Δεν θυμαμαι να διαβασα καπου οτι ο ανδρας ,ειχε αναφερει οτι ζηλευει που η γυναικα του βρηκε αλλον, δεν ξερω Ελη υπηρξε τετοια πραγμα? εαν δλδ ο δικος σου εχει τετοια συναισθηματα ακομα για την συζηγο του τοτες τα πραματα αλλαζουν ,και οπως λεει η ΡΕΜΕΝΤΥ θα πρεπει να αναθεωρησεις εκβαθους τις σκεψεις σου.
Ομως απο οσα εχω διαβασει εγω, αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι ο ανθρωπος πηρξε το θυμα στην ολη υποθεση και οχι θυτης!!, δυστυχως πολλες γυναικες νομιζουν οτι οι ανδρες εχουν την ορεξη να τραβιουντε με 2-3 γυναικες ταυτοχρονα και να τσαλαμπουρδιζουν! δεν λεω οτι δεν υπαρχουν και αυτες οι εξερεσεις, αλλα συνηθως δεν ειναι ετσι, οι περιπτωσεις στις οποιες ο ανδρας εχει ωθηθει στο διαζυγιο - και ειναι κατις που γνωριζω απο αρκετες περιπτωσεις φιλων και συγγενων μου- ειναι διοτις οι γυναικες τους μετα απο καποια χρονια ξεχναν οτι οι ανδρς τους ειναι ανθρωποι! οτι εχουν καρδουλα και γενικα οτι εχουν και αυτοι αναγκες, νομιζουν οτι ειναι μηχανες που δουλευουν για να τους φερνουν λεφτα η να τους πηγαινουν συνοδεια σε εκδηλωσεις και σε γαμους, τους βλεπουν ως διακοσμητικα , οχι ολες φυσικα ! απεναντιας και το πηστευω αυτο οτι οσο περναν τα χρονια ολο κι ποιο λιγες ειναι οι γυναικες που εχουν τετοια συμπεριφορα προς τους ανδρες τους, αυτο νομιζω οτι συναιβεναι πιο πολυ τα προηγουμενα χρονια οπου συνηθως οι γυναικες εκμεταλευοταν μερικους αγαθιαριδες για να κανουν γαμους προς οφελος τους για καλη ζω, πρικα και τετοια, και επιδη οι ανδρες πιο παλλια δεν ειχαν και πολλες εμπειριες την παταγανε.Πλεον οπου και τα δυο φυλα εχουν τις ερωτικες τους εμπειριες ,οπου η γυναικα ειναι επαγγελματικα πολυ πιο ανεξαρτητη και οικονομικα αυταρχης δεν περιμενει απο εναν καλο γαμο για να εποφεληθει οικονομικα,αρα νομιζω οτι οσο περναν τα χρονια ολα κι πιο καλα ειναι τα πραματα σε σχεση μ το παρελθον οπου οι ανδρε - θυματα ειμασταν κυριολεκτικα σαν γουρουνια στο σακι! τρωγαμε και κερατο και εκμεταλευση μεχρι που επιτελους αλλαξαν τα πραματα.
Επιστρεφοντας στην θεματοθετρια, θα της ελεγα λοιπον οτι απο την στιγμη που ειναι συγουρη για τα συναισθηματα του συντροφου της προς αυτην δεν εχει να την αγχωνει τυποτα, βεβαια οι οποιες αλλαγες ειναι λογικο να προκαλουν στρες, οπως και η γνωριμια που θα κανεις με το παιδι του, αλλα και αυτο δεν πρεπει να σε τρελενει, σκεψου λιγακι ποσες τετοιες περιπτωσεις υπαρχουν!! κοιτα γυρο σου, ειναι αμετριτες οι ιστοριες με τετοια θεματα, το ζητημα ειναι να μπορεσεις να εισαι ειλικηνης απεναντι στο παιδακι απο την πρωτη στιγμη, ασε που η μεγαλη αγαπη και αδυναμια οπου του εχει ο πατερας του θα του καλυψουν καθε προβλημα , αν και δυστυχως ο νομος προβλεπει το παιδι να ζει με την μανα του αυτο απο την αλλη ειναι καλυτερο για εσας αφου θα ειστε πιο ελευθερα στο σπιτι .