Τι είναι αυτό που νιώθω; - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 31 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast
Results 181 to 195 of 454
  1. #181
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Καλά αν είναι τόσο χάλια, γιατί μένει σπίτι, αν επιτρέπεται;

  2. #182
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by AggelikiAngy View Post
    Καλά αν είναι τόσο χάλια, γιατί μένει σπίτι, αν επιτρέπεται;
    Γιατί είναι βλάκας και φοβάται. Μέχρι και οξυγόνο του έχω βρει να υπάρχει. Λέει τα κλασικά και να πάει μέσα τι θα γίνει αφού δεν υπάρχει φάρμακο συγκεκριμένο.. του λέω ότι θα υποστηρίξουν τον οργανισμό του για να πολεμήσει τη λοίμωξη αλλά δεν.. βέβαια έχει αρχίσει να γίνεται καλύτερα, αλλά αν άκουγε λιγάκι θ είχε γίνει καλά πιστεύω.

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Θα ήθελες να τον φροντίζεις παραπάνω; Να του κάνεις πράγματα με δική σου πρωτοβουλία που ξέρεις πως θα τον έκαναν καλύτερα;
    Ας πάει σε κανένα νοσοκομείο για νοσηλεία. Τι κερδίζει να κάθεται σπίτι και να μην παρακολουθείται. Ξεροκεφαλιά λέγεται, όχι βλακεία.

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by AggelikiAngy View Post
    Θα ήθελες να τον φροντίζεις παραπάνω; Να του κάνεις πράγματα με δική σου πρωτοβουλία που ξέρεις πως θα τον έκαναν καλύτερα;
    Ας πάει σε κανένα νοσοκομείο για νοσηλεία. Τι κερδίζει να κάθεται σπίτι και να μην παρακολουθείται. Ξεροκεφαλιά λέγεται, όχι βλακεία.
    Οι ξεροκέφαλοι δεν είναι και λίγο βλάκες; Όπως και να χει αν δεν είχε την ιατρική φροντίδα μου και τον εξοπλισμό που παρέχω θα είχε νοσηλευτεί. Όταν λες παραπάνω φροντίδα;

  5. #185
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Soulbird View Post
    Οι ξεροκέφαλοι δεν είναι και λίγο βλάκες; Όπως και να χει αν δεν είχε την ιατρική φροντίδα μου και τον εξοπλισμό που παρέχω θα είχε νοσηλευτεί. Όταν λες παραπάνω φροντίδα;
    Γεια σου σοαυλμπερντ. Κι εγώ πίστευα αυτό που είπε η αντζυ, ότι σε χάσαμε και δεν θα ξαναμπείς. Λοιπόν, την άποψη μου την ξέρεις. Και το γεγονός ότι αν του μιλήσεις, φοβάσαι ότι θα αγχωθει και όχι ότι πχ θα τα παρει, θα σε απορρίψει, θα σε βρισει, θα το κάνετε και πολλά άλλα, δείχνει πάλι αυτά που σου λέω. Ότι νιώθεις πράγματα για αυτόν. Ερωτικά. Μπορεί πχ ως ένα βαθμό, πχ να σου αρέσει η αγκαλιά η το φιλί στο στόμα, ερωτικά, αλλά όχι το σεξ ας πούμε. Σου έχω πει την άποψη μου να μην το καταπιέσεις, γιατί αν δεν το αποδεχθεις τώρα, θα σου ξαναβγεί μετά από λίγο πολύ χειρότερο. Θυμήσου το αυτό που σου λέω, γιατί παίζει μετά από κάποιο χρονο να το διαπιστώσεις.

    Αλλά συγγνώμη αν είναι τόσο χάλια πως αγκαλιάζεστε και χουχουλιαζεστε? Εδώ μας περιγράφεις έναν ετοιμοθάνατο σχεδόν. Τι ηλικία έχει ο κούριερ κιόλας?

  6. #186
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να βάλουμε οπωσδήποτε μια ταμπέλα του gay ή του bi;
    Γιατί βιαζόμαστε να ονοματίσουμε σαρκικό έρωτα κάτι που δεν είναι ή που ακόμη δεν έχει εξελιχθεί σε κάτι τέτοιο.
    Γιατί πρέπει να ορίσουμε κάτι πρίν να "είναι" κάτι.
    Για μένα η ταμπέλα μπαίνει όταν υπάρχει ένα σύνηθες μοτίβο.
    Συνηθίζω να έλκομαι από άντρες και γυναίκες, μου χει συμβεί αρκετές φορές, είμαι bi.
    Ελκομαι από άτομα ίδιου φύλου κυρίως ή μόνο άρα είμαι στρέιτ.
    Τώρα επειδή νιώθεις έναν πλατωνικό έρωτα με έναν άνδρα γιατί πρέπει σόνι και ντε να γίνεις bi;
    Αυτό φαίνεται πάντα στην πορεία.
    Όντως υπάρχουν περιπτώσεις που κάποιος έλκεται και από κάτι άλλο που το γνώριζε επειδή το θεωρούσε ταμπού, αλλά αυτές οι περιπτώσεις είναι σπάνιες.
    Το σύνηθες είναι να γνωρίζεις μέσα σου την αλήθεια.
    Δεν ξέρω τι φόβος υπάρχει και πρέπει κατευθείαν για ότι μας συμβαίνει να βάλουμε ταμπέλα σε κάτι τόσο πρώιμο.
    Υπάρχουν πραγματικά πάρα πολύ λόγοι που μπορείς να αισθάνεσαι έτσι
    Η γνώμη μου είναι πως καλύτερα ζήστο πρώτα, και μετά βάλε την ταμπέλα.

  7. #187
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Γεια σου σοαυλμπερντ. Κι εγώ πίστευα αυτό που είπε η αντζυ, ότι σε χάσαμε και δεν θα ξαναμπείς. Λοιπόν, την άποψη μου την ξέρεις. Και το γεγονός ότι αν του μιλήσεις, φοβάσαι ότι θα αγχωθει και όχι ότι πχ θα τα παρει, θα σε απορρίψει, θα σε βρισει, θα το κάνετε και πολλά άλλα, δείχνει πάλι αυτά που σου λέω. Ότι νιώθεις πράγματα για αυτόν. Ερωτικά. Μπορεί πχ ως ένα βαθμό, πχ να σου αρέσει η αγκαλιά η το φιλί στο στόμα, ερωτικά, αλλά όχι το σεξ ας πούμε. Σου έχω πει την άποψη μου να μην το καταπιέσεις, γιατί αν δεν το αποδεχθεις τώρα, θα σου ξαναβγεί μετά από λίγο πολύ χειρότερο. Θυμήσου το αυτό που σου λέω, γιατί παίζει μετά από κάποιο χρονο να το διαπιστώσεις.

    Αλλά συγγνώμη αν είναι τόσο χάλια πως αγκαλιάζεστε και χουχουλιαζεστε? Εδώ μας περιγράφεις έναν ετοιμοθάνατο σχεδόν. Τι ηλικία έχει ο κούριερ κιόλας?
    Δεν φοβάμαι ακριβώς αυτό, φοβάμαι μην ανέβουν και άλλοι οι παλμοί του γιατί είναι αρκετά ανεβασμένοι (λόγω του χαμηλού κορεσμού που έχει). Το πρόβλημα του είναι η δύσπνοια, ο χαμηλός κορεσμός και οι ανεβασμένοι παλμοί. Τον βλέπει και καρδιολόγος και πνευμονολόγος αλλά όχι σε καθημερινή βάση όπως εγώ. Ο κούριερ είναι 34 νομίζω. Ετοιμοθάνατος δεν είναι απλώς περνάει δύσκολα και ταλαιπωρεί τον εαυτό του. Επίσης έχει και πυρετό κάποιες φορές.

  8. #188
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    αν φοβαται να παει στο νοσοκομειο, νοσοκομος- ανθρωπος, κι αφου δεν εχει φιλους, αυτην την στιγμη θα σε βλεπει σαν σανιδα σωτηριας, σαν μπαμπα, σαν μαμα, σαν θεια, σαν κουνιαδα, κι εγω δεν ξερω σαν τι αλλο.
    επισης, οταν δεν μπορεις να αναπνευσεις, το τελευταιο που θελεις, ειναι να πηδηξεις...
    δεν ξερουμε αν χουχουλιαζει και σε αφηνει να τον παρηγορεις και να τον χαιδευεις απο τον πονο του η απο ελξη, οπως εσυ.
    ασε να αναρωσει με το καλο, να μπουν οι σχεσεις σας σε ενα φυσιολογικο πλαισιο και μετα το ξαναβλεπεις το θεμα της σχεσης σας, κι αν θες του το συζητας κιολας.

  9. #189
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αν φοβαται να παει στο νοσοκομειο, νοσοκομος- ανθρωπος, κι αφου δεν εχει φιλους, αυτην την στιγμη θα σε βλεπει σαν σανιδα σωτηριας, σαν μπαμπα, σαν μαμα, σαν θεια, σαν κουνιαδα, κι εγω δεν ξερω σαν τι αλλο.
    επισης, οταν δεν μπορεις να αναπνευσεις, το τελευταιο που θελεις, ειναι να πηδηξεις...
    δεν ξερουμε αν χουχουλιαζει και σε αφηνει να τον παρηγορεις και να τον χαιδευεις απο τον πονο του η απο ελξη, οπως εσυ.
    ασε να αναρωσει με το καλο, να μπουν οι σχεσεις σας σε ενα φυσιολογικο πλαισιο και μετα το ξαναβλεπεις το θεμα της σχεσης σας, κι αν θες του το συζητας κιολας.
    Αρχικα δεν ειναι νοσοκομος, δεν εχει καμια σχεση με ιατρικη, κουριερ και πληροφορικαριος ειναι. Ξερω ολα αυτα που λες και ισως και να ισχυουν. Πολλοι νομιζουν οτο ερωτευονται τον γιατρο τους επειδη τον θεψρπυν σωτηρα τους. Και ισως να συμβαινει και το αντιθετο. Για αυτο δεν πιεζω κατι, η πρωτγ μ προτεραιοτητα ειναι να γινει καλυτερα που μια μικρη βελτιψση ηδη φαινεται.

  10. #190
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Art_Phil View Post
    Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να βάλουμε οπωσδήποτε μια ταμπέλα του gay ή του bi;
    Γιατί βιαζόμαστε να ονοματίσουμε σαρκικό έρωτα κάτι που δεν είναι ή που ακόμη δεν έχει εξελιχθεί σε κάτι τέτοιο.
    Γιατί πρέπει να ορίσουμε κάτι πρίν να "είναι" κάτι.
    Για μένα η ταμπέλα μπαίνει όταν υπάρχει ένα σύνηθες μοτίβο.
    Συνηθίζω να έλκομαι από άντρες και γυναίκες, μου χει συμβεί αρκετές φορές, είμαι bi.
    Ελκομαι από άτομα ίδιου φύλου κυρίως ή μόνο άρα είμαι στρέιτ.
    Τώρα επειδή νιώθεις έναν πλατωνικό έρωτα με έναν άνδρα γιατί πρέπει σόνι και ντε να γίνεις bi;
    Αυτό φαίνεται πάντα στην πορεία.
    Όντως υπάρχουν περιπτώσεις που κάποιος έλκεται και από κάτι άλλο που το γνώριζε επειδή το θεωρούσε ταμπού, αλλά αυτές οι περιπτώσεις είναι σπάνιες.
    Το σύνηθες είναι να γνωρίζεις μέσα σου την αλήθεια.
    Δεν ξέρω τι φόβος υπάρχει και πρέπει κατευθείαν για ότι μας συμβαίνει να βάλουμε ταμπέλα σε κάτι τόσο πρώιμο.
    Υπάρχουν πραγματικά πάρα πολύ λόγοι που μπορείς να αισθάνεσαι έτσι
    Η γνώμη μου είναι πως καλύτερα ζήστο πρώτα, και μετά βάλε την ταμπέλα.
    Θα έλεγα ότι συμφωνώ αλλά φοβάμαι θα με δείρουν εδώ μεσα :P
    Τι χαρακτηριστικά άραγε έχει ο πλατωνικός έρωτας; Έρωτας κανονικός αλλά δεν έχιε σεξ;
    Θα ήθελανα πω και νομιζω ότι οι περισσότεορι το προσπερνάνε, ότι μάλλον έχω ανάγκη από έναν άντρα (ενδεχομένως) δίπλα μου με τη μορφή του φίλου (για να μην παρεξηγηθώ). Ίσως έχω ανάγκη να νιώθω πιο ανέμελος. Ίσως το κενό του αδερφού μου δεν καλυφθεί ποτέ. Και η "απώλεια" του κολλητού μου λόγω γάμου μου άφησε και αυτή ένα κενό. Θα μου πεις τι να κάνει; Να μείνει ανύπαντρος για να βγαίνετε βότλες; Όχι δεν λέω αυτό. Απλά δεν μαρέσει να είσια δεύτερος στη ζωή κάποιου και να ναι προαποφασισμένο ότι θα παντρευτεί και θα ξεκόψει από τα πάντα. Εγώ σαν άνθρωπος δεν έχω διαβαθμίσεις στους ανθρώπους που αγαπώ. Ή είναι άνθρωποι μου ή όχι. Καλός, καλύτερος φίλος δεν υπάρχει. Η είναι φίλος ή όχι. Οπότε θεωρώ ότι υποσυνείδητα με πονάει που λίγο λίγο χάνω τον κολλητό μου, ενδεχομένως και τα "ανέμελα" μου χρόνια. ΚΚαι ίσως κάτι τέτοιο να βρήκα στον κούριερ. Ίσως.

  11. #191
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Άρα έδωσες και την κατακλείδα σε αυτό το topic.

  12. #192
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Soulbird View Post
    Θα έλεγα ότι συμφωνώ αλλά φοβάμαι θα με δείρουν εδώ μεσα :P
    Τι χαρακτηριστικά άραγε έχει ο πλατωνικός έρωτας; Έρωτας κανονικός αλλά δεν έχιε σεξ;
    Θα ήθελανα πω και νομιζω ότι οι περισσότεορι το προσπερνάνε, ότι μάλλον έχω ανάγκη από έναν άντρα (ενδεχομένως) δίπλα μου με τη μορφή του φίλου (για να μην παρεξηγηθώ). Ίσως έχω ανάγκη να νιώθω πιο ανέμελος. Ίσως το κενό του αδερφού μου δεν καλυφθεί ποτέ. Και η "απώλεια" του κολλητού μου λόγω γάμου μου άφησε και αυτή ένα κενό. Θα μου πεις τι να κάνει; Να μείνει ανύπαντρος για να βγαίνετε βότλες; Όχι δεν λέω αυτό. Απλά δεν μαρέσει να είσια δεύτερος στη ζωή κάποιου και να ναι προαποφασισμένο ότι θα παντρευτεί και θα ξεκόψει από τα πάντα. Εγώ σαν άνθρωπος δεν έχω διαβαθμίσεις στους ανθρώπους που αγαπώ. Ή είναι άνθρωποι μου ή όχι. Καλός, καλύτερος φίλος δεν υπάρχει. Η είναι φίλος ή όχι. Οπότε θεωρώ ότι υποσυνείδητα με πονάει που λίγο λίγο χάνω τον κολλητό μου, ενδεχομένως και τα "ανέμελα" μου χρόνια. ΚΚαι ίσως κάτι τέτοιο να βρήκα στον κούριερ. Ίσως.
    Το γεγονός ότι τον σκεφτόσουν όταν έκανες σεξ με την κοπέλα σου δεν λέει κάτι, γιατρέ μου?

  13. #193
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Χαχα κάτσε, εσύ είσαι και της λεπτομέρειας, όντως το σκεφτόταν εκείνη την ώρα ή εννοούσε εκείνη την ημέρα; Δεν θυμάμαι.

  14. #194
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Το γεγονός ότι τον σκεφτόσουν όταν έκανες σεξ με την κοπέλα σου δεν λέει κάτι, γιατρέ μου?
    Δεν έχω το κουράγιο να κοιτάξω πίσω τη συνομιλία αλλά δεν έχω πει κάτι τέτοιο. Ίσως είπα ότι ενώ έκανα σεξ δεν τον σκεφτόμουν (σε κάποια φάση που έλεγα ότι δεν τον βλέπω σεξουαλικά) ή κάποια στιγμή είπα (σε φάση που δεν έκανα σεξ) ότι σκεφτόμουν ότι θα με ψάχνει.

  15. #195
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Τώρα που λύθηκε πως δεν τον θες και έληξε το θέμα, θα ευχηθώ περαστικά στο παληκάρι.

Page 13 of 31 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast

Similar Threads

  1. Νιώθω άσχημα γι αυτό αλλά δεν μετανιώνω..!
    By maria eleni in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 57
    Last Post: 22-10-2016, 00:18
  2. Τι είναι αυτό που νιώθω;;;;;;
    By anhsuxos in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 15-07-2016, 21:28
  3. τι ειναι αυτο που νιωθω???
    By katerina14 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 03-01-2015, 12:48
  4. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ?Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΨΑΧΝΩ??
    By αλίκη! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 25-02-2011, 16:05
  5. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 02:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •