Τι να κάνω; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 46
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Elie.e View Post
    Καλησπερα είμαι σε σχέση εδώ και 3 χρόνια με έναν παντρεμένο ... Είμαι πολυ καλα μαζί του τον αγαπώ και μ αγαπάει ποτς δεν μου είπε ότι θα χωρίσει πολλε; φορές χωρισαμε για να προχωρησω αλλά ποτς δεν τα κατάφερα γτ τον αγαπω πολυ...ώσπου πριν 2 μήνες ανακάλυψε ότι η γυναίκα του έχει άλλον και αποφάσισαν να πάρουν διαζυγιο... Τώρα έχω την ευκαιρία μα είναι δικος μου και να προχωρησουμε μαζί θεωρείτε οτι πρεπςι να το κάνω;;
    καλημερα.
    τι ηλικια εχεις, και τι ηλικια εχει ο φιλος σου;
    μετα την απιστια της γυναικας του, εκεινη πηρε την αποφαση για το διαζυγιο η ο ιδιος; και πως την εμαθε; την ανακαλυψε μονος του, η του την ανακοινωσε εκεινη;;;

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Ελη ,απο οσα γραφεις δειχνεις οτι εχεις αξιες! και κοδικες τιμης που ειναι πολυ σημαντικα να τους σεβεσαι και να τουςκανεις πραξι οχι μονο να τους λες, διοτις ολοι λενε οτι εχουν αξιες αλλα λιγοι στην πραξη τους πρατουν. Αυτο που σημαινει ερωτας και αγαπη ειναι το ιδιο και για εμενα, για αυτο κι μπορω να καταλαβω την περιπτωση σου.
    Απο την αλλη η δικη μου ιστορια ,ειχε ασχημο τελος ισως και λογο της καταθλιψης μου ,βλεπεις με σπρωχνει παντα στο να πρατω υποσυνειδητα αυτο που μακροπροθεσμα θα με κανει λυπημενο! δεν ξερω , αληθεια δεν ξερω, μερικς φορες κιτω την ζωη μου και νιωθω σαν παπους ,κοιτω πισω με συνομιλητη μου τον Θεο και λεω στο δωρο που μου εκανες προσπαθησα να το χαρω οσο μπορεσα ταυτοχρονα με οσο πιο πολυ γινετε να κρατησω ψυλα ,να μην αφησω ουτε στιγμης να πεσουν κατω οι ηθικες αρχες οπου ειχαβαλει στην αρχη ! δυστυχως δεν το καταφερα παντα, μερικες φορες μου γλυστρησαν απο τα χερια ,αλλα γρηγορα τις ξανα σηκονα,ακομα και μεσα στις βρομες και στις λασπες τις ειχα οσο γινετε αλοβητες.Ετσι κοιτω και βλεπω οτι σε σχεση με την αρρωστια μου ,σε σχεση με τις ατυχιες μου αλλα και με την μοιρα μου μπορω να πω οτι εζησαν αυτο το δωρο στο επαρκον κατα ενα βαθμο, συγουρα θα μπορουσα πιο πολυ! αλλα απο πλευρας υλικων αγαθων ειδα οτι δεν μου εβγαινε σε καλο, αντιθετος με εκανε αλλο ανθρωπο, απο συναισθηματα εζησα οσα μπορουσα με οσο πιο δυναμη μπορουσα! Αρα δεν υπαρχει λογος να επιρεαζω αλλον ανθρωπο ειδικα σε θεμα ερωτα και αγαπης, δεν μπορω να υποσχεθω αυτα που πρεπει και αυτα ειναι πολυ σημαντικα, απεναντιας εσυ μπορεις Ελη, μπορεις να υποσχεθεις το μεγιστο της αγαπης! καντω! και ζηστω στο επαρκον αυτου!
    Θέλω να το ζήσω και να ήμαστε καλά και να κρατήσει αλλά όπως; σου ειπα πανω απ ολα με νοιαζει εκείνος να είναι καλά... Οποία και να είναι η απόφαση του την σέβομαι θα βάλω πανω απ ολα την δική του ευτυχία και μετα την δική μου για εμενα αυτό είναι αγάπη....

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα.
    τι ηλικια εχεις, και τι ηλικια εχει ο φιλος σου;
    μετα την απιστια της γυναικας του, εκεινη πηρε την αποφαση για το διαζυγιο η ο ιδιος; και πως την εμαθε; την ανακαλυψε μονος του, η του την ανακοινωσε εκεινη;;;
    εγώ είμαι 33 και εκείνος 40 ... Και από τις δυο πλςυρες δεν πηγαινε άλλο αυτό απλά ήταν το κερασάκι στην τουρτα... Μόνος του το ανακάλυψε ...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Elie.e View Post
    εγώ είμαι 33 και εκείνος 40 ... Και από τις δυο πλςυρες δεν πηγαινε άλλο αυτό απλά ήταν το κερασάκι στην τουρτα... Μόνος του το ανακάλυψε ...
    της γυναικας του ηταν κατι περιστασιακο, η θα συνεχισει την ζωη της με τον εραστη;

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    22
    [QUOTE=Remedy;1147554]της γυναικας του ηταν κατι περιστασιακο, η θα συνεχισει την ζωη της με τον εραστη;

    Λέει ότι το έχει τελειωσει....

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Elie.e View Post

    Λέει ότι το έχει τελειωσει....
    εκεινος, γιατι δεν χωριζε για να συνεχισετε μαζι; επειδη αγαπουσε την γυναικα του, ή "για το παιδι", την γνωστη καραμελα;

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εκεινος, γιατι δεν χωριζε για να συνεχισετε μαζι; επειδη αγαπουσε την γυναικα του, ή "για το παιδι", την γνωστη καραμελα;
    για κοινωνικους λογους το καθυστερησε - συμφωνα με τα λεγομενα τηςΕλης παντα - ,ομως ν καταλαβα καλα προχωρανε σε διαζυγιο και ο μονος λογος καθυστερησης ηταν το παιδι και τα κοινωνικα σχολεια, αρα δεν υπαρχει το οτι δεν ηθελε αυτος.
    Βρε συμφορμητησσες και συμφορμητες με ολο το σεβασμο στις ποψεις σας ισως θα ηταν μια καλη ιδεα μετα τις αποψεις και τις υποθεσεις που κανουμε ειτε για την γυναικα του, ειτε για το οτι αυτος δεν αγαπα πολυ την Ελη , μην θα ηταν καλο στο τελος να γραφαμε και καποια λογια εμψυχοσης στην θεματοθετρια? λογια που να την κανουν να δυναμωσει, να παρει "τα πανω της" που λενε ρε παιδι μου.
    Συγνωμη εαν νομιζετε οτι σας λεω το τι θα γραψετε επουδενην τετοιο πραμααπο εμενα , ειδικα προς εσενα ΡΕΜΕΝΤΥ εαν υπαρχει τετοια αντυληψη απο τα οσα γραφω τοτες σου -σας ζητω συγνωμη και τα περνω πισω! απλα,επειδη η Ελη ειναι πολυ ερωτευμενη αλλα ταυτοχρονα δεν ζει αυτα τα ομορφα συναισθηματα επειδη ο εαυτος της την περιοριζει!, επειδη νιωθει απο την κοινωνια ης ενα ειδος λογοκρισιας, εχει βαλει στον εαυτο της τυψεις που δεν επρεπε να εχει αφου οι οποιες τυψεις ανηκουν στο ζευγαρι και συγκεκριμενα στην συζηγο του ανδρος! για αυτο θα ελεγα, ωστε να νιωσει καλα η Ελη να της γραφαμε οτι δεν φταιει ,οτι ολαθα πανε καλα ας μην της φορτονουμε ανασφαλιες και ευθηνες της αλλης γυναικας οπου σαν να μην εφτανε που δεν ηταν σωστη συζηγος βρηκε και γκομενο !!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    ασε να απαντησει η ιδια γιωργο, εχω λογο που ρωταω... υποθεσεις μπορουμε να κανουμε ολοι μας. εμενα με ενδιαφερει η ιδια τι νομιζει

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εκεινος, γιατι δεν χωριζε για να συνεχισετε μαζι; επειδη αγαπουσε την γυναικα του, ή "για το παιδι", την γνωστη καραμελα;
    Ποτε δεν μου είπε την γνωστή καραμέλα όπως λες και εσυ ποτε δεν μου είπε οτι θα χωρίσει ποτε δεν του το ζήτησα και θα το έκανα ποτε έβλεπα πως ένιωθε για εμενα και τι κάνει για εμενα.... Η σχέση μα; δεν ήταν μια βόλτα ένα π....και σπίτι.... Έχουμε ζήσει πιλλα περισσότερα μπορεί να φανταστεί οποιοδήποτε νους και δεν εννοώ βόλτες αγκαλιτσες και φιλακια ... Αυτός κ άνθρωπος υπάρχει για εμενα και εγώ για εκεινον ποτε δεν μου ειπς μεγάλα λόγια ήξερα πολυ καλα την κατάσταση που βρίσκομαι και ναι ήξερα ότι τον εμπόδιζε αυτό το παιδι.... Μου δείχνει πολλα Πεερισοτςρα πραγματα από το να μου έλεγε απλά θα χωρισ ω για εσένα μπροστά σ αυτά που έχω παρει απο αυτον τον άνθρωπο αυτό είναι ένα τίποτα....

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    για κοινωνικους λογους το καθυστερησε - συμφωνα με τα λεγομενα τηςΕλης παντα - ,ομως ν καταλαβα καλα προχωρανε σε διαζυγιο και ο μονος λογος καθυστερησης ηταν το παιδι και τα κοινωνικα σχολεια, αρα δεν υπαρχει το οτι δεν ηθελε αυτος.
    Βρε συμφορμητησσες και συμφορμητες με ολο το σεβασμο στις ποψεις σας ισως θα ηταν μια καλη ιδεα μετα τις αποψεις και τις υποθεσεις που κανουμε ειτε για την γυναικα του, ειτε για το οτι αυτος δεν αγαπα πολυ την Ελη , μην θα ηταν καλο στο τελος να γραφαμε και καποια λογια εμψυχοσης στην θεματοθετρια? λογια που να την κανουν να δυναμωσει, να παρει "τα πανω της" που λενε ρε παιδι μου.
    Συγνωμη εαν νομιζετε οτι σας λεω το τι θα γραψετε επουδενην τετοιο πραμααπο εμενα , ειδικα προς εσενα ΡΕΜΕΝΤΥ εαν υπαρχει τετοια αντυληψη απο τα οσα γραφω τοτες σου -σας ζητω συγνωμη και τα περνω πισω! απλα,επειδη η Ελη ειναι πολυ ερωτευμενη αλλα ταυτοχρονα δεν ζει αυτα τα ομορφα συναισθηματα επειδη ο εαυτος της την περιοριζει!, επειδη νιωθει απο την κοινωνια ης ενα ειδος λογοκρισιας, εχει βαλει στον εαυτο της τυψεις που δεν επρεπε να εχει αφου οι οποιες τυψεις ανηκουν στο ζευγαρι και συγκεκριμενα στην συζηγο του ανδρος! για αυτο θα ελεγα, ωστε να νιωσει καλα η Ελη να της γραφαμε οτι δεν φταιει ,οτι ολαθα πανε καλα ας μην της φορτονουμε ανασφαλιες και ευθηνες της αλλης γυναικας οπου σαν να μην εφτανε που δεν ηταν σωστη συζηγος βρηκε και γκομενο !!
    Γιώργο σ ευχαριστώ για τα λόγια σου. .. Τυψεις δεν νιώθω όπως είπα η άποψη μου είναι ότι αν δεν υπήρχε κενό δεν θα έμπαινα εγώ και η κάθε εγώ... Για μένα όταν σπ
    Last edited by Elie.e; 19-01-2021 at 11:46.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    ο φιλος σου ειχε ερωτικες σχεσεις με την γυναικα του, απ οσα σου ελεγε, η ηταν τοσο χαλια η σχεση τους που τις ειχαν κοψει;

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Elie.e , μερικες φορες η δυναμη της συνηθειας ειναι τοσο δυνατη που οταν εχει να κανει και με συναισθηματα νομιζουμε οτι εαν αλλαξουν τα πραγματα, το πλαισιο οχι τα συναισθηματα νομιζουμε οτι θα αλλαξουν και αυτα, για αυτο φοβασαι! αλλιως δεν υπαρχει λογος να φοβασαι απεναντιας λογικα θα πρεπει να εισαι χαρουμενη.
    ΡΕΜΕΝΤΥ, εχεις δικιο ζητω συγνωμη που επενεβει, απλα ετσι νομιζα οτι βοηθαγα. Καθε ενας μας τα βλεπει αλλιως τα πραγματα ειδικα σε αυτο το θεμα. Η δικη μου αποψη και ισως επιρεασμενος απο τον χριστιανισμο ειμαι λιγο μαλον υπερβολικα ηθικος.

  13. #43
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    22
    [QUOTE=Remedy;1147747]ο φιλος σου ειχε ερωτικες σχεσεις με την γυναικα του, απ οσα σου ελεγε, η ηταν τοσο χαλια η σχεση τους που τις ειχαν κοψει;[/QU
    Last edited by Elie.e; 19-01-2021 at 11:45.

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Elie.e , μερικες φορες η δυναμη της συνηθειας ειναι τοσο δυνατη που οταν εχει να κανει και με συναισθηματα νομιζουμε οτι εαν αλλαξουν τα πραγματα, το πλαισιο οχι τα συναισθηματα νομιζουμε οτι θα αλλαξουν και αυτα, για αυτο φοβασαι! αλλιως δεν υπαρχει λογος να φοβασαι απεναντιας λογικα θα πρεπει να εισαι χαρουμενη.
    ΡΕΜΕΝΤΥ, εχεις δικιο ζητω συγνωμη που επενεβει, απλα ετσι νομιζα οτι βοηθαγα. Καθε ενας μας τα βλεπει αλλιως τα πραγματα ειδικα σε αυτο το θεμα. Η δικη μου αποψη και ισως επιρεασμενος απο τον χριστιανισμο ειμαι λιγο μαλον υπερβολικα ηθικος.
    Ειμαι πραγματικα ποκυ χαρουμενη αλλά ταυτόχρονα και λίγο φοβάμαι γτ θέλω να τα ζήσω όλα μαζί του όπως ήθελα τόσο καιρο αλλα με σταθερά βήματα χωρίς μεγάλα λόγια ουτε υποσχέσεις... Αληθινά και με αγαπη αυτό και τίποτα άλλο....

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Elie.e View Post
    Γιώργο σ ευχαριστώ για τα λόγια σου. .. Τυψεις δεν νιώθω όπως είπα η άποψη μου είναι ότι αν δεν υπήρχε κενό δεν θα έμπαινα εγώ και η κάθε εγώ... Για μένα όταν σπάει το γυαλί δεν ξανά κολλάει ... Πιστευω αυτό πιυ λένε όμως; ότι γνωριζεις τον άνθρωπο της ζωής σου την λάθος στιγμή... Ο άνθρωπος σου τον έρωτα σου τον άνθρωπο που ταιριάζεις απόλυτα και ταυτόχρονα δεν φνταζοαπυν ποτε ότι θα μπορουσες να είσαι μαζί του και όμως ναι είναι αυτό; ο άνθρωπος ο απαγορευμένος κατά κάποιο τρόπο που σε κάνει πράγματι κα ευτυχισμένη και ναι με κάνει ακόμα και όπως είμαι η κατάσταση και όλα αυτά είναι και από τι; δυο πλςυρες... Οχι δεν νιώθω ενόχες απλά δεν φανταζόμουν ποτς οτι θα μπορουσα να τον έχω Ολοκληρο δικό μου και με τρομάζει λίγο όλο αυτό μην ξυπνήσω και είναι ένα όνειρο....
    Quote Originally Posted by Elie.e View Post
    Τις είχαν κόψει....
    δεν βλεπεις κατι να μην σου κολλαει, δηλαδη;
    τις ερωτησεις δεν τις κανω για τις δικες σου πιθανες τυψεις/ ενοχες.
    η δικη του συμπεριφορα, κλωτσαει...
    κατ αρχας ο ιδιος σου ξεκαθαρισε απο την αρχη οτι δεν σκοπευει να χωρισει.
    επομενως, παρολο που ουτε εσυ του το ζητουσες, δεν σου αφησε και περιθωριο να ζητησεις κατι τετοιο.

    σου ειπε οτι οι σ χεσεις τους ηταν χαλια και δεν ειχαν καν σεξουαλικη ζωη.
    καραμελα ή οχι, εν ολιγοις εμεναν μαζι για το παιδι...
    και σε ρωταω: το παιδι επαψε να υπαρχει τωρα που τελικα χωριζουν;
    επισης, τι τον νοιαζει να πηδιεται με αλλον εφοσον, 1) δεν εχουν σεξουαλικη ζωη και 2) εκεινος εκανε πρωτος εξωσυζυγικη σχεση!!!!!!!!
    εφοσον δεν τον ενδιαφερει η ιδια, γιατι να χωρισει με την δικη της απατη;;; ερωτευμενος ηταν μαζι της, ή μετρανε μονο οι δικες της απατες κι οχι οι δικες του;;;

    αν τα πραγματα ηταν οπως στα ειπε εξ αρχης, το να πηδιεται κι εκεινη οπως κανει κι ο ιδιος, θα του ηταν αδιαφορο... ισα ισα που θα ειχε περισσοτερο χωρο για την δικη σας σχεση, και η αγια οικογενεια θα ηταν στην θεση της...
    για να την χωριζει για κερατο, ενδιαφεροταν για εκεινην και δεν ξερουμε κι αν οντως δεν ειχε σχεσεις μαζι της οπως σου ελεγε η ηταν ψεμα, οπως πολλες φορες ειναι ψεμα οτι δεν πηδιουνται με τις γυναικες τους..
    και τελικα, αφου χωρισε απλα για ενα κερατο, κατι δλδ που και ο ιδιος εκανε κατα συστημα, και αποδειχθηκε οτι το παιδι ηταν δικαιολογια (οπως ειναι παντα).

    γιατι δεν χωριζε νωριτερα, για να ειστε μαζι;;;;;
    που σε τοποθετει ολο αυτο, στην διατροφικη αλυσιδα του κου παντρεμενου;;;

    εγω στην θεση σου δεν θα τον εμπιστευομουν.
    πιστευω οτι τα ιδια μπορει να κανει και σε εσενα. ελεγε ψεματα στην γυναικα του, και πιθανον και σε εσενα.
    εσυ ειχες εναν ανδρα, ας ηταν και παντρεμενος, εκεινος ομως ειχε δυο και σκοπευε να τις διατηρησει. το κερατο απο την γυναικα του τον εκανε να αλλαξει γνωμη και οχι το καημενο το παιδι...

    επισης, αν δεν βγει το διαζυγιο, κρατα μικρο καλαθι..

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 19:20
  2. Replies: 4
    Last Post: 31-03-2017, 22:27
  3. Τι να κάνω;
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 01-11-2012, 09:44
  4. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 14:44
  5. Τι να κανω πια?
    By deadless in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 12-08-2011, 14:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •