Τι είναι αυτό που νιώθω; - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 31 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast
Results 136 to 150 of 454
  1. #136
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by AggelikiAngy View Post
    Εντωμεταξύ την λέξη κούριερ δεν την έχω πει τόσες φορές ούτε και όταν περίμενα δέμα εν μέσω καραντίνας.
    Προσωπικά δεν μπορώ όσους πιάνουν μία συζήτηση σοβαρή ή όχι, τους απαντάς και μετά το ρίχνουν στο χαλαρό ή στο χαβαλέ. Δεν αναφέρομαι στον θεματοθέτη. Γενικά στη ζωή μου μου τυχαίνει αυτό αρκετές φορές. Αν δεν θες να ανακαλύψεις την αλήθεια ή να μάθεις τον εαυτό σου, μην ρωτάς τότε. Δεν γίνεται όλα να τα στρογγυλοποιούμε επειδή θέλουμε να αποφεύγουμε καταστάσεις. Είναι πιο ειλικρινές να πει κάποιος πως φοβάται να αλλάξει την συνήθειά του, δεν έχει το ψυχικό σθένος να μπει σε νέα μονοπάτια ή ακόμα φοβάται, παρά να λέει ένα πράγμα και μετά να το υποβαθμίζει σε στυλ χαβαλέ. Η ειλικρίνεια, η ευθύτητα και ο σεβασμός σε μια συζήτηση είναι το παν. Κοίτα αναφορικά με την κοπέλα, ίσως είναι και για τους δύο ένα αλληλο-βόλεμα άλλο αυτό. Δηλαδή αν μάθαινε πως η κοπέλα του ένιωθε τέτοιο έλξη για μια γυναίκα και ήθελε να της προσφέρει την πρώτη της σεξουαλική εμπειρία με άτομο του ίδιου φύλου και να νιώσει πιο ηδονικά από ποτέ, αυτός θα ήταν οκ; Γιατί κάτι ανέφερε πως δεν τον ενοχλεί το λεσβιακό. Άλλο το να είσαι μπάι, να θες άντρα, να θες γυναίκα, να μην θες κανέναν, και άλλο να έχεις επαφή με ένα άτομο και να νιώθεις εντονότερα συναισθήματα από αυτά που έχεις για την κοπέλα σου στην παρούσα φάση.
    Συμφωνώ μαζί σου για αυτό που λες για τους ανθρώπους. Απλά πολλοί δεν θέλουν να πιστέψουν ότι φοβούνται να δεχθούν κάποια πράγματα και μπαίνουν σε ένα φαύλο κύκλο. Το κάνει και ο θεματοθετης νομίζω αυτό.

    Σχετικά με αυτό που λες για το αλληλοβολεμα, νομίζω ισχύει για τον θεματοθετη. Τώρα για την κοπέλα δεν ξέρω. Για να είμαστε σίγουροι πρέπει να μας πει κι εκείνη πως βλέπει τα πράγματα. Ο θεματοθετης και του το έχω πει, κομπλαρει πολύ άσχημα με το ενδεχόμενο όντως μόνα θέλει και ένα άντρα εκτός από γυναίκες. Και βγάζει άμυνες σε αυτά που του εχω πει κυρίως εγώ αλλά και καμιά δεκαριά άλλα άτομα που πέρασαν από το θρεντ του

  2. #137
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Soulbird View Post
    1. Της είπα ότι θέλω να χωρίσουμε γιατί και μου τελείωσε και γιατί ερωτεύτηκα
    2. Εννοούσα ότι προσπαθούσα να δω αν με φτιάχνει
    3.Όχι δεν πιστεύω ότι όλοι είναι έτσι, ο συγκεκριμένοςείναι έτσι :P
    6. Δεν κατάλαβα ακριβώς τι λεςπάντως μη τα τραβάς κρίμα είναι :P
    8. Εμένα μου έχει κολλήσει ότι εγώ τον κόλλησα. Εγώ νιώθω πολύ χαρούμενος με τη σχέση μου.
    Άλλη μια από τη αρχή.
    1. Άρα απάντησες η όχι? Βρε σαουλμπερντ δεν το ρωταω για να σε κατηγορήσω ειλικρινά. Ποιος είμαι εγώ να σε κατηγορήσω? Το κάνω για να σου δείξω ότι φάσκεις και αντιφάσκεις σε μεγάλο βαθμό. Μια λες έτσι, μια γιουβέτσι για να μην δεις κατάματα κάποια θέματα και να συνεχίζεις να πορεύεσαι χωρίς να σκέφτεσαι την αλήθεια. Το έχεις κάνει δύο τρεις φορές. Τσεκαρε άλλη μια όλη την συζήτηση και θα το δεις.

    2. Συνέχεια του ένα. Αλλά μας έλεγες πριν. Οκ. Το στοματικό? Σε έχω ρωτήσει κάπου τρεις φορές. Αποφεύγεις να απαντήσεις διαρκώς.

    3. Οκ. Για αυτό πας και του λες ένας φίλος μου κολλητός μου. Ντρέπεται για αυτό βγάλε από το μυαλό σου ομαδικά και διάφορα άλλα. Απλά μου έχει πει αυτά και αυτά. Μπορείς να του δείξεις κιόλας τη συνομιλία μας. Τι πιστεύεις θα σου πει? Γιατί αποφεύγεις μια συζήτηση σαν αυτή? Μηπως επειδή το μυαλό σου τι θεωρεί επικίνδυνη? Βλέπεις πως σε μπλοκάρει από πράγματα και καταστάσεις που μπορεί αν σε οδηγήσουν στο συμπέρασμα ότι είσαι μπάι?

    6. Άλλη μια. Άλλο ήταν να ξεκινήσεις τη συζήτηση με την κοεπλα σου στην βάση ότι ελκεσαι σεξουαλικά από τον κούριερ, και άλλο πράγμα όπως το ξεκίνησες? Αυτό είπα. Με τον τρόπο που της μιλήσεις ουσιαστικά είχες προετοιμάσει το έδαφος ότι για τον κούριερ τα αισθήματα σου είναι φιλικά. Κάτι που ισχύει? Είχες αποκλείσει έντεχνως το ερωτικό, ώστε η κοπέλα να φτάσει στο συμπέρασμα που εσύ ήθελες. Την κατεύθυνες έντεχνως σε αυτό που ήθελες εσύ. Ουσιαστικα δεν της μιλήσες με πλήρη ειλικρίνεια ούτε της εθεσες την κατάσταση σε όλο το φάσμα. Παρά μόνο ως εκεί που ήταν ασφαλής και γνώριζες ότι δεν θα πάει το μυαλό της στο πονηρό.
    Όσο για τα μαλλιά μην ανησυχείς. Καραντίνα έχουμε, είμαι σαν τον Τζον Λένον

  3. #138
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Soulbird View Post
    1. Της είπα ότι θέλω να χωρίσουμε γιατί και μου τελείωσε και γιατί ερωτεύτηκα
    2. Εννοούσα ότι προσπαθούσα να δω αν με φτιάχνει
    3.Όχι δεν πιστεύω ότι όλοι είναι έτσι, ο συγκεκριμένοςείναι έτσι :P
    6. Δεν κατάλαβα ακριβώς τι λεςπάντως μη τα τραβάς κρίμα είναι :P
    8. Εμένα μου έχει κολλήσει ότι εγώ τον κόλλησα. Εγώ νιώθω πολύ χαρούμενος με τη σχέση μου.
    Ξέχασα το οχτώ. Ε κι εμένα μου έχει κολλήσει ότι δεν υπάρχει η Ιαπωνία επειδή δεν ξέρω κανέναν Γιαπωνέζο. Τι πάει να πει? Πολλά μας κολλάνε στο μυαλό για διάφορους λόγους. Δεν είναι απαραίτητο ότι ισχύουν κιολας. Πρέπει για όλα αυτά που πιστεύεις να αποστασιοποιείσαι και να τα εξετάσεις υπό το πρίσμα τής κοινής λογικής. Εσένα άσου ακούγεται λογικό ότι κόλλησες τον κούριερ? Σε όλους εμάς πάντως οχι

  4. #139
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Απορώ πως βρίσκεις το κουράγιο και απαντάς σε τόσες σελίδες, ενώ οι απαντήσεις είναι σχεδόν επαλαμβανόμενες. Πρέπει να αναρωτηθεί γιατί έκανε αυτό το post; Για να καταλήξει πόσο τυχερός είναι που έχει 6 χρόνια σχέση, σταθερότητα και είναι ακόμα ερωτευμένος με την κοπέλα του; Για να δείξει το πάθος του στην ιατρική; Για να συζητήσει με άλλους άντρες τα μυστικά της αντρικής φιλίας; Κάποιος λόγος υπάρχει σίγουρα. Σήμερα μάθαμε ότι κάνατε και σεξ με την κοπέλα σου, ότι περάσατε ώρες, ότι συζητήσατε, ότι σκεφτόσουν τι θα λέει ο άλλος που δεν είχατε επαφή σήμερα. Στο να μοιραστείς αυτές τις πληροφορίες είσαι ανοιχτός, στο να νιώθεις μια έλξη έστω για αυτόν δεν είσαι.

  5. #140
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Άλλη μια από τη αρχή.
    1. Άρα απάντησες η όχι? Βρε σαουλμπερντ δεν το ρωταω για να σε κατηγορήσω ειλικρινά. Ποιος είμαι εγώ να σε κατηγορήσω? Το κάνω για να σου δείξω ότι φάσκεις και αντιφάσκεις σε μεγάλο βαθμό. Μια λες έτσι, μια γιουβέτσι για να μην δεις κατάματα κάποια θέματα και να συνεχίζεις να πορεύεσαι χωρίς να σκέφτεσαι την αλήθεια. Το έχεις κάνει δύο τρεις φορές. Τσεκαρε άλλη μια όλη την συζήτηση και θα το δεις.

    2. Συνέχεια του ένα. Αλλά μας έλεγες πριν. Οκ. Το στοματικό? Σε έχω ρωτήσει κάπου τρεις φορές. Αποφεύγεις να απαντήσεις διαρκώς.

    3. Οκ. Για αυτό πας και του λες ένας φίλος μου κολλητός μου. Ντρέπεται για αυτό βγάλε από το μυαλό σου ομαδικά και διάφορα άλλα. Απλά μου έχει πει αυτά και αυτά. Μπορείς να του δείξεις κιόλας τη συνομιλία μας. Τι πιστεύεις θα σου πει? Γιατί αποφεύγεις μια συζήτηση σαν αυτή? Μηπως επειδή το μυαλό σου τι θεωρεί επικίνδυνη? Βλέπεις πως σε μπλοκάρει από πράγματα και καταστάσεις που μπορεί αν σε οδηγήσουν στο συμπέρασμα ότι είσαι μπάι?

    6. Άλλη μια. Άλλο ήταν να ξεκινήσεις τη συζήτηση με την κοεπλα σου στην βάση ότι ελκεσαι σεξουαλικά από τον κούριερ, και άλλο πράγμα όπως το ξεκίνησες? Αυτό είπα. Με τον τρόπο που της μιλήσεις ουσιαστικά είχες προετοιμάσει το έδαφος ότι για τον κούριερ τα αισθήματα σου είναι φιλικά. Κάτι που ισχύει? Είχες αποκλείσει έντεχνως το ερωτικό, ώστε η κοπέλα να φτάσει στο συμπέρασμα που εσύ ήθελες. Την κατεύθυνες έντεχνως σε αυτό που ήθελες εσύ. Ουσιαστικα δεν της μιλήσες με πλήρη ειλικρίνεια ούτε της εθεσες την κατάσταση σε όλο το φάσμα. Παρά μόνο ως εκεί που ήταν ασφαλής και γνώριζες ότι δεν θα πάει το μυαλό της στο πονηρό.
    Όσο για τα μαλλιά μην ανησυχείς. Καραντίνα έχουμε, είμαι σαν τον Τζον Λένον
    1. Μάλλον την απάτησα ναι. Αν και οριακά μιλάγαμε. Απλά δεν είχε πει κάποιος τη λε΄ξη χωρίζουμε
    2. Για το στοματικό δεν ξέρω. Και δεν μπορώ να μπω σε λεπτομέρειες σε δημόσιο μήνυμα :P
    3. Η σκέψη ότι είμαι μπαι με κάνει να νιώθω ότι δεν ξέρω ποιος είμαι.
    6. Τώρα κατάλαβα τι εννοείς. Της είπα ακριβώς ότι έχει συμβεί. Και της είπα ότι μεπροβληματίζει που σκέφτομαι τόσο έναν άντρα και ότι αν ήταν γυναίκα το μυαλό μου θα πήγαινε σοτ πονηρό. Οκ τζον
    8. Εμένα μου ακούγεται λογικό γιατί υπήρχαν μερικές μέρες πριν που είχα βγάλει τη μάσκα στο αμάξι.

  6. #141
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by AggelikiAngy View Post
    Απορώ πως βρίσκεις το κουράγιο και απαντάς σε τόσες σελίδες, ενώ οι απαντήσεις είναι σχεδόν επαλαμβανόμενες. Πρέπει να αναρωτηθεί γιατί έκανε αυτό το post; Για να καταλήξει πόσο τυχερός είναι που έχει 6 χρόνια σχέση, σταθερότητα και είναι ακόμα ερωτευμένος με την κοπέλα του; Για να δείξει το πάθος του στην ιατρική; Για να συζητήσει με άλλους άντρες τα μυστικά της αντρικής φιλίας; Κάποιος λόγος υπάρχει σίγουρα. Σήμερα μάθαμε ότι κάνατε και σεξ με την κοπέλα σου, ότι περάσατε ώρες, ότι συζητήσατε, ότι σκεφτόσουν τι θα λέει ο άλλος που δεν είχατε επαφή σήμερα. Στο να μοιραστείς αυτές τις πληροφορίες είσαι ανοιχτός, στο να νιώθεις μια έλξη έστω για αυτόν δεν είσαι.
    Χαχα απορώ κι εγώ λιγάκι. Ειλικρινά. Ο θεματοθετης άνοιξε το ποστ απλά για να μπούμε όλοι και να του φωνάξουμε, όχι δεν είσαι μπάι, είσαι καραστρειτ, δεν τρέχει τίποτα, είναι φυσιολογικό να αγκαλιάζεις τον κούριερ, είναι φυσιολογικό να κρύβεσαι πίσω από την ιδιότητα σου για να δικαιολογείς όλα αυτά, είναι φυσιολογικό να παραποιεις την πραγματικότητα, να φάσκεις και να αντιφάσκεις για να μην παραδεχτείς ότι ναι σου γυαλίσει ένας άντρας, είναι φυσιολογικό την ώρα ακριβώς που κανείς σεξ με την κοπελα σου να σκέφτεσαι τον κούριερ και τι θα πει που δεν μιλήσατε σήμερα.

    Απλά σε μια φάση είδα ότι πάει να καταλάβει κάποια πράγματα. Αλλά μάταια. Δυστυχώς. Απλά προβλέπω ότι σε κάνα χρόνο πάλι τα ίδια θα έχει και του το έχω γράψει κιόλας αυτό. Απλά ήταν τόσο πεπεισμένος ότι δεν είναι μπάι που δεν περίμενε να του πούμε κάτι τέτοιο. Και στη συνέχεια άρχισε να βρίσκει ότι δικαιολογία κατέβαζε το κεφάλι του για να συνεχίσει να πιστεύει ότι όλα είναι καλά. Μόνο που δεν είναι όλα οκ όχι επειδή είναι μπάι, αλλά επειδή δεν το παραδέχεται και κάθεται και καταπιέζεται. Δυστυχώς όχι μόνο εκείνος.

  7. #142
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by AggelikiAngy View Post
    Απορώ πως βρίσκεις το κουράγιο και απαντάς σε τόσες σελίδες, ενώ οι απαντήσεις είναι σχεδόν επαλαμβανόμενες. Πρέπει να αναρωτηθεί γιατί έκανε αυτό το post; Για να καταλήξει πόσο τυχερός είναι που έχει 6 χρόνια σχέση, σταθερότητα και είναι ακόμα ερωτευμένος με την κοπέλα του; Για να δείξει το πάθος του στην ιατρική; Για να συζητήσει με άλλους άντρες τα μυστικά της αντρικής φιλίας; Κάποιος λόγος υπάρχει σίγουρα. Σήμερα μάθαμε ότι κάνατε και σεξ με την κοπέλα σου, ότι περάσατε ώρες, ότι συζητήσατε, ότι σκεφτόσουν τι θα λέει ο άλλος που δεν είχατε επαφή σήμερα. Στο να μοιραστείς αυτές τις πληροφορίες είσαι ανοιχτός, στο να νιώθεις μια έλξη έστω για αυτόν δεν είσαι.
    Βασικά ήθελα να μιλήσω για τον κούριερ. Από ερωτήσεις προέκυψε η κοπέλα μου. Δεν με πειράζει όμως να απαντάω σε ότι με ρωτάνε.

  8. #143
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Soulbird View Post
    1. Μάλλον την απάτησα ναι. Αν και οριακά μιλάγαμε. Απλά δεν είχε πει κάποιος τη λε΄ξη χωρίζουμε
    2. Για το στοματικό δεν ξέρω. Και δεν μπορώ να μπω σε λεπτομέρειες σε δημόσιο μήνυμα :P
    3. Η σκέψη ότι είμαι μπαι με κάνει να νιώθω ότι δεν ξέρω ποιος είμαι.
    6. Τώρα κατάλαβα τι εννοείς. Της είπα ακριβώς ότι έχει συμβεί. Και της είπα ότι μεπροβληματίζει που σκέφτομαι τόσο έναν άντρα και ότι αν ήταν γυναίκα το μυαλό μου θα πήγαινε σοτ πονηρό. Οκ τζον
    8. Εμένα μου ακούγεται λογικό γιατί υπήρχαν μερικές μέρες πριν που είχα βγάλει τη μάσκα στο αμάξι.
    1. Με το ζόρι στα βγάζω. Πάμε παρακάτω γιατί βλέπω φως στην άκρη του τούνελ.

    2. Βρε καλέ μου εδώ μας έχεις πει τι σκεφτομουν σήμερα που έκανες σεξ με την κοπελα σου. Αν φτιάχνεσαι αν σκέφτεσαι τον κούριερ να σου κάνει η να του κάνεις στοματικό είναι το πρόβλημα. Νομίζω έχεις συνδυάσει το σεξ μεταξύ δύο ατόμων του ίδιου φύλου με κάτι πολύ βρώμικο και πολύ ταμπού, ώστε ακόμα ντρέπεσαι να μιλήσεις δημοσίως για αυτό σε ένα ανώνυμο φόρουμ. Δες το, από εκεί πηγάζουν πολλά που εξηγούν την άρνηση σου για την πραγματικότητα

    3. Αυτό τα εξηγεί όλα. Το μυαλό σου για να μην του σαλεψει εντός εισαγωγικων βγάζει αυτήν την άμυνα. Αυτή η φράση συ απαντά σε όλα σχεδόν. Γιατί συμβαίνει αυτό? είναι σημαντικό να μου πεις σε αυτό το σημείο.

    6. Στα λόγια μου έρχεσαι. Με επιβεβαιώνεις. Απεκλεισες στην κοπέλα σου το ενδεχόμενο να νιώθεις ερωτικά για αυτόν επειδή είναι άντρας. Λάθος βάση. Τελείως όμως. Έπρεπε να της πεις ξέρεις κάτι, παίζει να είναι και μπάι. Εκεί θα μιλούσατε σε άλλη βάση. Έκανες αυτά που σου είπα στο ποστ μου. Την κατεύθυνες να πιστέψει αυτά που εσύ ήθελες. Τσάμπα σάλιο χαλάσετε θεματοθετη μου. Την άλλη φορά που θα μιλήσετε πάρτο από την αρχή

    8. Γιατί να μη σε κόλλησε αυτός? Γιατί να μην τον κόλλησε η ψιλικατζου? Ο ταξιτζής? Ο συνεργειατζης? Ο μπακάλης? Ο ντελιβερας? Αν κόλλησε στο ασανσέρ? Καταλαβαίνεις ότι αυτά που λες δεν στέκουν, έτσι?

  9. #144
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Soulbird View Post
    Βασικά ήθελα να μιλήσω για τον κούριερ. Από ερωτήσεις προέκυψε η κοπέλα μου. Δεν με πειράζει όμως να απαντάω σε ότι με ρωτάνε.
    Στο πρώτο σου ποστ γράφεις αυτολεξεί. Έχω σχέση έξι χρόνια εμ την κοπέλα μου, εκείνη θέλει να παντρευτούμε εγώ λέω τα γνωστά... Τα υπόλοιπα βαριέμαι να τα γράψω. Εσύ έθεσες το θέμα της κοπέλας σου. Μάλιστα σε παραλληλισμό με τον κούριερ. Είδες που για άλλη μια φορά φάσκεις και αντιφάσκεις? Αλλά λες, αλλά έχεις κάνει. Τα ίδια με το αν είσαι ερωτευμένος εμ την κοπέλα σου, τι κάνεις με τον κούριερ, τι σκέφτεσαι, τις δικαιολογίες σου, ποιος σβουρηξε σε ποιον τον κοβιντ....

    Και σου λέω όλα αυτά επειδή δεν θες να δεις το εξής απλό. Ότι ναι γουστάρεις έναν άντρα. Γιατί σε κομπλαρει τόσο? Μιλά μας

  10. #145
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    1. Με το ζόρι στα βγάζω. Πάμε παρακάτω γιατί βλέπω φως στην άκρη του τούνελ.

    2. Βρε καλέ μου εδώ μας έχεις πει τι σκεφτομουν σήμερα που έκανες σεξ με την κοπελα σου. Αν φτιάχνεσαι αν σκέφτεσαι τον κούριερ να σου κάνει η να του κάνεις στοματικό είναι το πρόβλημα. Νομίζω έχεις συνδυάσει το σεξ μεταξύ δύο ατόμων του ίδιου φύλου με κάτι πολύ βρώμικο και πολύ ταμπού, ώστε ακόμα ντρέπεσαι να μιλήσεις δημοσίως για αυτό σε ένα ανώνυμο φόρουμ. Δες το, από εκεί πηγάζουν πολλά που εξηγούν την άρνηση σου για την πραγματικότητα

    3. Αυτό τα εξηγεί όλα. Το μυαλό σου για να μην του σαλεψει εντός εισαγωγικων βγάζει αυτήν την άμυνα. Αυτή η φράση συ απαντά σε όλα σχεδόν. Γιατί συμβαίνει αυτό? είναι σημαντικό να μου πεις σε αυτό το σημείο.

    6. Στα λόγια μου έρχεσαι. Με επιβεβαιώνεις. Απεκλεισες στην κοπέλα σου το ενδεχόμενο να νιώθεις ερωτικά για αυτόν επειδή είναι άντρας. Λάθος βάση. Τελείως όμως. Έπρεπε να της πεις ξέρεις κάτι, παίζει να είναι και μπάι. Εκεί θα μιλούσατε σε άλλη βάση. Έκανες αυτά που σου είπα στο ποστ μου. Την κατεύθυνες να πιστέψει αυτά που εσύ ήθελες. Τσάμπα σάλιο χαλάσετε θεματοθετη μου. Την άλλη φορά που θα μιλήσετε πάρτο από την αρχή

    8. Γιατί να μη σε κόλλησε αυτός? Γιατί να μην τον κόλλησε η ψιλικατζου? Ο ταξιτζής? Ο συνεργειατζης? Ο μπακάλης? Ο ντελιβερας? Αν κόλλησε στο ασανσέρ? Καταλαβαίνεις ότι αυτά που λες δεν στέκουν, έτσι?
    2. Sex με άτομ ίδιου φύλου ούτε σε βίντεο δεν ξέρω αν αντέχω να δω. Έτσι χύμα να μιλήσω σε φόρουμ και μάλιστα σε δημόσιο μήνυμα για τέτοιες σκέψεις σεξουαλικές μου φαίνεται απρεπές για τους αναγνώστες
    3. Δεν ξέρω μου φαίνεται πολύ βασικό να μην ξέρω κάτι τέτοιο. Μετά κάθε άντρα που γνωρίζω θα σκέφτομαι αν τον γουστάρω. Θα σκέφτομαι μήπως γούσταρα και τον κολλητό μου χωρίς να το ξέρω αφού ούτε ότι αν ήμουν μπαι το ήξερα..
    6. Της είπα αυτά που θεωρώ σίγουρα ότι ισχύουν
    8. Θεωρω μεγάλη σύμπτωση να κολλήσαμε τυχαία οι2 μας.

  11. #146
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Κι εγώ σε μια φάση της ζωής μου ήμουν σε φάση άμυνας και άρνησης για άλλα θέματα, διότι δεν ήμουν ειλικρινής με τον εαυτό μου. Ειλικρίνεια σημαίνει να μην δίνεις μόνο ελαφρυντικά στον εαυτό σου. Τότε βέβαια ήμουν μπερδεμένη, είχα ένα τοξικό άτομο που μου έλεγε διαφορά και κυρίως με επηρέαζε το τι κάνουν τα άλλα άτομα στην ηλικία μου, αν είχα ένα μαγικό ραβδί τότε και μπορούσα να γίνω ακριβώς σαν τους άλλους θα το έκανα. Το ότι δεν ήθελα να δεχτώ πως ο κάθε άνθρωπος έτσι κι εγώ είναι μοναδικός έχει όντως κάποιες ρίζες που με προσωπική προσπάθεια και ψυχοθεραπεία ανακάλυψα, ανακαλύπτω και θα ανακαλύπτω. Αλλά όντως τώρα που προχωράει η συζήτηση βλέπω πως όπως λέει ο Yugi απαντάς με τρόπο που πάντα δίνεις ελαφρυντικά σε εσένα. Σε ρώτησα, αν θες απαντάς, αν η κοπέλα σου περνούσε κρυφά από εσένα χρόνο με μια γυναίκα και σκεφτόταν να κάνει κάτι μαζί της, αισθανόταν δηλαδή πιο έντονα συναισθήματα από αυτά που της βγάζεις σε αυτή τη χρονική περίοδο, πως θα ένιωθες; Επίσης, αν εκεί που είστε ξαπλωμένοι εσύ και το παλικάρι στο κρεβάτι, χουχουλιάζεται, σου λέει πως θέλει να σε ευχαριστήσει για όσα του προσέφερες, σου ζητάει να σου κάνει ένα μασάζ και αρχίζει να τρίβει τους ώμους σου και ξαφνικά σου ψιθυρίζει στο αυτί πως τόσο καιρό του βγάζεις κι εσύ την επιθυμία να δοκιμάσει κάτι με άντρα και μόνο με εσένα, θα τον άφηνες να σου κάνει στοματικό; Εσύ να μην κάνεις τίποτα όμως, μόνο να απολαύσεις.

  12. #147
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Soulbird View Post
    2. Sex με άτομ ίδιου φύλου ούτε σε βίντεο δεν ξέρω αν αντέχω να δω. Έτσι χύμα να μιλήσω σε φόρουμ και μάλιστα σε δημόσιο μήνυμα για τέτοιες σκέψεις σεξουαλικές μου φαίνεται απρεπές για τους αναγνώστες
    3. Δεν ξέρω μου φαίνεται πολύ βασικό να μην ξέρω κάτι τέτοιο. Μετά κάθε άντρα που γνωρίζω θα σκέφτομαι αν τον γουστάρω. Θα σκέφτομαι μήπως γούσταρα και τον κολλητό μου χωρίς να το ξέρω αφού ούτε ότι αν ήμουν μπαι το ήξερα..
    6. Της είπα αυτά που θεωρώ σίγουρα ότι ισχύουν
    8. Θεωρω μεγάλη σύμπτωση να κολλήσαμε τυχαία οι2 μας.
    Θεματοθετη, δεν τα λες καλά
    2. Δεν θα χρησιμοποιήσεις απρέπεις όρους η τίποτα τέτοιο. Εγώ προσωπικά σου είπα ένα ναι η ένα όχι. Θα γουσταρες στοματικό με τον κούριερ? Ναι η όχι. Δημοσκόπηση φάση. Αυτό που λες ότι δεν αντέχεις ούτε σε βίντεο να το δεις με επιβεβαιωνει. Στο μυαλό σου το έχεις συνδυάσει με κάτι βρώμικο, γλοιώδες και άσχημο. Γιατί? Και φυσικά δεν θες να κάνεις κάτι τέτοιο. Για αυτό παραποιεις όλη την πραγματικότητα γύρω σου. Για να μην φτάσεις σε σημείο να αποζητάς αυτό το βρώμικο και άσχημο σύμφωνα με εσένα πράγμα.

    3. Ομολογείς ο ίδιος όλα αυτά που σου λέω. Δες πως το γράφεις. Θεωρεις σημαντικό να μην ξέρεις... Προτιμάς δηλαδή την άγνοια. Το θέμα όμως είναι ότι ένα μέρος του εαυτού σου θέλει να μάθει. Είναι το μέρος του εαυτού σου που σε οδήγησε εδώ να πεις όλα αυτά. Σε ένα ανωνυμο φόρουμ που ξέρεις ότι κανένας δεν θα σε κατηγορήσει. Αλλά και πάλι δεν μιλάς ελεύθερα. Τόση ενοχή νιώθεις για αυτό? Ειλικρινά μην κάνεις τόσο κακο στον εαυτό σου, δεν αξίζει.
    Να φανταστώ δηλαδή μετά από κάθε γυναίκα που γνωρίζεις αναρωτιεσαι αν την γουσταρες? Δηλαδή εσύ σε όλη τη ζωή σου θα πρέπει να είσαι μεσα σε ένα αναρωτημα. Βρε θεματοθετη διαβάζεις τι γράφεις? Γιατί να αναρωτιεσαι τέτοιο πράγμα. Γουστάρει όποια γυναίκα υπάρχει? Όχι. Το ίδιο ισχύει και για τους άντρες.

    6. Γιατί δεν της δείχνεις αυτά που λέμε εδώ??? Τι από αυτά που έγραψες δεν ισχυει? Ψέματα έγραφες? Δεν τον σκεφτόσουν? Τα δικά σου θα της δείξεις, αλλά αφήνοντας ανοιχτή την πιθανότητα να είσαι μπάι και να γουστάρεις τον κούριερ. Τα πράγματα θα είναι αλλιώς, δεν νομίζεις?

    8. Σύμπτωση ίσως. Αλλά μπορεί και να γίνει. Να μου έλεγες για μια ασθένεια που μεταδίδεται δύσκολα να πω εντάξει. Αλλά για τον κοβιντ, δεν νομίζω ότι ισχύει.

  13. #148
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by AggelikiAngy View Post
    Κι εγώ σε μια φάση της ζωής μου ήμουν σε φάση άμυνας και άρνησης για άλλα θέματα, διότι δεν ήμουν ειλικρινής με τον εαυτό μου. Ειλικρίνεια σημαίνει να μην δίνεις μόνο ελαφρυντικά στον εαυτό σου. Τότε βέβαια ήμουν μπερδεμένη, είχα ένα τοξικό άτομο που μου έλεγε διαφορά και κυρίως με επηρέαζε το τι κάνουν τα άλλα άτομα στην ηλικία μου, αν είχα ένα μαγικό ραβδί τότε και μπορούσα να γίνω ακριβώς σαν τους άλλους θα το έκανα. Το ότι δεν ήθελα να δεχτώ πως ο κάθε άνθρωπος έτσι κι εγώ είναι μοναδικός έχει όντως κάποιες ρίζες που με προσωπική προσπάθεια και ψυχοθεραπεία ανακάλυψα, ανακαλύπτω και θα ανακαλύπτω. Αλλά όντως τώρα που προχωράει η συζήτηση βλέπω πως όπως λέει ο Yugi απαντάς με τρόπο που πάντα δίνεις ελαφρυντικά σε εσένα. Σε ρώτησα, αν θες απαντάς, αν η κοπέλα σου περνούσε κρυφά από εσένα χρόνο με μια γυναίκα και σκεφτόταν να κάνει κάτι μαζί της, αισθανόταν δηλαδή πιο έντονα συναισθήματα από αυτά που της βγάζεις σε αυτή τη χρονική περίοδο, πως θα ένιωθες; Επίσης, αν εκεί που είστε ξαπλωμένοι εσύ και το παλικάρι στο κρεβάτι, χουχουλιάζεται, σου λέει πως θέλει να σε ευχαριστήσει για όσα του προσέφερες, σου ζητάει να σου κάνει ένα μασάζ και αρχίζει να τρίβει τους ώμους σου και ξαφνικά σου ψιθυρίζει στο αυτί πως τόσο καιρό του βγάζεις κι εσύ την επιθυμία να δοκιμάσει κάτι με άντρα και μόνο με εσένα, θα τον άφηνες να σου κάνει στοματικό; Εσύ να μην κάνεις τίποτα όμως, μόνο να απολαύσεις.
    Αυτά γράφω τόσο καιρό. Ο θεματοθετης επιμενει διαρκώς σε αυτό που σωστά λες ελαφρυντικά. Είναι γιατρός επομένως δεν πειραζει ας αγκαλιάσει και ας χουχουλιαστει λίγο μετον κούριερ. Αν ήταν γυναίκα όμως θα έλεγε ότι πήγαινε στο ερωτικό το πράγμα. Στις μισές ερωτήσεις που του κάναμε εκείνος δεν απάντησε, ούτε είπε τίποτα. Ακόμα και για να πει ότι ήταν ερωτευμένος με την κοπέλα του έπρεπε να τον παρακαλέσουμε δέκα μέρες. Δηλαδή ξέρω γω. Απλά το γεγονός ότι αρνείται πεισματικα ακομα και να σκεφτεί ότι είναι μπαι, λέει πολλα. Θα του έλεγα κάτι για ψυχοθεραπεία, αλλά και αυτό το έχει απορρίψει φοβούμενος ότι θα διαπιστώσει ότι είναι μπάι προφανώς. Αυτό που του είπα είναι να δει τι θα κάνει με τον εαυτό του. Πρέπει να στο δουλέψει μέσα του αρκετά, αλλά το αρνειται

  14. #149
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Το θέμα είναι πως τόσες σελίδες γράφεις και γράφουμε και στο τέλος δεν θα μάθουμε αν τελικά θέλει να κάνει κάτι με τον άλλον. Έχω τον ψυχαναγκασμό να θέλω μια ιστορία να έχει αρχή, μέση και τέλος.

  15. #150
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by AggelikiAngy View Post
    Κι εγώ σε μια φάση της ζωής μου ήμουν σε φάση άμυνας και άρνησης για άλλα θέματα, διότι δεν ήμουν ειλικρινής με τον εαυτό μου. Ειλικρίνεια σημαίνει να μην δίνεις μόνο ελαφρυντικά στον εαυτό σου. Τότε βέβαια ήμουν μπερδεμένη, είχα ένα τοξικό άτομο που μου έλεγε διαφορά και κυρίως με επηρέαζε το τι κάνουν τα άλλα άτομα στην ηλικία μου, αν είχα ένα μαγικό ραβδί τότε και μπορούσα να γίνω ακριβώς σαν τους άλλους θα το έκανα. Το ότι δεν ήθελα να δεχτώ πως ο κάθε άνθρωπος έτσι κι εγώ είναι μοναδικός έχει όντως κάποιες ρίζες που με προσωπική προσπάθεια και ψυχοθεραπεία ανακάλυψα, ανακαλύπτω και θα ανακαλύπτω. Αλλά όντως τώρα που προχωράει η συζήτηση βλέπω πως όπως λέει ο Yugi απαντάς με τρόπο που πάντα δίνεις ελαφρυντικά σε εσένα. Σε ρώτησα, αν θες απαντάς, αν η κοπέλα σου περνούσε κρυφά από εσένα χρόνο με μια γυναίκα και σκεφτόταν να κάνει κάτι μαζί της, αισθανόταν δηλαδή πιο έντονα συναισθήματα από αυτά που της βγάζεις σε αυτή τη χρονική περίοδο, πως θα ένιωθες; Επίσης, αν εκεί που είστε ξαπλωμένοι εσύ και το παλικάρι στο κρεβάτι, χουχουλιάζεται, σου λέει πως θέλει να σε ευχαριστήσει για όσα του προσέφερες, σου ζητάει να σου κάνει ένα μασάζ και αρχίζει να τρίβει τους ώμους σου και ξαφνικά σου ψιθυρίζει στο αυτί πως τόσο καιρό του βγάζεις κι εσύ την επιθυμία να δοκιμάσει κάτι με άντρα και μόνο με εσένα, θα τον άφηνες να σου κάνει στοματικό; Εσύ να μην κάνεις τίποτα όμως, μόνο να απολαύσεις.
    Άμεσα το ενδεχόμενο να μου πει κάτι τέτοιο δεν παίζει γιατί δεν του φτάνει η ανάσα ακόμα για να μιλήσει άνετα. Καταλαβαίνω το νόημα της ερώτησης αλλά οριακά αλλάζει πλευρό όχι να μου κάνει κάτι από όλα αυτά. Στο μασαζ θα καθόμουνα στο αλλο δεν νομίζω.

Page 10 of 31 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast

Similar Threads

  1. Νιώθω άσχημα γι αυτό αλλά δεν μετανιώνω..!
    By maria eleni in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 57
    Last Post: 22-10-2016, 00:18
  2. Τι είναι αυτό που νιώθω;;;;;;
    By anhsuxos in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 15-07-2016, 21:28
  3. τι ειναι αυτο που νιωθω???
    By katerina14 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 03-01-2015, 12:48
  4. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ?Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΨΑΧΝΩ??
    By αλίκη! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 25-02-2011, 16:05
  5. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 02:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •