του να σου γράψει κάτι.


    Πόσο μέσο όρο παλμών είχες και ποια ήταν η υψηλότερη και χαμηλότερη μετρηση;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Οι έκτακτες σου δεν είναι πολλές αλλά δεν είναι και λίγες, αν σε ενοχλούν πες του να σου γράψει κάτι.


    Πόσο μέσο όρο παλμών είχες και ποια ήταν η υψηλότερη και χαμηλότερη μετρηση;
    54 to xamilotero ston ypno Kai 145 se paniko, mou eipe oti oi ektwktes mou einai midamines Kai oti den einai tipota brosta stis xiliades, esy ti eixes ;;

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Ψάχνεστε πολύ ψάχνεστε αλλού είναι το πρόβλημα σου. Θα σου πω αλήθεια οι καρδιολόγο τραβάνε τα Μάλια τους με περιπτώσεις σαν την δική σου, βέβαια αν τους ακουμπάς 100 ευρώ αλλάζει. Αν σου λέει ο γιατρός είναι όλα φυσιολογικά τότε είναι, εσύ τώρα κάθεσαι κ το παίζεις γιατρός κ διαβάζεις το αποτέλεσμα; έχεις τις γνώσεις τους;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Ψάχνεστε πολύ ψάχνεστε αλλού είναι το πρόβλημα σου. Θα σου πω αλήθεια οι καρδιολόγο τραβάνε τα Μάλια τους με περιπτώσεις σαν την δική σου, βέβαια αν τους ακουμπάς 100 ευρώ αλλάζει. Αν σου λέει ο γιατρός είναι όλα φυσιολογικά τότε είναι, εσύ τώρα κάθεσαι κ το παίζεις γιατρός κ διαβάζεις το αποτέλεσμα; έχεις τις γνώσεις τους;
    Den kserw giati ... olo lew na to ksexasw Kai ontws to kanw... alla me to pou niosw mia ektakth petagome niothw San den kserw pws na to perigrapsw... simera px eixa ante 10 olh mera... poly kala... piga na anevw kati skales Kai me to pou tis anevika eniwsa klassika... den kserw eseis stin askisi tis niothete?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    115
    Κι εγώ έχω... άλλοτε πιο πολλές άλλοτε πιο λίγες... νομίζω το πρόβλημα ξεκίνησε μετά από μεγάλο στρες που πέρασα με οικογενειακό μου πρόσωπο και λόγω αναγκαστικής παραίτησής μου από τη δουλειά. Σε δύο καρδιολόγους πήγα και οι δύο μου είπαν όλα οκ. Συνεχίζουν όμως. Πραγματικά είναι πολύ αγχωτικές... μεσημέρια αν πάω να ξαπλώσω και βράδυ πριν κοιμηθώ οι περισσότερες... εσείς έχετε παρατηρήσει ώρες?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398
    Οι περισσότερες και συνεχόμενες που θα μου συμβούν (δηλαδή με διάφορα 2 δευτερολεπτων) είναι όταν ξυπνήσω βίαια με πανικό από τον ύπνο μου εξαιτίας κάποιου εφιάλτη που θα έχω δει.Εκει ναι στρεσαρομαι πολύ και κάνω απανωτές.Μου συμβαίνει κυρίως βράδυ,που τα βράδια φοβάμαι να κοιμηθώ.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Αρρυθμίες
    By pepe in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 26-11-2018, 15:58
  2. Αρρυθμίες
    By Sckat in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 23-11-2018, 04:40
  3. ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ.......
    By George1234 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 34
    Last Post: 13-07-2018, 00:22
  4. Αρρυθμίες
    By Panteloss in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 12-08-2017, 23:11
  5. Αρρυθμίες
    By katpir in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 26-06-2013, 18:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •