Τι να κάνω;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    22

    Τι να κάνω;

    Καλησπερα είμαι σε σχέση εδώ και 3 χρόνια με έναν παντρεμένο ... Είμαι πολυ καλα μαζί του τον αγαπώ και μ αγαπάει ποτς δεν μου είπε ότι θα χωρίσει πολλε; φορές χωρισαμε για να προχωρησω αλλά ποτς δεν τα κατάφερα γτ τον αγαπω πολυ...ώσπου πριν 2 μήνες ανακάλυψε ότι η γυναίκα του έχει άλλον και αποφάσισαν να πάρουν διαζυγιο... Τώρα έχω την ευκαιρία μα είναι δικος μου και να προχωρησουμε μαζί θεωρείτε οτι πρεπςι να το κάνω;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Elie.e View Post
    Καλησπερα είμαι σε σχέση εδώ και 3 χρόνια με έναν παντρεμένο ... Είμαι πολυ καλα μαζί του τον αγαπώ και μ αγαπάει ποτς δεν μου είπε ότι θα χωρίσει πολλε; φορές χωρισαμε για να προχωρησω αλλά ποτς δεν τα κατάφερα γτ τον αγαπω πολυ...ώσπου πριν 2 μήνες ανακάλυψε ότι η γυναίκα του έχει άλλον και αποφάσισαν να πάρουν διαζυγιο... Τώρα έχω την ευκαιρία μα είναι δικος μου και να προχωρησουμε μαζί θεωρείτε οτι πρεπςι να το κάνω;;
    Αυτο δεν ήθελες? Τώρα γιατί έχεις αμφιβολίες?
    Απλά έχε λίγο στο μυαλό σου ότι δεν άφησε την γυναίκα του για σένα. Δεν σου λέει κάτι αυτό?

    Υ.Γ. Δεν ρώτησες τη γνώμη μου το ξέρω, αλλά ήταν λάθος να κάνεις σχέση με παντρεμένο. Για σένα. Όχι γι αυτόν.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Τι θέλεις να πεις; ότι τον ήθελες μόνο όταν ήταν παντρεμένος; σε εξιτάρει αυτό; κανονικά θα πρεπε να χαίρεσαι που τώρα θα ναι δικός σου αλώστε 3 χρόνια πέρναγατε καλά όπως εγραψες. Προφανώς για να έχει τόσα χρόνια αυτός εσένα και ποιος ξέρει κ η γυναίκα του πόσο καιρό θα είχε τον άλλο, πάει να πει ότι ο γάμος τους ήταν μόνο στα χαρτιά.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    22
    Οχι τον θέλω και τωρα και μάλιστα πολυ και εκείνος το ίδιο με αγαπάει και τον αγαπάω πολυκαι θέλω που θα είναι μόνο δικός μου παντα το ειχα στο πισω μέρος του μυαλό μου ότι ίσως κάποια στιγμή να ήταν ελευθερος και τώρα γίνεται πραγματικότητα απλά δεν ξέρω πως να το διαχειριστω γτ υυπαχει και ένα παιδι... Πρέπει ακόμα να μείνουμε στα κρυφά για καιρό πιστευω έτσι δεν είναι;

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Τι θέλεις να πεις; ότι τον ήθελες μόνο όταν ήταν παντρεμένος; σε εξιτάρει αυτό; κανονικά θα πρεπε να χαίρεσαι που τώρα θα ναι δικός σου αλώστε 3 χρόνια πέρναγατε καλά όπως εγραψες. Προφανώς για να έχει τόσα χρόνια αυτός εσένα και ποιος ξέρει κ η γυναίκα του πόσο καιρό θα είχε τον άλλο, πάει να πει ότι ο γάμος τους ήταν μόνο στα χαρτιά.
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Αυτο δεν ήθελες? Τώρα γιατί έχεις αμφιβολίες?
    Απλά έχε λίγο στο μυαλό σου ότι δεν άφησε την γυναίκα του για σένα. Δεν σου λέει κάτι αυτό?

    Υ.Γ. Δεν ρώτησες τη γνώμη μου το ξέρω, αλλά ήταν λάθος να κάνεις σχέση με παντρεμένο. Για σένα. Όχι γι αυτόν.
    Ολοι κάνουμε λάθη στην ζωή μας και είναι το ομορφότερο λάθος που έχω κάνει... Και δεν θέλω ουτε να με δικαιολογήσω ουτε τιποτα αλλά αν δεν υπήρχε κενο ανάμεσα στο ζευγάρι δεν θα έμπαινα ουτε εγώ ουτε κανένας... Όσο αφορά το ότι δεν χώρισε για εμενα ίσα ίσα που νιώθω πολυ καλα γι αυτό πιτε δεν του το ζήτησα και δεν θα το έκανα... Ωραία είχε αυτός μια είχε και εκείνη έναν και ποαα ζευγάρια δίνουν μαι δευτερη ευκαιρια καιν όμως οχι εδώ παρολο που υπάρχει ένα παιδι διάλεξε να φυγει και ναι το προτιμω αυτό από το να χώριζε για να είναι μαζί μου αν εννοείς αυτό...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Elie.e View Post
    Οχι τον θέλω και τωρα και μάλιστα πολυ και εκείνος το ίδιο με αγαπάει και τον αγαπάω πολυκαι θέλω που θα είναι μόνο δικός μου παντα το ειχα στο πισω μέρος του μυαλό μου ότι ίσως κάποια στιγμή να ήταν ελευθερος και τώρα γίνεται πραγματικότητα απλά δεν ξέρω πως να το διαχειριστω γτ υυπαχει και ένα παιδι... Πρέπει ακόμα να μείνουμε στα κρυφά για καιρό πιστευω έτσι δεν είναι;
    Ποιο παιδί; Το παιδί θα το πάρει η μάνα και εκείνος θα πληρώνει την διατροφή του.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    22
    Εντάξει σίγουρα αλλά εγώ είμαι η πρωτ που θελω να τα έχει καλά με τον παιδι του... Απλά θέλω να εμφανισουμε σιγά σιγά την σχέση μας σταθερά βήματα είμαι λάθος εδώ;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Elie.e View Post
    Εντάξει σίγουρα αλλά εγώ είμαι η πρωτ που θελω να τα έχει καλά με τον παιδι του... Απλά θέλω να εμφανισουμε σιγά σιγά την σχέση μας σταθερά βήματα είμαι λάθος εδώ;
    Εσύ καλά το σκέφτεσαι, αλλά το θέμα είναι τι θα πει η μανα. Ξέρεις έχει το πάνω χέρι σε όλα. Εσένα θα σε γνωρίσει κάποια στιγμή το παιδί αναπόφεκτα, απλώς η μανα θα πει το πότε...

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    22
    Εννοείται αυτό και είναι απόλυτα κατανοητό.. Θεωρώ δεν είμαι ουτε η πρώτη ουτε η τελευταία... Για μένα σημασία έχει να είναι καλά με το παιδι του και όσο αφορα εμάς σταθερά βήματα μ αγαπάει και τον αγαπαω και θεωρώ ότι μπορουμε να προχωρησουμε...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Elie.e View Post
    Εννοείται αυτό και είναι απόλυτα κατανοητό.. Θεωρώ δεν είμαι ουτε η πρώτη ουτε η τελευταία... Για μένα σημασία έχει να είναι καλά με το παιδι του και όσο αφορα εμάς σταθερά βήματα μ αγαπάει και τον αγαπαω και θεωρώ ότι μπορουμε να προχωρησουμε...
    Εγώ άλλο θέλω να ξέρω εκείνη τη γνώμη έχει για σένα; Σε ξέρει; Δεν νομίζω.... δεν πιστεύω να έχετε συναντηθεί ή να έχετε μιλήσει. Εσύ τι ξέρεις για την γυναίκα του; Και θα σου πω γιατί σου το λέω αυτό, γιατί αν για παράδειγμα εκείνη σε βρίζει από το πρωί μέχρι το βράδυ σε ένα παιδί αντιλαμβάνεσαι πως θα σε αντιμετωπίσει ένα παιδί όταν θα σε δει μπροστά του κάποια ημέρα.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Άμα σου αρέσει μπορείς να προχωρήσεις ναι! Με τη γυναίκα του αφού έχει άλλον δεν θα έχεις θέμα. εφόσον τον θες τόσο πολύ. Κάτσε και θα δεις πως θα σας βγει. Αρκεί να θέλει και αυτός να είναι μαζί σου

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Elie.e View Post
    Ολοι κάνουμε λάθη στην ζωή μας και είναι το ομορφότερο λάθος που έχω κάνει... Και δεν θέλω ουτε να με δικαιολογήσω ουτε τιποτα αλλά αν δεν υπήρχε κενο ανάμεσα στο ζευγάρι δεν θα έμπαινα ουτε εγώ ουτε κανένας... Όσο αφορά το ότι δεν χώρισε για εμενα ίσα ίσα που νιώθω πολυ καλα γι αυτό πιτε δεν του το ζήτησα και δεν θα το έκανα... Ωραία είχε αυτός μια είχε και εκείνη έναν και ποαα ζευγάρια δίνουν μαι δευτερη ευκαιρια καιν όμως οχι εδώ παρολο που υπάρχει ένα παιδι διάλεξε να φυγει και ναι το προτιμω αυτό από το να χώριζε για να είναι μαζί μου αν εννοείς αυτό...
    Εννοείται ότι αν δεν υπήρχε κενό δεν θα έμπαινες. Σου τόνισα ότι είναι λάθος για σένα και όχι για το ζευγάρι. Ο γάμος τους ήταν δική τους ευθύνη, όχι δική σου.

    Από την άλλη όμως, γιατί δεν χώρισε όλα αυτά τα χρόνια που είναι μαζί σου αφού υπήρχε κενό και δεν περνούσε καλά? Προφανώς γιατί δεν είχε σκοπό να το κάνει ποτέ αν η γυναίκα του δεν έβρισκε άλλον.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Elie.e View Post
    Καλησπερα είμαι σε σχέση εδώ και 3 χρόνια με έναν παντρεμένο ... Είμαι πολυ καλα μαζί του τον αγαπώ και μ αγαπάει ποτς δεν μου είπε ότι θα χωρίσει πολλε; φορές χωρισαμε για να προχωρησω αλλά ποτς δεν τα κατάφερα γτ τον αγαπω πολυ...ώσπου πριν 2 μήνες ανακάλυψε ότι η γυναίκα του έχει άλλον και αποφάσισαν να πάρουν διαζυγιο... Τώρα έχω την ευκαιρία μα είναι δικος μου και να προχωρησουμε μαζί θεωρείτε οτι πρεπςι να το κάνω;;
    καλησπερα κι απο μενα
    Συμφορμητισσα, ο ερωτας δεν εχει ουτε λογικη ουτε κοινωνικα κριτηρια! κι αμα κανεις το λαθος να βαζεις ερωτημτικα ηθικου και κοινωνικου περιεχομενου να ξερεις οτι μονη σου τον ταυματιζεις.
    Εαν υπαρχει καποιο προσωπο σε ολη αυτην την ιστορια οπου θα πρεπει να εχει ενοχες για την οποια καταληξη του γαμου αυτου αλλα και τις οποιες σχεσεις προεκυψαν - που δεν παει να πει οτι εγινε και κατι κακο ετσι - αν υπαρχει λοιπον αυτο το προσωπο ειναι η γυναικα του αγαπημενου σου οπου μεσα στον γαμο της δεν μπορεσαι να δωσει αγαπη και ερωτα στον ανδρα της, αδιαφορησαι με το που αποκτησαν το παιδι, λες κι ο ανθρωπος δεν εχει ψυχη! λες και ειναι καποια οικιακη συσκευη , κανενα πλυντιριο η ψυγειο! Οχι, ειναι ανθρωπος, εχει καρδια! και υπηρξες εσυ στην ζωη του! που μπορεσες να τα αισθανθεις! οπως και υπηρξε αυτος στην δικη σου ζωη που μπορεσαι να σε νιωσει! και αυτο λεγεται ερωτας! και θα ειναι λαθος να μην τον ζησεται
    Elie! χωρις τυψεις ! απεναντιας ! οσο για τα οποια μικρο προβλημτα η εμποδια νομιζεις οτι υπαρχουν οπως το παιδι κι αλλα οικονομικα, να ξερεις οτι οσο υπαρχει πραγματικη αγαπη αναμεσα σας ολα αυτα θα τα ξεπερνατε με ανεση και χαμογελα.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Εγώ άλλο θέλω να ξέρω εκείνη τη γνώμη έχει για σένα; Σε ξέρει; Δεν νομίζω.... δεν πιστεύω να έχετε συναντηθεί ή να έχετε μιλήσει. Εσύ τι ξέρεις για την γυναίκα του; Και θα σου πω γιατί σου το λέω αυτό, γιατί αν για παράδειγμα εκείνη σε βρίζει από το πρωί μέχρι το βράδυ σε ένα παιδί αντιλαμβάνεσαι πως θα σε αντιμετωπίσει ένα παιδί όταν θα σε δει μπροστά του κάποια ημέρα.
    Την ξέρω και με ξέρει αλλά ποτε δεν μας ανακάλυψε μπορεί κάποια στιγμή να υπέθεσε κάτι για εμενα αλλά ποτε με αποδείξεις αν και ποτε δεν αναφέρθηκε το δικό μου όνομα κάπου... Απλά την γνωριζω από χρόνια οχι παρεα τίποτα τέτοιο απλά γνωστοί..

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Άμα σου αρέσει μπορείς να προχωρήσεις ναι! Με τη γυναίκα του αφού έχει άλλον δεν θα έχεις θέμα. εφόσον τον θες τόσο πολύ. Κάτσε και θα δεις πως θα σας βγει. Αρκεί να θέλει και αυτός να είναι μαζί σου
    Μου ζήτησε να ήμαστε μαζί και αν μπορώ να ανταπεξέλθω σε όλα αυτά από εδώ και περα εγώ τον αγαπαω πολυ και εκείνος ο ίδιο σίγουρα θα το παμε σιγά σιγά αυτός αγχώνεται αν θα ον δεχτούν οι γυρω μου καθώς να ξέρεις τόσα χρόνια δεν ξέρει κανένας τίποτα μόνο εγώ και εκείνος...

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 19:20
  2. Replies: 4
    Last Post: 31-03-2017, 22:27
  3. Τι να κάνω;
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 01-11-2012, 09:44
  4. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 14:44
  5. Τι να κανω πια?
    By deadless in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 12-08-2011, 14:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •